Pytanie:
Jaki jest najskuteczniejszy sposób na przeciwdziałanie snajperowi?
C. Ross
2011-01-07 04:40:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakie są dobre strategie przeciwdziałania dominującemu snajperowi? Jakie klasy, kombinacje klas i broń są skuteczne przeciwko snajperom?

co powiesz na spamowanie ogniem przez kolegę z drużyny pirotechnicznej, gdy Team Roomba zdecydował się nas zaszczycić?
@espais Gdybym mógł to zaaranżować z innym zespołem ... :-)
Jedenaście odpowiedzi:
#1
+25
DHayes
2011-01-08 02:09:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieją 3 ogólne sposoby radzenia sobie ze snajperami:

  1. Lepiej unikaj / unikaj strzałów. Ucz się i wykorzystuj teren, aby wyjść z pola widzenia snajpera, a także dostosuj ruch, aby utrudnić strzelanie do snajpera. Nie biegaj na otwartej przestrzeni z punktu A do punktu B.
  2. Szpiegowanie. Szpiedzy nie mają sobie równych w nękaniu snajperów. Dobry szpieg lub dwóch sprawi, że snajperzy będą nieustannie sprawdzać szpieg i nie będą mogli spędzać czasu na zbliżeniu. Ambasador zajmie się tymi Razorbackami snajperami dobrze. Nie ukrywaj się też tuż za snajperem. Zwykle obok snajpera jest dość cicho, więc naprawdę łatwo jest usłyszeć ujawnienie. Aby być uczciwym, idąc z tonami złych szpiegów, którzy to robią, jest mnóstwo złych snajperów, których to złapie. Może powinni ściszyć swoją muzykę?
  3. Counter-sniping. Po prostu bądź lepszy niż inny snajper. Zablokuj pozostałych snajperów ORAZ spadnij na drugą drużynę. Snajperzy są dla siebie przeciwnikami.

Ludzie tacy jak żołnierze i demeny nigdy tak naprawdę nie przeszkadzają mi jako snajperowi. Widzę, jak nadchodzą, a demo będzie w większości martwe, jeśli nie już martwe w drodze na dół. Powietrze to świetne miejsce do strzelania do ludzi. Skauci są irytujący, ale wraz z każdą klasą powinni mieć trudności z przedostaniem się przez twoją drużynę, aby być regularnym problemem. Inne zajęcia naprawdę nie powinny do Ciebie docierać.

Pyro z Flaregunem lub Żołnierz z może przynajmniej pomóc zirytować snajperów z dala od obszaru.
Jeśli naprawdę chcesz zabijać snajperów jako zwiadowca, Bonk to świetny sposób na ominięcie przeszkód (reszta drużyny snajpera).
Uwaga: jeśli chcesz kontratakować jako snajper, musisz nauczyć się NAPRAWDĘ dobrze celować, bo inaczej zginiesz, zanim się zorientujesz ... profesjonalni snajperzy mogą ustawić swoją kropkę w twojej głowie w mniej niż sekundę, a nienaładowany strzał w głowę (lub inaczej nazywany szybkim lunetą) natychmiast cię zabije (chyba że nosisz Tarczę zagrożenia Darwina, w której zachowasz 6-7 zdrowia).
#2
+9
ILMTitan
2011-01-07 05:05:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szpieg, Zwiadowca i Pyro mogą być skuteczni, ale klasa najbardziej znienawidzona przez najlepszego snajpera, jakiego znam (absurdalnego Flippy_D), to w rzeczywistości Demoman.

Cios w plecy można zadawać Razorback. Pyro i Skaut, będąc świadomi jakichkolwiek tylnych drzwi, ale Demoman ma duży zasięg i może z łatwością spamować miejsce biwakowe Snajpera, w najgorszym przypadku uniemożliwiając mu oddanie dobrego strzału, a nawet zabicie go. Dodatkowo jego obrażenia nie zmniejszają się z odległością, tak jak robi to Żołnierz.

