Pytanie:
Jak pokonać średnią AI w 5 minut?
Budda
2010-12-15 13:23:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym zdobyć osiągnięcie „pokonaj średnie AI w 5 minut”. Zwykle gram jako terran.

Czy jest do tego specjalna MAŁA (MAŁA) mapa? Jaka jest strategia na to? Czy powinienem zbudować pierwszy barak na bazie przeciwników? Czy powinienem rozegrać jakiś specjalny wyścig z innym specjalnym?

Wszelkie przemyślenia są mile widziane.

Dzięki.

Sprawia, że ​​życzysz sobie, aby komputer opuścił grę po tym, jak życzą sobie "GG".
Mam powtórkę mojej armaty pędzącej do Szalonej SI za zdobycie tych wszystkich osiągnięć. Niestety nie ma mnie teraz w domu, ale spróbuję to przesłać później.
@Juan nie jestem pewien, jak dawno to było, ale szalona sztuczna inteligencja wydaje się być bardzo dobra w obsadzaniu twojego budowniczego mnóstwem robotników, którzy go zabijają i wszystko inne.
Pięć odpowiedzi:
#1
+23
tzenes
2010-12-15 14:50:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Więc oto moje przemyślenia, kiedy podchodziłem do tego problemu:

  • Jak dać sobie największą przewagę podczas pośpiechu
  • Jak najbardziej zranić przeciwnika, pędzi

Odnośnie do pierwszej myśli, krótsze mapy są zdecydowanie lepsze (byłeś tam na dobrej drodze), więc wybrałem etapy wojny. Jeśli chodzi o drugą myśl, zdecydowałem się wybrać przeciwnika Terran. Marines (początkowa jednostka terran) czerpią dużo większe korzyści z większych grup niż ich odpowiedniki zelotów i zerglingów, więc we wczesnej fazie gry, kiedy nie będziemy mieć dużych grup, warto wybrać terrańskiego przeciwnika.

alt text

Następnie spróbowałem wybrać bardzo szybką strategię: 8 Pool. Zdecydowałem się na 8 puli, ponieważ przypadkiem wiedziałem, że możesz utrzymać produkcję Zerglingów (z królową) z 8 dronów (nie pamiętam odpowiednika zelotów, myślę, że to też 8).

alt text

Buduję 6 początkowych Zerglingów, aby wywrzeć początkową presję (i powstrzymać go przed budowaniem marines), a następnie idę po Queen / 2nd Ovi. Celem tych pierwszych 6 Zerglingów musi być coś prostego (ponieważ nadal potrzebuję Makro) i musi powstrzymać Terran przed wznoszeniem obrony. Więc zamierzam specjalnie zabić Marines.

alt text

Jestem też całkiem dobrym graczem, więc będę nawet nękać SCV; jest to jednak bardziej skomplikowane. Nie mogę pozwolić, aby którykolwiek z moich Zerglingów umarł, ponieważ muszę zbudować masę krytyczną, a on ma wystarczająco dużo SCV, aby je zniszczyć, więc robię trochę Brinkmanship, spróbuj zwabić kilka i zabij ich.

alt text

Zauważysz, że moje posiłki zaczynają się pojawiać i w końcu zaczną pojawiać się larwy spawnujące. Im więcej Zerglingów nadejdzie, ja stają się coraz bardziej agresywne, aż w końcu ścigam kilka pozostałych SCV. Po pewnym magicznym progu komputer GGs.

alt text

Bardzo dobrze. Chciałbym móc dodać +1 za zdjęcia i komentarz.
to bardzo dobry post, ale byłby lepszy, gdyby pokazał mu, jak wygrywać jako Terran. To dobry opis dla Zergów, ale może nie pomóc niskopoziomowym graczom Terran.
Czy mógłbyś zrobić ZvZ i po prostu przyspieszyć pełzanie? Zrobiłem ZvZZ (twardą sztuczną inteligencję) dla kopnięć i zbudowałem 2x kręgosłupa na każdym z ich pełzania, zanim miały królową / ling (drony w ogóle nie atakowały). Jeśli umieścisz 4 na jednej podstawie, będzie to naprawdę szybkie.
@Aardvark Wspomniałem w poście, że wybranie Terrana byłoby z natury trudniejsze. Mógłbym jednak napisać podobny artykuł i zobaczyć, czy uda mi się coś opublikować dziś wieczorem.
Zrobiłbym to, ale obecnie jestem w pracy. Dokonałem tego osiągnięcia ze względną łatwością jako gracz Terran. Wiem, że grasz zergami, ale rax 2x 12 proxy na naturalnych stepach wojennych to całkiem łatwy sposób na zrobienie tego. Może to łatwo doprowadzić do pośpiechu w bunkrze. Strata jest łatwiejsza w walce z protossami dzięki zdolności do latania wczesnych zelotów za pomocą masowych marines
#2
+15
sth
2010-12-16 08:42:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako Terran przeciwko Protossom, możesz wykonać szybki pośpiech w bunkrach w koszarach zastępczych na małej mapie, takiej jak Steps Of War.

