Pytanie:
W jakiej kolejności powinienem grać w serię Half-life?
Adam Harte
2011-01-01 07:57:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z tego czy innego powodu udało mi się całkowicie przegapić jakąkolwiek serię Half-life. Mam teraz czas i pieniądze, aby grać w te gry, o których słyszałem tak wspaniałe rzeczy. Więc jakie są wszystkie gry Half-life, w które powinienem grać? iw jakiej kolejności powinienem je odtwarzać?

Nie wiem, gdzie pasują wszystkie odcinki i rozszerzenia. I co one oznaczają przez wersje „źródłowe”. Czy to w ogóle część tej samej serii? A co z Blue Shift, Lost Coast lub Opposing Force? Tak wiele gier i nie wiem, gdzie i czy pasują.

Czy jest jakaś w serii, którą powinienem pominąć lub po prostu przeczytać podsumowanie fabuły? Czy ktoś może mi podać podsumowanie tego, w co mam zagrać, w kolejności.

Zapoznaj się z [powiązanym meta postem] (http://meta.gaming.stackexchange.com/q/10727/4797) przed oznaczeniem lub oddaniem głosu w celu zamknięcia tego pytania.
Siedem odpowiedzi:
#1
+44
Nicolas Bazire
2011-01-01 08:53:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obowiązkowe gry Half-Life to Half-Life 1 , a następnie Half-Life 2 . Rozszerzenia i dodatki do Half-Life 1 , które nie zostały opracowane przez Valve, są całkiem możliwe do pominięcia; Opposing Force , Blue Shift i Decay wracają do ustawień i wydarzeń z Half-Life 1 , ale przedstawiają opowieść oczami żołnierza US Marine, ochroniarza i dwóch naukowców (ponieważ Decay to kooperacyjna gra wieloosobowa).

Wersja źródłowa Half- Life 1 to, cytuję:

cyfrowo zremasterowana wersja docenionej przez krytyków i najlepiej sprzedającej się gry na PC

Nie trzeba dodawać, że to dym i lustra, nie ma absolutnie żadnej znaczącej różnicy między nimi.

Radzę zagrać w oryginalny Half-Life 1 , a następnie Half-Life 2 , a jeśli chcesz przedłużyć przyjemność, sequele odcinek 1 i odcinek 2 dla Half-Life 2 są całkiem dobre, ale nie tak dobre, jak dwie główne gry.

„całkiem możliwe do pominięcia”, nie sądzę, wydarzenia, które miały miejsce w odcinku 2, są dość ważne i będą miały znaczący wpływ na odcinek 3 (lub Half Life 3, to zależy od Valve, jak zdecydują).
Cóż, znasz smaki i kolory ... Czy z obiektywnego punktu widzenia nie przyznajesz, że odcinek 1 i 2 nie wnosi jeszcze wiele do historii? Proszę nie stawiać na tym samym poziomie ważności dwóch arcydzieł i niedokończonej, wadliwej trylogii.
Definitywnie się z tym nie zgadzam. Pierwszy odcinek nie dodał zbyt wiele, zgadzam się z tym. Ale odcinek drugi jest zdecydowanie na tyle ważny, aby stworzyć tę listę i musiałbyś zagrać w One, aby nadać sens Twojemu dwóm. Ponadto Blue Shift i Opposing Force nie są tworzone przez Valve (przez Gearbox) i nie są uważane za kanon przez wiele osób.
Okej, naprawdę nie mogę się z tym nie zgodzić: p Moderowałem swoje poglądy w moim oryginalnym poście.
„Nie trzeba dodawać, że to dym i lustra, nie ma absolutnie żadnej znaczącej różnicy między nimi” - poza tym, że ZNACZĄCO trudniej jest przesuwać pudełka na pozbawionym fizyki silniku Half-Life. Jeśli masz Half-Life: Source, zagraj w to zamiast w oryginał.
Epizod drugi jest wartym następcą Half-Life 2 i bardzo ważnym dla fabuły. Odcinek pierwszy nie jest tak dobry, ale warto poświęcić 4-5 godzin na przygotowanie historii.
Chciałem tylko powiedzieć, że jesteś złym człowiekiem za sugerowanie, aby ktokolwiek pomijał * Opposing Force *, co jest prawdopodobnie lepsze niż kampania Valve dla HL1, a także ma cholernie świeży, zabawny tryb dla wielu graczy.
Poruszając się po wszystkich opiniach i dyskusji, Half Life 2: Episode 1 i Episode 2 są ** sekwencją fabularną **.Jednym z czynników, który wpłynął na tworzenie „odcinków”, a nie pracę nad Half Life 3, był fakt, że Half Life 2 zajmowało dużo czasu.* „kontynuacja Half-Life 2 dostarczona w ciągu 18 miesięcy z naszym pierwszym odcinkiem była bardziej zgodna z oczekiwaniami naszych klientów niż czekanie 6 lat na (Half Life 3)” * (http://store.steampowered.com/ aktualności / 629 /).Rozważ odcinki jako zepsutą wersję Half Life 3.
#2
+41
badp
2011-01-03 16:07:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odcinki HL2 nie są dodatkowymi częściami historii, ale rzeczywistymi kontynuacjami. Zawierają wydarzenia zmieniające fabułę. To samo nie dotyczy serii Half Life „One”, o ile wiem.

