Pytanie:
Jakie są kluczowe sposoby ulepszenia gry przez kogoś nowego w grach FPS?
Jaydles
2010-07-08 01:15:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje pytanie dotyczy gier typu death match, takich jak Halo i Call of Duty. Zakładaj wysoki poziom komfortu w grach FPS dla jednego gracza, ale nie ma doświadczenia z trybem wieloosobowym.

mam nadzieję na dobre odpowiedzi. jestem do dupy przy fps ^^
+1 świetne pytanie! na pierwszy rzut oka wydawało się to trochę dziwne, ale nadchodzi wiele interesujących odpowiedzi!
Nie zapomnij kliknąć „zielonego znacznika wyboru”, gdy otrzymasz odpowiedź, która Twoim zdaniem była „właściwa” / najbardziej pomocna.
Jedenaście odpowiedzi:
#1
+13
Dana Robinson
2010-07-09 13:11:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka wskazówek:

 • Zagraj z kumplem, klanem lub quadem, który jest / jest lepszy od Ciebie i może pokazać Ci możliwości. Szczególnie w Halo 3 było kilka świetnych klanów, które były zainteresowane pomocą początkującym.

 • W grach zespołowych UŻYWAJ MIKROFONU. Komunikacja jest kluczowa w grach zespołowych, więc będziesz chciał używać mikrofonu do koordynowania ataków i wskazywania pozycji wroga, zwłaszcza snajperów.

 • Zwróć uwagę na typ gry, w który grasz . Wiele osób gra w KAŻDY tryb gry, tak jak w trybie free-for-all lub drużynowym deathmatchu. Jeśli grasz w grę z celem, taką jak zdobycie flagi lub terytoriów, uzyskanie dobrego współczynnika k / d nie jest najlepszym sposobem wykorzystania czasu. To prawda, zabicie drugiej drużyny może dać ci przewagę, ale nadal powinieneś spędzać lwią część swojego czasu na dążeniu do rzeczywistych celów gry.

 • W trybach drużynowych, nauczyć się być dobrym członkiem zespołu. Na przykład, w grze „Zdobądź flagę” powinieneś być częścią grupy walczącej o flagę wroga lub częścią grupy broniącej swojej flagi. Nie powinieneś sam biegać po całej mapie. W grze takiej jak Battlefield Bad Company 2 będziesz chciał zapamiętać swoje funkcje wsparcia i pomóc, upuszczając amunicję i apteczki, rzucając czujniki i naprawiając pojazdy dla swojej drużyny.

 • Jeśli możesz rozgrywać prywatne mecze, skonfiguruj grę prywatną i zbadaj mapy. Dowiedz się, gdzie spada broń, cele itp. Oraz ścieżki między nimi. Jeśli możesz grać lokalnie, prywatnie lub w gry, podłącz drugi kontroler i sprawdź miejsca snajperskie i kryjówki, aby dowiedzieć się, jak są ukryci ludzie i jak to wygląda, gdy ktoś tam obozuje.

 • Sprawdź, czy gra ma dobre wiki lub często zadawane pytania na temat MP na gamefaq lub w Internecie. Wiele osób podzieli się świetnymi wskazówkami, jak odnieść sukces w MP. Możesz także sprawdzić papierowe przewodniki (Prima itp.), Ale zazwyczaj nie są one tak dobre, jak ich internetowe odpowiedniki i nie są aktualizowane, aby odzwierciedlały nowe mapy i poprawki do gier.

 • Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z bronią. Robiąc to, dużo umrzesz, ale spróbuj wyczuć ich efektywny zasięg, czas przeładowania, rozmiar magazynka, moc i tak dalej. Zastanów się, jaki rodzaj broni będzie działał lepiej na poszczególnych mapach. Czy są pojazdy? Długie linie snajperskie? Dużo walki w zwarciu?

 • Jeśli gra ma klasy, wypróbuj je wszystkie i daj każdemu trochę czasu na zabawę. Nawet jeśli nienawidzisz klasy (na przykład nie jestem fanem snajperki), nauczysz się mocnych i słabych stron tej klasy, grając w nią przez chwilę.

