Pytanie:
Czy Mega Man jest leworęczny czy praworęczny?
Vincent
2011-05-16 15:04:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedno pytanie, które zadaję sobie od dziecka: Czy Mega Man jest leworęczny czy praworęczny?

(Jestem zdezorientowany za każdym razem, gdy skręca w lewo lub w prawo)

AKTUALIZACJA: Dodam nagrodę za każdego, kto znajdzie mi jakieś oficjalne dokumenty prasowe lub wywiady, z których wynika, że ​​projektanci postaci Mega Mana chcieli, aby był leworęczny, praworęczny lub ... oba jednocześnie.

Masz na myśli, w której ręce trzyma jego pogromca?
Poważniej, odnoszę się do tego, kim Capcom chciał, żeby był. Niektóre postacie są przeznaczone dla leworęcznych lub praworęcznych. Na przykład Link w grach Zelda jest leworęczny.
Trudne pytanie. Tradycyjnie buster Mega Mana jest w jego lewej ręce - ale to nie znaczy, że jest leworęczny.
Rozśmieszyłeś mnie. To pytanie jest fantastyczne. Dziękuję Ci.
@Wipqozn> Cóż, jeśli jego buster jest w lewej ręce, przypuszczam, że czyni go praworęcznym. Ponieważ prawa ręka jest jedyną, której będzie mógł użyć do wszystkiego innego.
Dawno temu słyszałem plotkę, że twórcy zawsze chcieli, aby broń wyskoczyła z ramion megamana i X, ale ze względu na charakter duszków brakowało szwu, więc okazało się, że zamiast tego jego ramię zamieniło się w pistolet pistoletu pojawiającego się w jego dłoni. Weź to z przymrużeniem oka.
Myślę, że jego dominująca ręka jest zdeterminowana przez to, co czuli twórcy, gdy usiedli, aby stworzyć daną grę z serii.
@GnomeSlice Nie można jednak po prostu zakładać, że może to być jego lewa ręka, aby mógł lepiej celować z pogromcą. Ponadto „Myślę, że jego dominująca ręka jest zdeterminowana przez to, co czuli twórcy, kiedy usiedli, aby stworzyć daną grę z serii”. Zgadzam się - z możliwym wyjątkiem twórcy megamanów, wątpię, by ktokolwiek w Capcom naprawdę to obchodził
Biorąc pod uwagę, że OP podnosi nagrodę, w szczególności prosząc o dowód na to, czego chcieli pierwotni twórcy, głosuję za zamknięciem tego pytania jako prośby o zamiar programisty.
Dziesięć odpowiedzi:
#1
+23
Nicholas1024
2011-05-22 22:49:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, po przyjrzeniu się oficjalnej grafice pudełkowej, Megaman używa obu rąk jako armaty. Na przykład, oto kilka japońskich grafik promocyjnych z Megaman 3, przedstawiających działo na jego lewym ramieniu.

Left arm cannon Megaman

A oto kilka japońskich grafik promocyjnych Megamana 2 przedstawiających działo na jego zamiast tego prawe ramię.

Right arm cannon Megaman

Jeśli zaznaczysz więcej obrazków i okładek, nie ma prawdziwego rymu ani powodu, na której ręce pojawia się armata. Tak więc, ponieważ używa obu rąk równie często na zdjęciach iw grach, jedyny wniosek, jaki mogę z tego wyciągnąć, jest taki, że rzeczywiście jest oburęczny.

To całkiem dobry argument.
Jako dodatkowy dowód na oburęczność, Zero, podobny robot do Mega Mana, jest wyraźnie przedstawiony jako oburęczny, często dzierżący broń w jednej ręce lub pogromca w jednej ręce i miecz w drugiej (oficjalna grafika często używa różnych rąk dla każdej broni )
#2
+17
Oscar Cheung
2011-05-16 15:43:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż ... oryginalny Megaman miał swój buster po lewej, a X po prawej.

(Jestem zdezorientowany za każdym razem, gdy skręca w lewo lub w prawo)

Cóż, dzieje się tak, ponieważ gdy sprite Megaman obraca się, cały obraz duszka jest odwracany poziomo, co oznacza, że ​​w zależności od tego, w którą stronę stoisz, buster Megamana będzie na różnych rękach. Ta strona może powiedzieć trochę więcej z tego, co właśnie powiedziałem, chociaż nie jest to dokładnie pouczająca witryna: /

Ale będąc robotem / androidem / Navi, naprawdę myślę Megaman jest zaprogramowany na oburęczność.