Zatem:

 1. Half Life
 2. Half Life 2
 3. Half Life 2, odcinek 1
 4. Half Life 2, odcinek 2

Portal - zawiera dodatkowe odniesienia do podmiotów korporacyjnych we wszechświecie Half Life, ale jest to bardziej smaczne niż rzeczywista fabuła.

+1 za pominięcie siły przeciwnej i przesunięcia niebieskiego. Chociaż same w sobie mogą sprawiać przyjemność, nie są wcale niezbędne dla całej fabuły.
Właśnie pobrałem Orange Box i dostałem Half-Life 2, Episode 1 i 2 oraz Lost Coast, ale nie Half-Life 1. Czy za bardzo tęsknię, gdy pomijam HL1? Gdzie (w kolejności gier) umieściłbyś Lost Coast?
FWIW, Lost Coast * jest * całkowicie dodatkowym elementem historii; właściwie nie jest to wcale część historii. To dosłownie tylko demonstracja techniczna niektórych efektów High Dynamic Range
@ChristianIvicevic Prawdopodobnie już dawno grałeś lub nie grałeś w oryginalny Half-Life, ale aby zakończyć tę odpowiedź, powiem, że przegapisz to, co przegapiłeś, pomijając go, to cały kontekst, w którym Half-Life 2 i jego sequele mają . Krótko mówiąc, Half-Life przedstawia wydarzenia z Half-Life 2 i jest często przywoływane w pozostałej części głównej serii Half-Life. Biorąc to pod uwagę, MOŻESZ przejść przez resztę serii bez grania w pierwszą grę, ale odniesienia do wydarzeń z pierwszej gry będą wydawać się bardzo niejasne, jeśli w nią nie grasz.
@oKtosiTe, blue shift wprowadza głównego bohatera, jako grywalną postać, nie mniej jednak.I nie jest to istotne dla historii?Zanim zacząłem grać w Blue Shift, nie miałem pojęcia, kim jest Barry ani dlaczego miałem go rozpoznać.
@Timelord64: Spróbuj "użyć" któregokolwiek z ochroniarzy w HL1 przed kaskadą rezonansu.Jeden z ich wersetów brzmi „Porozmawiaj ze mną później, a kupię ci piwo”, co jest pierwszą rzeczą, do której Barney nawiązuje.
#3
+22
Macha
2011-01-01 08:20:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wersje Source to przeróbka oryginalnych gier na silniku używanym przez HL2. Half Life: Source jest prawie identyczny z Half Life.

Zalecana kolejność gry jest w przybliżeniu kolejnością wydania:

 • Half Life (lub Half Life: Source)
 • Half Life: Opposing Force
 • Half Life: Blue Shift
 • Half Life: Decay (możliwe do pominięcia - tylko PS2)
 • Half Life 2
 • Half Life 2: Episode One
 • Half Life 2: Episode Two

Half Life 2: Lost Coast to tylko technologiczne demo grafiki opcje, które znalazły się w późniejszych grach Source. Jeśli chcesz być szybki, możesz pominąć wszystko oprócz Half Life i Half Life 2.

