Pytanie:
Czy można wymieniać Pokemony z gier pierwszej generacji na najnowsze?
Nick H
2010-12-17 00:44:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem, że możesz handlować Pokemonami między grami tej samej generacji (Gold / Silver, Ruby / Sapphire), a nawet między 1 a 2 gen. Nie udało mi się jednak znaleźć sposobu na wymianę Pokemonów, aby móc grać na przykład moim Pokemonem pierwszej generacji w HeartGold. Jeśli to możliwe, ile by to wymagało kroków i jakiego sprzętu potrzebowałbym?

Obowiązkowy niejasny link do komiksu internetowego: http://www.savestatecomic.com/2014/02/pokemon-bank/
Jest to teraz możliwe, ale wymaga dodatkowego sprzętu i hakowania 3DS.Zobacz moją odpowiedź.
Sześć odpowiedzi:
#1
+55
Joe Dovahkiin
2010-12-17 04:16:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od 2016 roku można handlować z wersji Pokémon Red, Blue, Green i Yellow z wersji Virtual Console na nowe Pokémon Sun / Moon (Gen 7) za pośrednictwem Pokémon Bank.

Niestety, chociaż Gen 6 (X / Y / OR / AS) jest kompatybilny z Pokémon Bank, nie jest możliwe otrzymanie Pokémona Gen 1 w tych grach.


Jednak , jeśli mówimy o oryginalnych wkładach Gameboy, nie da się tego zrobić. Limity handlu są następujące:

Generacja 1 (czerwony / niebieski / zielony / żółty)
↑ ↓ Oba kierunki
Generacja 2 b> (złoto / srebro / kryształ)
X Handel niemożliwy
Generacja 3 (Ruby / Sapphire / Emerald / FireRed / Leaf Green)
↓ Tylko w jedną stronę, zezwala na trzymane przedmioty
Generacja 4 (Diament / Perła / Platinum / HeartGold / SoulSilver)
↓ Tylko w jedną stronę, brak przedmiotów
Generacja 5 (Czarny / Biały / Czarny 2 / Biały 2)
↓ Tylko w jedną stronę, brak elementów
Generacja 6 (X / Y / Omega Ruby / Alpha Sapphire)
↓? (Niewydane, handel wstecz jeszcze nie potwierdzony, Pokémon Bank obecnie zabrania przedmiotów)
Generacja 7 (Słońce / Księżyc)

Są trzy główne powody, dla których nie możesz handlować między Gen I / II i Gen III:

 1. Format danych Pokémon znacznie się zmienił w Gen III, więc oba były niezgodne.
 2. Kabel łączący GBA używa innego napięcia niż kabel łączący Gameboy. Chociaż GBA może grać w stare gry Gameboy, używa innych obwodów niż podczas grania w gry GBA, więc funkcje kabla łączącego gry są zasadniczo niekompatybilne.
 3. Nawet jeśli to nie był problem, Nintendo nigdy nie zostało wydane produkt, który umożliwiał handel od jednego do drugiego.
Doskonała odpowiedź, ale numer 2 na twojej liście nie jest do końca prawdziwy: na pewno można podłączyć GBA i oryginalnego Gameboya, zrobiłem to. Potrzebujesz jednak specjalnego kabla.
Jeśli dobrze pamiętam, możesz połączyć Gameboya z GBA, ale tylko z grami Gameboy. Kabel działa w trybie Gameboy lub GBA, ale nigdy w obu jednocześnie. Dlatego nie można handlować między pokoleniami, nawet jeśli oprogramowanie gry to obsługuje.
Słyszałem, że możesz umieścić pokemony 2gen na Pokemon Stadium i przywrócić je do 3gen, ale nigdy nie miałeś Nintendo 64. Czy ktoś może to potwierdzić?
@DrakaSAN: Gry Pokémon Stadium są starsze niż trzecia generacja o około 2 lata, a w [Transfer Pak] (http://en.wikipedia.org/wiki/Transfer_Pak#Transfer_Pak) nie można zmieścić kasety GBA - więc nie,to nie jest możliwe.Nie ma ścieżki między 2. a 3. generacją.
Generacja 7 jest teraz wypuszczana i handel wstecz nie jest możliwy.Edytowałbym to w, ale nie jest to wiki społeczności, więc nie czułem się dobrze.
#2
+8
Grace Note
2010-12-17 00:46:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie możesz handlować z 1 lub 2 generacji do 3 generacji i dalej.

#3
+3
Kade
2012-05-19 14:38:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż może nie być możliwe przejście z Genu I i II do III, biorąc pod uwagę, że Gen III ma FireRed i LeafGreen, wskazane byłoby po prostu przejść przez to i handlować w górę (do genów IV i V). .

#4
+2
Thunderforge
2016-06-27 05:06:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, możesz handlować z wkładów generacji 1 i 2 (nie tylko konsoli wirtualnej) do nowszych generacji

Jednak nie jest to coś, co jest oficjalnie obsługiwane przez Nintendo.

Witryna Atop the Fourth Wall opublikowała film instruktażowy, pokazujący, że przejście od wkładki 1. i 2. generacji do 6. generacji, najnowszej od momentu powstania filmu, jest absolutnie możliwe. . Ponieważ kończy się na Pokémon Bank, prawdopodobnie możesz później przejść do dowolnego pokolenia.

Samouczek dotyczący wymiany Pokémonów z kaset generacji 1 i 2 na współczesne pokolenia! Tak, jest to możliwe.

Wymaga to użycia sprzętu do wyodrębnienia pliku zapisu z kasety i manipulowania nim za pomocą edytora zapisów stanu gry. Mimo to, efektem końcowym jest przeniesienie oryginalnego zespołu z kartridża 1. lub 2. generacji do Pokébanku.

