Pytanie:
Skąd się wzięło „Soon ™”?
Nick T
2011-05-25 08:22:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widziałem nadchodzące Wkrótce ™ dołączone do niektórych produktów Valve i Blizzard, ale czy zaczęło się od jednego z nich (a jeśli tak, to które)? Jaka była pierwsza gra (lub inny produkt), która miała zostać uruchomiona z rażąco żartobliwym Soon ™?

Wydaje mi się, że fraza, której szukasz, to „kiedy to się skończy?”
Nie, szuka „Soon ™” - to standardowe slogan dla CM Blizzards. Nie zdziwiłbym się, gdyby ludzie zaczęli oznaczać nim ogłoszenia Valve, a nawet gdyby Valve przyjęło to samodzielnie.
Valve nie ma „Soon ™”, Valve ma [Valvetime] (http://developer.valvesoftware.com/wiki/Valve_Time)
Cóż, Valve ma swoje własne „Wkrótce”; co to znaczy 9 ​​lat;) (http://developer.valvesoftware.com/wiki/Valve_Time)
Po raz pierwszy widziałem to w wątkach na forum City of Heroes, a twórcy obiecali, że następny numer będzie wkrótce.
@Shaun - Tylko uwaga, pytania dotyczące terminologii oparte na etymologii zostały rozpatrzone [na temat] (http://meta.gaming.stackexchange.com/q/11401/28182)
Sześć odpowiedzi:
#1
+33
Lilienthal
2016-07-31 23:50:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Soon ™ prawie na pewno pochodzi od terminu „Real Soon Now”, który został pierwotnie spopularyzowany przez Jerry Pournelle w celu opisania oprogramowania z niejasnymi datami wydania w jego artykułach w magazynie BYTE. Użył terminu przynajmniej już w 1984 roku ( BYTE Magazine, listopad 1984, strona 374, pierwsza kolumna).

Stał się bardzo popularny również w Usenecie i tam połączył się z popularnym wówczas trendem dodawania symboli znaków towarowych lub praw autorskich (zarejestrowanych znaków towarowych) do wszystkiego i wszystkiego. Znalazłem odniesienie do tego żartobliwego użycia, które nabrało rozpędu po wydaniu przez AT&T swojego Systemu UNIX V jako „ AT&T UNIX®” w 1983 roku i podobno były całkiem anal na temat zachowania symbolu praw autorskich. Nie mogę znaleźć żadnych głównych źródeł potwierdzających tę historię, ale popularność „(TM)” w Usenecie jest ewidentna z archiwów.

Udało mi się uzyskać ukryty filtr dat działający w archiwum Google Usenet i to okazało się, że ma mnóstwo zastosowań terminu „Real Soon Now (TM) ”, najwcześniejsze datowanie na rok 1989. Krótka forma „Soon (TM)” była rzadsza, ale nadal pojawiła się dwukrotnie w 1990 roku.

Najstarsze źródło Usenetu, jakie znalazłem, gdzie termin był używany przez właściciela produktu, który miał zostać wydany, znajdował się w sygnaturze wiadomości Carla-Erica Menzela, która opisywała uruchamianie jego witryny internetowej „Real Soon Now (TM)”.Można to zobaczyć w zapytaniu do pomocy, które wysłał do swojej usługi hostingowej Pair Networks w formie a post w Usenecie z 1998 r. .Ponieważ pytasz konkretnie o pierwszy produkt, który zostanie wprowadzony na rynek pod nazwą , myślę, że (teraz nieistniejąca) witryna bitforce.com może kwalifikować się do tego zaszczytu.Jednak biorąc pod uwagę pozorną popularność tego terminu, jest prawdopodobne, że inni autorzy lub właściciele używali go znacznie wcześniej.Kto był pierwszy, może być niemożliwy do określenia i zależy od tego, co według Ciebie kwalifikuje.O ile mi wiadomo, żaden produkt nie był sprzedawany pod nazwą „Soon ™”, ale deweloperzy będą mieli mnóstwo samowyzwalających się odniesień.

To imponujący wysiłek badawczy.
Niesamowita praca, bardzo dokładna odpowiedź.Mam nadzieję, że pewnego dnia autor pytania wróci i to zaakceptuje.
#2
+18
user6789
2011-05-25 20:40:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że samo wyrażenie jest starsze niż World of Warcraft; z pewnością starsza niż dodatek Burning Crusade. Pamiętam, że widziałem to zdanie na stronach fanów Bungie w okresie rozkwitu Maratonu i Mitu. Na przykład oto post z 2001 r. Na myth.bungie.org, gdzie pojawia się wkrótce (tm), a tutaj to strona w witrynie Marathon's Story, która zawiera frazę all wstecz w 2000 roku (musisz wyszukać na stronie „wkrótce (tm)”, ponieważ jest to duża strona). Oba te wydarzenia poprzedzają ogłoszenie WoW we wrześniu 2001 roku.

