Pytanie:
Gdzie na osi czasu Zelda pasuje Skyward Sword?
Jeff
2011-11-25 03:55:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślałem, że przeczytałem gdzieś, że Skyward Sword miał być pierwszą grą Zelda na osi czasu, ale teraz nie mogę znaleźć tego źródła.

Czy jest jakieś wskazanie, gdzie Skyward Sword pasuje do osi czasu? ?

Czy na początek jest oś czasu Zelda?
Siedem odpowiedzi:
#1
+21
Jeff
2011-12-21 21:37:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nowe światło rzuciło na to samo Nintendo w postaci artbooka Zelda.

Źródło: Kotaku

enter image description here

Woah, jak ta odpowiedź dała dziesięć głosów za i nagrodę?
Sprawdź aktualizację mojej odpowiedzi - w pewnym sensie wypierają się tego jako ostatecznej osi czasu w tej samej książce, w której została opublikowana w: P
#2
+15
Matthew Read
2011-11-25 04:01:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Według Eiji Aonuma (producenta serialu), Skyward Sword jest ustawiony przed Ocarina of Time:

Rozmawiałem już o tym z panem Miyamoto, więc Z przyjemnością publikuję te informacje - ten tytuł rozgrywa się przed Ocarina of Time. Jeśli powiedziałem, że pewien tytuł był „pierwszą grą Zelda”, to znaczy, że nie możemy stworzyć tytułu, który miałby miejsce wcześniej! Aby więc dodać tytuły do ​​serii, musimy mieć sposób umieszczania tytułów przed lub po sobie.

... co sprawiłoby, że byłby pierwszy chronologicznie do tej pory (przynajmniej według Shigeru Miyamoto i tych teorii, które wcześniej stawiały OoT na pierwszym miejscu).

Oś czasu jest generalnie kwestionowana i podane są sprzeczne informacje. Strona Wikia, do której prowadzi powyższy link, zawiera również „ogólnie przyjętą” kolejność grup gier, co oznacza, że ​​nie jest jasne, w jaki sposób te grupy odnoszą się do siebie.

Należy również zauważyć, że Miyamoto powiedział istnieje więcej niż jedno łącze, co dodatkowo miesza z osiami czasu, chociaż jak zauważa Ashley w komentarzach, twierdzą oni, że mają magiczną formułę, która rozwiązuje wszystkie paradoksy: P. Nie wierzę, że mają cokolwiek sensownego osobiście.

Edycja:

Zgodnie z oczekiwaniami, oś czasu w odpowiedzi Jeffa nie jest tak kanoniczna, jak się wydaje:

[T] ranslations mniej seksownych części tej samej książki ujawnia, że ​​nadzorca Zelda, Eiji Aonuma, rzucił dość mocne zastrzeżenia dotyczące kanonu osi czasu.

Rozdział 2, „Pełna historia Hyrule”, układa serię w porządku chronologicznym, dzięki czemu jest łatwiejsza do zrozumienia, ale od samego początku gry Zelda były tworzone z najwyższym priorytetem polegającym na skupieniu się na mechanice gry, a nie na fabuła. Na przykład w Ocarina of Time, pierwszej odsłonie serii, w którą brałem udział, głównym tematem było stworzenie gry z przyjemnym sterowaniem w świecie 3D. Lub w grze DS, Phantom Hourglass, skupiono się na wygodnym sterowaniu rysikiem. Wreszcie, w najnowszej grze Skyward Sword skupiliśmy się na łatwym sposobie machania mieczem za pomocą Wii motion plus.

Myśląc o tym sposobie tworzenia gier, można powiedzieć, że historia jest dodatkiem do tego. Myślę nawet, że ustawienie Skyward Sword jako „pierwszej historii” było tylko zbiegiem okoliczności.

Czytając „Pełną historię Hyrule”, możliwe jest, że niektóre fragmenty mogą wyglądać na sprzeczne. Na przykład rasa Mogma lub żuk, który pojawia się w pierwszej historii, nie pojawiają się w żadnej innej grze, która ma miejsce w przyszłości. Chciałbym poprosić wszystkich, aby po prostu czerpali przyjemność z książki i byli otwarci oraz myśleli, że te części są takie, jakie są ze względu na sposób, w jaki powstają gry Zelda.

