Pytanie:
Dlaczego Sega Game Gear zużywał tyle energii z baterii?
Corey
2010-07-08 09:26:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Posiadam stary sprzęt do gier z wczesnych lat 90. i od lat byłem ciekawy, dlaczego to taka mocarz. Wymaga sześciu (SZEŚĆ !!) podwójnych baterii, z których wszystkie mogą się wyczerpać w ciągu godziny lub dwóch grania.

Oryginalny GameBoy używał tylko 4 baterii AA i na pewno nie wyczerpał się tak szybko, jak Game Gear.

Rozumiem, że pochodzą z różnych firm i używali różnych koncepcji, ale co dokładnie robił Game Gear, który zużywał tyle mocy? Wiem, że ma kolor, czy to coś zmieni?

Cztery odpowiedzi:
#1
+9
Lance May
2010-07-08 09:30:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Według Wikipedii: „monochromatyczny ekran [Game Boya], brak podświetlenia i słabszy sprzęt” jest przyczyną problemu.

Wow, jakoś udało mi się całkowicie przejrzeć to, kiedy czytałem artykuł.
Jako dodatek, chociaż rozdzielczości były takie same, Gear miał większy ekran (3,2 "vs 2,6"), co prawdopodobnie również miało swój udział.
#2
+5
CyberSkull
2012-01-02 03:06:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozumiem, że w zasadzie kolorowe wyświetlacze LCD w tamtych czasach były wielkimi żabami energii. Wszystkie inne kolorowe palmtopy konkurujące z oryginalnym Game Boyem miały ten sam problem. Te, które oferowały podświetlenie, również ucierpiały z powodu podobnego spadku mocy.

Nie mogę komentować kwestii zużycia energii przez chipsety, ale to też prawdopodobnie był problem.

Myślę, że największym winowajcą było podświetlenie.
#3
+5
THEGAMEGEARCHANNEL
2012-02-16 00:26:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niska żywotność baterii w urządzeniu Sega Game Gear jest spowodowana podświetleniem ekranu. Jest to świetlówka, która zjada baterie w szybkim tempie. Ostatnio kilka osób eksperymentowało z wymianą świetlówki na diody LED, co radykalnie zwiększa żywotność baterii, udowadniając w ten sposób, że główne źródło energii pochodzi z tylnego światła.

#4
-3
TheAnimeMurder
2012-01-02 02:34:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że żywotność baterii zależy od alokacji pamięci kasety z grą: czasami jest ona naprawdę duża, ale bardzo rzadko podczas grania (na przykład Sonic the Hedgehog ).

Ponadto kolor i bateria działająca dłużej niż 5 godzin to żart.

Edytuj

Chodzi mi o to, że w niektórych grach zużywa dużo pamięci z a jeśli jest dużo kolorów, szybko wyczerpuje baterie: wszystko zależy od tego, ile pikseli, kolorów i pamięci jest załadowanych. Jest to łatwo zauważalne, gdy gra zwalnia.

Wiele razy próbowałem czytać tę odpowiedź, ale nadal nie rozumiem, co masz na myśli przez * „żywotność baterii dotyczy alokacji pamięci w koszyku gier jest czasami naprawdę duża, ale bardzo rzadko podczas gry” *
przeczytaj wpisaną przeze mnie odpowiedź!
Cześć TheAnimeMurder, witamy w Gaming! Poszedłem dalej i włączyłem tutaj twoją drugą odpowiedź: jeśli chcesz rozszerzyć swoją odpowiedź, po prostu kliknij link „edytuj” poniżej.
Chodzi mi o to, że w niektórych grach czasami ładuje przydział pamięci z kartridża, a jeśli jest dużo kolorów, szybko wypija baterie! To fakt, ile pikseli, kolorów i pamięci jest załadowanych. gra zwalnia i jest bardzo wolna! Napisz do mnie teraz, jeśli nie rozumiesz! EDYCJA: Około * spowolnień * będziesz je bardzo często widzieć w Sonic 1 dla sprzętu do gry! Według AllieRX87 nazywa się to wykrywaniem kolizji!
cześć juppoter miło, że jesteś w programie! Czy znasz Fraubera, hakera super mario 64! Jeśli tak! powiedz mu, żeby wszedł na to forum i porozmawiał o kilku hackach!
Jestem pewien, że ta odpowiedź jest nieprawidłowa. Ilość pamięci ROM nie ma znaczenia dla zużycia energii. Jeśli pamięć ulotna była pamięcią DRAM, to ponownie zużycie energii nie jest związane z ilością pamięci używanej przez grę. Gdyby to była pamięć SRAM, zużycie energii byłoby funkcją tego, ile razy zmienia się każdy bit. Jednak nadal nie jest to główna przyczyna dużego odpływu energii. Uważam, że obwody cyfrowe pobierały stosunkowo mało prądu, podczas gdy wyświetlacz LCD i podświetlenie znacznie bardziej (obciążenie rezystancyjne).
Twoja odpowiedź nie ma sensu.Twoja edycja również.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...