Pytanie:
Czy powinienem mieć kilka pokemonów wysokiego poziomu?
victoriah
2011-06-14 19:19:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gram w Pokemon Blue. Jestem na Mt. Moon i ja mamy Charmandera na poziomie 19 i żadnego innego Pokémona powyżej 5. poziomu. Zastanawiam się, czy gram teraz poprawnie. Jeśli mój czarodziej umrze, „ zgaśnie”. Wydaje się dziwne, że powinienem oczekiwać, że będę miał wiele Pokémonów na wysokich poziomach, podczas gdy nie miałem zbyt wiele okazji do wyrównywania innych.

Większość innych Pokémonów, które mam, jest kiepska, a ja tego nie robię Zamierzam grać później. Wydaje się, że nie warto teraz poświęcać czasu na ich poziomowanie.

Czy powinienem cofnąć się i podnieść poziom dla mojego innego pokemona?

Uważam, że jeden pokemon do pierwszej odznaki, dwa pokemony do drugiej odznaki, trzy pokemony do trzeciej odznaki, a od tego momentu cztery pokemony działają doskonale. Generalnie przechodzę przez Mt. Księżyc z 2-3 poziomami pokemonów 16-18.
Pięć odpowiedzi:
#1
+35
Grace Note
2011-06-14 19:31:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niekorzystne jest trzymanie się jednego Pokémona, ale nie wszystko to jest niepraktyczne. Wydaje mi się, że kiedyś była seria Pokémon Yellow zrobiona tylko z Pidgey'm.

Nie potrzebujesz wielu Pokémonów wysokiego poziomu, to po prostu pomaga. Pokrycie typu jest głównym powodem - na przykład, jeśli twój Pokémon najwyższego poziomu jest tylko typem Ognia i może wykonywać tylko ataki Normalne i Ogniste, wtedy masz poważną wadę w stosunku do typów Rock, które są odporne na wszystkie twoje ataki i mogą zadawać podwójne obrażenia. Ponadto typy Ognia i Smoka całkowicie cię blokują, podczas gdy typy Wody blokują cię głównie i zadają podwójne obrażenia.

Posiadanie innego Pokémona na równym lub bliskim poziomie, jako najwyższego, pomaga również w przeżywalności tego innego Pokémona. Na przykład typ naziemny z wysoką obroną, taki jak Sandslash, może pomóc chronić się przed typami skał, jednocześnie je niszcząc. Daje ci to również możliwość pełnego wyleczenia twojego głównego Pokémona pomiędzy atakami twoich przeciwników - o wiele łatwiej jest utrzymać twojego głównego Pokémona w najwyższej formie, gdy twoje wspierające nie upadną jednym uderzeniem. Jednak na tym etapie prawdopodobnie pomaga uczynić te „asystujące Pokémon” po prostu zdolnymi do samodzielnego eliminowania wrogów.

Ostatecznie jednak zależy to od preferencji gracza. Dość powszechne jest, że ludzie trzymają się wyłącznie wybranego przez siebie startera i samą siłą swoich poziomów pokonują wszystkich przeciwników. Tak długo, jak masz dobre pokrycie typu (na przykład Charizard może użyć TM, aby nauczyć się Earthquake, aby pomóc złagodzić niektórych problematycznych wrogów), wystarczająca przewaga poziomowa zapewni Ci przewagę.

Oprócz tej odpowiedzi możesz sprawdzić, jakie typy Pokémonów są dobre w porównaniu z innymi typami tutaj: http://www.serebii.net/games/type.shtml
Wyrównuję je równo, ponieważ czuję się źle, jeśli poświęcam więcej uwagi jednemu niż innym.
+1 Bardzo dobra odpowiedź. Myślę, że większość ludzi robi dokładnie to samo, co OP, gdy po raz pierwszy grają w pokemony.
Kiedy pierwszy raz grałem, próbowałem równo wyrównać WSZYSTKIE moje Pokemony. Co do poziomu 9, zdecydowałem, że to zły pomysł.
#2
+9
Macha
2011-06-18 17:54:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku jednego gracza to, co robisz, działa. To gra zaprojektowana z myślą o zabawie dzieci, więc prawie wszystko pasuje do tej historii.

