Pytanie:
W mojej pierwszej grze odrodziłem się na małej wyspie. Co mam teraz zrobić?
Drake
2011-01-17 06:04:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widząc ogromne zainteresowanie tutaj i prawie każdą witryną z grami na PC, zdecydowałem się kupić Minecraft Beta. Na Twitterze i rss usłyszałem coś o zombie, duchach, ciastach, pająkach, przetrwaniu w dziczy i tak dalej.

Zacząłem więc podekscytowany swoją pierwszą grą dla jednego gracza i odrodziłem się na małej wyspie. Co teraz zrobić?

możesz już wyjść. zrobić jakiś rower. biegać po lesie. upoluj jelenia.
OH, płyniesz na WIĘKSZĄ wyspę
To Minecraft; jedyną prawdziwą odpowiedzią na pytanie „co mam teraz zrobić” jest „tak”.
Sześć odpowiedzi:
#1
+68
user3389
2011-01-17 07:35:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli zacząłeś nową grę dla jednego gracza i nie zmieniłeś żadnych ustawień trudności, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić po utworzeniu świata, jest dowiedzieć się, jak przetrwać pierwszą noc: w nocy wszystko Wychodzą naprawdę złe rzeczy, które cię zabiją.

Sztuczka polega na zabezpieczeniu dwóch rzeczy: światła i schronienia. Złe rzeczy nie pojawiają się w pobliżu światła, a schronienie uchroni to, co już się pojawiło, przed przyjściem, aby cię zabić.

Aby zbudować schronienie i źródło światła, będziesz potrzebować podstawowych narzędzi i materiałów. Rozejrzyj się, czy widzisz jakieś drzewa:

A tree

Jeśli klikniesz lewym przyciskiem myszy i przytrzymasz pień drzewa, będziesz mógł go ściąć w dół i weź dziennik:

A log

Ścinaj pnie drzew, aż będziesz miał około pół tuzina kłód. Gdy już to zrobisz, otwórz swój ekwipunek (naciśnij klawisz „I”):

Inventory screen

Tutaj powinieneś zobaczyć drewno, które właśnie zebrałeś. Kliknij na drewno i przenieś je do gniazd rzemieślniczych u góry ekranu ekwipunku. W szczelinie po prawej stronie strzałki zostanie wyświetlony nowy wytworzony przedmiot, drewniana deska:

Wooden plank

Jeśli klikniesz na drewnianą deskę, możesz ją przenieść do zapasów, a liczba posiadanych dzienników zmniejszy się. Gratulacje, stworzyłeś swój pierwszy przedmiot! Twórz drewniane deski, dopóki nie skończą się kłody.

Teraz weź drewniane deski i umieść je w obszarze tworzenia w ekwipunku, aby w każdym gnieździe była drewniana deska (możesz podzielić stosy przedmiotów kliknięcie prawym przyciskiem myszy). To pozwoli ci stworzyć stół rzemieślniczy:

Crafting table

Stół rzemieślniczy pozwoli ci tworzyć rzeczy z 9 miejscami zamiast 4, na które pozwala twój ekwipunek. Przenieś stół rzemieślniczy na jedno z dolnych miejsc w ekwipunku (pasek akcji) i zamknij okno ekwipunku. Jeśli następnie wybierzesz miejsce ze stołem rzemieślniczym (jeśli umieścisz go w drugim miejscu, możesz go wybrać klawiszem „2”), możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu, aby umieścić stół.

Po ustawieniu stołu kliknij go prawym przyciskiem myszy, aby otworzyć ekran tworzenia:

Crafting grid

Teraz weź kilka drewnianych desek i rozłóż je siatka tak, aby jedna znajdowała się nad drugą, dzięki czemu można tworzyć drewniane patyki:

Wooden sticks

Dwie deski to cztery patyki. Stwórz 12 patyków (więc użyj sześciu drewnianych desek).

Teraz będziesz chciał stworzyć kilof, który pozwoli ci wydobywać kamień i węgiel. Przenieś dwa kije i trzy drewniane deski na stół rzemieślniczy i ułóż je w ten sposób:

Pickaxe

Umieść kilof w jednym z otwartych miejsc na drążek akcji. Teraz, gdy możesz wydobywać kamień, musisz znaleźć trochę węgla, abyś mógł zrobić pochodnie. Rozejrzyj się wokół, aby zobaczyć, czy widzisz jakieś góry, szczególnie te z gołym kamieniem i najlepiej z małymi czarnymi kropkami:

Coal

W zależności od szczęścia, kiedy spawnowany, możesz być naprawdę blisko węgla lub być może będziesz musiał trochę przejść się, aby go znaleźć.