Portal jest również stycznie powiązany z fabułą Half Life, ale nie jest zbyt ważny, ponieważ nie ma wiele własną historię. Portal 2 może to jednak zmienić.

Zdecydowanie zagraj też w Portal. Tylko dla odświeżającej i całkowicie niesamowitej rozgrywki.
Portal jest doskonały i spełnia wszystkie wymagania gry.
Myślę, że Opposing Force lub Blue Shift ** nie muszą być odtwarzane, aby cieszyć się całą historią.
Wydaje się, że Decay to nie tylko PS2. Jest (a przynajmniej nadal pracują) port PC - http://decay.half-lifecreations.com/?content=files&sub=decay
#4
+6
user101016
2015-02-27 12:29:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak już wspomniano, najbardziej logiczną kolejnością jest granie w gry przed ich początkowymi datami wydania . Zakłada się, że chcesz śledzić historię Half Life od początku do końca.

 1. Half-Life - przejmujesz kontrolę nad Gordonem Freemanem w obiekcie Black Mesa.
 2. Half-Life - Life: Opposing Forces - grasz jako jeden z marines podczas wydarzeń z oryginalnej gry.
 3. Half-Life: Blue-Shift - grasz jako ochroniarz podczas wydarzeń z oryginalnej gry
 4. Half-Life 2 - lata później przejmujesz kontrolę nad Gordonem Freemanem w nowej historii
 5. Half-Life 2 Episode 1 - Kontynuuj jako Gordon Freeman po wydarzeniach z Half-Life 2
 6. Half-Life 2, odcinek 2 - Kontynuuj jako Gordon Freeman po wydarzeniach z Half-Life 2, odcinek 1

Ktoś już wspomniał o „ Rozpad pół-życia silny> ”. To jest tryb gry kooperacyjnej dostępny w wydaniu Half-Life na PS2 . Odbywa się podczas wydarzeń z pierwszej gry. Można w to zagrać na PC (ponieważ komuś udało się przenieść to na PC).

Lost Coast to bardzo krótkie demo. To bierze udział w królestwach Half-Life 2, ale z pamięci lokalizacja nie pojawia się w pełnej wersji gry.

Half-Life ma również bogatą społeczność modów. Jednym z wyróżniających się modów byłby projekt Black Mesa - w ramach którego Half Life 1 jest przerabiany na silnik Source , używany do tworzenia Half Life 2. Różnica między tym modem a Half-Life: Wydanie źródłowe mówi, że grafika jest całkowicie dopracowana.

W zależności od twojej tolerancji lub uznania, w przypadku starszych gier możliwe jest całkowite pominięcie Half Life 1 lub przynajmniej rozszerzenia. To były świetne gry, ale wciąż są stare. Nie mówiąc, Half Life 2 nie jest starą grą.

Czy przegapisz coś, co nie dotyczy gry w Half-Life 1? Nie całkiem. Historia w Half-Life 2 jest zupełnie inna. Inny czas, inna lokalizacja, różni wrogowie ... Gdyby Half-Life 1 nigdy nie istniał, Half-Life 2 nadal byłby świetną grą i historią.

Jeśli grasz w Half-Life 2, to odcinki są warte przechodzenia, ponieważ od razu śledzą wydarzenia z głównej gry. Na końcu odcinka 2 znajduje się również zawieszka na klifie.

Wspomniano o portalu, ale gra nie przypomina Half-Life. Nie zakładaj, że MUSISZ grać w Portal 1 i / lub 2, ponieważ grałeś w Half-Life.