Innymi słowy, jest to jakby oś czasu, ale tylko o tyle, o ile złożyli razem i od niechcenia ułożyli po fakcie. Więc ci ludzie podkreślają, dlaczego niektóre części pasują do podanej chronologii, a inne nie, zrelaksuj się!

Ten komiks Loldwella całkiem dobrze oddaje to wszystko:

enter image description here

Miyamoto i Aonuma przyznali, że znają prawidłową kolejność osi czasu gry, ale jest to coś, co trzymają w absolutnej tajemnicy, więc nie ma prawdziwej prawdziwej odpowiedzi, poza tym, że Skyward wyprzedza OoT - poza tym najprawdopodobniej Nigdy nie wiadomo.
@AshleyNunn Rzeczywiście, z tego samego artykułu, do którego dołączyłem jako pierwszy - „Tak, istnieje główna oś czasu, ale jest to dokument poufny! Jedynymi osobami, które mają dostęp do tego dokumentu, jestem ja, pan Miyamoto i dyrektor tytułu. Nie możemy udostępnij to komukolwiek innemu! ”
Wiedziałem, że czytałem o jego miejscu na osi czasu z wiarygodnego źródła. Grając w Skyward Sword, naprawdę mam wrażenie, że oś czasu jest cykliczna.
#3
+13
Toomai
2011-11-25 04:24:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ gra polega na stworzeniu Master Sword, możesz założyć, że musi on pojawić się przed grami, które zawierają ten miecz (lub są wyraźnymi kontynuacjami takich gier). Tak więc jedyne gry, które mogą pojawić się wcześniej, to:

  • The Legend of Zelda (zakładając, że Magical Sword nie jest Master Sword, zgodnie z teorią)
  • Zelda II: The Adventure of Link (tak samo jak powyżej)
  • Four Swords Adventures
  • Minish Cap

A więc Skyward Sword musi być wcześniej dowolną z innych gier, chociaż może ona poprzedzać gry z powyższej listy lub nie.

Ciekawy. Jeśli założymy, że [to] (http://zelda.wikia.com/wiki/Timeline#Major_Timeline_Threads) jest poprawne, powinno to wyeliminować 4SA.
To doskonała odpowiedź. Myślę, że te dwie odpowiedzi łącznie dają jak dotąd pełny obraz
Właściwie, jeśli grałeś przez całą grę, ostatni boss ciężko podpowiada, że ​​Ganondorf jest jego reinkarnacją. To wyrzuca wszystkich oprócz Minish Cap z tej listy.
#4
+3
Blazer
2011-12-16 20:38:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie skończyłem grę i chciałem podzielić się przemyśleniami na temat debaty na temat osi czasu. Cechą szczególną Skyward Sword jest to, że nie dzieje się to w jednym punkcie na osi czasu. Szczerze mówiąc, myślę, że wydarzenia z Ocarina of Time mają miejsce pomiędzy dwoma kluczowymi momentami, w których toczy się ta gra. Demise zostaje wskrzeszony i pokonany w przeszłości. Master Sword jest również sadzony w przeszłości. Dokładne ramy czasowe są niepewne, ale obecnie Impa przechodzi od młodego dorosłego do bardzo, bardzo starej kobiety. Należy również zauważyć, że Impa jest w Ocarina of Time, wciąż nie wygląda na starszego (choć może to być ograniczeniem samej gry), ale ma siwe włosy. Z pewnością pomiędzy jej dawną młodością a ekstremalnym wiekiem w przyszłości. To również oznacza, że ​​Strefy Ocarina of Time muszą stać się tym, czym świat jest w Skyward Sword, oczywiście nie jest to trudne do przewidzenia. Death Mountain zmienia się w wulkan Eldin, a Kokiri Forest zmienia się w Faron Woods. Wrócę do Lanayru, ponieważ jest wyjątkowy. Demise również oczywiście staje się Ganandorfem z OoT, widocznym w jego historii o reinkarnacji, i po prostu po prostu z prostym wyglądem (opalona skóra i ogniste włosy, duży, oleisty nos). Tak więc, OoT's Link wykonuje swoją krótką misję w ciągu 7 lat i umieszcza Master Sword z powrotem na miejscu. Myślę też, że Twilight Princess rozgrywa się przed teraźniejszością w Skyward Sword. Kokiri Forest stał się już Faron Woods, ale Death Mountain i Gerudo Desert zachowują swoje nazwy OoT.

