Pytanie:
Czy powinienem zainstalować gry na konsolę Xbox 360 na dysku twardym?
Matt Blaine
2010-07-08 14:41:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy są jakieś zalety / wady zainstalowania gry na konsolę Xbox 360 na dysku twardym przed rozpoczęciem jej grania?

Dziesięć odpowiedzi:
#1
+40
ChrisF
2010-07-08 14:46:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedną z korzyści byłoby mniejsze zużycie dysku. Nadal musisz włożyć dysk, ale po zweryfikowaniu go nie należy go ponownie czytać (choć będzie to zależało od gry). Powinno to zminimalizować ryzyko zarysowania konsoli w przypadku uderzenia w konsolę. Powinien być również mniejszy hałas, ponieważ nie musi on obracać dysku optycznego.

Możesz również uzyskać krótszy czas ładowania - ale to zależy od gry.

Oczywistym minusem jest to, że jeśli robisz to we wszystkich swoich grach, wypełnisz dysk twardy.

Zwykle nie gram więcej niż 2-3 gry na raz, więc po prostu trzymam te 2-3 zainstalowane na dysku twardym. Po ich ukończeniu odinstalowuję je.
MW2 ładuje się szybciej
#2
+21
Bryan Denny
2010-07-08 18:11:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólnie czas ładowania z dysku twardego jest szybszy niż z dysku. Jednak nie zawsze tak jest, zwłaszcza w przypadku niektórych starszych gier.

Jednym z przykładów jest Halo 3. Nie instaluj gry Halo 3 na dysku twardym. W rzeczywistości będzie działać gorzej, niż gdyby odczytywał dysk (ponieważ gra została już utworzona z buforowaniem z dysku na dysk twardy). Przyczyną tego zachowania jest fakt, że gra Halo 3 została wydana przed zainstalowaniem gier na dysku twardym i dlatego programowała własne buforowanie na dysku twardym jako część gry.

Czy mógłbyś dodać uwagę na temat ogólnego przypadku? Obecnie jest to bardziej komentarz niż odpowiedź.
@badp Naprawiono odpowiedź dla Ciebie
#3
+8
monorailkitty
2010-07-26 02:01:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że instalacja może umożliwić odtwarzanie dysków, które są zbyt uszkodzone, aby odtwarzać je bezpośrednio, co jest ogromną zaletą w odpowiednich okolicznościach.

Czy mogę sprawdzić, czy gra na konsolę Xbox 360 nie jest uszkodzony podczas instalacji?

Być może będziesz musiał pożyczyć pełną kopię roboczą, aby ją zainstalować, ale istnieje prawdopodobieństwo, że po tym podejrzany dysk zweryfikuje OK.
#4
+6
Ryan Hayes
2010-07-26 18:10:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Grając po „wadliwej” stronie, pamiętaj, że granie z dysku twardego zmniejszy zużycie dysku Xbox, a zwiększy zużycie dysku twardego . Jeśli grasz we wszystkie gry z dysku twardego, zdecydowanie skróci to ich żywotność. Jeśli masz zapisaną grę na dysku twardym, wyobraź sobie, co by się stało, gdyby twój dysk się zawiesił. Tak, zacznij od wszystkiego, co nie zostało zapisane w chmurze przez Xbox Live. Sposobem na obejście tego problemu jest przechowywanie zapisów gry na karcie pamięci, ale to nie jest dużo miejsca.

Niekoniecznie jest to przełom, ale zdecydowanie coś, o czym należy pamiętać. Twój dysk twardy prawdopodobnie umrze długo zanim twój dysk / napęd optyczny umrze.

O ile dyski twarde, które włożyli do ExBoxów, nie są szczególnie złe, nie powinno tak być.
#5
+5
Maxim Zaslavsky
2010-07-26 04:08:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kolejną zaletą, o której jeszcze nie wspomniano, jest to, że w niektórych grach możesz zobaczyć / usłyszeć więcej rzeczy .

Dzieje się tak, ponieważ niektóre gry ładują tylko obowiązkowe / niezbędne wideo i audio z dysku podczas ładowania całej dostępnej zawartości z dysku twardego, ponieważ prędkości odczytu dysku twardego są znacznie większe niż prędkości odczytu dysku.

Nie jestem całkiem pewnie, ile gier to robi. Jednak widziałem niedawno wzmiankę o tym przez Bungie , niesamowitą firmę stojącą za serią Halo . Oznacza to, że Halo: Reach może wykorzystywać taką strategię równoważenia prędkości odczytu / ładowania.

#6
+2
JustinP8
2010-07-30 22:21:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby uzyskać dobrą listę ulepszeń czasu ładowania, zajrzyj do tego posta na forach Cheap Ass Gamer Fora. W pierwszym poście kliknij przycisk „pokaż spoilery”.

Patrząc ponownie na post, odnosi się on do GameInstalls.com, gdzie użytkownicy zgłaszają wzrost rozmiaru instalacji i szybkości.

EDYTUJ: Wygląda na to, że post Cheap Ass Gamer zawiera lepsze dane dla kilku gier niż witryna GameInstalls.

#7
+2
Kyle247i
2010-11-03 20:12:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Również zainstalowanie gier na dysku twardym oszczędza żywotność napędów optycznych na około 3 lata! A laser nie wypali się tak szybko!

#8
+1
Phileosophos
2010-07-15 01:28:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku większości gier odpowiedź brzmi: tak. Inni już zauważyli mniejsze zużycie dysku, a także spowolnienie w Halo 3. Uważam, że większość gier ładuje się szybciej, nie muszę słuchać szumu dysku, a czasy ładowania poziomów są zmniejszone.

#9
+1
Twon
2010-07-30 02:47:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku niektórych gier jest to dość krytyczne - The Last Remnant był takim, w którym czasy ładowania były nie do zniesienia, chyba że zainstalowałeś go na dysku twardym. Zwykle używam go do wyciszania szumów napędu optycznego.

#10
  0
james braselton
2011-08-15 07:30:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mówię nie, ponieważ mam 4 GB SSD Xbox 360. 4 GB SSD ma najszybsze prędkości odczytu / zapisu: Halo 3 i Halo: Reach zajmowało 90 minut, ale teraz ukończenie zajmuje mi tylko 30 minut Halo Reach.

Hej James, witamy na stronie! W przyszłości, aby zadać pytanie, użyj przycisku [Zadaj pytanie] (http://gaming.stackexchange.com/questions/ask) w prawym górnym rogu dowolnej strony tutaj. Jeśli nie wiesz, jak działa sama witryna, [przeczytaj FAQ] (http://gaming.stackexchange.com/faq).
http://gaming.stackexchange.com/questions/719/should-i-install-xbox-360-games-to-my-hard-drive ”komentarz Maxima Zaslavsky'ego.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...