Żartowałem, kiedy pisałem, że byłem zdezorientowany. Napisałem to, ponieważ ta strona nie przyjęła zbyt krótkiego pytania. Przepraszam. Mimo to dostałeś moje +1 za pierwszą linię, o czym nie wiedziałem.
Gdzie widziałeś informacje o tej pierwszej linijce? Boxart dla Megaman X przedstawia pogromca na lewym ramieniu, podczas gdy japoński boxart dla Rockmana 2 przedstawia niszczyciel na prawym ramieniu.
Właściwie Megaman X miał również swojego buster po lewej stronie ... http://www.youtube.com/watch?v=NvFd8sJfwsg&feature=related
@Wipqozn: Niekoniecznie. Sprite'y są tak skonstruowane, że „ramię w tle” ma megabuster. Przejdź do ~ 2:30 w tym filmie, a zobaczysz, że znowu staje się prawy.
Większość grafik koncepcyjnych, które widziałem, przedstawia go używającego swojego bustera lewą ręką, a X - prawej. Ale myślę, że skoro zmienia swoje ręce, by być pogromcą, prawdopodobnie mógłby użyć obu. On jest robotem, nie wyobrażam sobie niczego, co dałoby mu lepsze celowanie w jednej pozycji, poza tym, jak się aktualnie znajduje.
Niezła odpowiedź.Dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się więcej o działaniu tabel wzorców sprite'ów NES, [ta strona] (https://www.dustmop.io/blog/2015/06/08/nes-graphics-part-2/) zawiera pewne szczegóły- także z przykładami Megaman!
#3
+8
GnomeSlice
2011-05-17 00:55:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Megaman Legends (i / lub Megaman 64 ), pogromca Megamana jest po lewej stronie. Ponieważ gra jest trójwymiarowa, nie ma „przewracania sprite'ów”, jak w oryginalnych sidecrollerach. Oznaczałoby to, że jest praworęczny, przynajmniej w tej grze, ponieważ jest to jedyna ręka, którą ma wolną, gdy jest wyposażona w broń.

Czy Legends jest uważane za część serii Megaman? (Jak w Megaman 1-10; wyraźnie X, .exe, zero i ZX to różne franczyzy)
@Raven Nie jestem pewien. Wiele osób nie uważa tego za takie. Myślę, że to powinno być oddzielne. Ale OP nigdy nie powiedział, nad którym Megamanem się zastanawiał. ;)
W celu uzyskania kompletności, myślę, że pominąłem Starforce, następcę .exe (oficjalna sieć bitewna)
@Raven Tak. Jest na samym końcu osi czasu. To idzie. 1-8> X> Zero> ZX> Legends.Sieć bitewna / Starforce to AU. Jeśli zwrócisz uwagę na rozwój pod koniec każdej serii, zobaczysz punkty przejścia do następnej serii. W Megaman 8 Zero jest pokazane, na końcu X, Zero jest stracone, gdzie jest odnawiane do zera, zdarzenie satelitarne w Zero prowadzi do biometali w ZX i do czasów legend nie ma ludzi tylko opartych na biometali humanoidy.
Keiji Inafune chciał, aby seria była kontynuowana z trzecią legendą, ale Capcom nie miał jej do niedawna.
Również X4 miał być ostatnią grą z serii X, w której Zero przechodzi w stan hibernacji, aby usunąć wirusa sigma (który Ciel odzyska znacznie później w Megaman Zero). Nie rozumiem tego, co stało się później, ale właśnie tam miało się rozdzielić.
Nie możesz po prostu założyć, że jest praworęczny tylko dlatego, że jego popychacz jest w lewej ręce ... Niszczyciel może być w jego lewej ręce, ponieważ jest leworęczny i jako taki miałby lepszy cel. Mógł też być oburęczny.
Jestem leworęczny, a kiedy wskazuję coś palcem, wiimotem itp ... instynktownie używam lewej ręki. Link został zaprojektowany do gry leworęcznej, a lewą ręką uderza mieczem we wrogów. Zgadzam się Wipqozn.
@Wipqozn> Myślę, że potrzeba możliwości precyzyjnego manipulowania przedmiotami wolną ręką przeważyłaby nad tym problemem.
@GnomeSlice Ale dla niego ważniejsza może być umiejętność celowania - i tak czy inaczej, może to nadal oznaczać, że był oburęczny.
@Wipqozn> Cóż, właściwie, biorąc pod uwagę, że jest maszyną (Reploid), prawdopodobnie * jest * oburęczny.
@GnomeSlice Zgoda - myślę, że nie miałoby sensu, żeby nie był oburęczny.
#4
+6
SickHippie
2011-05-20 20:59:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Okazuje się, że jest oburęczny. W SuperAdventure Rockman, zamienia obie ręce w miotacze w tym samym czasie - specjalny ruch „Double Rock Buster” w odcinku 3. To prawda, prawie go zabija, ponieważ zużywa tak dużo energii, ale tak jest w każdym razie.