 • Jeśli gra ma system odblokowania, zwróć uwagę na spełnienie wymagań odblokowania, gdy już znasz podstawy gry. W niektórych grach wyższy poziom odblokowania może dać ci znaczną przewagę na polu bitwy.

 • Naucz się strzelać w głowę. W większości gier strzał w głowę powoduje dużo większe obrażenia niż strzał w ciało. Będziesz chciał odruchowo założyć siateczkę na hełm, zanim pociągniesz za spust.

 • Bądź przygotowany. Upewnij się, że masz pełne zdrowie i tarcze, zanim zabraknie ci więcej chaosu. Znajdź bezpieczne miejsce i przeładuj po każdej bitwie. Upewnij się, że masz jak najwięcej amunicji i zapasów.

 • Nie bądź przewidywalny. W przeciwieństwie do jednego gracza, ludzie są całkiem dobrzy w wymyślaniu twoich wzorców. Spróbuj trochę pomieszać, zarówno z wyborem broni, jak i miejscem poruszania się po mapie.

 • Wybierz jedną lub dwie gry i ćwicz je tak często, jak możesz. Częste krótsze sesje są prawdopodobnie lepsze niż mniej dłuższych, chociaż będziesz chciał, aby każda sesja była wystarczająco długa, aby „wejść w rytm” gry.

 • Nie zniechęcaj się. W każdej grze będzie dużo osób o znacznie większych umiejętnościach niż ty, nawet przy dobieraniu graczy w oparciu o umiejętności. Spróbuj uczyć się na swoich zgonach i postrzegaj je jako doświadczenie edukacyjne. Zrozum, że podczas przełączania gier Twoje umiejętności mogą się nie przenosić - będziesz musiał nauczyć się nowych map, a sterowanie, tryby gry i broń będą inne.

+1 za drugi przedmiot. Komunikacja jest kluczowym elementem każdej gry zespołowej.
#2
+10
Macha
2010-07-08 01:16:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Idź dalej. Naucz się celować podczas strzelania po okręgu. Bądź nieprzewidywalny w swoich ruchach. AI nie potrafi dobrze rozpoznawać wzorców, gracze potrafią.

Czy mógłbyś podać więcej przykładów „wzorów”?
@Mugen: Niektórzy gracze zawsze przechodzą w lewo jako pierwszy, niektórzy również chowają się za określonym rogiem itd.
#3
+8
rlb.usa
2010-07-08 21:28:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Według ważności:

 • Kontynuuj grę. Nie możesz być lepszy, jeśli nie grasz.
 • Naucz się mechaniki gry
 • Kiedy umrzesz, zanotuj, dlaczego umarłeś. Uczenie się na błędach ma kluczowe znaczenie.
 • Oglądaj filmy w YouTube.
 • Poznaj strategie
 • Poznaj teren
 • Zobacz, co robią inni - zarówno dobre, jak i złe, i ucz się na nich
 • Wypróbuj różne klasy / postacie / bronie, aby zobaczyć, w czym jesteś najlepszy, co najbardziej Ci odpowiada
Osobiście zmieniłbym: Zobacz, co robią inni, z: Oglądaj filmy z YouTube. Osobiście dostałem niesamowite rankingi i właśnie nauczyłem się od innych graczy i dowiedziałem się, kiedy i dlaczego umarłem. 1 dodatkowa rzecz: ćwicz, ćwicz i ćwicz jeszcze więcej. Dotarcie na szczyt jest trudne i nie da się go nauczyć w ciągu kilku tygodni.
#4
+4
colithium
2010-07-30 01:25:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak naprawdę nigdy nie grałem w Halo (sapnięcie), więc nie jestem pewien, czy ta wskazówka dotyczy tej serii ... Ale w CoD zawsze, zawsze, zawsze oglądaj całe zabójstwo krzywka. Nauczyłem się kryjówek, taktyki, wyposażenia itp. Po prostu obserwując, jak ktoś mnie zniszczył. Nawet jeśli wydawało się oczywiste, w jaki sposób zginąłeś, nadal może być pouczające, aby obejrzeć to z ich punktu widzenia.

Ponadto może czasami pokazać, jak gracz dotarł do miejsca zepsutego, aby następnie móc go nękać poddać się i przestać być tani.