„grafika jest całkowicie dopracowana” naprawdę zaniża cenę wysiłku * Black Mesa *.Praktycznie wygląda jak nowa gra i znacznie przewyższa Half-Life 2 i następne.grafika.
#5
+4
user106385
2015-07-23 07:12:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wydaje się, że na podstawie tego pytania powstało wiele opinii i spekulacji, dlatego zamierzam skorzystać z listy chronologicznej gier Half-Life w Wikipedii, aby przedstawić ogólny przegląd w każdej grze z serii. Zobacz poniżej, co myślę, jak zdecydować, czy zagrasz w określone tytuły.

W które gry powinienem grać?

Naprawdę nie mogę ci powiedzieć. Seria Half-Life jest tak obszerna i różnorodna, że ​​obejmuje wiele wydań, niektóre oficjalne, inne nie. W stosownych przypadkach przedstawiłem meta-recenzje, aby pomóc w uzyskaniu ogólnego konsensusu dotyczącego jakości; Jednak z powodu odmiennej opinii możesz bardzo dobrze cieszyć się tytułami, które zostały skutecznie odrzucone przez ogólną społeczność.

Z tego powodu radziłbym głównie przeprowadzić własne badania. Zobacz, jak ktoś gra w YouTube. Przeczytaj własne recenzje na temat gry. W niektórych przypadkach możesz kupić pakiety starszych tytułów w dobrej cenie, więc możesz rozważyć zakup zestawu gier i podjęcie decyzji w ciągu pierwszej godziny gry.

Jest kilka absolutów, które mogę podać, czyli w jakie gry powinieneś grać na potrzeby fabuły. Pamiętaj, że niektóre gry są przerabiane w taki czy inny sposób. W takich przypadkach podam tylko wersję oryginalną. Ponownie do Ciebie należy decyzja, czy będziesz miał większe doświadczenie w zamianie wspomnianego tytułu na nowszą wersję, czy też faktycznie zechcesz zagrać w pierwsze wydanie.

Jestem bardzo zainteresowany w opowieści, łącznie z drugorzędną fabułą.

Poniższe tytuły przedstawiają historię i są uporządkowane w przybliżonej kolejności. Istnieje kilka gier toczących się wokół siebie, z różnych punktów widzenia, w które można łatwo grać w dowolnej kolejności. Ponadto istnieje kilka tytułów, które nie zawierają żadnej formy historii, która zostanie pominięta.

Half-Life -> Half-Life: Opposing Force -> Half-Life: Blue Shift -> Half- Life 2 -> Half-Life 2: Episode One -> Half-Life 2: Episode Two

Interesuje mnie tylko główna historia i nie chcę zajmować się drugorzędną fabułą.

Następująca kolejność tytułów zapewni ci główną fabułę Half-Life. Są to główne wydania, a premiery odcinków mają zastąpić oczekiwany długi czas oczekiwania na opracowanie przez Valve zupełnie nowej gry.

Half-Life -> Half-Life 2 -> Half-Life 2: Episode One -> Half-Life 2: Episode Two.

The Games

Half-Life (zobacz także Black Mesa)

 • Gatunek: strzelanka pierwszoosobowa dla jednego gracza
 • Data pierwotnego wydania: 1998
 • Deweloper:
  • Valve Corporation (wersja oryginalna)
  • Gearbox Software (port PlayStation 2)
 • Platforma: Windows, OS X, Linux i PlayStation 2
 • Silnik: GoldSrc
 • Metacritic Wynik: 96 na PC, 87 na PlayStation 2
 • Ranking gier Wynik: 94 na PC, 83 na PlayStation 2
 • Uwagi: Pierwsza gra z serii Half-Life, ta gra przeniesie Cię z powrotem gdzie wszystko się zaczęło, a ty przejmujesz kontrolę nad głównym bohaterem Gordonem Freemanem. Według autora Half-Life zdobył ponad 50 tytułów Game of the Year i sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy.

Half-Life: Źródło

 • Gatunek: strzelanka pierwszoosobowa dla jednego gracza
 • Data pierwotnego wydania: 2004
 • Deweloper: Valve Corporation
 • Platforma: Windows, OS X, Linux
 • Silnik : Źródło
 • Metacritic Wynik: brak wyniku
 • Ranking gier Wynik: brak wyniku
 • Uwagi: Half-Life, przerobiony przy użyciu silnika Source. Warto zauważyć, że to konkretne wydanie było krytykowane za to, że nie jest kompletnym remasterem, co doprowadziło do powstania Black Mesa.

