Pytanie:
Jak zrobić zrzuty ekranu gier pełnoekranowych na komputerze z systemem Windows 7?
Rohan Monga
2011-03-30 15:56:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chcę robić zrzuty ekranu podczas gry. To jest na komputerze z systemem Windows 7. Nie chcę używać Fraps, ponieważ mój komputer jest do bani i ledwo mogę uruchomić grę.

Jakie mam opcje? Wolałbym coś takiego jak zrzut ekranu OS X z Command + Shift + 3 .

Używając greenshota nie musisz minimalizować okna gry. Możesz skonfigurować go tak, aby zapisywał obraz bezpośrednio, zamiast otwierać go w edytorze obrazów i nie przechwytuje ostrości.
Głosowanie za zamknięciem tego, ponieważ nie ma wbudowanego rozwiązania, które byłoby niezawodne dla screencapsów z buforem ramki D3D lub OpenGL, poza wszelkimi rozwiązaniami komercyjnymi, których jest wiele, w którym momencie jesteśmy poza tematem ze względu na rekomendacje zakupów. (uff, zakończono bez błędu przepełnienia stosu ...)
Pięć odpowiedzi:
#1
+42
Oak
2011-03-30 16:05:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kliknięcie przycisku print screen w prawym górnym rogu klawiatury (jego nazwa jest zwykle skrócona, np. Prt Scr ) spowoduje zapisanie obrazu bieżącego ekranu w schowek. Możesz później wkleić ten obraz do odpowiedniej aplikacji (np. Farby). Oczywiście oznacza to tylko jeden zrzut ekranu na raz, ponieważ ponowne naciśnięcie klawisza spowoduje przesłonięcie schowka.

Ponadto w wielu grach ten klawisz jest traktowany w specjalny sposób. , i faktycznie same wygenerują plik obrazu w jakimś folderze (zazwyczaj w Moich Dokumentach lub AppData).

Jeśli uruchomisz grę z nakładką Steam (niezależnie od tego, czy jest to prawdziwa gra Steam, czy tylko zewnętrzna gra uruchomiona przez Steam), Steam posiada specjalny mechanizm robienia zrzutów ekranu, który zapisuje obrazy w specjalnym miejscu i umożliwia łatwe przesyłanie ich online do chmury Steam. Domyślnym kluczem do robienia zrzutów ekranu Steam jest F12 ,

Print Screen nie zawsze będzie działał. Na przykład Starcraft 2 dał mi czarny ekran. Zgadzam się jednak z innymi alternatywami.
@Bora, ale SC2 generuje osobny obraz w Moich Dokumentach po naciśnięciu tego klawisza.
To jest poprawne. Chodziło mi o to, że polecenie PrintScreen (), które kopiuje zrzut ekranu do schowka, nie będzie działać z SC2. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to gwarantowana metoda robienia zrzutów ekranu w grach.
Ekran drukowania nie działa, gdy Skyrim jest na pełnym ekranie. Nie używam Steam.
@oscilatingcretin To, co możesz zrobić, to dodać Skyrim do Steam jako „grę spoza Steam”. Pozwala to na użycie nakładki Steam i tym samym użycie klawisza `F12`.
@oscilatingcretin Chociaż biorąc pod uwagę, że Skyrim korzysta ze Steamworks, jedynym sposobem na grę w Skyrim bez Steam jest użycie wersji Black Box. Myślę, że jest to mętne legalne terytorium.
Gry takie jak Starcraft 2 i Skyrim wyświetlają czarny ekran, ponieważ używają nakładki sprzętowej karty wideo (nie mylić z nakładką Steam). Powoduje to czarny ekran, ponieważ to właśnie jest w oprogramowaniu - czarny ekran. Karta wideo następnie wypełnia to obrazem * sprzętowo *, dzięki czemu system Windows nie ma dostępu do renderowanego wyjścia. Naprawdę dziwne jest to, że `PrtScr` nie działa z niektórymi grami, takimi jak * Safecracker *, które * nie * używają nakładki, i zamiast czarnego ekranu wyświetla * pulpit * przycięty do rozdzielczości gry. Naprawdę dziwne. ಠ_ ఠ
Print Screen NIE przechwytuje alternatywnych buforów ramki utworzonych przez aplikacje w trybie wyłączności.Print Screen, w systemie Windows 7, domyślnie z włączoną obsługą Aero, przechwytuje tylko bufor ramki DWM - Twój pulpit!Gdy gra na pełnym ekranie działa w trybie pełnego ekranu, DWM NIE renderuje się do swojego bufora - staje się czarny - więc Print Screen prowadzi do czarnego ekranu.Jeśli gra jest pełnoekranowa, ale nie jest to prawdziwy wyłączny pełny ekran, DWM NIE czyści swojego bufora ramki - z tego powodu zwykle otrzymujesz pulpit z małym prostokątem.Więc jakie jest rozwiązanie?Wyłącz kompozycję pulpitu!Print Screen będzie wtedy DZIAŁAŁ :)
#2
+29
G.D. Hamell
2011-03-30 17:48:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgadzam się z Oak, że Steam jest bardzo realną opcją do robienia zrzutów ekranu w grze, jak również do mechaniki sitodruku.