To, w połączeniu z odpowiedzią Gnomów (Demomana są krótsze), sprawia, że ​​Demoman jest najlepszy przeciwko snajperowi.
Razorback to naprawdę przedmiot o ograniczonym użyciu. Jako Szpieg po prostu wyciągnę broń i strzelę do ciebie ... normalny rewolwer / Big Kill i L'Etranger zabiją Snajpera przy pełnym zdrowiu w 3 strzałach z bliskiej odległości. Ambassador to dwa strzały (zakładając strzał w głowę za pierwszym strzałem).
Jeśli jesteś blisko snajpera z ostrym grzbietem, strzał w głowę ambasadora, wtedy facestab, gdy próbuje cię ścigać, również powinien załatwić sprawę
Demoman nie może przeżyć spotkania z wytrawnym snajperem tylko dlatego, że karabiny strzelają szybciej niż granatnik (szybki luneta w głowę i zwykły strzał w ciało może go zabić) Razorback jest bezcelowy, w zasadzie wszyscy szpiedzy w dzisiejszych czasach, gdy zobaczą snajpera z brzytwą,po prostu wyciągają swojego Enforcera, L'Etranger lub Ambassador i zestrzelą cię w ciągu kilku sekund.Najlepszym przeciwnikiem przeciwko szpiegom jest Sikwondo lub podstawowy pistolet maszynowy.
#3
+7
user2974
2011-01-08 04:32:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trzy klasy najbardziej odpowiednie do zabijania Snajperów to:

  1. Snajperzy. W szczególności niektóre mapy są na początku bardzo przyjazne dla snajperów. Większość map ładunku jest dobrym przykładem (patrz: pl_goldrush stage 1, pl_badwater, pl_upward). Prawie wszystkie mapy są przyjazne dla snajperów na środku.
  2. Szpiedzy. Nawet mając Razorback, Szpieg może po prostu strzelić do Ciebie 3 razy (dwukrotnie Ambasadorem, zakładając, że pierwszy strzał to strzał w głowę), aby cię zabić.
  3. Nie sądzisz, że Skauci będą, ale jest łatwiej aby mogli ominąć Snajperów ze względu na ich szybkość.
#4
+7
Nicholas1024
2011-02-28 09:51:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, jest kilka rzeczy, których naprawdę nienawidzę jako snajper. (Pamiętaj, że chociaż mam swoje chwile, nie jestem doskonałym snajperem pod żadnym względem, więc możesz skorzystać z tej rady z przymrużeniem oka.)

1) : Wrogie klasy wkraczają w moje miejsce snajperskie. Nic nie irytuje mnie bardziej jako snajpera niż bycie oślepionym przez wroga, gdy szukam strzałów w głowę. Można to zrobić na dwa sposoby. Możesz po prostu rzucić się na mnie (zwiad lub rakietowy skok / stickyjump) lub przekraść się obok mojego miejsca snajperskiego i flankować mnie (co może zrobić prawie każda klasa, jeśli znasz mapę).

2): Lepsi snajperzy wroga Tak, największym zagrożeniem dla snajpera jest inny snajper. Jeśli jesteś szybszy i dokładniejszy, snajperzy wroga mogą być jednymi z najłatwiejszych zabójstw w grze. (Prawdopodobnie nie to, czego szukasz, ale pomyślałem, że o tym wspomnę) Spróbuj też wysłać kilka rakiet / strzałów z pistoletu na flary / bomb lepkich w kierunku mojej kryjówki. Kiedy jestem w zasięgu, nie zawsze to zauważam i możesz łatwo zabić.

3): Zygzakujący przeciwnicy Co trudniej trafić w głowę jako snajper? Facet, który porusza się do ciebie w linii prostej, czy facet zygzakiem, skaczący króliczek, po prostu wijący się losowo po całym miejscu? Poruszaj się w lewo / w prawo i w górę / w dół oprócz do przodu, a znacznie zmniejszysz liczbę zgonów w głowę.

4): Szpiedzy Zasługują na specjalną wzmiankę. Chociaż atakujących / flankujących wrogów można powstrzymać, jeśli reszta drużyny gra dobrze, często szpieg i tak może przemknąć obok nich i po prostu dźgnąć mnie w plecy. Nie bój się brzytwy, ponieważ kilka strzałów z rewolweru całkiem nieźle załatwi sprawę. (Chociaż, ponieważ większość szpiegów ma tendencję do unikania brzytwy, i tak używam tego przedmiotu.: P) Na marginesie, hitboxy strzałów w głowę każdej klasy są rzeczywiście inne, więc trudno jest strzelać w głowę przebranym szpiegom, nawet jeśli są oczywiście wrogów.

Więc jakiej klasy użyłbym przeciwko wrogiemu snajperowi? (Zakładając, że nie mogę go przewyższyć)

1) Szpieg: Snajperzy są najłatwiejszymi dźgnięciami w plecy w grze, jeśli możesz dostać się do ich kryjówki. To, jakiego sprzętu używasz, jest kwestią wyboru, ale ambasador może być świetny przeciwko snajperom (pozostają bardzo nieruchomi, gdy celujesz, co ułatwia ambasadorowi strzały w głowę).