Half-Life Deathmatch: Source

 • Gatunek: strzelanka pierwszoosobowa dla wielu graczy
 • Data pierwotnego wydania: 2006
 • Deweloper: Valve Corporation
 • Platforma: Windows, OS X, Linux
 • Silnik: Źródło
 • Metacritic Wynik: brak wyniku
 • Ranking gier Wynik: brak wyniku
 • Uwagi: Składnik gry wieloosobowej oryginalnej połowy Życie, przerobione przy użyciu silnika Source. Podobnie jak Half-Life 2 Deathmatch, ta gra jest po prostu grą wieloosobową i nie ma żadnej historii.

Half-Life: Opposing Force

 • Gatunek: strzelanka pierwszoosobowa dla jednego gracza
 • Data pierwotnego wydania: 1999
 • Deweloper: oprogramowanie Gearbox (pod kierunkiem Valve)
 • Platforma: Windows, OS X i Linux
 • Silnik: GoldSrc
 • Metacritic Wynik: brak wyniku
 • Ranking gier Wynik: 85 na PC
 • Uwagi: Valve dało władzę nad rozwojem Gearbox, jak na ten tytuł, aby skupić się na innych projektach. Rozgrywany jest z perspektywy Adriana Shepharda,

  Członek oddziału piechoty morskiej wysłany do "sprzątania" Black Mesa w Half-Life.

Half-Life: Blue Shift

 • Gatunek: strzelanka pierwszoosobowa dla jednego gracza z / Tryb wieloosobowy
 • Pierwotna data wydania: 2001
 • Twórca: Oprogramowanie Gearbox (pod kierownictwem Valve)
 • Platforma: Windows, OS X, Linux i PlayStation 2
 • Silnik: GoldSrc
 • Metacritic Wynik: 71 na PC
 • Ranking gier Wynik: 67 na PC
 • Uwagi: Kolejny tytuł opracowany przez Gearbox, w tym tytule gracze przejmują kontrolę nad Barneyem Calhounem.

  Barney Calhoun jest ochroniarzem w Black Mesa i główną postacią w Half-Life 2.

Kolejną cechą, którą przyniosła ta gra, było włączenie modeli i tekstur w wysokiej rozdzielczości, które również ulepszyłyby Half-Life i Half-Life: Opposing Force.

Half Life: Decay

 • Gatunek: kooperacyjna strzelanka pierwszoosobowa dla 2 graczy
 • Pierwotna data wydania: 2001
 • Twórca: Gearbox Software (pod kierownictwem Valve)
 • Platforma: PlayStation 2
 • Silnik: GoldSrc
 • Metacritic Wynik: brak listy
 • GameRankings Wynik: brak listy
 • Uwagi: Zaprojektowany jako kooperacja dla 2 graczy, wydany wraz z wersją Half-Life na PlayStation 2, Decay daje graczom kontrolę nad dwóch naukowców wewnątrz Black Mesa. Chociaż oficjalnie wydano tylko na PlayStation 2, wydaje się, że istnieje nieoficjalna wersja na PC.

Black Mesa

 • Gatunek: strzelanka pierwszoosobowa dla jednego gracza
 • Data pierwotnego wydania: 2005
 • Twórca: Valve
 • Platforma: PC
 • Silnik: Źródło
 • Metacritic Wynik: brak listy
 • GameRankings Wynik: brak listy
 • Uwagi: Black Mesa została zaprojektowana jako przeróbka Half-Life z wykorzystaniem silnika Source. Ta gra jest obecnie we wczesnym dostępie. Oznacza to, że jeśli zapłacisz za grę, teraz możesz w nią zagrać. Ale nie jest to w żaden sposób gotowy produkt. Jest to główna przyczyna braku wyniku w Metacritic lub GameRankings, chociaż w momencie pisania tego artykułu Steam otrzymywał od graczy „zdecydowanie pozytywne” recenzje. Możesz zadawać pytania dotyczące tej gry, ponieważ jest ona częściowo dostępna publicznie. Należy jednak pamiętać, że tylko wybrana grupa osób będzie mogła na nie odpowiedzieć.