To po prostu użycie wózka zapasowego do stworzenia nowego zestawu (zhakowanych) Pokemonów w Gen 3. Nie będziesz w stanie przenieść tych Pokemonów do Gen 6, ponieważ Pokébank odrzuci zhakowanego Pokemona.
@friggle Wideo mówi dużo o Pokébank i problemach z walidacją (np. [O 10:35] (https://youtu.be/bc_Jovck1so?t=10m35s)), a napisy końcowe pokazują nawet, że zostały pomyślnie przesłane doPokébank.W innym miejscu twórca mówił o używaniu swojego Pokémona z tej metody w grach Gen 6.Celem nie jest oszukiwanie, ale stworzenie identycznych wersji zespołów Gen 1 i 2 na późniejszych genach, a to oznacza przestrzeganie obowiązujących zasad dla wszystkich pokoleń.
Dodałem odpowiedź dotyczącą legalnej migracji oryginalnego Pokemona z Gen 1 do Gen 7. Są to oryginalne potwory, a nie przybliżone kopie.
@Kalamane Przewodnik wideo w mojej odpowiedzi został utworzony przed udostępnieniem gier Gen 1 na konsoli wirtualnej.Podoba mi się metoda Twojej odpowiedzi i mam ją za.Myślę, że ten przewodnik może nadal być przydatny dla tych, którzy nie chcą jailbreakować 3DS.Ponadto jest to obecnie jedyny sposób na przeniesienie Pokémonów Gen 2, ponieważ nie ma go jeszcze na konsoli wirtualnej.
#5
+1
Kalamane
2017-01-07 15:52:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest to technicznie możliwe teraz, gdy gry na konsole wirtualne pierwszej generacji obsługują migrację do Sun i Moon.

Nie jest to łatwe i można to zrobić tylko przy użyciu drogiego sprzętu.

Kroki są następujące:

 1. Zrzuć zapis stanu gry z oryginalnego wkładu Pokemon Red, Blue lub Yellow na komputer za pomocą czytnika Retron 5, Retro Freak lub innego czytnika kartridży Game Boy. Możesz zbudować go za pomocą Arduino, jeśli jesteś dobry w lutowaniu i nie masz nic przeciwko zniszczeniu Game Boya na gniazdo kasety. W zależności od wybranego sprzętu ten krok będzie kosztowny lub czasochłonny.

 2. Zhakuj swój 3DS, aby mógł uruchomić homebrew. Nie będę tego robić, ponieważ jest to sprzeczne z warunkami korzystania z usług Nintendo, ale w najnowszym oprogramowaniu wymaga zakupu gry, która ma możliwą do wykorzystania usterkę. Będzie to kosztować ze względu na popularność i rzadkość tych gier.

 3. Kup i pobierz wersję na konsolę wirtualną tej samej gry Pokemon, z której skopiowałeś zapis gry, i rozpocznij nową grę.

 4. Użyj oprogramowania homebrew, takiego jak SaveDataFiler, aby zastąpić plik zapisu gry konsoli wirtualnej tym, który wcześniej zrzucił z oryginalnej kasety.

 5. Masz teraz działającą kopię pliku zapisu oryginalnej gry na swoim 3DS. Użyj Pokemon Bank, aby przenieść swój oryginalny zespół do Pokemon Sun and Moon.

Czy masz więcej informacji o tym, jak zbudować czytnik kartridży z Arduino, jak opisano w kroku 1?
#6
-1
Edgar Derby
2014-04-11 15:49:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 • Generacja 1 (czerwony / niebieski / zielony / żółty)
  ↑ ↓ W obie strony
 • Generacja 2 (złoto / srebro / kryształ)
  X Handel niemożliwy
 • Generacja 3 (Ruby / Sapphire / Emerald / FireRed / LeafGreen)
  ↓ Tylko w jedną stronę
 • Generacja 4 (Diamond / Pearl / Platinum / HeartGold / SoulSilver)
  ↓ One- tylko sposób, żadnych przedmiotów
 • Generacja 5 (Czarny (2) / Biały (2))
  X Handel niemożliwy *
 • Generacja 6 (XY / ORAS)

* Nie można handlować pokémonami od generacji 5 do generacji 6. Jak wyjaśniono na oficjalnej stronie internetowej:

Jest kilka różnic między funkcjami i specyfikacjami rodziny konsol Nintendo 3DS w porównaniu z innymi systemami z rodziny Nintendo DS (DSi XL / DSi / DS Lite / DS), co oznacza, że ​​nie ma niestety możliwości bezpośredniej komunikacji pomiędzy oprogramowaniem stworzonym dla dwa różne systemy (modele).

Jednak płatna usługa o nazwie Pokémon Bank została stworzona, aby wypełnić tę lukę. Usługa kosztuje 4,99 USD (roczna subskrypcja) i umożliwia użytkownikom przesyłanie pokemonów do chmury. Usługa wysyłania może być używana zarówno w piątej, jak i szóstej generacji, natomiast usługa pobierania może być używana tylko w Pokémon X i Y. Korzystanie z tej usługi pozwala de facto użytkownikom handlować generacja od 3 do 6.

Mogłeś po prostu zmodyfikować zaakceptowaną odpowiedź, aby uwzględnić nowe informacje, zamiast tworzyć nową odpowiedź i zasadniczo skopiować większość tej odpowiedzi.
Cześć @scenia, Obawiam się, że nie wiedziałem, że mogę edytować odpowiedzi innych użytkowników.Ponadto wydaje się to dość inwazyjne, ale mogę się mylić.Chciałem tylko zaktualizować przedstawione tutaj informacje, to wszystko.
To nie jest inwazyjne, tak działa ta strona;)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...