2) Skaut: Jesteś podatny na naładowane strzały w ciało, ale bardzo trudno jest trafić w głowę, jeśli poruszasz się chaotycznie i masz dużą szansę na dotarcie do ich kryjówki. Siła natury pomaga, pozwalając ci na potrójny skok, a potężne uderzenie atomowe pozwoli ci pędzić obok wrogów, aby się tam dostać. Ponadto sandman ma szansę na ogłuszenie o absurdalnym zasięgu.

3) Żołnierz / Demoman: Są one wyłącznie dla dodatkowego ruchu, na który pozwala rakieta / skakanie na drążku. Możesz naprawdę powiększać mapę, gdy używasz jej poprawnie, co może naprawdę zaskoczyć snajpera. Sugerowałbym domyślne zestawy dla obu z nich (oprócz korektora dla żołnierza).

Inne pomysły klasowe: Nawet nie myśl o ciężkich, chyba że planujesz użyć pięści ze stali. Poza tym mosiężna bestia to OGROMNY błąd. Kara za ruch sprawia, że ​​jesteś kaczką w pozycji siedzącej.

Inżynier nie ma zbyt dużej zdolności dalekiego zasięgu, chociaż wartownik z kłótnią jest zdecydowanie możliwy.

Medycy są priorytetem cel dla snajperów, chociaż kusza krzyżowca może zadziałać.

I wreszcie, pirosy z pistoletu sygnałowego mogą przybijać nieuważnych snajperów. Nie zapomnij użyć miotacza ognia podczas przechodzenia przez otwarte przestrzenie, możesz zamaskować głowę w płomieniach, aby zmylić snajperów.

Cóż, to całe moje doświadczenie w polowaniu na snajperów, mam nadzieję, że to pomoże.

#5
+4
jman
2011-01-08 08:41:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli musisz walczyć, idź na pirotechnikę z flaszką lub zwiad z piaskiem. Te klasy mogą zbliżyć się do snajpera.

Jeśli wybierzesz pirotechnikę, pamiętaj, że możesz po prostu rozpylać płomienie i strzelać losowo, aby utrudnić im trafienie.

Jeśli pójdziesz zwiadem, cóż, jesteś naprawdę szybki . Trafienie piaskiem (lub nawet chybienie) może odstraszyć ich z miejsca. Możesz użyć bonka lub shortstopu po użyciu sandmana. Snajperowi trudno będzie przeciwdziałać faktowi, że twoje bonk czyni cię niepokonanym, a shortstop jest ogromnie obezwładniony.

Wiele osób prawdopodobnie poleciłoby szpiega. Oto moja opinia: szpieg często może zniszczyć dowolny pojedynczy cel, ale czy będzie to tego warte? Pamiętaj, że nazywa się to Team Fortress. Zabicie jednego człowieka nie jest sensacją.

To prawda, ale pytanie dotyczy snajpera, który dominuje. Jeśli jeden gracz jest wystarczająco dobry, aby zatrzymać postęp twojej drużyny, być może najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić jako szpieg, jest wyeliminowanie tego gracza.
#6
+3
Drake
2011-01-07 06:25:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moim zdaniem, jeśli chcesz łatwo zabić dominującego snajpera, sugerowałbym użycie Szpiega wyposażonego w Ambasadora.

Dzięki temu masz szansę uniknąć dźgnięcia go w plecy, jeśli masz na sobie Razorback i uderzenie bezpośrednio niezły strzał w głowę. Strzał w głowę + pojedynczy strzał w ciało to z pewnością zabójstwo.

Jeśli nie jesteś ekspertem szpiegiem lub sytuacja wokół snajpera jest naprawdę kiczowata, możesz wyposażyć sztylet Cloak &, aby ukryć się w bezpiecznym kącie i poczekać Odpowiedni moment, aby się zemścić.

Nazwie cię lamerem, ale to jest TF2, gra w papierowe nożyczki, w której wszystkie klasy mają swojego wroga (a może więcej niż jedną).

#7
+2
GnomeSlice
2011-01-07 04:55:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trzymanie się Pyro to całkiem bezpieczny zakład, ponieważ jest on najkrótszy.


Height

Zauważ, że tak, Inżynier (drugi) i Skaut (ostatni) obaj trzymają się poniżej białej linii, ale żadne z nich nie stoi idealnie prosto

Szczęśliwego hunkeringu!