Half-Life 2 (patrz Lost Coast, dołączone do HL2)

Half-Life 2: Deathmatch

 • Gatunek: Multi-player First Person Shooter
 • Pierwotna data wydania: 2004
 • Deweloper: Valve
 • Platforma: Windows, OS X i Linux
 • Silnik: Źródło
 • Metacritic Wynik: 74 na PC
 • Ranking gier Wynik: brak wyniku
 • Uwagi: Half-Life 2: Deathmatch to po prostu samodzielny składnik gry wieloosobowej w Half- Life 2. Umożliwia rywalizację online, ale nie wiąże się z żadną historią.

Half-Life 2: Lost Coast

 • Gatunek: strzelanka pierwszoosobowa
 • Data pierwotnego wydania: 2005
 • Deweloper: Valve
 • Platforma: Windows, OS X i Linux
 • Silnik: Źródło
 • Metacritic Wynik: brak wyniku
 • GameRankings Wynik: brak wyniku
 • Uwagi: Lost Coast to demonstracja technologii. Został stworzony, aby zaprezentować możliwości renderowania w wysokim zakresie dynamicznym silnika Source. Chociaż ta gra została wydana oddzielnie od Half-Life 2, powinna być uważana za „DLC” lub dodatkowy poziom i jest dołączona do zakupu Half-Life 2.

Połowa -Życie 2: odcinek pierwszy

 • Gatunek: strzelanka pierwszoosobowa
 • Pierwotna data wydania: 2006
 • Deweloper: Valve
 • Platforma: Windows, OS X, Linux, Xbox 360 i PlayStation 3
 • Silnik: Źródło
 • Metacritic Wynik: 87 na PC
 • Ranking gier Wynik: 86 na PC
 • Uwagi: Half Life 2: Episode One to pierwsza epizodyczna kontynuacja Half-Life 2. Biorąc pod uwagę długie oczekiwanie między Half-Life a Half-Life 2, Valve zdecydowało się skupić na wydawaniu odcinków, starając się skrócić okres oczekiwania między wydaniami gier. Gracz ponownie przejmuje kontrolę nad Gordonem Freemanem, kładąc większy nacisk na rozwój innych postaci.

Half-Life 2: Episode Two

 • Gatunek: strzelanka pierwszoosobowa
 • Data pierwotnego wydania: 2007
 • Deweloper: Valve
 • Platforma: Windows, OS X, Linux, Xbox 360 i PlayStation 3
 • Silnik: Źródło
 • Metacritic Wynik: 90 na PC
 • Ranking gier Wynik: 91 na PC
 • Uwagi: Half Life 2: Episode Two to druga epizodyczna kontynuacja Half-Life 2 i bezpośrednia kontynuacja Episode One. Został opracowany wraz z odcinkiem pierwszym, aby nadać obu tytułom większe poczucie zanurzenia.

Half-Life 2: Episode Three

Internet jest pełen plotek dotyczących Half-Life 2: Episode Three. Czy to naprawdę nadchodzi? Czy Valve porzuciło „strukturę epizodyczną” i zamiast tego pracowało nad Half-Life 3? Zobaczysz „odcinek trzeci” wymieniony w serii gier, ale pamiętaj, że obecnie większość z nich to spekulacje. Po wydaniu gry tę odpowiedź można edytować, aby zawierała odpowiednie informacje. Spekuluję, że biorąc pod uwagę ilość czasu, jaki upłynął od odcinka 2 w porównaniu z czasem potrzebnym do stworzenia odcinka pierwszego i odcinka Twp, oraz spodziewając się, że cała gra Half Life zajmie dużo więcej czasu, powinniśmy się spodziewać Half Life 3 zamiast innego odcinka.

