Pytanie:
Skąd mam wiedzieć, czy Pokemon osiągnął ostatni etap ewolucji w Pokemon Go?
newbie
2016-07-25 08:15:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli na Pokemonie nie ma przycisku „Ewolucja”, czy jest on w najwyższej formie?Skąd wiesz, że nie może już ewoluować?

@Theyna - Nie wszyscy gracze Pokemon Go grali wcześniej w inne gry Pokemon.Pamiętaj: [bądźmy mili] (http://meta.gaming.stackexchange.com/q/7624/28182) :)
@Pharap Chociaż link wikilink może być pomocny, „Przeczytaj pieprzoną instrukcję” * nie * jest akceptowalną odpowiedzią.Jeśli chcesz poradzić użytkownikowi, aby zrobił więcej badań, możesz to zrobić bez bycia niegrzecznym, a jeśli nie, po prostu zagłosuj przeciw i przejdź dalej.
Pokemon Go to wydanie niezwykle popularnego adresu IP, więc wielu, ale ** nie wszyscy ** gracze je znają.Mogę nazwać każdą Gen 1 na podstawie sylwetki, ale jestem zaskoczony, jak absolutnie nieprzyjazna jest ta gra dla nowych graczy.To zadziwiające, jak nieintuicyjne jest wszystko, jeśli nie masz pojęcia, czym jest „Pokeman”.
@Robotnik Całkowicie to rozumiem, mówiąc „Czy ty w ogóle pokemony?”miał być żartem (choć nie wielkim), wcale nie miał być paskudny.Również gdyby zostało to zrobione w sposób niekonstruktywny, nie zostawiłbym odpowiedzi, która pomogłaby PO zrozumieć.
Oto: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/List_of_Pok%C3%A9mon
Pięć odpowiedzi:
#1
+45
Theyna
2016-07-25 08:21:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Pokemon Go nie możesz ewoluować Pokemona, który jest w końcowej ewolucji (pomijając mega-ewolucję z innych gier Pokemon i anime).

  • Wiesz, że pokemon jest w najwyższym stanie ewolucji, jeśli nie ma przycisku Evolve .
  • Możesz dowiedzieć się wszystkich możliwych poziomów ewolucji we wpisie Pokédex.Pokazuje istnienie wszystkich poziomów ewolucji (chociaż te jeszcze niewidziane ukazują się jako bezimienne cienie).Oferuje więcej szczegółów niż "główna" strona Pokemonów, ponieważ pozwala zobaczyć, czy istnieje wiele możliwych ewolucji poza twoją, a także formy niżej rozwinięte.

Oto tabela wszystkich ewolucji Pokemonów, jednak tylko Generacja 1 i Generacja 2 Pokemony (tj. pierwszy 251 Pokemonów w NationalPokedex) są obecnie dostępne w Pokemon Go.

Aby wyjaśnić, niektóre z pierwszych 151 Pokémonów przeszły dalszą ewolucję w późniejszych grach.Na przykład Onix (# 95) był Pokémonem, który nie ewoluował w pierwszej generacji, ale mógł ewoluować w Steelixa (# 208) w drugiej generacji.Obecnie Pokémon Go nie pozwala Onixowi ewoluować, ale może w przyszłości.
@Thunderforge absolutnie poprawne, ale te ewolucje (Crobat to kolejny) nie są częścią 151 oryginalnego Pokemona pierwszej generacji.Będziemy musieli poczekać, aby ich zobaczyć (jeśli to się stanie) w Pokemon Go.
Ponadto, o ile wiem, żaden Pokemon nie może ewoluować więcej niż dwa razy w żadnym pokoleniu.(Nie jestem tego w 100% pewien, ponieważ przestałem śledzić po drugiej generacji, ale wydawało się, że tak jest w każdym przypadku.)
@MageXy, poza mega-ewolucją, żaden Pokemon nie może ewoluować więcej niż dwa razy.
Cześć @Theyna, Zaktualizowałem w oparciu o najnowsze informacje.
@Robotnik Fantastycznie!Powinienem był to zrobić wcześniej, ale zapomniałem o tej odpowiedzi.Dziękuję Ci.
@Theyna Zgodnie z implementacją czwartej generacji (i być może będzie ich kilka w 5G), są teraz pokemony, które mogą ewoluować, ale nie mają przycisku ewolucji.Jako przykład przytoczę Nosepass i Magneton, które mogą ewoluować jeszcze raz, ale przycisk pojawia się tylko wtedy, gdy w zasięgu przynęty magnetycznej.
#2
+34
Ben
2016-07-25 08:26:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zasadniczo, jeśli nie ma opcji „Evolve”, to Pokemon jest na najwyższym poziomie

Evolve Pidgey Can't evolve Pidgeot

Istnieją pokemony, które w ogóle nie mają żadnych ewolucji, jak na przykład Pinsir.Możesz zobaczyć pełną listę pokemonów pierwszej generacji tutaj (Pokemon Go ma obecnie tylko pierwszą generację w swoim Pokedexie)


Wraz z wypuszczaniem nowszych generacji, uwalniane są również nowe ewolucje i niektóre pre-ewolucje dla istniejących Pokémonów generacji, a wraz z dodaniem nowych przynęt Magnetic, Mossy i Glacial, niektóre konkretne Pokémony wymagają ese, aby ewoluować, która pojawi się tylko wtedy, gdy masz jeden z nich w swoim ekwipunku.