Chciałbym jednak przedstawić trzecią opcję. Zawsze możesz sprawdzić takie narzędzie jak Greenshot. Co posuwa mechanika ekranu drukowania o krok dalej, automatycznie zapisując obraz na pulpicie lub w innym wybranym miejscu, zamiast po prostu zostawiać go w schowku ( jak widać tutaj). Jest darmowy, bezpieczny i open source i jest łatwo dostępny do pobrania ze strony głównej, do której podałem powyżej, lub na Sourceforge. Jest to plik do pobrania o rozmiarze 544 KB. W przeciwieństwie do aplikacji takiej jak CloudApp lub narzędzie do zrzutów ekranu Steam, będziesz musiał przesłać swój obraz do wybranego przez siebie hosta.

ooh ... fajnie, na pewno to sprawdzę. dzięki
Jestem pewien, że to się zmieni, gdy zostanie zaktualizowany. Obecnie jest w wersji 0.8. Chciałem tylko dać inną opcję na wypadek, gdybyś nie korzystał ze Steam. Wolę minimalne i otwarte oprogramowanie.
Właśnie zainstalowałem 0.8 i nie działa, gdy Skyrim jest na pełnym ekranie. Jest przypisany do „CTRL + PRNT SCRN”. Działa poza grą, ale nie na pełnym ekranie.
Czytałem, że Steam zapisuje zrzuty ekranu tylko jako pliki JPG. Czy zaktualizowali go, aby zezwolić na PNG?
Ładny! Wygląda jednak na to, że nie przechwytuje ekranów gier DirectX.
#3
+11
Synetech
2013-09-20 22:43:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robienie zrzutów ekranu z nowoczesnych gier, zwłaszcza na pełnym ekranie, może być naprawdę wyzwaniem. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zrobienie tego przechwycenia.

Wbudowane

W grze

Wiele gier ma wbudowany klawisz zrzutu ekranu, więc sprawdź Controls opcji, aby dowiedzieć się, co to jest lub ustawić. Domyślnym jest zwykle jeden z klawiszy funkcyjnych o wyższym numerze (np. F11 lub F12 ), ale jak powiedział Oak, niektórzy używają oczywistego wyboru PrtScr kbd>.

Windows

Dodatkowo, dla wielu gier wystarczy Windows własny program obsługi PrtScr . Jeśli nie działa w trybie pełnoekranowym, często, ale nie zawsze, przełączenie do trybu okienkowego (jeśli gra go obsługuje) pozwoli mu działać.

Wyjaśnienie techniczne

Kiedy PrtScr nie działa w przypadku gry pełnoekranowej (a czasem nawet gry w oknie), ponieważ gra używa nakładki sprzętowej karty wideo [1] [2] [3] (nie mylić z nakładkami programowymi, takimi jak Steam, Fraps itp.) To jest specjalny bufor ( Surface dla gier DirectX), które oprogramowanie może zapisywać, co zapewnia akcelerację sprzętową. Z natury jest to po prostu prosty (zwykle prawie czarny) prostokąt, który karta wideo wypełnia obrazem wyjściowym sprzętowo . W rezultacie system Windows nie ma dostępu do renderowanego obrazu, więc jego program obsługi PrtScr nie może go przechwycić. To samo dotyczy odtwarzaczy wideo, które używają akceleracji sprzętowej.

Obejścia

Bezpieczne

Na szczęście, tak jak możesz wyłączyć akcelerację sprzętową dla odtwarzacz wideo, zazwyczaj możesz wyłączyć użycie nakładki sprzętowej gry w sekcji Wideo w jej opcjach, albo wyłączając opcję, taką jak „akceleracja sprzętowa”, lub wybierając „renderowanie oprogramowania”. Oczywiście oznacza to, że gra nie będzie działać tak dobrze, więc po przechwyceniu interesującego Cię obrazu będziesz chciał ją z powrotem zmienić.

