Pytanie:
Dlaczego niektórzy grają w odwrócenie?
Oscar Godson
2011-05-30 13:49:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ciekawi mnie, dlaczego niektórzy ludzie, jak ja, grają w odwrotnej kolejności. Czy istnieje jakaś korelacja między klasycznymi graczami grającymi prawdziwymi joystickami a grą w trybie odwróconym teraz lub jakimkolwiek innym rodzajem korelacji? Szukam jakiegokolwiek uzasadnienia i dlaczego mój mózg działa odwrotnie niż „normalnie”. Próbowałem grać normalnie przez długi czas w 2 graczy, ponieważ czułem się jak kutas, który musi pauzować przed każdym meczem, aby zmienić opcję, i po prostu nie mogę tego zrobić.

Myślę, że istnieje naukowy powód.

Masz na myśli symulację lotu? lub inne gry?
Wszystkie gry ... Gry lotnicze są domyślnie odwrócone przez większość czasu, jak sądzę, ale mam na myśli bardziej dla FPS i innych gier, w których masz tę opcję.
Symulatory lotu AFAIK są domyślnie „odwrócone”, ponieważ tak działają prawdziwe klosze, ale mogę się mylić. (Z drugiej strony, prawdziwe klosze akceptują trójwymiarowe dane wejściowe.)
Wydaje mi się, że chodzi o to, jak twój umysł jest wyszkolony do zachowania, to znaczy, jeśli spróbujesz grać bez odwrócenia po jakimś czasie (może tydzień lub miesiąc), łatwiej będzie ci grać normalnie.
Dla mnie, aby iść w górę, naciśnij UP. Aby zejść na dół, naciśnij DOWN i tak dalej. W ten sposób mój mózg jest podłączony.
Myślę, że szukam jakichkolwiek badań lub wyjaśnień, dlaczego ludzie są w ten sposób podłączeni. Na przykład istnieją badania, dlaczego ludzie są leworęczni i praworęczni
Zależy od tego, jak odwzorowujesz ruch ręki na ruch. Odciągnięcie patyka to ustawienie dłoni pod kątem, pod jakim * chcesz * być. Ale jeśli twoje mapowanie nie polega na wyrównywaniu kątów, będziesz mieć odwrócenie = mapowanie w dół. FYI, to tylko wykształcona opinia, a nie nauka, którą można cytować; stąd tylko komentarz.
Kiedyś gry były odwrotne, a „odwrócone” oznaczało obecnie „nieodwrócone”. Było to głównie spowodowane używaniem joysticka, a gry naśladowały sterowanie używane przez symulatory lotu, które naśladują sterowanie prawdziwym samolotem.
Naprawdę nie sądzę, żeby to było na temat Gaming.SE. Byłoby to lepiej dostosowane do strony psychologicznej lub czegoś podobnego.
Siedem odpowiedzi:
#1
+28
ElGringoGrande
2011-05-31 20:11:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma wzrostu wydajności. Skończyłem psychologię i chociaż nie ma eksperymentów dotyczących gier odwróconych i nieodwróconych, istnieje wiele badań dotyczących używania urządzeń zdalnych, w których wejście jest nie tylko odwrócone, ale również ruch lewo-prawo. Obejmuje to nie tylko operacje maszynowe, ale także sprzęt chirurgiczny. Występuje kara podczas procesu uczenia się, ale po pewnym okresie praktyki nie było różnicy w czasach odpowiedzi lub dokładności w przypadku „wstecznego” sterowania. Jeśli masz pobliski uniwersytet, możesz przejrzeć artykuły w różnych czasopismach psychologicznych.

Więc @Edward Black mózg po prostu nie działa tak, jak myślisz. Jest tak wydajna, ponieważ może tworzyć skróty. Poza tym, jeśli spojrzysz na to, jak gałka oczna / mózg współpracują ze sobą, zobaczysz, że twoja logika jest po prostu błędna.

Wiem, dlaczego lubię grać w odwrotnej kolejności. Zacząłem grać na C64 i na kilku symulatorach lotu, w które grałem, gdzie zmuszony byłem używać "odwróconego" schematu sterowania. Te, w których gry nauczyłem się kontrolować oś Y i to jest to, czego nadal używałem.

Kiedyś grałem w FPS-y i kosmiczne strzelanki odwrócone. Potem grałem w tonę Myst (której nie można było odwrócić) i teraz nie mogę wygodnie grać w FPS-y lub kosmiczne strzelanki, z wyjątkiem normalnych. +1 dla nauki!
To jest [adaptacja percepcyjna] mózgu (http://en.wikipedia.org/wiki/Perceptual_adaptation) i jest jeszcze bardziej zdumiewające. Jeśli nosisz okulary, które odwracają * całe twoje widzenie *, twój mózg dostosuje się i wkrótce stanie się to normalnym stanem wyjściowym!
#2
+4
Joe Dovahkiin
2011-11-25 16:37:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może to mieć coś wspólnego z tym, jak się uczyłeś, gdy dorastałeś.