Więcej informacji

 • Wydaje się, że niektórzy użytkownicy radzą „nie graj w tę grę, nie wykonane przez Valve ”. Wszystkie wymienione powyżej gry Half-Life zostały stworzone pod kierunkiem Valve. Przekazali Gearbox kontrolę nad większością oryginalnych tytułów Half-Life, aby mogli pracować nad innymi tytułami. Gearbox to firma stojąca za Borderlands i Duke Nukem Forever, dwoma bardzo sprzecznymi przykładami szeroko akceptowanych strzelanek pierwszoosobowych, więc moja najlepsza rada brzmi: nie rzucaj się, dopóki tego nie wypróbowałeś.
 • Jeśli tak nie masz pewności co do gry, przejrzyj recenzje. Powinieneś grać w tę grę, ponieważ myślisz, że ci się spodoba, a nie dlatego, że grupa fanboyów mówi, że jest źle. To, że lubię jabłka, nie oznacza, że ​​musisz. To właśnie czyni nas ludźmi.
 • Możesz znaleźć wszystkie pominięte historie zebrane razem w Half-Life Wikia. Celowo korzystałem z wyników MetaCritic i GameRankings, ponieważ próbują one podać łączną średnią z wielu innych recenzji. Jeśli jesteś typem osoby, która patrzy na to, co mają do powiedzenia recenzje, przed rozpoczęciem gry przejdź do witryny internetowej, o której szanujesz opinię, i zobacz, co mają do powiedzenia. To nie jest miejsce na osobiste opinie.
 • Seria portalu jest serią samą w sobie, ale stanowi swego rodzaju „spin-off” w stosunku do Half-Life seria. Chociaż nie są one bezpośrednio powiązane, można założyć, że są osadzone w tym samym fikcyjnym uniwersum, z odniesieniami do Black Mesa, które są lekko używane w grze.

Ponadto można "zastąpić" pistolet grawitacyjny w Half-Life 2 pistoletem portalowym z Portalu, z pewnymi łatwymi manipulacjami po stronie użytkownika.

#6
-4
user62181
2013-11-23 01:09:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ok .... przeczytałem wszystkie powyższe odpowiedzi i muszę się zgodzić w niektórych częściach, a nie w innych. Jeśli ktoś naprawdę chce mieć coś więcej niż tylko prostą odpowiedź, taką jak mój kumpel obojętny powyżej, przeczytaj to. Jeśli stałeś się prawdziwym fanem i chcesz wiedzieć o grze (więcej niż tylko grać, ale traktować fabułę jako arcydzieło, jakby to była książka), to jest kolejność i powód, dla którego warto w nie grać:

 • Half-Life LUB Half-Life Source LUB Black Mesa (który jest przeróbką trybu źródłowego Half-Life 2, ale w chwili obecnej piszę to, jest opracowany przez Valve, aby być sprzedawane na Steamie za niską cenę).

 • Half-Life: Oppossing Force LUB Operation: Black Mesa (która w tej chwili jest rozwijana, ale nie ukończona, jest remake'iem tryb źródłowy Half-Life 2, połączył się z delevopmentowym zespołem Guard Duty).

 • Half-Life: Blue Shift OR Guard Duty (nie ukończony, ale w trakcie opracowywania, ten sam zespół Operacji: Black Mesa, remake na źródłowym trybie Half-Life 2.

 • Half-Life: Decay OR Decay Or Hazard Team (jeśli nie masz ps2, ukraiński zespół przeportował grę na PC o nazwie Decay, Hazard Team nie jest ukończony, a rozwój nie postępuje, tryb źródłowy remake Half-Life 2, miejmy nadzieję, że zgrupują się z innymi zespołami remake'ów modderów, więc to się skończy).

 • Half-Life 2

 • Portal

 • Half-Life 2: Odcinek pierwszy

 • Half-Life 2: Episode Two

 • Portal 2

Pamiętaj, że gry Gearbox nie są jeszcze zdecydowane, czy będą działkami, czy nie ... jeśli zdecydują, że tak są (który Half-Life: Blue Shift jest najprawdopodobniej związany z obecnością Barneya Calhouna w Half-Life 2) , wtedy nie chciałbyś zagrać w jakąś nową fabułę bez pojęcia, o czym mówią, ponieważ pominąłeś poprzednie gry, poza tym ... wszystkie są fajne: P

Gry portalowe są w tym samym uniwersum i nigdy nie wiadomo, kiedy połączą postacie od wewnątrz.