Oznacza to, że „przewracanie” w rolkach bocznych to po prostu zamiana rąk.

Ponadto SuperAdventure Rockman może być wskazany jako moment „skaczącego rekina” dla Megaman.

Ciekawe, ale jednoczesne wzięcie 2 broni nie oznacza, że ​​jesteś oburęczny. Dowód: mogę wziąć 1 Wiimote w każdą rękę i jestem leworęczny.
Ale weź pod uwagę, że to pokazuje, że obie ramiona zawierają miotacze, a użycie obu na tym samym poziomie jednocześnie wymagałoby oburęczności - co najmniej na tym samym poziomie mocy w każdym ramieniu, co oznaczałoby ten sam wniosek.
Nie zgadzam się z tą logiką. Robiąc pompki, używam obu rąk z jednakową siłą (ponieważ wymagają tego prawa fizyki, jeśli chcę zachować równowagę). Mimo to jestem leworęczny.
Ale to nie jest push-up lub cokolwiek oparte na oporze (jak uderzenie pięścią itp.), To jest atak strzelecki. Fizyka jest zupełnie inna. Każdy i ich brat mogą zrobić pompkę, ale prawie nikt nie może wystrzelić dwóch magnumów 0,44 jednocześnie i trafić w ten sam cel. Możesz wziąć Wiimote do każdej ręki, ale czy możesz używać ich obu z tym samym stopniem umiejętności? Nie.
#5
+4
Wilerson
2011-05-16 19:14:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na wielu grafikach pudełkowych i ekranach tytułowych pogromca znajduje się na prawym ramieniu, ale na niektórych jest na lewym lub w żadnym z nich. Można więc założyć, że „przekształca” swoje ramię w pogromca i może to zrobić z którymkolwiek z ramion, w zależności od tego, jak wyraźny byłby strzał w każdym przypadku. Zgadzam się z Oscarem Cheungiem, Megaman jest prawdopodobnie oburęczny.

Przynajmniej w X3 X zyskuje zdolność do oddawania naładowanych strzałów z każdego ramienia po kolei. To jest niesamowite.
Możesz mieć rację. Teraz nie wiem, którą odpowiedź wybrać jako właściwą. Trudny wybór !
#6
+3
EvanBr_Almighty
2011-06-12 11:57:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Generalnie polegam na tym, która ręka jest używana do przełykania zbiorników energii, pisania i specjalnej broni, która obejmuje rzucanie (ostrza, bumerangi) lub walkę wręcz (pazury, szable) jako dominującą rękę, zwłaszcza jeśli wszystkie cztery mają ta sama ręka. Co więcej, zniknięcie tej dominującej ręki, aby zrobić miejsce dla buster (dla mnie), brzmi raczej niewygodnie. Dlatego dla wygody umieściłbym buster naprzeciwko ręki dominującej. Zwłaszcza w przypadku Zero, ponieważ jest on walczącym w zwarciu. O ile dobrze pamiętam, Zero zmienił swoją walkę wręcz z prawej na lewą po operowaniu nowym okrętem. Nie jestem pewien, ponieważ niektóre źródła podają odwrotnie.

#7
+1
SCOTT0852
2015-11-17 07:59:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, w Super Smash Bros. na Wii U i 3DS, ilekroć Mega Man odwraca się, buster zmienia właściciela.Ma również drwinę, w której przekształca ramię w pogromcę i plecy.W zależności od tego, w jaki sposób zmierzysz się, kiedy to zrobisz, może zmienić obie ręce w Mega Busters.Więc, logicznie rzecz biorąc, jest oburęczny.