Zaryzykowałbym zgadywanie, że fraza ta istnieje prawie tak długo, jak długo nie podano dat wydania popularnych tytułów, co jest bardzo, bardzo długim czasu, a nawet może być starsze niż internet (co oznacza, że ​​może być konieczne przeszukanie forum dyskusyjnego AOL lub archiwów Usenetu, aby znaleźć prawdziwe źródło).

Biorąc pod uwagę, że istnieje tak długo, zdziwiłbyś się, gdyby Blizzard jako pierwszy kiedykolwiek „oficjalnie” użył tego terminu jako sposobu na powiedzenie „nie podamy jeszcze daty premiery”.

Jestem prawie pewien, że widziałem to na blogach deweloperów EVE. Myślę, że ta odpowiedź jest prawdziwa.
Ostatnio był używany jako strona internetowa dla nowej instalacji X firmy Egosoft, X Rebirth: http://soon.tm/
EVE była zdecydowanie pierwszym miejscem, w którym ją widziałem, na długo przed wydaniem WoW.
Zainteresowałem się grą EVE: Second Genesis (później przemianowaną na EVE Online) pod koniec 2000 roku. Byłem zapalonym czytelnikiem CCP Dev Blogs i pamiętam, że widziałem tam Soon (TM) w tamtym czasie.Utkwiło mi to w pamięci, bo uznałem to za zabawne.
#3
+9
LessPop_MoreFizz
2011-05-25 08:29:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To standardowe hasło wśród członków społeczności Blizzards, a zwłaszcza ludzi pracujących na forach World of Warcraft. Jestem prawie pewien, że jako pierwsi umieścili symbol ™ na końcu, gdzieś podczas Burning Crusade, w odniesieniu do kilka informacji o nadchodzących zmianach.

Wydaje się, że te ramy czasowe są właściwe. Powiedziałbym szczerze, że teraz jest to graniczący ze statusem mimetycznym.
Myślałem, że to mniej więcej w czasach Diablo 2, aby opisać łatkę 1.10.
@Resorath: To mogło być pierwsze użycie „Wkrótce”, ale wyraźnie pamiętam dodanie ™ w związku z łatką 2.1 lub 2.2 WoW i reakcję na forach.
#4
+1
Purps
2014-04-11 17:43:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trochę późno, ale używaliśmy go w fazie przedsprzedażowej w Tactical Ops: Assault on Terror, w latach 1998/99. Nie jestem jednak pewien, skąd się to wzięło wcześniej.

#5
  0
GlassDeviant
2017-02-28 06:41:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używaliśmy Soon ™ (szczególnie ze znakiem towarowym gag tag) w EverQuest beta na długo przed WoW, w 1998 lub później.Nie przypominam sobie, żebym widział Soon or Coming Soon z dołączonym gagiem dotyczącym znaku towarowego, ale czasami widziałem go bez knebla dotyczącego znaku towarowego.

Czy masz wiarygodne źródło informacji?
#6
-3
Ryan Elam
2016-01-26 10:19:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właściwie używałem go w grze EverQuest w 1999 roku. Wcześniej używałem go na BBS o nazwie „HOT BBS” już w 1982. Miałem podmenu na moim BBS, gdziewymienione funkcje, które nadchodziły.Przez jakiś czas nazywał się „Coming Soon”, ale zaczęły się żarty, że nigdy nie skończyłem rzeczy z mojej listy Coming Soon (byłem nastolatkiem, a dziewczyny zaczęły być interesujące).Tak więc, jako żart samokonferencyjny, zmieniłem go na stronę SOON (tm).

Wiele lat później, kiedy byłem przewodnikiem i ewentualnym programistą w EverQuest, ciągle odpowiadałem na pytania dotyczące poprawek błędów lub funkcji prostym wyrażeniem „WKRÓTCE (tm)”.Przyjęło się, szczególnie gdy niektórzy gracze zaczęli dołączać SONY = WKRÓTCE (tm) TYLKO NIE JESZCZE.

Będziesz musiał podać wiarygodne źródło, aby w to naprawdę uwierzyć.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...