Pytanie:
How can I turn off a Wireless Xbox 360 Controller for Windows?
user27134
2013-05-08 22:44:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zainstalowałem sterowniki i sparowałem urządzenie z komputerem. Szybko przejrzałem go w trybie Steam Big Picture, aby upewnić się, że wszystko działa i zachowuje się tak, jak powinienem, ale teraz muszę poświęcić czas na coś innego. Wyszedłem z trybu Big Picture, ale mój bezprzewodowy kontroler dla konsoli Xbox 360 dla systemu Windows nadal jest zasilany i wydaje się, że nie chce się wyłączać.

Próbowałem przytrzymać przycisk przewodnika na środku kontrolera , tak to najpierw włączyłem, ale to nic nie daje. Nie mogę również znaleźć żadnych innych przycisków na kontrolerze, które mogłyby mieć wpływ na to, czy kontroler jest zasilany, czy nie.

Jak mogę wyłączyć bezprzewodowy kontroler Xbox 360 dla systemu Windows?

Sześć odpowiedzi:
#1
+24
GnomeSlice
2013-05-08 23:23:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli grasz w grę z włączoną funkcją „Games for Windows Live”, powinieneś móc ją wyłączyć za pomocą fantazyjnego menu usługi Windows Live, które pojawia się po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku przewodnika (duży zielony znak X w w środku).

Jeśli nie grasz w grę Windows Live z włączoną obsługą, wygląda na to, że nie masz szczęścia; jedynym sposobem wyłączenia kontrolera przed wyjęciem baterii jest pozostawienie go nieaktywnego przez pewien czas (raporty online są różne; od 10 do 20 minut wydaje się obejmować zakres).


Wygląda na to, że nie tylko Ty jesteś tym zirytowany. Znalazłem bezpłatne narzędzie dla systemu Windows, które wydaje się oferować dodatkowe funkcje po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku przewodnika oraz umożliwia wyłączenie kontrolera za pomocą zupełnie nowego okna dialogowego.

Fancy-pants dialog box for powering off your controller

Sprawdź: Menedżer kontrolera Xbox 360


Uwaga: angielski opis znajduje się poniżej węgierskiego w połączonej witrynie.

Działa to idealnie - jedna uwaga to przytrzymanie przycisku przewodnika, a nie naciśnięcie go, naciśnięcie powoduje wyświetlenie stanu baterii.
Trzymanie go, aby uzyskać menu wyłączania, działa również na konsoli Xbox 360. Świetny.
To jest doskonałe. Będę musiał go pobrać, gdy wrócę do domu.
Właściwie .... Jeśli zainstalujesz sterowniki do bezprzewodowego odbiornika, możesz przytrzymać przycisk przewodnika i wyłączyć kontroler. Nie potrzebujesz oprogramowania innych firm.
@Ramhound To brzmi jak coś, co powinno być odpowiedzią, a nie tylko komentarzem.
@SevenSidedDie - pomyślę o tym. Obecnie pozostaje komentarzem.
Ktoś inny powinien to opublikować, jeśli jest dokładny.
Ponieważ wspomniałeś, że używasz trybu Big Picture, należy zauważyć, że koliduje to z funkcją Big Picture polegającą na przytrzymywaniu przycisku przewodnika przez 5 sekund w celu automatycznego uruchamiania Big Picture z dowolnego miejsca na pulpicie (o ile Steam jest aktualnie uruchomiony, np. na tacy). Ja po prostu wyjmuję akumulator na sekundę i wkładam go z powrotem. Można go natychmiast włączyć ponownie, przytrzymując przycisk przewodnika (tak, jakby był normalnie wyłączony), nie wymaga ponownego parowania i oszczędza ogromna żywotność baterii.
Używałem tego przez długi czas z Windows 7. Niestety, to nie działa z Windows 10 - wbudowana obsługa XBox w Windows 10 przeszkadza.
#2
+13
IGHOR
2013-09-27 04:22:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wypróbuj tę alternatywną aplikację: https://sourceforge.net/projects/turnoffxboxcontroller/

Z opisu w sourceforge:

To program ma tylko jedną funkcję. Kliknij go dwukrotnie, a wszystkie kontrolery Xbox zostaną wyłączone.

Program nie ma okien dialogowych ani ustawień. Nie wymaga uprawnień administratora. Nie działa jako usługa ani aplikacja startowa, po wyłączeniu program kontrolera sam się zamknie.

Możesz dodać skrót do pulpitu i skonfigurować klawisz skrótu, aby wyłączyć kontroler.

Badanie plików źródłowych nie pozostawia nam żadnych wątpliwości, jest to eleganckie i proste rozwiązanie.