Halo 3 i Halo: Reach mają tryb teatralny. Każda gra, w którą grasz, jest rejestrowana. Dostępnych jest maksymalna liczba zatrzymanych filmów, chyba że zdecydujesz się je zapisać. To świetny sposób, aby obserwować innych graczy i uczyć się z ich perspektywy.
nie mógł się bardziej zgodzić z: „Zawsze obserwuj całą kamerę zabójczą!”. Wielu graczy po prostu pomija kamerę śmierci i po prostu wraca do strzelania, aby ponownie zostać zabitym.
#5
+3
Chris Pebble
2010-07-08 20:06:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bądź bezczelny. Tryb dla jednego gracza uczy, jak sięgać po zakręty i generalnie być bardzo ostrożnym; Osiąganie szczytów za rogami w trybie dla wielu graczy zwykle oznacza, że ​​snajper, który obozował w tym miejscu przez ostatnie dziesięć minut, odstrzelił ci głowę. Choć jest to sprzeczne z intuicją, często bezpieczniej jest biec sprintem, aby przemierzyć otwarte pole, a następnie skoczyć za rogi i spróbować przemknąć.

To naprawdę zależy od gry ... jest to prawdą w wielu przypadkach, ale nie w innych.
#6
+3
weiji
2010-07-24 00:50:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiele z tych odpowiedzi jest świetnych, ale tak naprawdę nie odnoszą się do pytania. Ponieważ mówisz „wysoki poziom komfortu” w FPS dla jednego gracza, zakładam, że znasz już takie rzeczy, jak wygląd myszy i uderzanie w kółko.

Jeśli chcesz być dobry w WIELOOSOBOWYM FPS-y, zdecydowanie musisz rozpoznać, że Twoi koledzy z drużyny są ludźmi i zinternalizować to do punktu, w którym jesteś prawdziwym ZESPOŁEM. Oznacza to, że umiejętności, nad którymi musisz popracować, to komunikacja, taktyka i utrzymywanie wysokiego morale.

Komunikacja jest niezbędna - jeśli jesteś cichym czyhającym, zasadniczo jesteś taki sam jako bota AI, z wyjątkiem bardziej nieprzewidywalnych i po prostu dbania o siebie. Ale jeśli komunikujesz się i pracujesz razem, wtedy mogą się sprawdzić większe taktyki. Pomyśl o taktyce, którą może wykorzystać tylko grupa myślących ludzi, pracując razem, na przykład „Ty, ja i Jack idziemy w lewo, by wyciągnąć ogień, użyjemy granatów, ale pozostaniemy przy życiu i wycofamy się, podczas gdy chłopiec ninja zakrada się prawo do kradzieży flagi ”. Jeśli drużyna nie komunikuje się i nie wypróbowuje takiej taktyki, to jest to po prostu grupa ludzi grających w trybie dla jednego gracza, ale tak się składa, że ​​są na tej samej mapie jako część tak zwanego „zespołu”. Weź mikrofon i zacznij mówić o zamiarach („spróbuję dotrzeć do czołgu skorpiona”, przekazywaniu informacji („snajper na lewym klifie!”) I zachęcaniu znajomych, gdy coś nie działa zgodnie z planem („bez obaw, dobra próba tamten, miał szczęście, że jeden facet nas zobaczył ”).

Taktyka - każda gra ma inny sposób grania, a zatem różne taktyki grupowe do zastosowania, więc trudno jest generalizować. Musisz się tego nauczyć i wypróbować. Różne klasy robią różne rzeczy, próbując zmusić ludzi do innego grania przez robienie różnych rzeczy - jeśli jesteś w określonej klasie, zrozum, w jaki sposób ta klasa najlepiej pomaga członkom drużyny. W przypadku drużynowego deathmatchu taktyka może obejmować różne kombinacje broni lub różne sposoby pokrycia terenu, zastawianie zasadzek, przepuszczanie obozowiczów, zapewnianie ognia osłonowego itp.

Morale - to prawdopodobnie zabrzmi naprawdę tandetnie, ale tak naprawdę jest duży. Kiedy zespół jest zdemoralizowany, jest znacznie bardziej podatny na przegraną, a wszystkie inne rzeczy są równe. Nie musisz być sztucznie chrupiącą cheerleaderką, ale przynajmniej bądź świadomy tego, kiedy twoi koledzy z drużyny są sfrustrowani, i zachęcaj ich, aby to zlekceważyli lub skupili się na czymś innym. Ponadto, gdy coś pójdzie dobrze, pogratuluj wszystkim („droga!”) Lub pochwal na przykład coś, co zostało zrobione naprawdę dobrze („niezły strzał w głowę na ostatniej warty”).