#8
  0
Super Fighting Robot
2017-03-31 18:14:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Większość ludzi już znała odpowiedź (jest oburęczny, co ma sens, ponieważ jest robotem ... po co programować coś ograniczającego, na przykład praworęczną lub leworęczną? Jest SUPER WALKĄ)ROBOT, nie ma na to czasu!)

Chciałem tylko dodać inne źródło odpowiedzi: program telewizyjny Megaman.Odkładając na bok anime / styl, często zmienia dłoń w Megabuster (lub jakąkolwiek broń, którą "wyposażył") w razie potrzeby.On i Roll mogą używać obu rąk jako broni i prawdopodobnie są oburęczni.

#9
  0
CDove
2017-03-31 22:21:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zacznijmy od odniesienia się do grafiki pudełkowej, której nikt nie chce pamiętać. Rockman

Nasz nieco indochiński, uzbrojony w kłęby niebieski bombowiec z żabimi nogami wydaje się być leworęczny, gdy trzyma broń (pistolet, a nie działo Buster) w lewej ręce. Sam pistolet wydaje się być tradycyjną bronią palną, a nie bronią opartą na energii. Wiemy również, że armata była czymś, co opracował dr Light, używając strzałów słonecznych (wiele wersji działa Buster Cannon). Sugeruje to, że poniższy obraz pistoletu odnosi się do czasu przed wykonaniem armaty przez Światło, co wskazuje na jego ręczność. Sama broń Buster jest określana jako oburęczna, ale nie robot; jest to podobne do tego, jak kij bejsbolowy jest z natury oburęczny, ale zręczność determinuje zamach. Pokazany na zdjęciu pistolet przed-Buster z pewnością nie jest taką bronią, ponieważ trzymając w lewej ręce musimy wywnioskować, że łuski wyskakują z niewidocznej strony pistoletu (ponieważ nie ma widoczny port wyrzutu). To sprawiłoby, że sam pistolet byłby bronią praworęczną trzymaną przez osobę leworęczną.

Śledząc grafikę na tej samej stronie, widzimy, że niezależne obrazy różnych inkarnacji Mega Mana zaczynają wielokrotnie pokazywać Pogromcę na lewym ramieniu. Można powiedzieć, że im więcej spiskujesz w Mega Man, tym bardziej jest praworęczny. W grę wchodzi trop; Zła wskazówka. Przez dosłownie stulecia rozrywka stawiała złoczyńcę lub głupka jako leworęcznego. Nawet we współczesnych filmach, podczas gdy „główny bohater” może być leworęczny, w rzeczywistości jest to wskazówka, że ​​jedyny praworęczny bohater jest prawdziwym bohaterem historii. To faktycznie pasuje do Mega Man's Lore, ponieważ z wpisu Wikipedia Mega Man był pierwotnie robotem bojowym wykonanym przez OBA Dr's Wily and Light. Dalej można powiedzieć, że Mega Man (pierwotnie nazywany „Rock”) został zmodernizowany po tym, jak był nikczemnym robotem bojowym:

„Po zdradzie dr Wily'ego, w której przeprogramował on wszystkich dr Roboty Light'a, Rock został przekształcony w robota bojowego do obrony świat przed groźnymi robotami Wily'ego.W ten sposób staje się Mega Manem. ”

Sugeruje to, że chociaż broń, której używa, jest oburęczna, Mega Man właściwie zaczynał jako leworęczny i dosłownie zmienił swoją rękę dla celów fabularnych, aby dopasować się do oczekiwań i tropów zachodniej kultury.Wszystko dlatego, że brzydki-pół-rasistowski-proto-MegaMan przedstawiony na ilustracji w pudełku trzymałby praworęczną broń w prawej ręce, gdyby był oburęczny lub praworęczny, jak wyrzucanie pocisków na klatkę piersiową tradycyjnej broni palnej (jak na zdjęciu) groziłoby uszkodzeniem i nie pasowałby do logiki maszyny.Technicznie urodził się jako czarny charakter, więc widzimy go z pistoletem w lewej ręce, zanim Light go zmodyfikował.

Edycja: Megaman Kapitana N się nie liczy.Zielony z wyrzutniami na nadgarstki i wielkością malucha.Nie

#10
-1
ByeBueBlackSheep
2014-10-31 03:23:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

http://megaman.wikia.com/wiki/Mega_Buster

On jest najlepszy na świecie i potrafi używać obu rąk. Jest oburęczny.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...