Pytanie:
Jak mogę przejść przez wodę?
Ben Blank
2011-12-05 21:53:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbuję dowiedzieć się, jak tunel, zarówno poziomy, jak i pionowy, przez duże zbiorniki wodne - najlepiej metodę, którą można zastosować na początku gry i którą można wykonać przy użyciu dostępnych materiałów, a nie wielu konfiguracja.

We wcześniejszych wersjach gry woda była trwale niszczona przez umieszczone w niej bloki, co umożliwiało łatwe tworzenie tuneli poprzez umieszczanie bloków, a następnie ich drążenie. Jednak od Terraria 1.1 bloki wydają się „magazynować” wodę, w której zostały umieszczone, która jest następnie uwalniana po wydobyciu. oficjalna wiki nie opisuje jeszcze żadnych technik radzenia sobie z tą zmianą.

Sześć odpowiedzi:
#1
+25
Ben Blank
2011-12-11 14:57:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aktualizacja: Niestety, ta metoda wydaje się już nie działać w ostatnich wersjach Terraria. Manekiny pękają natychmiast po zetknięciu się z nimi lawy. Posągi przetrwały lawę, ale kiedy woda styka się z nią, tworzy się obsydian, który przemieszcza posąg.

Oryginalna odpowiedź: OK, szturcham go od jakiegoś czasu i wymyślili sposób na zniszczenie dowolnej ilości wody za pomocą zaledwie dwóch przedmiotów! Ta metoda wymaga albo przejścia tunelem pod zbiornik wodny, który chcesz spuścić, albo stania w nim podczas pracy, ale często jest szybsza niż stara metoda napełniania / kopania.

Wszystko, czego potrzebujesz, to manekin (prawdopodobnie również inne meble, ale w moich testach najlepiej sprawdziło się coś o szerokości 2 bloków) i wiadro lawy:

  1. Wykop otwór 2 na 3 pod spodem - ale bez łączenia się z - zbiornikiem wodnym.
  2. Umieść manekin w otworze, a następnie wrzuć do niego wiadro lawy. Poczekaj, aż lawa opadnie.
  3. Wykop kanał z wody do swojej lawy i patrz, jak woda znika! 1
  4. Wykop jeden z bloki podtrzymujące Twój manekin 2 i poczekaj, aż lawa opadnie.
  5. Podnieś swoją lawę z powrotem.

Niestety, nie możesz odwróć proces niszczenia dużych ilości lawy - lawa szczęśliwie unosi się nad wodą , nigdy nie nawiązując kontaktu, nie tworzy obsydianu ani nie ulega zniszczeniu. Co gorsza, próba podniesienia tej glitchowej lawy zniszczy twoje wiadro!

1 Woda znika, ponieważ wpadając do lawy, powinna tworzyć obsydian . Jednak manekin zapobiega tworzeniu się obsydianu (ponieważ zajmowałby tę samą przestrzeń), a woda jest po prostu usuwana, ponieważ nie ma miejsca na kałużę.

2 Jeśli nie są wystarczająco blisko komory manekina przed zniszczeniem tego bloku, manekin może wpaść w lawę i zostać zniszczony. Przynieś części zamienne!