Czas na zabawę w czasie pustyni Lanayru. Uwzględniając strefy czasowe, odwiedzasz pustynię Lanayru tysiące lat temu. W tym czasie istnieje ogromny ocean i myślę, że Windwaker, Phantom Hourglass i Spirit Tracks mają miejsce tutaj, w różnym czasie przed obecną pustynią Lanayru. Istnieją również dowody na to, że Windwaker to Tie in Demise, z jego świecącą blizną na czole, przypomnieniem śmiertelnego dźgnięcia w głowę Linka dostarczonego w Windwaker (pamiętaj, Skyward Sword to nie stworzenie Demise, tylko jego wskrzeszenie). I wiem, że Spirit Tracks nie był tak popularny jak główne tytuły Zelda, ale bardzo mi się podobało, więc byłem zszokowany, widząc z niego easter egg w Skyward Sword. Na końcu lochu Lanayru Mines ujawnia się tabela obrotów z Spirit Tracks. Jest to centralne centrum regionu Spirit Tracks, gdzie była to dość wysoka wieża (ale oczywiście podróżujesz pod ziemią w lochach, więc wieża wyraźnie zapadła się). Odległość w czasie między Windwaker i Spirit Tracks również świadczy o pustyni Lanayru. Podczas gdy Windwaker znajduje się w całkowicie zalanym świecie, Spirit Tracks, mające miejsce znacznie, znacznie później, ma znacznie większą masę lądu, ale wciąż bardzo znaczną obecność oceanów. Spadające poziomy wody są dobrze zilustrowane, a ostatecznym rezultatem jest Lanayru Desert, dawniej Gerudo Desert.

Mógłbym kontynuować to, co było przed Windwaker, ale nie miałoby to związku z umiejscowieniem Skyward Sword.

Jest to trochę podobne do mojego cyklicznego rozumowania na osi czasu
Ale to teoria liniowa. Windwaker / Ancient Lanayru Ocean-Phantom Hourglass-Spirit Tracks-Skyward Sword's przeszłości-Ocarina of Time -Maska Majora-Twilight Princess-Sky Sword Obecna. Myślę, że inne gry pasowałyby do Windwakera.
Ocarina of Time musi poprzedzać Wind Wakera: w zamku Hyrule WW znajduje się grafika przedstawiająca sześciu mędrców z OoT.
Nie mogę znaleźć przycisku odpowiedzi lub komentarza, więc po prostu napiszę nowy post. Nazwy regionów pochodzą od smoków, Lanayru, Eldina i Farona. Nie, nie są używane w Ocarina of Time, ale są używane w Twilight Princess, jako Faron, Lanayru i Eldin Provinces. Odpowiednio Faron zawiera Las Faron i leśną świątynię, Eldin zawiera Górę Śmierci i wioskę Kakariko, a Lanayru zawiera jezioro Hylia i domenę Zory.
#5
  0
will
2011-12-11 12:48:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kolejną rzeczą do dodania jest to, że imiona smoków są używane w Ocarina of Time, a ich symbole są używane w 3 kulach w Windwaker. Na końcu zostaje nałożona na nich klątwa i ich kolejne reinkarnacje na zawsze, co wyjaśnia, dlaczego wszystkie inne gry mają wiele takich samych postaci. Hylia to także imię bogini w Skyward Sword, po którym musiało zostać nazwane jezioro w Ocarina of Time.

Z ciekawości, jakie były znowu imiona smoka? Pamiętam tylko, że nazywano ich smokiem piorunów, smokiem wody i smokiem ognia?
Imiona smoków to Faron, Eldin i Lanayru. Wierzę, że później przybierają inną formę, a mianowicie postać Duchów Światła. Nadal są bóstwami opiekuńczymi w swoich regionach. Faron, Eldin i Lanayru - Duchy Światła. I Ordona dla Ordon, ugody, która pojawia się dopiero w erze TP.
#6
-1
Leo5978
2011-12-25 07:03:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znajduje się na początku. Istnieje teraz oficjalna oś czasu i tutaj możesz znaleźć ładny wyjaśniony powód:

Źródła: http://www.warpzoned.com/?p=16713

#7
-3
Rick
2012-01-16 21:19:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vi mówi również, że na końcu (aby utworzyć link), spotkają się ponownie. Można więc powiedzieć, że Skyward jest w zasadzie pierwszym.

Umm, jak dokładnie to dowodzi, że to pierwsza? Mówi tylko, że po nim mogą być inne gry.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...