Aby uzyskać dobre przykłady z tego, powinieneś faktycznie obserwować, jak ktoś bierze udział w dużym nalocie WOW - aby rajd na wysokim poziomie przebiegał dobrze, ludzie muszą koordynować i pomagać sobie nawzajem. Uważaj na rodzaje komunikacji, taktyki i zachętę, jakie dają sobie nawzajem. Duży, nieudany rajd to znaczna strata czasu i wysiłku, więc widzisz, że gracze starannie koordynują działania, aby odnieść sukces.

#7
+2
Kevin Yap
2010-07-08 01:19:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może to zabrzmieć nerdowato, ale sugeruję oglądanie w YouTube filmów z ludźmi grającymi i wyjaśniającymi ich proces myślowy. Zobaczenie, jak gra „zawodowców” najprawdopodobniej poprawi twoją grę.

#8
+2
user1629
2010-07-24 01:15:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedna z największych rzeczy w grach FPS: nigdy nie próbuj wygrywać „uczciwej walki”, chyba że nie masz wyboru. ZAWSZE staraj się podkraść do wroga lub użyć lepszej broni niż on.

To jest błąd nr 1, jaki popełniają noobowie. Uważają, że to honorowy czy coś w tym stylu, próbować walczyć z kimś na palcach. Nie rób tego. Kiedy widzisz kogoś, a oni cię widzą, zejdź z pola widzenia i ponownie zaangażuj się tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że masz skok.

Nauczysz się celować, strzelać w kółko i strzelać, a także wszelkiego rodzaju zaawansowane strategie w czasie, ale na początku po prostu postępuj zgodnie z tą prostą regułą, a twoje kdr wzrośnie.

#9
+1
monorailkitty
2010-07-08 01:19:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ucz się też map, oglądaj filmy na YouTube

#10
+1
Trefex
2010-07-08 20:49:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dużo graj i ćwicz refleks. Nawet jeśli dużo umierasz, spróbuj poprawić swoje celowanie. Na przykład, zamiast strzelać prosto przed siebie, poświęć trochę czasu i ponownie wyceluj celownik. Prawdopodobnie już nie żyjesz, ale z czasem będziesz szybko płonąć i strzelać w odpowiednim momencie.

Ponadto, umieść klawisz walki wręcz w niewielkiej odległości od poruszających się strzał. Niektórzy lubią to na myszy, niektórzy na Alt, inni na E (blisko W). W ten sposób możesz bardzo szybko nożem ludzi, gdy są blisko lub nie masz amunicji.

Ach tak, kiedy kończy się amunicja, szybko zmień broń lub użyj walki wręcz. Nie trać czasu na przeładowywanie, chyba że masz pewność, że nikt cię nie zabije.

W grze na PC zdecydowanie naucz się efektywnie używać wyglądu myszy. Gdy już go opanujesz, możesz zmienić kierunek z szybkością odruchu, a nie z szybkością powtarzania klawiatury.
#11
  0
FractalPrince
2013-01-01 02:29:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku gier na komputery PC jednym prostym sposobem na ulepszenie celu jest użycie niższej rozdzielczości. To sprawia, że ​​twoi przeciwnicy są więksi na ekranie i łatwiejsi do trafienia. Możesz stracić widzenie peryferyjne, ale dla mnie był to opłacalny kompromis.

Na przykład, grając w Natural Selection 2, grę, w której trudno mi trafić innych graczy, ostatnio zmieniłem rozdzielczość z 1920X1200 na 800X600 i znacznie łatwiej jest trafić moich przeciwników, ponieważ oni są znacznie większe na ekranie. Gra nie jest tak ładna jak wcześniej, ale teraz jestem o wiele bardziej konkurencyjna i mam więcej zabójstw.

Wiele gier korzysta z pola widzenia. Zmiana rozdzielczości nie zmieni wielkości kątowej wrogów.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...