Hej Ben, przełączyłem obrazy na średnie, aby lepiej pasowały, mam nadzieję, że wszystko jest w porządku.(Możesz dodać „s”, „m” lub „l” na końcu nazwy pliku obrazu, aby zmienić rozmiar. Domyślnie jest duży) :-)
Nic wielkiego, ale po wypuszczeniu przynęt Magnetic, Mossy i Glacial, stwierdzenie * jeśli nie ma opcji „Evolve”, to Pokemon jest na najwyższym poziomie ewolucji * nie jest już w 100% dokładny.Nosepass i Magneton mają kolejną ewolucję, ale przycisk ewolucji pojawi się tylko dla tych dwóch, jeśli będziesz obok przynęty Magnetic
#3
+15
Zkarts
2016-07-25 16:50:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz tego, że w tym przypadku nie ma przycisku Ewoluuj, możesz również sprawdzić swój Pokédex, który powie ci łańcuch ewolucji wybranego Pokémona.

Przykład: aby wyświetlić informacje o ewolucji Bulbasaura (nr 1 w Gen I), zakładając, że go złapałeś:

  1. Kliknij ikonę PokéBall
  2. Kliknij ikonę PokéDex (najwyżej w momencie pisania)
  3. Kliknij wpis Bulbasaur
  4. Przewiń w dół, a zobaczysz sekcję ewolucji, która zawiera listę 2 kolejnych ewolucji (w zależności od tego, czy złapałeś lub zobaczyłeś te kolejne etapy ewolucji, będą one odpowiednio pokolorowane lub nie)

Przykłady:

Pidgeotto tutaj pokazuje, że jest na drugiej ewolucji, ale ma trzecią możliwą (Pidgeot).Charmander pokazuje jeszcze dwie ewolucje, ale żaden nie jest znanym Pokémonem.

Pidgeotto showing evolutions Charmander showing unknown evolutions

To nie tak.pokazuje tylko pokemony, które już posiadasz.wymagające, abyś wiedział, czy jest to ewolucja, czy też nie wyciągasz tych informacji z pokedexu.Ale jeśli założymy, że OP nie ma tej wiedzy, ta odpowiedź nie pomaga.
@Zaibis Więc jeśli chcesz wiedzieć, czy Twój Pidgeot jest w końcowej fazie, przejdź do Pokédex, kliknij wpis Pidgeota i możesz wizualnie sprawdzić, czy nie ma dostępnych dalszych ewolucji.Ta sama zasada obowiązuje, jeśli masz Pidgeotto, ale jeszcze nie spotkałeś Pidgeota.Idź do wpisu Pokédex w Pidgeotto, pokaże ci, że jest jeszcze jeden ostatni etap.Nie ma znaczenia, że jeszcze nie znasz tego Pokémona.To też nie było pytanie OP, chcieliby wiedzieć, czy Pokémon jest w końcowej fazie.
@Anzeo: Jeśli nie znam pokemona i nigdy nie miałem z nim kontaktu, w jaki sposób pokedex dałby jasno do zrozumienia, że Wenusaur teoretycznie nie mógłby ewoluować w charmander?Jeśli przegapiłem ten punkt, przepraszam.Ale aby to uzyskać wizualnie, będziesz potrzebować pewnej wstępnej wiedzy pokemona.
@Zaibis Cóż, właśnie dlatego Zkarts wyjaśnia, że Pokédex zapewnia te informacje.Zwracałem uwagę, że twoje stwierdzenie, że ich odpowiedź jest niepoprawna, samo w sobie jest błędne.Zaktualizuję odpowiedź, aby konkretnie stwierdzić, że musisz kliknąć tam gatunek, aby zwizualizować łańcuch ewolucji
@Anzeo: Próbowałem to sprawdzić, ale nawet jeśli kliknę na konkretny gatunek, nie mam pojęcia, co powinno mi dać wskazówkę.
@Zaibis Na przykładowych zdjęciach właśnie dodałem, co mają na myśli Zkarts i Anzeo.
#4
+1
Dadan
2016-07-25 09:48:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, jest najwyższy, jeśli nie ma przycisku „ewoluuj”. Ale spodziewaj się, że przyszłe aktualizacje pozwolą większej liczbie gatunków ewoluować w kierunku wyższej ewolucji.Nie widzę oficjalnego odniesienia na ten temat, ale aktualizacje są niezbędne i wspólne dla gier online, w celu dalszej konserwacji i ulepszania gry.

Przykładem może być Magneton, W grach zręcznościowych i historia Pokemona ma 2 ewolucje.Przeczytaj http://pokemondb.net/pokedex/magneton

Chociaż oferuje tylko pierwszą ewolucję, najbardziej oczekuje się, że pozwoli na zaoferowanie następnej ewolucji.Można też dodać pokemony innej generacji.

Oto [Lista Pokémonów z ewolucjami międzypokoleniowymi] (http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/List_of_Pok%C3%A9mon_with_cross-generational_evolutions)
Niezły link.Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że Wobbuffet to Gen 2 ... Pamiętam go z kreskówek.
@Nelson to samo co Togepi.
#5
-1
Dragon born
2017-04-09 07:53:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Są dwa sposoby (o których wiem), aby to wiedzieć.Pierwszym jest sprawdzenie, czy pokazuje EVOLVE pod mocą, jeśli nie, to jest w pełni ewolucyjna.Drugi to kliknięcie Pokémona w twoim pokedeksie, a na dole mogą znajdować się „cienie” jego ewolucji.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...