I chłopaki ... Tak odpowiadacie na czyjeś pytanie :)

ORAZ KOMENTARZ MĘŻCZYZNA NA TEMAT BLACK MESA:

Jeśli nauczysz się czytać .. Powiedziałem, że został opracowany przez Valve do SPRZEDANIA, a nie do ukończenia. ORAZ zespół programistów pracuje nad ukończeniem rozdziałów w Xen. Wspomniałem o modach, żeby trochę pochwalić ... mimo że nie są gotowe, nadal wkładają w nie wysiłek (z wyjątkiem Hazard Team, miejmy nadzieję, że skończą nad tym pracować. To o ile wiem o tym) mod, to jest martwe. jeśli nie ma lub masz jakieś informacje na jego temat, o których nie wspomniałem lub możesz chcieć je dodać ... napisz to, abym był poinformowany).

AND jak muszę dodać i powtórzyć: granie w te rozszerzenia i gry Portal służy tylko do poznania i / lub przygotowania się na jakąkolwiek inną fabułę, która może nadejść, jeśli masz czas i pieniądze, jak powiedziałeś ... śmiało zagraj w nie wszystko .... jeśli nie, to po prostu zagraj w to, na co masz ochotę ..... to była tylko moja rekomendacja. Nie zdziwiłbym się, w rzeczywistości spodziewam się, że Valve w jakimś ogłoszeniu poleci graczom grę w Black Mesa, jak nazywają to armatą w fabule (kiedy oczywiście skończą Xen). Jeśli inne mody są tak dobre jak Black Mesa ... moja opinia jest taka sama.

Black Mesa nie jest rozwijane przez Valve, jest to zupełnie odrębny zespół. Valve dało swoje błogosławieństwo i gra zmierza na Steam Greenlight, ale NIE jest to to samo, co jej tworzenie przez Valve. Poza tym Black Mesa nie może ukończyć całej gry. Nie mogę też zrozumieć zalecenia bez zastrzeżeń w odniesieniu do modów. Albo fabuła w każdej grze jest zbyt ważna, aby ją pominąć (w takim przypadku niekompletne mody są niedopuszczalne), albo nie, w takim przypadku nie musisz w nie grać.
nie ma ekspansji do półtrwania, przynajmniej w serii sekwencyjnej.Wszystkie gry są samodzielne.Umieszczenie wersji gry w tym samym wskaźniku jest pomocne i dałoby ci 1 up, ale reszta to tylko opinia.Odpowiadasz na komentarz do odpowiedzi w edycji odpowiedzi?
#7
-4
Ramdom_Man11
2015-07-10 20:41:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 Powinieneś zagrać, Half-life 1, 

(dodatki obejmują siłę przeciwnika, przesunięcie niebieskie, rozpad i przeróbkę półtrwania 1, czarny Mesa).

Następnie zagraj w Portal 1 (jeśli go masz). Half life 2, HL2 odcinek 1, HL2 odcinek 2, Portal 2, a potem może grać w TF2 dla zabawy.

To moja rekomendacja. = D (Ponadto, mimo że Black Mesa jest wciąż niekompletna, nadal dobrze radzi sobie z odtworzeniem HL1 i sprawieniem, by wyglądał jeszcze lepiej niż wcześniej, powinieneś grać jeszcze bardziej, ponieważ teraz ma tryb wieloosobowy, ale nadal rekomendacje). To powiedziawszy, zagraj to po HL1, aby porównać, a potem zagraj w HL2. Dzięki! Chcę tylko wyrazić swoją opinię!

To pytanie jest bardzo stare i ma już sporo odpowiedzi, na które twoje nie dodaje żadnych istotnych informacji.Ta strona nie jest dobrze dostosowana do opinii i rekomendacji, to pytanie po prostu nie zostało jeszcze zamknięte ze względu na swój wiek.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...