Pytanie:
Jak wskrzeszać towarzyszy / wyznawców?
Coomie
2011-11-15 09:17:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem kilku towarzyszy, którzy zginęli.

Czy można ich wskrzesić? Jeśli nie, to gdzie można ich zatrudnić?

Od 14 kwietnia 2016 r. Zaakceptowana odpowiedź i każda odpowiedź poza galacticninja są ** tylko ** poprawne dla wersji ** konsolowych **.Dla wersji na PC jest rozwiązanie, o czym świadczy powyższa odpowiedź!
Siedem odpowiedzi:
#1
+12
Lerkes
2011-11-15 16:44:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma „legalnego” sposobu, aby to zrobić.

Ale możesz użyć polecenia ressurect w konsoli na PC. (patrz tutaj Skyrim Wiki)

#2
+10
galacticninja
2012-10-01 06:28:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Polecenia konsoli (tylko PC)

Jeśli grasz na PC, użyj poleceń konsoli prid <RefID> i resurrect 1 . Twój obserwujący powinien wrócić do życia po poprawnym wprowadzeniu tych poleceń.

prid celuje w byt - w tym przypadku Twojego obserwatora. Wyszukaj RefID swojego obserwującego tutaj: artykuł „Obserwatorzy” na UESP.net wiki Skyrim

Inną metodą kierowania zamiast używania prid <refID> jest otwarcie konsoli, a następnie kliknij obiekt (taki jak ciało twojego obserwującego), spowoduje to automatycznie prid <RefID> dla klikniętej jednostki. Jest to przydatne, jeśli ciało Twojego obserwującego jest widoczne i blisko Ciebie.

Teleportowanie zagubionego lub dalekiego obserwatora

Jeśli Twój obserwujący nadal nie jest w pobliżu lub jest niewidoczny po wprowadzeniu kodu wskrzeszenie 1 , spróbuj teleportować swojego obserwującego do swojej lokalizacji za pomocą polecenia konsoli moveto player (po wpisaniu prid <RefID> ).

moveto player przesuwa wybraną jednostkę w pobliże gracza.

Po wykonaniu tej czynności twój obserwujący powinien być teraz blisko ciebie.

Jeśli z innego dziwnego powodu, Twój obserwator nadal nie jest w pobliżu twojego otoczenia lub nie jest widoczny po wykonaniu tej czynności, mógł zostać „wyłączony” z gry (może się to zdarzyć w przypadku NPC, którzy od dawna nie żyją), przez co twój towarzysz nie pojawia się w grze. Wpisz w konsoli enable , aby temu zaradzić. Jeśli Twój obserwujący nadal nie działa, ponownie wpisz wskrzeszenie 1 .

Inną opcją jest uczynienie swojego obserwatora nieśmiertelnym, jak wspomina tutaj odpowiedź Renana.

Więcej informacji na temat poleceń konsoli tutaj: http://uesp.net/wiki/Skyrim:Console

Szkoda, że najbardziej poprawna odpowiedź nie jest najwyższą oceną: /
Uwaga: weź wcześniej ich łup.Przynajmniej jeden towarzysz, którego wskrzesiłem w SSE, wrócił z niczym poza domyślnymi śmieciami, od których zaczął.
#3
+9
Invader Skoodge
2011-11-15 09:26:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma sposobu, aby wskrzesić zagubionych towarzyszy. Każdy NPC, który umrze, jest martwy na zawsze.