a crappy animation of the process

głos za ciebie, to miła mała sztuczka!
Całkiem nieźle, zwłaszcza, że ​​potrzebujesz tylko posągu i wiadra lawy. Czy ta sztuczka może zniszczyć lawę jednym wiadrem wody?
@01d55 - nie próbowałem tego, ale bym się tego spodziewał.
Bardzo dobrze! Trochę eksploatacyjne, ale działa.
@SaintWacko - Ogólnie wydaje się, że płyny są bardzo użyteczne! :-)
@01d55 - poprawiono mnie! Po wypróbowaniu lawa po prostu zebrała się * unosząc się nad wodą *. Co gorsza, nie mogłem z powrotem podnieść wody (zniszczyłem wiadro!), Pozostawiając bardzo nietypowy punkt orientacyjny głęboko pod moją bazą.
Może chcesz to edytować w treści odpowiedzi, zanim ktoś inny straci wiadro. Chciałem zaznaczyć, że posąg zbroi jest możliwy do wytworzenia, ale 20 drewna jest łatwiejsze do zdobycia niż 100 kamienia.
#2
+5
01d55
2011-12-10 15:09:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedynym sposobem radzenia sobie ze zmianą jest przepompowanie, zwolnienie za kaucją lub spuszczenie wody uwolnionej podczas wykopywania bloków. Kaucji zajmuje zbyt dużo czasu, a drenaż jest trudny do kontrolowania. Pompy to najlepsza opcja, ale musisz w tym celu pokonać inwazję goblinów. Zanim mam mechanika Tinkera &, kopie w wodzie, a nie przez nią. Jeśli chcesz umieścić pod wodą kieszeń powietrzną, potrzebujesz 6 bloków i co najmniej jednego pustego wiadra.

Zawsze łatwiej jest poradzić sobie ze zmniejszoną ilością wyciekającej wody, używając starej metody tunelowej, niż próbując spuścić całą wodę.

Zauważ, że kiedy blok został umieszczony w wodzie i jest „mokry”, haczyk i bicz bluszczowy mają tendencję do wypuszczania się z bloku natychmiast po przyczepieniu. Z tego powodu lubię budować pionowe tunele przez wodę o jeden blok szerszy, aby móc po wypompowaniu wody umieścić suche ściany.

Diagram ASCII: (X to suche cegły, O to pusta przestrzeń, W to woda, Y to mokre cegły)

  XOOX XOOX XOOX XOOX XOOX XOOX XOOX XOOX XOOX XOOX XOOX XOOX XOOOOX --- > XOOOOX --- > XXOOXX --- > XWYWYWYWYWYWYWY WYXOOXYW WXOOXW  

Buduję szyb o szerokości 3 bloków, ale zasady są takie same.

Budując poziomy tunel, przez który spodziewasz się wody, latarki albo w wycięciach w suficie, albo pod szklaną podłogą (potrzebny jest tylko jeden szklany blok bezpośrednio nad pochodnią, ale lubię używać 3 ze względu na estetykę).

Zdecydowanie radzę nadać priorytet inwazji goblinów może uratować dwóch nowych NPC i zbudować pompy, s umpy są fantastyczne.

Nadal możliwe jest zniszczenie wody spadającym piaskiem lub mułem, ale nie testowałem tego, ponieważ miałem pompy, kiedy zacząłem kopać hellevator. Zapewniłoby to wczesną alternatywę dla odpompowania wody, którą wyciekasz przez tunelowanie. Jeśli testowałeś, nie krępuj się komentować lub edytować tę odpowiedź. Spadający piasek nie niszczy już wody.

#3
+5
Jochem
2011-12-12 18:01:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nadal można przekopać się przez wodę, ale wymaga to trochę więcej pracy ...

Musisz wypełnić bloki, które chcesz przekopać, tak jak to robiłeś w poprzednich wersjach. Zacznij od dołu i nie zapomnij o ścianach, więc:

  WWWWWW WWWWWW WDDDDW WWWWWW WWWWWW WDDDDW WWWWWW -> WDDDDW -> WDDDDW WWWWWW WDDDDW WDDDDW WDDWDWDWDDDDWDWDWDWDWDW > 

(W to woda, D to brud)

Następnie zapisz &, wyjdź z gry, załaduj ją ponownie i wróć do swojego tunelu. Możesz teraz wykopać bloki brudu, a woda zniknie zza ziemi:

  WDXXDW WDXXDW WDXXDW WDXXDW WDXXDW  

(W to woda , D to brud, X to powietrze)

To trochę uciążliwe, ale przynajmniej nadal działa. Pamiętaj, że odrodzisz się w swoim łóżku, więc możesz postawić łóżko w pobliżu tunelu, jeśli jest daleko od twojego domu.