Jeśli dorastałeś w erze joysticka, prawdopodobnie nauczyłeś się odwrotnie. Przed około 1994 rokiem nie było wielu gier z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, które wykorzystywały wygląd w górę / w dół. Najpopularniejszą grą pierwszoosobową 3D był symulator lotu, w którym zastosowano odwrócony joystick używany przez rzeczywiste myśliwce. To ustanowiło standard dla innych gier.

Po około 1995 roku joysticki wyszły z mody na rzecz kontrolerów joypad i klawiatury / myszy. W tym samym czasie popularne stały się strzelanki pierwszoosobowe i platformówki 3D, więc paradygmat się zmienił: zamiast pochylać kontroler w sposób, w jaki chcesz się poruszać, przesuwałeś kontroler tam, gdzie chciałeś wycelować, jak wskaźnik myszy.

Jeśli jako dziecko nauczyłeś się grać w odwrotnej kolejności, może ci się to wydawać intuicyjne, ale ktoś, kto dorastał z późniejszymi grami, mógł uznać, że „up = up” jest bardziej naturalne.

#3
+3
inverted
2011-11-18 17:00:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To proste. Twoje mięśnie szyi działają, aby odciągnąć głowę do tyłu, aby spojrzeć w górę, i podobnie pchnij głowę do przodu, aby spojrzeć w dół. „Odwrócone” elementy sterujące nie są w rzeczywistości odwrócone; są naturalnie mapowane na pierwszą osobę. „Odwrócone” kontrolki imitują to zachowanie z natury, podczas gdy prawdziwa inwersja należy do sposobu, w jaki semantyczny „naprzód” oznacza „w górę”.

To wyjaśnienie ma dla mnie sens.To by również wyjaśniało, dlaczego gram odwrócony, jeśli chodzi o patrzenie z moją postacią, ale kiedy biorę udział w strzelaninie i pistolet zaczyna się wznosić, instynktownie chcę pociągnąć joystick w dół.W prawdziwym życiu regulowałbyś broń zamiast głowy, więc dół jest w dół, a góra jest w górze podczas kontrolowania ramion, ale dół jest w górę i w górę jest w dół podczas kontrolowania głowy.Niestety nie ma możliwości skonfigurowania tego typu ustawień w grach.
#4
+1
reggie
2011-10-21 03:40:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwykłem grać w „normalny sposób”, a potem kupiłem Perfect Dark dla n64, po ukończeniu gry w 100%, w tym wszystkich wyzwań związanych z oszustwami, chciałem dodatkowego wyzwania, gra odwrócona zrobiła to dla mnie, a kiedy przyzwyczaiłem się do kontrolek, stwierdziłem, że gram lepiej, więc od tamtej pory gram w ten sposób.

#5
+1
MichaelS
2011-11-25 12:00:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wydaje się, że początkowa różnica polega na tym, jak ludzie postrzegają elementy sterujące. Tak naprawdę chodzi o mapowanie mentalne „pchnij do przodu” = „pochyl widok do przodu” vs. „push up” = „spójrz w górę”. Rozważmy układ współrzędnych, w którym oś x reprezentuje lewo / prawo, oś y jest do przodu / do tyłu, a oś z jest w górę / w dół (więc monitor jest [najprawdopodobniej] w kierunku + y, a sufit jest w kierunku + z).

Moje mentalne mapowanie sugeruje, że mysz porusza się na płaszczyźnie xy, więc pchnięcie myszki do przodu oznacza odpychanie jej ode mnie do świata gry. Alternatywne mapowanie mentalne wydaje się sugerować, że mysz "faktycznie" porusza się po płaszczyźnie xz, więc przesunięcie myszy do przodu oznacza przesunięcie jej pionowo w górę monitora.

Uwaga: pierwszy raz zobaczyłem tę opcję " odwróć oś y myszy "gdzie oznaczało to" odwróć zaznaczone "=" do przodu to pochylenie do przodu "Byłem zdezorientowany. Wcześniej opcja oznaczała „odwróć zaznaczone” = „do góry oznacza wyszukanie”. Zatem termin „odwrócony” jest już załadowanym pytaniem.

Poza twoim wejściem do interfejsów 3D i początkowym mapowaniem elementów sterujących, wyobrażam sobie, że większość preferencji jest tym, do czego jesteś przyzwyczajony. Ponieważ bawię się mentalnością „do przodu” od bardzo dawna, przyzwyczaiłem się do niej i wolę ją. Jest na tyle zakorzeniony, że rzuciłem grę w Eve Online około 10 minut po rozpoczęciu demo, kiedy odkryłem, że nie ma sposobu na odwrócenie sterowania kamerą z domyślnej mentalności „w górę” w kosmosie.

