Pytanie:
Jak zaprojektować elektryczną stację kolejową?
fbrereto
2011-04-20 00:48:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wraz z pojawieniem się Minecraft beta 1.5 i napędzanych szyn, chciałbym znaleźć projekty dobrych „stacji kolejowych”, więc nie muszę opiekować się wagonikami, przygotowując je do uruchomienia wzdłuż linii kolejowej.

Jak najlepiej zaprojektować elektryczną stację kolejową?

czego szukasz na stacji kolejowej? Czyli jaka jest obecna funkcjonalność, którą chcesz zaktualizować?
I agree with AilirozcumCMT Dreamer; are you looking for multiple destinations, cart magazine, or just a simple one cart push-button-to-launch?
Nie jestem wystarczająco daleko do wielu miejsc docelowych, ale nie tylko mnie interesuje odpowiedź na pytanie, więc jeśli masz tam rozwiązanie, byłoby świetne ... Magazyn wózkowy z nowymi szynami zasilanymi byłoby wspaniale zobaczyć również demonstrację. Cokolwiek i wszystko, co możesz wymyślić! Na pewno prędzej czy później wypróbuję je wszystkie ...
Pięć odpowiedzi:
#1
+25
Kevin Yap
2011-04-20 07:14:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedną z interesujących właściwości nowych szyn z napędem jest to, że działają one jak hamulce, gdy nie jest do nich doprowadzana siła. Z tego powodu można tworzyć niezwykle proste stacje, takie jak ta:

  ▮▓━─━═━─ ↔─ szyna ━ listwa wspomagająca▮ przycisk ═ szyna detektora▓ dowolny blok  

enter image description hereenter image description here

Wagonik spoczywa na skośnej napędzanej szynie, ponieważ tor działa jak hamulec. Po naciśnięciu przycisku tor zostaje zasilony i odjeżdża wózek.

Sekwencja detektor, zasilanie, śledzenie detektora nie jest istotną częścią projektu stacji, ale zamiast tego jest dwudrożnym wzmacniaczem. Kiedy wózek przejeżdża przez tor detektora, zasilana szyna zostaje zasilona, ​​tworząc bardzo kompaktowy wzmacniacz. Ten wzmacniacz pomaga również wepchnąć wózek w górę po niezasilanej skośnej szynie po przybyciu, resetując go do następnego użycia.


Bawiłem się sposobami na stworzenie magazynu dla wózków, który nie jest zależny usterka przyspieszania wózka. Jednak nie jest to tak proste, jak zbudowanie czegoś takiego ...

enter image description here

... ponieważ dodatkowe wagoniki wpadną do dolnego, łącząc się ze sobą zamiast układać w stos .

Użytkownik YouTube MinecraftAddict opracował koncepcję podobną do magazynu wózków poziomych, wykorzystując takie szyny zasilane.

enter image description here

Kiedy czerwony kamień zostanie aktywowany, każda napędzana szyna wyśle ​​wózek do następnego miejsca, podczas gdy ostatnia zostanie uruchomiona w dowolnym miejscu, do którego ją podłączysz. Jednak zwykłe użycie przycisku może zbyt długo zasilać szyny i spowodować przesunięcie niektórych wózków o dwie przestrzenie, więc może być konieczne użycie obwodu monostabilnego.

enter image description here enter image description here

Gdy przycisk nie jest wciśnięty, pochodnia z czerwonego kamienia z boku bloku przycisku utrzymuje latarkę wyjściową w stanie wyłączonym. Po naciśnięciu przycisku pierwsza latarka z czerwonego kamienia wyłącza się, wyłączając latarkę wyjściową. W tym samym czasie przemienniki mają propagowany przez nie sygnał czerwonego kamienia. Gdy sygnał w końcu dotrze do bloku wyjściowego, latarka ponownie się wyłącza. Dostosowując czas opóźnienia repeaterów, możesz ustawić, jak długo (krótko) ma trwać naciśnięcie przycisku.

