Pytanie:
Jakie jest najlepsze podejście do ułożenia rąk na gitarze w Rock Band / Guitar Hero w przypadku trudnych (i wyższych) trudności?
Jaydles
2010-07-08 01:25:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ mocny wymaga więcej niż czterech (nie kciuków) palców, podczas gry należy zmienić położenie dłoni.

Jaki jest ogólnie uważany za najłatwiejszy sposób rozwiązania tego problemu?

(Zacznij od niskiego i nigdy nie zmieniaj położenia żadnego palca poza wskazującym, przesuwaj wszystkie cztery razem, gdy nie musisz grać 1 i 5 razem itd.)

Sześć odpowiedzi:
#1
+22
146
2010-07-15 04:57:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pierwsza wskazówka, którą mam, jest trochę tania - jeśli masz kontroler Rock Band Guitar, możesz użyć wyższych progów (tych bliżej korpusu gitary), które są znacznie bliżej siebie niż dolne progi.

Jeśli chodzi o układanie rąk, jest to powszechny problem, który zdarza się cały czas podczas gry na prawdziwych instrumentach strunowych. Na przykład muzycy grający na skrzypcach mają pewną terminologię związaną z różnymi pozycjami dłoni.

  • Pierwsza pozycja to naturalna pozycja spoczynku dłoni, gdzie Twój pierwszy palec (wskazujący) znajduje się na pierwszym progu. Gra na pierwszych trzech progach jest bardzo łatwa, podczas gdy granie na czwartym progu (pozycja różowa) jest nieco trudniejsze, a granie na piątym progu przez rozciąganie małego palca jest bardzo trudne.

  • Druga pozycja to miejsce, w którym pierwszy palec znajduje się na drugim progu, a mały palec na piątym progu. Gra na progach od 2 do 4 jest łatwa, 5 prog jest trochę trudna, a granie na pierwszym progu poprzez rozciągnięcie palca wskazującego do tyłu jest bardzo trudne.

  • Trzecia pozycja to miejsce, w którym twój pierwszy palec znajduje się na 3. progu. Gra na pierwszym progu jest niemożliwa, na drugim progu jest trudna, a reszta jest bardzo łatwa.

W grze na wysokim poziomie musisz nauczyć się przesuwać między pozycjami. Nie możesz pozostać na pierwszym miejscu na zawsze; rozciąganie małego palca, aby trafić na 5 próg, ma być rozwiązaniem tymczasowym i będzie wymagało wysiłku przy poważnych piosenkach. W końcu, gdy będziesz ćwiczyć, gdy już zaznajomisz się ze zmianą biegów, będzie to dużo łatwiejsze niż rozciąganie palców.

Na przykład pewne schematy są w oczywisty sposób przeznaczone do gry na jednej pozycji niż na jakiejkolwiek innej. Szybki wzór 5-4-3-2 można zagrać tylko na drugiej pozycji, podobnie jak 4-3-2-1 można tak naprawdę zagrać tylko na pierwszej pozycji. Gra często sprawia, że ​​grasz 5-4-3-2 4-3-2-1, zmuszając cię do szybkiego przejścia między drugą a pierwszą pozycją. Dlatego musisz się nauczyć, jak przesuwać.

Pamiętaj również, że zmiana pozycji wiąże się z pewnym kosztem - przesuwanie ręki wymaga czasu, możesz przegapić właściwą pozycję, gdy to robisz, zajmuje moc mózgu, aby zapamiętać, w którym jesteś, itd. Musisz rozważyć zalety używania najlepszej pozycji ze zbyt częstym przesuwaniem.

Wracając do pierwotnego pytania: prawidłowej pozycji, którą powinieneś bycie w grze zależy w dużym stopniu od piosenki i frazy, którą grasz. Jeśli utwór najczęściej odbywa się na pierwszych 4 progach i ma sporadyczny 5 próg (jak niektóre średnie utwory), to nie warto przełączać się na inną pozycję. Jeśli dzieje się to głównie na 4 górnych progach, przesuń na drugą pozycję. Jeśli jest to szybka seria dwóch dźwięków, takich jak progi 4 i 5 (tryl), przełącz na trzecią pozycję, aby Twój mały palec nie musiał się poruszać zbyt szybko.