Jeśli chodzi o przyjemność, bitwy są o wiele fajniejsze, jeśli masz drużynę złożoną z 6 osób, ponieważ jeśli nie bitwy kończą się tak blisko końca:

Lvl 85 Charizard vs Lvl 55 Elite Four Pokemon
Czy pokemon jest odporny na ogień?

  • Tak - użyj Cut.
  • Nie - użyj Miotacz ognia

Jeśli chcesz grać w trybie dla wielu graczy (mało prawdopodobne, ponieważ jest to Pokemon Blue), twoja przewaga poziomowa wychodzi przez okno, więc potrzebujesz pokemona o wielu poziomach. Grindowanie przechodzi jednak przez dach, co może być bardziej szkodliwe niż spowodowane powyższym.

Ogólnie moja technika w kampanii polega na zwiększaniu liczby pokemonów, których używam. Jak wspomniałeś, Pokemony dostępne w tej chwili nie są zbyt atrakcyjne * . Oczywiście nie stworzysz z nich sześcioosobowej drużyny i nie ma sensu szlifować na nich poziomów.

To różni się nieco w zależności od gry i oczywiście to, który Pokemon jest dostępny, ma na to wpływ, ale mój ogólną techniką jest posiadanie:

  • 2 pokemony na drugą salę
  • 3 na czwartą
  • 4 na szóstą
  • 5 + HM Slave lub 6 Pokemonów przed ósmą siłownią

Zmniejsza to ból przez grindowanie, ponieważ nie próbujesz podnieść zbyt wielu naraz.

Inną rzeczą, aby zmniejszyć grindowanie z pełnym zespołem, jest zaakceptowanie faktu, że poziomy Pokemonów będą się nieco różnić. Nie, na przykład nie będziesz w stanie wyrównać swojego pokemona wodnego tak bardzo w elektrowni. Często mam aż 10-poziomową różnicę między moim najwyższym a najniższym Pokemonem, nawet gdy mam pełny zespół.

*: Wspomnę tylko o tym, że chociaż wybór na tym etapie jest kiepski , nie jest tak źle, jak wygląda. Oto pokemony, których mogłeś przegapić.

  • Pikachu (5% szans na spotkanie w Lesie Viridian) - bardzo przydatne przeciwko Misty.
  • Nidoran (40% szans na spotkanie na trasie 22, na zachód od Viridianu) - typ Trucizny, nie tak przydatny jak Pikachu, ale jego ostateczna forma jest całkiem dobra. W kolorze niebieskim spotkasz głównie wariant żeński, który ewoluuje w Nidoqueen.
Aby przedostać się przez Mt Moon, bezmleczne działa cuda
#3
+5
Kait
2012-10-05 06:39:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdecydowanie możesz grać tak, jak to robisz, ale osobiście wolę mieć drużynę na względnie równym poziomie, więc mogę kontrować prawie każdego pokemona, którego spotkam. Zawsze grałem w ten sposób; Za bardzo się boję utraty przytomności. Lubię swoje pieniądze! ;)

Jak zauważyłeś, jeśli twój Charmander straci przytomność, masz kłopoty: P Jeśli będziesz kontynuować grę tak, jak grasz, możesz napotkać pewne trudności (mianowicie, Misty), ponieważ już wskazano ze wspaniałymi szczegółami. Weź również pod uwagę, że będziesz musiał walczyć z rywalem przy wielu okazjach, a on zawsze będzie miał twardą przeciwwagę dla twojego Charmandera. Niedługo na szczycie Kadabry. Ugh.

Kolejną rzeczą, o którą należy się martwić, jest ograniczenie poziomu. Jeśli walczysz przede wszystkim z jednym Pokemonem, zdobędziesz dużo doświadczenia dzięki wielu trenerom, których nie możesz uniknąć lub przypadkowo przejść przed nimi. Ale jeśli stanie się zbyt wysoki, nie będzie ci posłuszny, dopóki nie zdobędziesz odpowiednich odznak. A potem NAPRAWDĘ masz przerąbane: P Jesteś ograniczony na 30 poziomie, dopóki nie pokonasz Eriki, która jest dość daleko, więc bądź ostrożny :) Po Erice jesteś prawie w porządku, jeśli chodzi o problem z poziomem; masz wystarczająco dużo miejsca, aby prawdopodobnie nie przekroczyć limitu.

