Pytanie:
Licznik dla Korean War Wagon
bdhar
2010-07-08 08:59:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gram w Age of Empires - Conquerors od ponad 6 lat. Kiedyś rywalizowaliśmy ze sobą za pomocą sieci LAN. Ogólnie rzecz biorąc, przy limicie populacji wynoszącym 100 lub więcej koreański wóz wojenny wydaje się być niezniszczalny ze względu na duży punkt wytrzymałości i dobry atak. Jaka byłaby dobra strategia, aby go pokonać?

Siedem odpowiedzi:
#1
+13
txwikinger
2010-07-14 22:41:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że prosta odpowiedź brzmi

Podejdź blisko, aby zniwelować przewagę zasięgu wozu bojowego. Podobnie jak wszystkie jednostki kawalerii, jest podatny na pikinierów, harcowników i wielbłądy.

Tutaj jest więcej wskazówek, ale w zasadzie sprowadza się to do tego samego punktu

#2
+10
MAK
2010-09-13 14:10:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pikinierzy są szczególnie skuteczni, jeśli uda im się podejść blisko. Praktycznym podejściem jest jednak użycie kawalerii - zwłaszcza lekkiej kawalerii, która jest nieco mniej podatna na uszkodzenia pociskami. Kawaleria może walczyć szybko i dość skutecznie w grupach.

Zmasowany wóz bojowy jest dość trudny do pokonania i zlikwiduje większość pikinierów lub kawalerii, zanim się zbliży. Jedną z alternatywnych metod, które widziałem (ale nigdy nie użyłem), jest użycie małej grupy onagerów. Onagery są trzymane za innymi jednostkami w celu ochrony, więc nie są od razu atakowane i wszystkie atakują naraz, gdy znajdą się w zasięgu. Działa to tylko wtedy, gdy są w pełni ulepszone, a nawet wtedy jest to w zasadzie strategia ofiarna, w końcu stracisz swoje onagery na rzecz wozów wojennych, które przetrwają początkowy atak. Ale niszczy wiele wagonów wojennych i osłabia inne, a także daje większe szanse na zbliżenie się do innych jednostek.

Każda strategia onagera musi uwzględniać fakt, że Koreańczycy są jednymi z najlepszych cywilizacji onagera oblężniczego w grze.
#3
+2
Onnesh
2010-08-12 15:10:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

jeśli to możliwe, użyj kawalerii, to najlepszy sposób na dobicie wozu wojennego ..

#4
+2
Akzfowl
2015-01-27 19:15:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Korzystaj z masowych harcowników, najlepiej z onagerami za nimi. W razie potrzeby można też wydać trochę lekkiej kawalerii, aby je zmiękczyć. Uważam, że jest to najlepsze podejście, biorąc pod uwagę związane z tym koszty i fakt, że każda cywilizacja może wdrożyć ten licznik.

Pamiętaj, że stracisz sporo jednostek, ale użyłem tego kilka razy i pomyśl, że działa najlepiej. Harcowników można łatwo wymienić. A ponieważ wozy bojowe są w zasadzie (bardzo) wzmocnione łucznikami kawaleryjskimi, za ich atakowanie dostajesz niezłą premię

#5
+1
mesut
2015-03-29 03:00:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że Turk jest najlepszą cywilizacją w porównaniu z Koreańczykami, zwłaszcza na mapie Czarnego Lasu. Kiedy twój rywal ma wagon wojenny Koreańczyków (zasięg 9) z onagerami (zasięg 12) za nimi. Turcy bombardują w kierunku (zasięg 13), bombardują armaty (zasięg 14) i niektórzy Janissary (zasięg 8) mogą być najbardziej efektywni.

#6
  0
Stratz
2011-11-03 08:07:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyj Huskarls. To piechota i unikatowa jednostka gotycka.

#7
  0
user69277
2014-02-14 09:19:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wagony bojowe są niezwykle potężne. Prawdę mówiąc, cywilizacja koreańska była kiedyś zbanowana w rozgrywkach / ligach LAN, kiedy Age of Empires było hitem za moich czasów.

Przeciwstawiłem się im Camels; to najlepszy sposób, i nie zapominaj, że jednostki koreańskie mogą być konwertowane / nie giną, więc konwersja wraz z wielbłądami jest najlepszym sposobem na ich zdobycie.

Ale strategicznie najlepszym sposobem, w jaki je pokonałem, było użycie Chińczycy / Majowie / Brytyjczycy. Nie ze względu na łuczników czy obrażenia, ale szybką grę, w której atakuję Koreańczyków, zanim wkroczą w erę zamku, i cały czas trzymam ich pod presją, zdobywając większość ich punktów zasobów.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...