(Dla przypomnienia, Myślę, że Eve używa mentalności „chwytania”, w której powinieneś sobie wyobrazić, że chwytasz przód swojego statku kosmicznego, a następnie obracasz nim w kierunku, w którym porusza się mysz. Problem polega na tym, że cały świat gry obraca się wraz z nim, więc mój mózg automatycznie wraca do mentalności kontrolnej w stylu FPS.)

#6
  0
Edward Black
2011-05-30 16:14:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uważam, że powodem, dla którego niektórzy ludzie decydują się na grę odwróconą, jest to, że pozwala to na szybsze „strzały refleksyjne”. W prawdziwym życiu, gdy chcesz spojrzeć w górę, odchylasz głowę do tyłu, a kiedy jest w dół, w górę. W ten sposób twój mózg jest tak zaprogramowany, że cofa się, aby spojrzeć w górę, i do przodu, aby spojrzeć w dół.

Pchanie do przodu, aby spojrzeć w górę, wymaga od mózgu wykonania dodatkowego kroku i spowalnia refleks w grach FPS. To niewielka różnica, ale istnieje.

Powinno to być również ustawienie domyślne. Mam dość zaznaczania pola wyboru w każdej grze
@Juan FWIW, na Xbox 360 możesz ustawić Odwrócenie jako domyślne w swoim profilu i wszystkie gry będą to honorować. Więc to jest coś.
Czy masz jakieś cytaty na ten temat? Zawsze myślałem, że normalny v. Inverted jest całkowicie zależny od tego, jak gracz nauczył się grać. Na przykład, kiedy gram, gram z ustawieniami „Normalnymi”, a jeśli przełączę się na odwrócony, mam problemy. Dla mnie mój mózg musi wtedy zrobić dodatkowy krok i jest to zauważalne. Zawsze myślałem, że sprowadza się to do pamięci mięśniowej gracza.
@Wee, jak do wszystkiego, myślę, że przyzwyczaisz się do tego ćwicząc. Wiem, że mógłbym grać normalnie, gdybym go używał przez jakiś czas ... ale wolę po prostu iść z tym, co wiem i cieszyć się tym :)
@Adeese Nie wiedziałem tego! Patrząc na to teraz ... @Edward, to ma sens. Kiedy odchylasz się do tyłu, patrzysz w górę. Jednak być może, jeśli uczono cię od samego początku, to jest złe (ponieważ wszystkie gry domyślnie działają normalnie), zacząłbyś sobie z tym radzić. To jest jak wiele historii leworęcznych, które słyszę. Uczono ich, że lewa ręka jest zła, więc radzą sobie z byciem praworęcznym, ale w sytuacjach odruchowych (jak złapanie piłki) używają lewej ręki ...
@Juan Tak, zgadzam się, ale jestem sceptyczny, że odwrócenie daje „szybsze strzały refleksyjne”, jak wspomina OP. To brzmi dla mnie bardziej jak mit niż fakt. To nie jest jak sprawa lewa kontra prawa ręka, o której wspomina Oscar; to faktycznie działa, ponieważ w tym przypadku leworęczny ma dominujące oko lewe, dlatego faworyzuje prawą rękę, ponieważ jest najbliżej jego dominującego oka. Daję tej odpowiedzi -1, ponieważ jest to jedna rzecz, która poważnie brzmi dla mnie jak mit przedstawiany jako fakt.
@Weegee http: // gamepeople.wordpress.com / 2006/11/07 / down-is-up / (Citation) <- To, co opublikowałem, jest prawdą, jednak powstrzymałem się od publikowania informacji, które mogły wyjaśnić, dlaczego niektórzy ludzie grają w nie -odwrócone i za to przepraszam.
@Edward Jeśli cokolwiek, ten link sprawił, że jestem jeszcze bardziej sceptyczny. Z komentarzy do tego posta na blogu, około 3/4 z nich to ludzie, którzy czują się dokładnie tak jak ja; że to bardziej mit niż fakt. Co ważniejsze, nie sądzę, aby post na blogu napisany przez recenzenta gry, który wydaje się nie mieć formalnego szkolenia z psychologii lub neurologii, jest świetnym cytatem na ten temat. Przepraszam, ale moje -1 stoi. Myślę, że tutaj odpowiedź jest znacznie prostsza, niż sądzi pan Robertson.
#7
  0
Alan B
2011-11-25 16:53:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na PC zawsze gram FPS w odwróconej kolejności, czyli używając myszki, bo z jakiegoś powodu nauczyłem się tego w mgle czasu. Na padach konsoli z jakiegoś powodu nie odwracam.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...