Aby rozpocząć grę, wykorzystaj swoje SCV i zbuduj jeden SCV z twojego centrum dowodzenia. Ustaw punkt zbiórki swojego centrum dowodzenia na bazę przeciwnika, aby nowy SCV natychmiast zaczął tam jechać. Nie buduj więcej SCV niż ten.

Gdy tylko zdobędziesz 100 minerałów, zacznij budować magazyn zaopatrzenia i kliknij z Shiftem na budynek SCV, aby również przesunął się do bazy przeciwnika, gdy tylko jego skład zapasów jest ukończony.

Mniej więcej w momencie, gdy masz 150 minerałów, pierwszy SCV, który wysłałeś przez mapę, powinien dotrzeć do bazy przeciwnika. Zacznij tam budować koszary. Wobec średniej sztucznej inteligencji nie musisz nawet ukrywać baraków, on nie atakuje swoimi pracownikami. Gdy drugi SCV dotrze do swojej bazy, zbuduj z nim drugie baraki.

Barracks

Gdy tylko pierwsze koszary zostaną ukończone, SCV powinien rozpocząć budowę bunkra. Postaw go gdzieś blisko linii minerałów, nie wstydź się tego:

Bunker

Następnie umieść punkt zbiórki swoich koszar na tym bunkrze i zacznij produkować marines jako możliwie najszybciej. Jeśli twój bunkier zostanie zaatakowany, napraw go dwoma SCV i po prostu kontynuuj produkcję marines, dopóki komputer się nie podda:

Marines

Ta praca, zrobiłem w ten sposób. Dzięki. Niestety nie byłem w stanie poradzić sobie z SI w 5 minut na bardzo trudnym etapie, więc użyłem do tego Protossów.
#3
+6
cowgod
2010-12-15 21:21:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedynym sposobem, w jaki będziesz w stanie to zrobić, jest pośpiech działko fotonowe / żniwiarz bunkra / pełzacz kręgosłupa. Najłatwiejszym sposobem było dla mnie użycie Spine Crawlera przeciwko Zergom AI.

Wybierz małą mapę dla 2 graczy, taką jak Jungle Basin lub Steppes of War. Nie wybieraj jednej z map Nowicjusza, ponieważ blokują one wejście zniszczalnymi skałami.

Na początku gry zacznij zbierać minerały, ale nie buduję jakiekolwiek drony. Poczekaj, aż zdobędziesz 200 minerałów, a następnie przekształć pulę tarła (znaną również jako pula 6, ponieważ masz 6 dronów, gdy przekształcasz pulę tarła). Podczas gdy pula rozmnażania się zmienia, kontynuuj tworzenie dronów, aż osiągniesz 10.

Gdy pula tarła będzie kompletna, wyślij 2 drony do bazy wroga. Zanim tam dotrą, powinieneś mieć zaoszczędzone 200 minerałów. Przenieś je w pobliże wylęgarni i zmień ich obu w Spine Crawlers. Zbliż ich na tyle blisko, aby mogły trafić w wrogie drony, a także w sadzawkę. Podczas gdy Spine Crawlers będą się przekształcać, zbuduj 4 Zerglingi i ustaw swój punkt zbiórki Hatchery obok swoich Spine Crawlers. To wystarczy, by sztuczna inteligencja zawołała „gg” (dobra gra) w mniej niż 5 minut.

#4
+4
Xjulius
2010-12-15 14:53:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Łatwy sposób na pokonanie średniej AI Medium w mniej niż 5 minut lub mniej (średnio 3 minuty):

  • wybierz rasę Protossów
  • kiedy gra się rozpocznie, wybierz 1 sondę, aby udać się do bazy przeciwnika
  • zbuduj 2 dodatkowe sondy
  • zbuduj pylon na ich podstawie, w pobliżu ich strefy zbierającej (niech AI będzie Terranem lub Protossem)
  • zbuduj Kuźnię, a następnie spamuj działo! Rób to tak szybko, jak to możliwe, dopóki AI nie powie gg.

Możesz również wykonać ten plan przeciwko twardej SI, ale przeciwko bardzo twardej AI będziesz musiał budować poza ich zasięgiem, albo ich sonda zaatakuje Twój budynek.

#5
+2
juan
2010-12-17 06:22:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto powtórka, jak to zrobić dla szalonej sztucznej inteligencji

Oczywiście to działa w przypadku każdej sztucznej inteligencji, ale zdobycie tego dla Insane zapewni ci całą resztę.

http://www.sc2replayed.com/replays/117081-1v1-protoss-xelnaga-cavernsTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...