Pytanie:
Czy szybciej jest zbudować robotnika, a za nim osadnika, czy odwrotnie?
ire_and_curses
2010-07-08 04:47:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Civilization IV zarówno robotnicy, jak i osadnicy zapobiegają powiększaniu się zapasów żywności w Twoim mieście tak długo, jak są one budowane. Nadwyżka jedzenia jest kierowana do produkcji obu jednostek, co przyspiesza ich tworzenie.

Częstym dylematem, który mam na początku gry, jest decyzja, który z nich zbudować jako pierwszy. Chciałbym jak najszybciej wyprowadzić osadnika, aby założył nowe miasto. Ale bez farm, nadwyżka żywności jest niska, więc ukończenie jej zajmie więcej czasu.

Alternatywnie, mógłbym najpierw zbudować robotnika, ustawić go na farmie, a następnie zbudować mojego osadnika. Robotnicy są znacznie tańsi w produkcji niż osadnicy. Być może dodatkowy czas potrzebny do wyprodukowania robotnika zostałby zrekompensowany przyspieszoną produkcją osadnika. Ale produkcja zarówno robotnika, jak i farmy wymaga czasu.

Ogólnie biorąc pod uwagę, że najlepiej byłoby, gdyby osadnik był jak najszybciej, lepszą strategią jest zbudowanie najpierw osadnika, czy też pracownika ? Czy są jakieś inne czynniki do rozważenia?

Widzę, jak ktoś przetaguje to, aby pozbyć się osadników i robotników, co ma sens, ponieważ każda jednostka cywilizacji może być tagiem, co rodzi pytanie: czy powinniśmy oznaczyć określone terminy gry? => META http://meta.gaming.stackexchange.com/questions/119/game-specific-tags
@all:, jeśli zależy Ci na problemie tagów związanych z grą w taki czy inny sposób, zapoznaj się z metapytaniem, do którego link znajduje się powyżej, i zagłosuj według własnego uznania.
Cztery odpowiedzi:
#1
+20
Alastair Pitts
2010-07-08 05:25:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że najważniejszą rzeczą do rozważenia jest otaczający teren. Jeśli masz jakieś źródło pożywienia (pole ryżowe, bydło itp.), Myślę, że najlepszym posunięciem byłoby zbudowanie robotnika. To pozwoli ci mieć stałe zapasy żywności i poprawi czas budowy kolejnego osadnika.

Jeśli nie masz dogodnej lokalizacji lub jesteś na wybrzeżu (gdzie jesteś może obrobić płytki wodne na pożywienie), to myślę, że lepszym wyborem byłby osadnik.

Naprawdę musisz rozważyć ekspansję swojego imperium w porównaniu z otaczającym terenem. Czasami sprzyja to szybkiej ekspansji, czasami trzeba najpierw skonsolidować.

#2
+16
nullspace
2010-07-15 20:46:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli jedynym celem jest posiadanie osadnika tak wcześnie, jak to możliwe, najpierw zbuduj osadnika. Osadnik kosztuje 100 młotów, a miasto bez ulepszonych kafelków produkuje 4 młoty na turę (w tym żywność zamienioną na młoty), czyli 25 tur. Pracownik ma 60 młotów, więc zajmuje to 15 tur. W najlepszym przypadku pracownik może natychmiast rozpocząć rąbanie lasów za 15 młotów co 4 obroty. Po 14 turach robotnik wyprodukował 45 młotów, a miasto wyprodukowało 56 młotów i osadnik został ukończony. To 29 tura gry, 4 tury później, niż gdybyś zaczął z osadnikiem.

Ale nie uważam, że zdobycie osadnika tak szybko, jak to możliwe, jest najważniejszym celem. Zwykle najlepszym początkiem jest zbudowanie robotnika podczas badania technologii, aby mógł natychmiast rozpocząć ulepszanie bardzo mocnej płytki, takiej jak świnie, bydło lub pszenica, kukurydza obok świeżej wody. To da ci osadnika około 32 tury, plus robotnika i 1 do 3 ulepszonych płytek.

#3
+13
en1gmatic325
2010-07-23 05:31:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz osadnika tak szybko, jak to możliwe, będzie to wynikało z budowy osadnika najpierw ... ale najszybszym sposobem na pozbycie się dwóch osadników jest zbudowanie najpierw robotnika. >

Ponadto zawsze powinieneś brać pod uwagę zagrożenie ze strony dzikich zwierząt i / lub barbarzyńców (zakładając, że bawisz się z nimi), które mogą zabić niebronionego osadnika. Potrzebujesz także trochę czasu, aby znaleźć najlepsze miejsce dla swoich dodatkowych miast.

Dlatego ogólnie zaleca się, aby najpierw zdobyć robotnika, a następnie innego robotnika, a następnie wojownika lub po prostu wojownika zanim naprawdę rozważysz postawienie osadnika.

#4
+3
arinaldi
2010-12-22 23:53:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawie zawsze szybciej będzie najpierw zbudować robotnika, a potem osadnika. Pracownik może ulepszać twoje kafelki, gdy wykańczasz osadnika, dzięki czemu twoja produkcja będzie przebiegać szybciej. Pracownik może też budować drogi, aby osadnik szybciej dotarł do celu.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...