Pytanie:
Ile kropli dobrowolnie odejdzie mafia w grze Minecraft?
Logan
2011-06-04 01:36:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zauważyłem, że moby nie same schodzą z klifów. Zatrzymują się, gdy wyczują urwisko (chyba że cię gonią). Jak wysoki musi być klif, aby z niego nie zeszli?

Powiązany fakt: Moby uważają, że drogowskazy to solidne bloki i schodzą z platformy całkowicie otoczonej drogowskazami. (Drogowskazy muszą być przymocowane z boku platformy, a nie nad nią)
Również powiązane: Widziałem pułapkę grawitacyjną ustawioną obok spawnera zombie, która wykorzystuje fakt, że zombie wydają się schodzić prosto z klifów, jeśli zbliżają się do krawędzi pod kątem. Jeśli uderzą w krawędź prosto, zatrzymają się. (Gracz musi stanąć w pobliżu spawnera i przez przepaść, aby zwabić zombie do upadku z klifu).
Jestem prawie pewien, że znaki umieszczone na krawędzi bloków sprawią, że moby spadną, ponieważ widzą znak jako blok, ale nie mogą na nim stanąć, gdy odejdą. Zastanawiam się, czy to samo zadziałaby w przypadku zapadni, ponieważ wymagałoby to znacznie mniej drewna, a można je układać w stosy, zaoszczędziłoby to dużo czasu na mojej ogromnej pułapce, gdybym mógł użyć zapadni zamiast znaków ...
Sześć odpowiedzi:
#1
+19
fredley
2011-06-05 18:51:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Świnia dobrowolnie zejdzie z krawędzi 3 bloki wysokości , ale nie z krawędzi wysokości 4 bloki.

Aby to zbadać, zacząłem od dowodu @ xfs, że świnia nie zeskoczy z bloków w układzie 9-krotnym, jeśli spadek jest zbyt wysoki. Następnie skonstruowałem następujące urządzenie, aby znaleźć maksymalną odległość, na jaką świnia mogłaby zeskoczyć dobrowolnie:

2 Block height
Jak widać, upuszczenie o 2 bloki jest w porządku

3 Block height
Upuszczenie o 3 przecznice też jest w porządku

4 Block height
Przy upuszczeniu o 4 przecznice świnie nie odskakują już dobrowolnie

Wniosek: największa liczba świń, które wypadną dobrowolnie, to 3 bloki

Ma to sens, ponieważ 3 bloki to maksymalna bezpieczna wysokość zrzutu. +1 za * naukę *.
#2
+11
xfs
2011-06-05 16:16:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szybki eksperyment.

  1. Żaden z nich nie spadł
  2. Wszystkie spadły w wewnętrznych rogach
  3. Wszystkie szybko spadły na drogowskazy.
Technicznie nie jest to odpowiedź na pytanie, ale i tak +1 za fajny eksperyment.
Jak sprawiłeś, że znaki się unosiły?
Znaki @Nick można układać w stosy.
#3
+7
user9983
2011-06-04 02:40:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z tego, co widziałem, większość mobów nie schodzi z klifu o wysokości dwóch bloków, chyba że cię zobaczy. Bardzo trudno powiedzieć, ponieważ jeśli podejdziesz zbyt blisko, ich zachowanie się zmieni. Może się też różnić w zależności od mafii. Czytałem, że krowy całkowicie zignorują klify i spadną ku ich zgubie!

Wszystkie pokojowe potwory to zrobią. Widziałem, jak wiele z nich wpada do dużej kopalni odkrywkowej i ginie. Mam jednak wrażenie, że mogło się to zmienić w nowszych wersjach.
@Loren świnie w mojej [grillowanej maszynie do wieprzowiny] (http://www.youtube.com/watch?v=iehhuuyxFG4) wydają się spadać tylko wtedy, gdy są odepchnięte, nie ma dobrowolnego zejścia z platformy.
@fredley: Jak powiedziałem, myślę, że mogło się to zmienić… 3 dni w kopalni odkrywkowej i nic nie spadło. Ponieważ byłem przyzwyczajony do spadania kilku rzeczy dziennie, musiało się to zmienić.
@fredley: Ponownie poprawię swoją odpowiedź - właśnie zobaczyłem, jak świnia się rozpryskuje. Nie widziałem, żeby spadło, tylko plusk jego śmierci.
#4
+3
Resorath
2011-06-04 01:54:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może nastąpić „wyczucie” zmiany wysokości, zanim zwierzę spadnie, ale widziałem wiele niechętnych stworzeń po prostu wędrujących na śmierć - więc wydaje się, że nie ma ograniczenia wzrostu.

#5
+1
Broam
2012-02-02 20:38:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli trzymasz pszenicę w dłoni, tłum podąży za tobą z każdej kropli i szczęśliwie spadnie z klifu, okrążając cię w poszukiwaniu pszenicy.

Jeśli prowadzisz świnię noszącą siodło i noszenie innego gracza, to bardzo łatwy sposób na zdobycie powiązanego osiągnięcia - poprowadź świnię do klifu i stań na krawędzi. Świnia krąży wokół ciebie i spada.

#6
  0
Bobby Roy
2019-06-10 07:34:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Testowałem 3.Było to przydatne dla mnie, aby moja świnia przeszła 2500 bloków bez poleceń i wykonalna w przetrwaniu, wszystko czego potrzebujesz to niszczyciel i świniaTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...