Zanim wyruszysz, zbierz swój stół rzemieślniczy, aby później nie musieć robić kolejnego. Aby to zrobić, kliknij lewym przyciskiem myszy i przytrzymaj stół rzemieślniczy, aż zostanie „zniszczony”, i przejdź po nim, aby go zebrać.

Jeśli nie znajdziesz żadnego węgla po kilka minut poszukiwań, spróbuj znaleźć ustronne miejsce z nagim kamieniem, do którego możesz zacząć kopać. Węgiel może pojawić się prawie wszędzie pod ziemią, więc możesz mieć szczęście i znaleźć go po przekopaniu się na chwilę w zboczu góry.

Wydobywanie działa jak wycinanie drzew: kliknij lewym przyciskiem myszy na kamieniu aż do bloku zostanie zniszczony, a otrzymasz kawałek bruku (lub, jeśli wydobyłeś węgiel, kawałek węgla). Tylko upewnij się, że jesteś wyposażony i używasz kilofa, inaczej będzie to ćwiczenie z frustracji.

Jeśli po kilku kolejnych minutach wydobywania nadal nie znalazłeś węgla, możesz skorzystać z nowatorskiej metody 1.2 pozyskiwania węgla za pomocą pieca. Najpierw weź jeszcze kilka kłód z pobliskich drzew. Następnie odłóż swój stół rzemieślniczy (pamiętałeś, aby go zebrać, tak jak powiedziałem powyżej, prawda?) I otwórz go, aby stworzyć piec z bruku, który bez wątpienia zebrałeś podczas wydobywania:

Furance

Piec jest podobnym przedmiotem do twojego stołu rzemieślniczego: połóż go i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby go otworzyć. Tam zobaczysz trzy miejsca. Dolny otwór jest źródłem paliwa, górny jest tym, co chcesz „wytopić”, a prawy jest tym, co powstaje po wytopie. W takim przypadku będziesz chciał użyć kłody zarówno jako źródła paliwa, jak i przedmiotu do wytopu, co utworzy węgiel drzewny, wersję węgla dla biedaków, którą możesz wydobywać:

Creating Charcoal

Gdy już zdobędziesz węgiel (znajdując go lub robiąc), zrób kilka pochodni ze znalezionego węgla i posiadanych patyków:

Torches

Teraz zacznij kopać do wewnątrz, aż wyrzeźbisz ładny mały zakątek lub jaskinię. Upewnij się, że otwór jest mały: nie chcesz, aby do środka wpadały złe rzeczy. Załóż pochodnie i kliknij prawym przyciskiem myszy po bokach ścian, aby je umieścić. W tym momencie albo słońce już zaszło, albo jest późno.

Zamknij wejście do swojej jaskini, aby nic nie mogło wejść i czekać na światło dzienne. Aby to zrobić, znajdź trochę bruku i / lub ziemi, którą masz podczas kopania w ekwipunku i wyposaż go tak, jak to zrobiłeś, w pochodnie i kilof. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy bloku rzeczy spowoduje umieszczenie tego bloku na ziemi.

Gratulacje, przeżyłeś pierwszy dzień i zacząłeś bawić się podstawami gry Minecraft. Teraz możesz zacząć odkrywać otaczający Cię świat i dowiedzieć się, co jeszcze możesz zrobić. Minepedia, skąd pochodzi większość powyższych zdjęć, zawiera bogatą wiedzę o grze i jej możliwościach.