#2
+7
Ivo Flipse
2010-07-08 01:28:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zawsze poruszam wszystkimi czterema palcami , ponieważ w większości piosenek dostaniesz strumień notatek po tej stronie.

Oczywiście, gdy jest to tylko dla pary nut należy przesuwać tylko palcem wskazującym lub różowym , aby uzyskać jedną / dwie nuty na krawędziach.

Może się to jednak różnić w zależności od utworu, ale na szczęście możesz poćwiczyć najlepsza strategia jest dla każdej piosenki.

#3
+2
user113
2010-07-08 01:29:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zmieniam technikę w zależności od piosenki, a nawet w trakcie piosenek. Czasami „wysoka” pozycja jest lepsza, czasami „niska” jest lepsza. W rzadkich przypadkach sięgam małym palcem do ostatniego przycisku, trzymając pozostałe palce na trzech górnych guzikach. To wymaga jednak pewnej praktyki i zwykle nie jest konieczne.

Trzymaj kciuk wciśnięty do dolnej części szyi - nie trzymaj kontrolera gitary jak kija baseballowego. I wyginaj palce tak, aby więcej czubka palca uderzało w przycisk niż pady. Odpowiedni uchwyt pozwoli Ci poruszać się szybciej.

#4
+2
Ian
2010-07-16 01:44:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólnie rzecz biorąc, używanie 4 palców zamiast 3 ułatwi ci życie przy trudniejszych utworach, ponieważ będziesz musiał mniej poruszać ręką, ale w każdym przypadku zmiana pozycji dłoni w locie jest koniecznością. Aby używać 4 palców, musisz ćwiczyć używanie małego palca, aby go wzmocnić i poprawić jego zręczność. Jeśli to po prostu wydaje się zbyt trudne, możesz po prostu trzymać się 3.

W skrajnych przypadkach (takich jak próba Przez ogień i płomienie na poziomie Hard lub Expert) istnieje inna, radykalnie inna metoda, którą możesz wypróbować. może ułatwić ci życie: użyj obu rąk do przytrzymania progów i łokcia do brzdąkania. Prawdopodobnie powinieneś próbować to zrobić tylko siedząc, abyś mógł oprzeć gitarę na nodze. Nigdy nie używałem tej techniki, ale widziałem ją osobiście i rzeczywiście zadziałała. Więc jeśli wszystko inne zawiedzie Cię w najtrudniejszych piosenkach, możesz spróbować tej metody. Ścisłą alternatywą byłoby posadzenie gitary na kolanach i granie na progach jak na pianinie, palcami i kciukiem, ale osobiście uważam, że zrobienie tego zniweczyłoby cel grania na fałszywej gitarze ...

#5
  0
Kip
2010-07-08 01:47:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że to głównie osobiste preferencje. Właściwie nie używam zbyt często mojego małego palca na hard / expert, z wyjątkiem 3-nutowych akordów lub sekcji, w których ma to po prostu więcej sensu. W razie potrzeby swobodnie przesuwam palec wskazujący na czerwony lub żółty przycisk. Przy odrobinie praktyki nie będziesz mieć problemu ze stwierdzeniem, gdzie jest palec wskazujący.

#6
  0
YellowMegaMan
2010-09-14 09:23:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moją super tajną specjalną techniką jest użycie jednego palca dla każdego przycisku.

Owiń kciuk wokół szyjki gitary i użyj go do naciśnięcia zielonego przycisku (kolory są takie same na obu Gitary GH i RB, prawda?). Użyj pozostałych palców dla pozostałych czterech przycisków.

Obrót dłoni wokół szyi może być wymagany, aby zmienić naciśnięcie przycisku z niskiego na wysokie, ale wydaje mi się to łatwiejsze niż poruszanie się w górę iw dół podczas używania tylko cztery palce.

Użyłem tej techniki do gry w trybie kariery GH5 na Hard, a to jest moja pierwsza gra rytmiczna z plastikową gitarą (a miałem ją dopiero od kilku tygodni) .To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...