Pytanie:
Moje Nintendo ma migające światło i brak obrazu; czy można to naprawić?
cowgod
2010-07-08 03:07:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Każda gra, którą wypróbuję w moim Nintendo Entertainment System, po prostu miga czerwoną diodą zasilania i nigdy nie wysyła sygnału do telewizora. Próbowałem wstawić kilka różnych gier. Próbowałem włożyć je do końca lub tylko na tyle, aby wcisnąć. Wyczyściłem wkłady najlepiej, jak potrafiłem (przeważnie bardzo mocno dmuchałem). Czy mogę rozwiązać ten problem, czy powinienem wycofać zaufanego starego przyjaciela?

Siedem odpowiedzi:
#1
+9
gamin
2011-11-13 00:38:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest to spowodowane słabym połączeniem między stykami wkładu a złączami pinowymi. Istnieje kilka rozwiązań tego problemu:

  • Użyj bawełnianego wacika na stykach wkładu.
  • Spróbuj włączyć system bez wpychania wózka do NES. Po prostu włóż wózek, aby połączyć się z gniazdem, ale zostaw drzwi otwarte i nie naciskaj ich w dół.
  • Na koniec możesz wymienić złącze pinowe. Wymaga to otwarcia systemu, ale jest to stosunkowo bezbolesny proces, a 72-pinowe złącza można wymienić tanio w serwisie eBay. Jest tutaj dobry poradnik: http://www.jandar.net/nes72pin/
Wygląda na to, że ten link do samouczka jest uszkodzony (ma to sens, ponieważ minęło trochę czasu);czy są jakieś inne dobre samouczki, które można zastąpić?
#2
+2
BenWillkommen
2010-07-15 00:51:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sztuczka, której zawsze używałem, polegała na całkowitym włożeniu wkładu, a następnie próbie włączenia. Jeśli miga, wyłącz ponownie zasilanie, wyciągnij wkład nieznacznie (1/8 cala lub mniej), a następnie spróbuj ponownie włączyć zasilanie.

Powtarzaj ten proces, aż gra działa lub dopóki nie będziesz wystarczająco sfrustrowany, aby kupić Rumblepad 2 i pobrać FCEUX.

Hehe, zgadzam się z metodą lekkiego wyciągania. Znalazłem dziwne wyniki z NES, który ma złe połączenie. Czasami pomaga trochę wyciągnięcie wkładu, innym razem faktycznie zwolnienie blokady (tam, gdzie wkład jest podniesiony) działało. : |
#3
+2
user351
2010-07-15 02:33:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli nie jesteś w stanie go naprawić i nie chcesz iść drogą emulatora, możesz kupić nowy sprzęt zgodny z Nintendo, taki jak FC Super Loader lub ten z ThinkGeek. W szczególności FC przyjmuje kontrolery NES, a także gry; kilku członków mojej rodziny je ma i jest z tego zadowolonych.

#4
+1
sippa
2010-07-08 04:20:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możliwe, że sama konsola jest zakurzona.

Spróbuj dmuchnąć w gniazdo kasety, może to pomoże.

Lub możesz ją otworzyć i wyczyścić, ale jeśli to zrobisz, uważaj, aby niczego w nim nie uszkodzić.

Nie jestem pewien, czy można uszkodzić NES. Widziałem, jak jeden z nich został wrzucony w ścianę tak mocno, jak mógł (dorosły) miotacz, i nadal działał doskonale.
#5
+1
Synetech
2010-11-23 02:20:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie jest to złe połączenie między złączem krawędziowym wkładu a złączem gniazda wewnątrz konsoli. Zacznij od wacika z odrobiną alkoholu do wycierania, aby zetrzeć patynę nagromadzoną na krawędzi złącza wkładu. Jeśli to nie pomoże, spróbuj zrobić to samo ze złączem konsoli (jeśli nie jest to konsola ładowana od góry, będziesz potrzebować bardzo długiego wacika).

Standardowe gumki do mazania są zwykle świetne do zetrzeć patyny ze złączy elektronicznych, ale są one niezwykle trudne w użyciu na złączach, których to dotyczy (są lepsze do rzeczy takich jak pamięć RAM komputera).

Jeśli wszystko inne zawiedzie, odniosłem pewien sukces, używając szmergielka (jeden z tanich tekturowych pilników do paznokci, które są dostępne w paczkach po kilkanaście) do zeskrobania patyny ze złącza konsoli.

HTH

#6
+1
chiliNUT
2016-06-19 06:06:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Inną opcją (choć wymaga to pewnych umiejętności) jest wyłączenie układu blokującego NES10, ponieważ jest to komponent, który faktycznie powoduje ten problem.

Zobacz https://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_Entertainment_System#Lockout (trzeci akapit) i

I

[Wyłączanie układu 10NES] (http://gaming.stackexchange.com/questions/164968/disecting-10nes-chip)
#7
  0
cruzja
2010-07-15 00:10:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spróbuj dość szybko kilkakrotnie nacisnąć przycisk resetowania, gdy lampka miga, i zobacz, czy uda Ci się sprawić, aby światło pozostało włączone / zdjęcie na telewizorze.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...