Zauważ, że dzięki nowej aktualizacji 1.2 Beta możesz wytwarzać węgiel (a właściwie węgiel drzewny), topiąc drewno w piecu. Przydatne w przypadku, gdy w pobliżu miejsca odrodzenia nie ma węgla (np. Odradzasz się w dużym biomie pustynnym).
@Kevin, miło! Dzieciom jest w dzisiejszych czasach zbyt łatwo. Za moich czasów musieliśmy wydobywać własny węgiel na wzgórzach, w obie strony, przez śnieg, a wilki ścigały nas. * I nam się podobało. *
@Mark czy jesteś leworęczny? Przysięgam, że lewy przycisk myszy służy do niszczenia rzeczy, a prawy do interakcji.
@indyK1ng Nie, i masz rację: nie wiem, dlaczego kliknąłem mózg prawym przyciskiem myszy. Naprawiono w stosownych przypadkach.
@Mark Bardzo pouczające dziękuję. Wydaje się, że jest wiele rzeczy do zrobienia w pierwszym dniu, aby przeżyć i czytałem, że dzień trwa około 10 minut. Czy to jest poprawne? Czy powinienem się spieszyć?
@Drake, Zdecydowanie spieszę się ze znalezieniem * źródła światła * dowolnego rodzaju (obecnie tylko latarki) pierwszego dnia (używając dowolnej z technik opisanych w Odpowiedzi). Gdy masz już światło, łatwo jest zamknąć się w bezpiecznym miejscu na noc i nadal być w stanie kopać i wydobywać więcej materiałów aż do dnia. Uwaga - albo zrób * drzwi *, aby uszczelnić swoją jaskinię, które wpuszczają światło, abyś wiedział, kiedy zaczyna się dzień, lub czas - nie chcesz przegapić wschodu słońca. :)
@Drake zawsze powinieneś mieć na uwadze czas, zwłaszcza gdy poziom trudności jest wyższy niż spokojny, ale zakładając, że masz szczęście ze znalezieniem węgla (lub od razu wskocz do jego zrobienia), nie powinieneś mieć problemu z ukończeniem wszystkiego, gdy zbliża się zmierzch. Pierwszy dzień jest najbardziej szalony, ponieważ próbujesz nauczyć się gry, bijąc zegar, ale potem nie jest tak źle. Alternatywnie możesz ustawić poziom trudności na Spokojny i nie martwić się w ogóle o noc, abyś mógł poznać podstawy bez licznika czasu.
@Mark Dziękuję Mark. Lubię wyzwania. Niestety znalazłem górę tylko ze skałami i żwirem, bez węgla. Ale dziękuję twojemu przewodnikowi, który był w stanie stworzyć pochodnie z piecem i skończyć dokładnie wtedy, gdy zachodziło słońce.
@Mark "..przez śnieg ...", ponieważ kiedyś faktycznie padał śnieg.
O wiele bardziej wydajne jest używanie desek niż kłód jako paliwa
#2
+12
BlueRaja - Danny Pflughoeft
2011-01-17 07:20:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oglądanie serii Zagrajmy w Minecrafta to dobry sposób na naukę.

Najpopularniejszą z nich są prawdopodobnie przygody X w Minecrafcie, chociaż na pewno nie krótkie.

#3
+6
Denilson Sá Maia
2011-01-17 07:29:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dla mnie „nauczyłem się”, jak grać w Minecrafta (lub ... jak bawić się w Minecrafta) po przeczytaniu serii Mine The Gap z Rock, Paper, Shotgun . Opisuje pierwsze wrażenia i pierwsze godziny rozgrywki nowego gracza Minecraft. To dobra lektura, bardzo interesująca. :)

#4
+2
Dave McClelland
2011-01-17 06:08:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naucz się podstaw, a następnie zacznij tworzyć i tworzyć rzeczy! W grze Minecraft nie ma celów, więc podobnie jak w większości gier typu sandbox, w miarę grania znajdziesz swój własny styl gry.

#5
  0
Jonny
2012-01-28 21:09:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

http://www.youtube.com/user/paulsoaresjr?feature=watch#p/c/7326EF82122776A9/0/B36Ehzf2cxE

Paulsoaresjr był pierwszą osobą, która twórz filmy Minecraft tylko w samouczkach. Niedawno stworzył zaktualizowaną serię samouczków, zaczynając od pełnej wersji gry.

#6
  0
MrMC
2012-06-02 16:02:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nauczyłem się grać w Minecrafta, oglądając klipy na stronie. Najpierw znajdź drzewo, kliknij lewym przyciskiem i przytrzymaj, aż pień zostanie zniszczony. liście powinny upuszczać sadzonki, które można sadzić, klikając prawym przyciskiem myszy na ziemi. Umieść dziennik w swojej przestrzeni rzemieślniczej i kliknij pojedyncze pudełko po prawej stronie, aż nie pozostaną żadne dzienniki. Umieść 4 drewniane deski w przestrzeni rzemieślniczej w konfiguracji kwadratowej, aby uzyskać stół rzemieślniczy. następnie ułóż 2 deski w górę, aby uzyskać patyki. Teraz użyj swojego stołu rzemieślniczego i umieść 2 patyki do góry i 3 deski wzdłuż u góry. To powinno dać ci wybór. Wydobądź kamień za pomocą kilofa i ulepsz swój kilof. To powinno zacząć.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...