W misji, w której odzyskujesz klucz do szkieletu, masz 2 towarzyszy, którzy „tracą przytomność”, gdy nie mają już zdrowia i wracają, gdy ich zdrowie się regeneruje. Czy to wyjątek od reguły?
@Coomie Odkryłem, że większość NPC (w tym wieśniaków, którzy głupio atakują smoki) przechodzi w stan zranienia, gdy zostanie zredukowany do minimalnego zdrowia. Z tego stanu tylko gracze mogą ich zabić. Nie użyłbyś jakiegoś przyjaznego ognia i przypadkowo nie zabiłbyś swoich wyznawców, prawda?
@RavenDreamer Zajmuję się ogniem - dużo. Więc jest duża szansa. Ale chwileczkę, widzę wieśniaków zabijających złodziei przez cały czas ...
@Coomie najbardziej * unikalni * NPC. Widziałem strażników miejskich umierających na smoki przy ładunku ciężarówki.
@RavenDreamer masz na myśli misje i podstawowe postacie niezależne.
Tak, możesz używać kodów!
#4
+5
Allan Kimmer Jensen
2011-11-15 13:02:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy NPC przechodzi do trybu rannego, inni zostawią go w spokoju, ale nadal mogą umrzeć, jeśli jesteś blisko nich, albo uderzą go próbując cię zabić, albo zabijesz go, próbując ich zabić.

Nie możesz zmusić ich do powrotu, ale trzymanie się z dala od nich, gdy są w tym trybie, pomaga im żyć.

Umrą również w trybie rannym, jeśli wcześniej zostali otruci.
#5
+5
Chris
2011-11-20 11:01:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

http://www.uesp.net/wiki/Category:Skyrim-NPCs

Powyższy link zawiera podstawowe ID Skyrim NPC.

Działa to na PC. Szukałem tego samego problemu, a następnie po próbach i błędach około 50+ kodów znalazłem kod do odzyskania NPC. Jeśli NPC nie żyje, NIE używasz Wskrzeszenia. W tej chwili kod nie działa zgodnie z przeznaczeniem. Zamiast tego używasz:

player.placeatme "BaseID"

Tak więc przykładem byłoby, gdyby Alvor umarł, a ja potrzebowałem go przywrócić. Tak by to wyglądało:

player.placeatme 00013475

Wpisałbyś to do konsoli dokładnie tak, jak pokazano powyżej. Wchodzisz do konsoli naciskając klawisz tyldy (~). Mam nadzieję, że to pomoże!

Chris JESTEŚ MOIM BOHATEREM! Leśny troll przybył do Gwiazdy Zarannej i zabił połowę populacji. Byłem jak nie !!! Ale wtedy z radością znalazłem twoją odpowiedź, wielkie dzięki !! T_T ze szczęścia
Powiadomienie o poleceniu `placeatme`:" * Użycie tego kodu natychmiast przywoła instancję obiektu lub NPC na twojej pozycji. Niezalecane dla nazwanych NPC. Ten kod używa identyfikatora obiektu (podstawowego), a nie konkretnego identyfikatora odniesienia ponieważ tworzy nową instancję tego obiektu / aktora na świecie; używanie go z nazwanymi NPC może skutkować duplikatami, chyba że oryginał został w jakiś sposób usunięty. * "- http://uesp.net/wiki/Skyrim:Console. [Zamiast tego użyj poleceń `prid ` i `moveto player`] (http://gaming.stackexchange.com/a/61255/4797).
#6
+2
Renan
2012-04-01 02:14:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alternatywnie możesz uchronić towarzysza przed śmiercią, czyniąc go nieśmiertelnym , co oznacza, że ​​za każdym razem, gdy jego zdrowie spadnie do zera, będzie się czołgał przez chwilę, zanim wstanie. Aby to zrobić, wpisz następujący kod w poleceniu konsoli:

setessential #BaseID 1

Zastąp #BaseID odpowiednim podstawowy identyfikator Twojego towarzysza. Można go łatwo znaleźć w artykule wiki Twojego obserwującego. Przykład dla Lydia:

setessential A2C8E 1

Aby przywrócić pierwotny stan, użyj tego samego kodu, umieszczając „0” zamiast „1”.

#7
+1
Equimus
2012-03-20 18:04:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie możesz ich całkowicie przywrócić, ale martwy niewolnik działa dobrzeTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...