Wymuszone

W przypadku gier, w których nie można wyłączyć nakładki sprzętowej, możesz to wymusić, uruchamiając po prostu inny program korzystający z akceleracji sprzętowej przed uruchomieniem gry. Ponieważ większość (wszystkich?) Kart wideo obsługuje tylko jedną powierzchnię nakładki, uruchomienie programu, który z niej korzysta, powoduje, że jest ona niedostępna dla innych programów. W przeszłości za każdym razem, gdy chciałem zrobić zrzut ekranu oglądanego filmu, uruchamiałem program Karstena Sperlinga Alpha (który sam w sobie jest fajnym programem) ponieważ zajęłoby to nakładkę, dzięki czemu mogę zrobić zrzut ekranu wideo bez uzyskiwania czarnego prostokąta. (Zwykle nie robię tego już w przypadku filmów, ponieważ używam VLC, który jest wbudowanym klawiszem zrzutu ekranu, który może wykonywać poprawne zdjęcia wideo nawet podczas korzystania z nakładki, ponieważ funkcja zrzutu ekranu jest wbudowana w ten sam program, który generuje image, więc ma dostęp do rzeczywistego obrazu.) Jedynym zastrzeżeniem jest to, że niektóre gry w ogóle nie będą działać, jeśli nie mogą używać akceleracji sprzętowej.

Hacki

Jedna sztuczka którego można użyć do umożliwienia przechwytywania ekranu w grach pełnoekranowych w systemie Windows Vista i nowszych, to wyłączenie kompozycji pulpitu dla gry (rysunek 1).

Kolejną sztuczką, o której czytałem, jest użycie hackowania rejestru aby włączyć zrzuty ekranu dla oprogramowania korzystającego z DirectX:

  Edytor rejestru systemu Windows w wersji 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ DirectDraw] "EnablePrintScreen" = dword: 00000001 [HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Wow6432Node \ Microsoft \ DirectDraw ] "EnablePrintScreen" = dword: 00000001  

Nie mogłem tego przetestować ani potwierdzić, ponieważ wyłączam kompozycję na komputery ng działał dobrze, nawet dla dziwnego orzecha, takiego jak Safecracker , w którym zrobienie zrzutu ekranu poprzednio spowodowało, że pulpit został przycięty do wymiarów gry.

Strona trzecia

I oczywiście istnieją programy innych firm, o których wspominali inni na tej stronie. Fraps jest zwykle popularny, a twoje obawy o to zmniejszają wydajność, gdy twój system ledwo radzi sobie z grą tak, jak jest zwodnicza. Jeśli wyłączysz nakładki FPS i tym podobne, to powinieneś móc ich używać do robienia zrzutów ekranu bez dodatkowego wpływu na wydajność.

Zdecydowanie nieprawidłowa :) W systemie Windows 7 z uruchomionym DWM, PrintScreen przechwytuje obiekt bufora ramki DWM.EXE, w którym cały pulpit jest renderowany przez Direct3D.Gry True Full Screen renderują się do własnego podstawowego bufora klatek, którego Print Screen - efektywnie - nawet nie widzi!Po prostu wyłącz Desktop Composition, a PrintScreen użyje rezerwowego strumienia danych pulpitu Kernela jako źródła, w którym wszystkie starsze blitting GDI i bufory ramek zostaną wyrenderowane.
I dodać mój własny stary komentarz: DWM Nie można wyłączyć w systemie Windows 8 i nowszych.Jedynym sposobem jest użycie narzędzi takich jak WindowedBorderlessGaming, aby zmusić gry w oknie do trybu pełnoekranowego zgodnego z PrintScreen.
#4
+3
Mark
2011-03-30 18:34:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym również dorzucić trzecią opcję, z której korzystam od dłuższego czasu i naprawdę cieszę się, że Snag To kosztuje trochę pieniędzy, ale jest naprawdę tego warte, ponieważ po zrobieniu zrzutu ekranu możesz mieć obraz manipulacji i dodaj fajne rzeczy, takie jak strzałki lub notatki. Świetnie nadaje się również do przechwytywania całej strony internetowej jako obrazu lub zajmowania tylko części ekranu. Pozwala na przechwycenie ekranu na 40 różnych sposobów, sprawdź go, jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu trochę pieniędzy.

Witryna Snag It

łał. wygląda naprawdę ładnie
#5
+1
user8197
2011-03-31 01:44:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz wypróbować Gadwin Printscreen. To nic nie kosztuje.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...