Pytanie:
Czy istnieje wydajniejszy sposób na okablowanie rzędu tłoków?
John
2012-02-11 10:45:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chcę utworzyć dwa zestawy dwóch sąsiednich tłoków z odstępem dwóch bloków między nimi dla farmy melonów. Wygląda na to, że do każdej sekcji używam ogromnej ilości czerwonego kamienia. To jest mój pierwszy obwód Redstone, ale czy jest lepszy sposób? enter image description here

Pięć odpowiedzi:
#1
+27
user9983
2012-02-11 10:53:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, jest kilka sposobów.

Chodź ze mną na przygodę z optymalizacją Redstone!

Możesz umieścić Repeatery Redstone za każdym tłoków, jak pokazano poniżej. Spowoduje to skierowanie sygnału wejściowego do tłoka i zapobiegnie denerwującym pętlom, które zwykle nic nie dają. Zajmie to znacznie mniej miejsca, ale zużywa łącznie 18 pyłu z czerwonego kamienia.

enter image description here


Byłby to bardziej wydajny projekt z czerwonego kamienia. Zużywa tylko 11 pyłu z czerwonego kamienia. Inni gracze nie są wymagane. Ta metoda działa, ponieważ tłok może być zasilany przez sąsiedni blok zasilany.

enter image description here


Ten projekt (dzięki uprzejmości Tristan) wykorzystuje minimalistyczny 7 redstone . Dźwignia zasila zarówno blok, który zajmuje , jak i blok, do którego jest przymocowany. Otwór po prawej stronie jest wymagany do oddzielenia sygnałów docierających do dwóch tłoków.

enter image description here


Na koniec używa się marnego czerwonego kamienia 4 . Ponieważ zasilasz 4 tłoki, myślę, że 4 czerwone kamienie są prawdopodobnie tak niskie, jak zamierzasz.

enter image description here

Nauka!

To używa 18 czerwonego kamienia, mój używa 13 (lub więcej). Twoja jest bardziej wydajna przestrzennie. Byłem bardziej zainteresowany zminimalizowaniem użycia czerwonego kamienia.
@John - rozumiem. Szedłem na minimalną przestrzeń. Twój używa 16, a mój 18, jeśli weźmiesz pod uwagę przemienniki. Myślę, że to minimalna różnica w porównaniu z ilością zaoszczędzonego miejsca. Nadchodzi minimalny projekt czerwonego kamienia.
Czuję, że byłem integralną częścią tworzenia tego rozwiązania.
Po prostu stałem i patrzyłem, ponieważ nic nie wiem o czerwonym kamieniu ...
„Ta metoda działa, ponieważ tłok może być zasilany przez sąsiedni blok napędowy”.
Co to za serwer i jak mogę dołączyć do akcji? Czy mamy jakiś serwer SE Gaming, czy coś? : P
@OrigamiRobot Ten jest mocny pod względem czerwonego kamienia.
@JakeKing - To zostało zrobione na moim serwerze. Użyliśmy go do zbudowania aren Spleef dla [Game On!] (Http://meta.gaming.stackexchange.com/questions/3561/game-on-restructured). Wejdź na czat, jeśli chcesz więcej informacji. W rzeczywistości istnieje oddzielny [serwer przetrwania GSE] (http://meta.gaming.stackexchange.com/questions/3730/gaming-stack-exchange-server-list), ale nie wiem, jak jest aktywny.
#2
+9
Nan
2012-02-11 16:01:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najłatwiejszym sposobem, jaki znalazłem, aby zasilać tłoki, jest umieszczenie bloku za nim na tym samym poziomie i położenie czerwonego kamienia na tym bloku.

W ten sposób możesz to zrobić z 5 czerwonymi kamieniami: 1

Który można łatwo rozszerzyć, aby obejmował więcej tłoków. Co wydaje się istotne, gdy mówisz o zestawach i sekcjach. Chociaż dźwignia w środku prawdopodobnie nie jest najwygodniejszym miejscem do jej umieszczenia, ale jest najbardziej wydajna w użyciu czerwonego kamienia.

Jeśli masz dźwignię na początku, możesz umieścić tłoki 4x2 z 14 czerwonym kamieniem, dodanie kolejnego 4x2 do tego kosztuje kolejne 14 redstone + 1 redstone i repeater do ich połączenia. Które teoretycznie możesz rozciągnąć w nieskończoność: 2

#3
+4
Alexis King
2012-02-11 10:59:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz użyć repeaterów do szybkiego i łatwego zasilania wielu wyrównanych tłoków, na przykład:

Możesz stworzyć repeatery w ten sposób:

  ---- ----- | | t | r | t t = pochodnie z czerwonego kamienia | s | sr = pył z czerwonego kamienia --------- s = kamienny blok  

Zwróć uwagę, że wzmacniacze wprowadzają niewielkie opóźnienie do twojego obwodu, ale jeśli nie potrzebujesz absolutnej prędkości, ten system działa dobrze .

Zgnieć świnię !!!!!
#4
  0
Jonny
2012-02-11 12:35:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

enter image description here

Okazało się, że w ten sposób zużywa się najmniej czerwonego kamienia i jest to kompaktowa konstrukcja. Mógłbym nawet zejść do 9 czerwonych kamieni, nie licząc czerwonego kamienia dla tłoków, przesuwając przełącznik.

#5
  0
MrMC
2012-05-19 13:24:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli umieścisz repeater z czerwonego kamienia skierowany w stronę tłoka, możesz umieścić czerwony kamień wzdłuż zbieraczy i będzie działać! Są inne sposoby, ale to najlepszy sposób. enter image description here Moja konfiguracja tłoka.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...