Funkcja Save & Exit nie jest tak naprawdę wykonalna, z wyjątkiem hellevatorów lub jeśli nie używasz mobilnego łóżka (spędzasz zbyt dużo czasu biegając tam iz powrotem) i nie nadaje się w ogóle * w trybie dla wielu graczy.
#4
+3
SaintWacko
2011-12-05 22:46:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W poziomie jest całkiem łatwo. Po prostu zbuduj podłogę tak daleko, jak to tylko możliwe (dwa bloki za ścianą powstrzymującą wodę), potem o cztery w górę, a następnie z powrotem do ściany. Następnie wydobądź trzy bloki bezpośrednio przed tobą i pozwól wodzie odpłynąć obok ciebie.

Down jest nieco bardziej irytujący. Robisz prawie to samo, z wyjątkiem tego, że musisz zatrzymywać się i opróżniać obszar, który wydobywałeś, używając wiadra. Odkryłem, że łatwiej jest po prostu znaleźć dużą jaskinię i spuścić do niej wodę.

Dodatkowe punkty, jeśli używasz jej do produkcji obsydianu.

Pozwalanie wodzie spływać z powrotem do mojego tunelu prowadzi zwykle do zalanych tuneli, nie wspominając o wypłukanych pochodniach. Odwadnianie dużych zbiorników wodnych może być dość niewygodne głęboko pod ziemią i często tylko opóźnia problem. Co gorsza, opróżniając * duże * zbiorniki wody, możesz skończyć ze znacznie większą ilością wody niż na początku!
To prawda, myślę, że jestem przyzwyczajony do tego, że mam pomocnik do spuszczania wody. Jeśli chodzi o problem z pochodnią, zacząłem umieszczać swoje latarki w niszy w suficie, aby tego uniknąć.
Do pionowego tunelowania możesz połączyć lawę i eliksir z obsydianowej skóry, aby zrobić odwrotność tego, jak tunelowałeś przez lawę. Zbuduj lawinę w wodzie i zacznij kopać z wnętrza lawy, gdy schodzisz w dół, ściany będą tworzyć się automatycznie z obsydianu.
Jest to jednak o wiele trudniejsze do zrobienia, ponieważ zużywa lawę w takim samym tempie jak woda, a kiedy już trafisz w lawę, zwykle jesteś już za całą wodą.
#5
+2
BlueRaja - Danny Pflughoeft
2011-12-10 11:54:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu spuść wodę. To proste - opuść się na dno i zacznij kopać, aż trafisz gdzieś, gdzie woda spłynie do (w najgorszym przypadku w końcu dotrzesz do piekła) .

Jeśli zacznie ci brakować powietrza (około ćwierć na lewo), wykop trzy przecznice dalej, a potem jedną w górę. To da ci małą kieszeń powietrza, więc trzy lub cztery skoki i wrócisz do pełnego oddechu i możesz dalej kopać.

Moi przyjaciele i ja wypełniliśmy dużą część piekła wodą, robiąc to (zanim jeszcze istniały mikstury skrzelowe) , w tym oba duże jeziora na krańcach mapy.

#6
  0
Nappa82
2011-12-05 22:58:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Opróżnianie wydaje się na razie najlepszą opcją. Używam mikstur skrzelowych i po prostu kopie, aż trafię do jaskini, a potem pozwalam jej płynąć. Zastosowanie mikstur skrzeli: woda butelkowana, koral, liść wodny. Wszystkie są łatwe do wykonania i zdobycia na wczesnym etapie gry. Koral to jedyny przedmiot, którego zdobycie zajmie nieco więcej czasu, ponieważ znajduje się na krawędzi mapy. Mam nadzieję, że to trochę pomoże.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...