należy pamiętać, że w wersji podstawowej 1.5 szyny detektorów mogą dość łatwo spowodować awarię. Spodziewam się, że wkrótce zostanie to naprawione (tm).
To interesujące; Czytałem o tym błędzie, ale nie napotkałem żadnych awarii. Z drugiej strony, być może podświadomie umieściłem ścieżki w kolejności niepowodującej awarii.
awesome, this is just what I've been lookin for. Also, for the crashing, the minecraft wiki say "As of Beta 1.5, when a detector rail is placed beside a regular rail or another detector rail, Minecraft crashes. This can be worked around by placing the detector rail first, before placing regular rails nearby."
Eww, śnieg pojawił się w moim świecie piaskownicy i sprawił, że wszystko było brzydkie, ale dodałem do odpowiedzi quasi-wózek-magazyn.
You and your unicode AilieccmyhCMT. :)
AiliabxbsrCMT :D Added the text diagrams because the youtube videos on other answers won't play on most mobiles... added to yours as well for completeness :)
To cudownie. Całkowicie buduję jeden z tych ...
#2
+6
James
2011-04-21 00:01:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie zrobiłem tego, ale nie sądzę, aby podstawowa stacja mogła być prostsza niż ta:

  ▮▓┏━── → │ ↑ ─ Rail ━ Booster Rail━ Przycisk ═ szyna detektora▓ dowolny blok  

Ładny projekt, ale niestety konieczność dojazdu do każdej „stacji” szyną prostopadłą do szyny zasilanej powoduje, że układ torów nie jest zbyt wydajny.
Nie przejmuję się zbytnio wydajnością, estetyka znaczy dla mnie więcej ... Nie ma wiele wspólnego z materiałami w tej grze oprócz wykorzystania ich do zbudowania czegoś :) Podobało mi się również zatrzymanie / start prostopadłe względem nachylenia, ponieważ dało mi to pomysł, aby mieć kilka „stanowisk przylotów”, aby obsłużyć wiele osób przybywających na stację blisko siebie ... Ale teraz tylko pomysły, zobaczymy! :)
#3
+5
gnovice
2012-08-27 20:22:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używałem następującego projektu stacji minecart i jestem z niego bardzo zadowolony:

enter image description here

Nie pamiętam, gdzie widziałem ten projekt sugerowane, ale składa się z wykopu 1 na 3 wypełnionego zasilanymi szynami i przycisku na ścianie nad środkową szyną. Kiedy wagonik wjeżdża z dowolnego kierunku, zatrzymuje się na pierwszej, pochylonej w dół, napędzanej szynie, w którą uderza. Aby kontynuować jazdę w tym samym kierunku, wystarczy wcisnąć przycisk, co spowoduje powrót wózka do pełnej prędkości. Aby odwrócić kierunek, musisz wysiąść i popchnąć wagonik na przeciwległy stok. Jest to bardzo prosta konstrukcja, chociaż wymaga kliknięcia przycisku na każdej stacji, aby przejść nieprzerwanie od jednego końca twojego wózka do drugiego.

#4
+4
Casper
2011-04-24 23:28:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  → ───═━─━━─━═─── → ..▮▮ .. ← ───═━─━━─━═─── ← ─ szyna ━ szyna wspomagająca▮ Przycisk ═ szyna czujki. redstone  

Blokady szyny detektora popychają nadchodzące wagoniki w środkowej sekcji, gdzie są blokowane w miejscu przez niezasilane szyny wzmacniające. Naciśnięcie przycisku zasila wszystkie boostery, wysyłając i przyspieszając koszyk w drugą stronę.

Zbudowałeś to? Bez testowania jestem prawie pewien, że mogę powiedzieć, że ten projekt nie działa. [Szyna zasilana nie przyspieszy wózka z postoju, chyba że jest pochylona lub opiera się o solidny blok.] (Http://www.minecraftwiki.net/wiki/Powered_rail#Effects) W tym projekcie wózki pojawią się na środku i następnie zostań tam.
#5
+3
Kris
2011-05-24 02:07:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Inną dobrą metodą na stację wagoników kopalnianych (szczególnie jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz używać wyrzutni z metody pochyłej) jest upuszczenie wagonika z góry tylko po to, aby wylądować na pierwszym fragmencie toru wspomagania. Działa to dość dobrze w połączonym filmie wideo.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...