  #include "windows. h "#include" xinput.h "#pragma comment (lib," XInput.lib ") int main (int argc, char * argv []) {HINSTANCE hXInputDLL = LoadLibraryA (" XInput1_3.dll "); if (hXInputDLL == NULL) return 1; for (short i = 0; i<4; ++ i) {XINPUT_STATE state; memset (&state, 0, sizeof (XINPUT_STATE)); if (XInputGetState (i, &state) == ERROR_SUCCESS) {typedef DWORD (WINAPI * XInputPowerOffController_t) (DWORD i); XInputPowerOffController_t realXInputPowerOffController = (XInputPowerOffController_t) GetProcAddress (hXInputDLL, (LPCSTR) 103); realXInputPowerOffController (i); } ZeroMemory (&state, sizeof (XINPUT_STATE)); } FreeLibrary (hXInputDLL); return 0;}  
To jest świetne - i działa z systemem Windows 10, w przeciwieństwie do rozwiązania XBox 360 Controller Manager (które było doskonałe w poprzednich wersjach, ale wydaje się już nie działać).
#3
+4
Raghavendar
2013-11-17 17:06:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Menedżer kontrolera Xbox 360 rozwiązuje problem.

... możesz wyłączyć bezprzewodowy kontroler Xbox 360 długim naciśnij przycisk przewodnika na środku kontrolera. Długie naciśnięcie przycisku przewodnika spowoduje wyświetlenie następującego komunikatu.

Aplikacja ma tylko 343 KB.

#4
+2
predi
2017-02-26 23:35:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gdy kontroler jest włączony, obróć kontroler na boki, tak aby wyzwalacze były skierowane w Twoją dłoń, a następnie „ściśnij” przycisk przewodnika (kciuk) i uchwyt baterii (palec wskazujący) w tym samym czasie. Upewnij się, że naciskasz środkową część uchwytu baterii.

pinch points

Spowoduje to wyłączenie obu moich kontrolerów Wireless XBox 360 dla systemu Windows w systemie Windows 10 bez zewnętrznej aplikacji. Nie ma znaczenia, czy Steam działa, czy nie. Nie jestem pewien, czy jest to zależne od systemu operacyjnego / sterownika. Prawdopodobnie jest to funkcja sprzętowa. Jeśli przyjrzysz się bliżej akumulatorowi, zobaczysz, że jest na nim jakiś przełącznik.

Przekonałem się o tym na własnej skórze, eksperymentując. Miałem te kontrolery od lat i zawsze po prostu wyłączałem je po przekroczeniu limitu czasu.

Niestety wydaje mi się, że jestem jedyną osobą online, która w ten sposób wyłącza kontroler. Większość rozwiązań sugeruje instalację oprogramowania innych firm. Chciałbym wiedzieć, czy to działa w innych systemach (może być tak, że oba moje kontrolery są po prostu zabugowane).

Edit: Nadal mam i często używam tych kontrolerów. Nie musisz używać „szczypania” opisanego powyżej, aby to zadziałało. Wystarczy przycisnąć akumulator / uchwyt, co spowoduje odcięcie zasilania urządzenia. Używałem ich na platformach innych niż Windows (np .: Nintendo Switch przez adapter) i wyłącza je niezależnie. Nie muszą nawet być do niczego podłączeni. Prawdopodobnie (użyteczna) wada projektowa.

ten „przełącznik” to tylko przewód łączący;Całkiem pewnie, że wszystko, co robisz, to przesuwanie przewodów na tyle, aby przerwać połączenie zasilania.
@KutuluMike, prawdopodobnie masz rację i to tylko wada projektowa.Wystarczy przyłożyć nacisk na dolną część kontrolera (górna czerwona kropka na moim obrazku) i wyłączają się.
#5
  0
SaintWacko
2013-05-08 22:45:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie znalazłem żadnego sposobu poza wyjęciem baterii i włożeniem ich z powrotem. Jest to bardzo denerwujące i powoduje, że baterie wyczerpują się zbyt szybko.

Czy ostatecznie wyłącza się samoczynnie? Czy wyjęcie baterii spowoduje konieczność ponownego parowania za każdym razem, gdy zechcę z niego skorzystać?
Nie wierzę w to. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek to robił. Nie, nie będziesz musiał go ponownie parować.
[Ta dyskusja] (https://groups.google.com/d/msg/microsoft.public.xbox/DelBvqJPpDI/QrnNl780vEoJ) wydaje się wskazywać, że po okresie bezczynności (15-20 minut według plakatu) kontroler wyłączy się.
Hmm ... może po prostu nie byłem na tyle cierpliwy, żeby czekać tak długo. Cóż, tak czy inaczej, jest to jedyny sposób na ręczne wyłączenie.
Kontroler w końcu sam się wyłączy, jeśli nie jest używany, nigdy tego nie ustawiłem, ale jest to co najmniej 10 minut bezczynności.
Właśnie potwierdziłem, że kompilacja kodu z powyższej odpowiedzi działa idealnie.Natychmiast wyłącza kontroler.Przetestowano na Windows 8.1 http://gaming.stackexchange.com/a/132293/183358
#6
  0
Aaron
2013-05-10 09:41:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieją dwa sposoby:

  • Wyłącz komputer
  • Wyjmij akumulator lub zestaw ładujący.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...