Powodzenia!

Aha, kolejna sprawa. Wiele wczesnych Pokemonów nie jest świetnych, to prawda, ale bardzo, bardzo, bardzo polecam złapanie Abra i wyrównywanie go (najpierw musisz go wysłać, a następnie natychmiast przełączyć się na innego Pokemona, ponieważ Abra nie może w rzeczywistości atak - nie martw się, Abra nie potrzebuje wielu punktów doświadczenia, aby osiągnąć poziom i ewoluuje w wieku 16), aby ewoluować w Kadabrę. Kadabra to niesamowity Pokemon. Słaby w obronie, ale z niesamowicie potężnymi atakami i wystarczająco szybkimi, by trafić pierwszy.

Ponieważ jego wyewoluowana forma jest tak dobra, Abra są trudne do złapania - ich jedynym ruchem jest Teleportacja, więc gdy tylko ją znajdziesz, teleportuje się dalej. Zwykle po drodze awansuję Pikachu (i tak potrzebuję Pikachu do Flasha w Rock Tunnel), dopóki nie będzie wystarczająco szybki, aby Thunderwave an Abra zdążyła się teleportować. Wtedy modlę się, żeby pozostał w pełni sparaliżowany, abym mógł wyrzucić Poke Ball. To może trwać wiecznie, ponieważ często udaje im się Teleportować mimo wszystko, ale warto. Lepszym sposobem na złapanie Abra jest uśpienie go, ale o wiele bardziej irytujące jest podniesienie poziomu Jigglypuffa lub Butterfree. Pikachu łatwo awansuje, ponieważ są super skuteczne przeciwko Zubatowi na Mt. Moon i Pidgey, które są… cóż, wszędzie. Pikachu są również szybsze niż inne opcje, co jest dobre, ponieważ Abra są dość szybkie.

Najpierw możesz znaleźć Abra w trawie, jeśli przejedziesz przez Nugget Bridge na północ od miasta Cerulean, a następnie skręcisz trochę w lewo, długi skrawek trawy poniżej ma 15% szans na ustąpienie Abra. Jeśli wtedy wybiorę jeden na poziomie 10 i włączę go i wyłączymy podczas walki z trenerami w drodze do domu Billa, to bez wątpienia ewoluuje, zanim przez nich przejdę: D

Poza tym! (Wiem, że mówię za dużo.) Ludzie myślą, że Rattata to zły Pokemon, ponieważ jest tak słaby. Jest jednak wystarczająco szybki, że możesz łatwo awansować przeciwko wczesnym trenerom oraz w Lesie Viridian i uczy się Hyper Fanga na 14 poziomie, co jest super dobrym atakiem - zwłaszcza, że ​​uczy się go tak szybko. Z łatwością zlikwiduje Pokemona na swoim poziomie dzięki Hyper Fang. A kiedy Rattata ewoluuje (lv 20, więc będzie to robić wcześnie; mój zawsze ewoluuje gdzieś na Górze Księżyca lub wkrótce potem) jego atak i obrona skaczą trochę wyżej. Nagle nie jest już taki słaby;) Mój Raticate jest właściwie moim najsilniejszym Pokemonem, przechodząc przez statystyki, nawet silniejszy niż mój starter Squirtle / Wartortle (choć niestety mój Squirtle jest mniej potężny tym razem); i zajmuje drugie miejsce po Wartortle w obronie. A ponieważ typ Raticate jest Normalny, nie ma słabości. Oczywiście nie może atakować Pokemona-ducha i robi bardzo niewiele przeciwko typom Ground i Fighting, ale niesamowite jest to, że możesz go nauczyć ataku, który pomoże mu z łatwością przeciwdziałać tym typom. (Lubię uczyć kopania, a później czasami Ice Beam, jeśli nie mam ochoty dać tego Blastoise.)

OK, teraz skończyłem. Przepraszam, kocham Raticate. Trzymam go przy sobie przez całą grę i używam go do pokonania Elitarnej Czwórki. Skończyłem z moim starterem, kilkoma Legendarnymi ptakami (jeden z Fly), Kadabrą, innym Pokemonem, który jest różny (czasami bardzo niski Pokemon Grass, więc mogę ścinać wszystkie głupie krzaki - nie lubię walczyć z Grass Pokemon, więc po prostu daję jeden Cut, ale nigdy go nie używam), a następnie Raticate. To taki niedoceniany Pokemon.

Zawsze uczyłem Abra niektórych TM, które brałem w tym samym czasie. Zgłoszenie? Coś z czarnym kółkiem.
Posłuszeństwo dotyczy tylko pokemonów będących przedmiotem wymiany.Pokemon, który nie pochodzi z transakcji, zawsze będzie cię posłuszny.
#4
+2
Nikana Reklawyks
2013-01-31 02:24:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Problemem, który nie został jeszcze poruszony podczas walki z jednym Pokémonem, jest problem PP”.

Na poziomie 19 prawdopodobnie nadal masz ponad 30 ataków PP, jak Pound lub Scratch , ale w trakcie gry prawdopodobnie nauczysz się silniejszych ataków z mniejszym PP ( Slash ma 20, Flamethrower i Fly mają 15, ale może chcesz się nauczyć Fire Blast , który ma tylko 5, lub Earthquake , który ma tylko 10).

W tym momencie będziesz musiał zatrzymać się na przywrócenie PP co kilka walk lub kupić wiele eterów , jeśli to w ogóle możliwe (nie pamiętam). Będziesz miał trudności z pokonaniem Elitarnej Czwórki bez więcej niż jednego PP Pokémona.

Mimo że jest wystarczająco skuteczny przez jakiś czas, nie sądzę, aby był taki wspaniały na dłuższą metę.

A ponieważ wyrównywanie jednego Pokémona od zera jest trochę uciążliwe, gdy zdajesz sobie sprawę, że utknąłeś ze swoim starterem, wolę zawsze mieć kilka niezbyt daleko w tyle w dowolnym momencie .

Czy można kupić etery pierwszej generacji?
Nie sądzę, aby można było kupić eter w wielu historiach pokemonów.
#5
  0
Konrad Borowski
2018-03-24 22:32:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ze względu na to, jak działa doświadczenie i poziomy, jest to właściwie optymalny sposób grania w gry Pokemon pierwszej generacji. Możesz uznać, że praca z jednym Pokemonem jest zbyt łatwa, a jeśli tak jest, możesz użyć wielu Pokemonów.

Weź to pod uwagę, podczas całej gry otrzymałeś 117 360 punktów doświadczenia. Z Pokemonem ze średnio wolną krzywą doświadczenia (jak starter) oznaczałoby to poziom 50. Podziel go na dwa Pokemony, a masz 58 680 punktów doświadczenia. Oznaczałoby to Pokemony na poziomie 2 40 Gorzej, gdy jest więcej Pokemonów - z 6 Pokemonami masz łącznie 19560 punktów doświadczenia, co oznacza Pokemony poziomu 29.

Pokemony na wyższych poziomach mają nie tylko wyższe statystyki, ale także zadają większe obrażenia tylko dlatego, że są na wyższym poziomie - formuła obrażeń uwzględnia atak atakującego. Pokemon na poziomie 50 zada o 50% więcej obrażeń niż pokemon na poziomie 40, co jest ogromną różnicą. Nie wspominając o tym, że będzie w stanie przetrwać więcej trafień. Możesz to sprawdzić interaktywnie za pomocą kalkulatora obrażeń - możesz wybrać tutaj „RBY”, aby poeksperymentować, ale wszystko działa podobnie we wszystkich pokoleniach pokemonów.

Jedynym potencjalnym problemem jest PP, ponieważ będziesz potrzebować dużo PP, aby pokonać całą Elitarną Czwórkę. Rozwiązaniem jest po prostu posiadanie wielu ruchów ataku. I nawet wtedy wiele ruchów, nawet tych potężnych, ma zaskakująco dużo PP, co powinno wystarczyć do radzenia sobie z większością Elitarnej Czwórki.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...