Czy to nie powinno być * ona * jest najkrótsza?
Czekaj, czy klasa faktycznie wpływa na twój hitbox?
Tak przypuszczam. Ciężki jest o całą głowę wyższy niż Pyro. Nie mogę sobie wyobrazić, żeby mieli takie same pudełka ze strzałami w głowę.
@badp Zobacz [tutaj] (http://gaming.stackexchange.com/questions/6690/are-there-any-multiplayer-games-where-character-choice-affects-hit-boxes/6703#6703). ♪
@GnomeSlice tak to działa w Quake 3, nawet jeśli [Orbb] (http://media.giantbomb.com/uploads/0/4432/591993-orbb_large.jpg) i [Xaero] (http: //media.giantbomb. pl / uploads / 0/4432/592406-xaero_large.jpg) wyglądają _całkowicie_ inaczej.
@C. Ross: Cóż, żeby być całkowicie poprawnym, Pyro jest tym, który waży najmniej i ma najlepszą figurę spośród wszystkich.
Pyro nie jest jednak zbyt skuteczny przeciwko snajperowi. Być może pistolet sygnałowy, ale nadal musisz zmniejszyć odległość, zanim zadasz poważne obrażenia.
@C. Ross - Ciekawostka: Ogłoszenia na stronie startowej, odnoszące się do Pyro, mają 50% szans na użycie „ona” i 50% szans na użycie „on”. Wszyscy inni są (oczywiście) wymienieni jako mężczyźni.
#8
+2
Theo Belaire
2011-01-07 05:10:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Unikanie otwartych przestrzeni jest jednym ze sposobów. Idź w drugą stronę.

Granie jako zwiadowca i błędne poruszanie się może powstrzymać większość snajperów przed uderzeniem. Po prostu podejdź bliżej i daj mu strzał.

Jeśli naprawdę przeszkadza mi snajper, mogę go pokonać, ale to dlatego, że jestem dobrym snajperem i zwykle uderzam go jako pierwszy.

Nigdy nie lekceważ szybkości lepkiej demonstracji skoków lub żołnierza wykonującego rakiety. Po prostu bądź świadomy podczas skoku z kijem, że snajper może wycelować tuż nad miejscem, w którym planujesz skoczyć.

Z mojego doświadczenia z Quake wynika, że ​​skoki rakietowe (lub jakiekolwiek skoki), jeśli są źle zaplanowane, są najgorszą możliwą rzeczą, jaką możesz zrobić w porównaniu ze snajperem - u szczytu skoku jesteś tylko siedzącą kaczką.
Może przeciwko wielkiemu snajperowi. Ale przeciwko świetnemu snajperowi jedyne, co naprawdę możesz zrobić, to nie pozwolić mu cię zobaczyć, a jako żołnierz, z pełnym zdrowiem, możesz wykonać jeden nienaładowany strzał w głowę i skok z niewielkimi obrażeniami, więc nawet jeśli cię uderzy, możesz go wykończyć. . Miej tylko nadzieję, że ma Sikwondo lub brzytwą, więc możesz go zabić.
#9
+2
Chimoo
2011-01-11 17:51:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz się nauczyć, jak samemu zwalczać snajpera jako snajpera, dawno temu napisałem mały poradnik tutaj http://www.sniping.chimoosic.co.uk/Tutorial.php Jest nieco przestarzały, ale zawiera wiele podstaw. Kolejną dobrą rzeczą jest trening przeciwko naprawdę dobrym snajperom, których można znaleźć na wszystkich serwerach snajperskich. Poszukaj map, takich jak 2fortsniper i map zaczynających się od sn_ na liście map. Jeśli interesuje Cię bardziej aktualny opis kilku technik, daj mi znać.

#10
+2
Mark Rogers
2012-10-30 18:40:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem dość niepowstrzymany w Snajperze z łowcą i zaciekłością, jedyną rzeczą, która bardzo mi przeszkadza, jest Żołnierz z bliskiej odległości.

Rakiety bliskiego zasięgu mogą prawie zawsze oznacza szybką śmierć. Najlepszą taktyką jest bieganie, unikanie i utrzymywanie dystansu między wami, chyba że twój rozdrażniony cios jest gotowy, a żołnierz jest nieświadomy.

Również zwiadowcy mogą być śmiertelni, jeśli zwiadowca ma wysokie umiejętności, ale sprytna taktyka może odebrać przewagę zwiadowcy, wykorzystując wąskie gardła do ataków czasowych.

Wreszcie, doświadczony snajper z dalekiego zasięgu z karabinem zwykle pokona wprawnego snajpera z łuku , chyba że jeden atakuje stale z różnych pozycji. Również łuk zwykle przebija karabin z bliskiej odległości, a oni są nieco równi na średnim i długim dystansie.

Musiałem wycofać się nie dlatego, że byłem przeciwny nowemu formatowaniu, ale dlatego, że dodałem zawartość. Usunąłem formatowanie tekstu nagłówka, chociaż wolę je, wiem, że jest obraźliwe, lol.
Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż strzelanie głową do snajpera myśliwego z własnej strzały. Skakanie rakietą na żołnierza i podpalenie go jest zabawne, ale nikt nie spodziewa się odbicia strzały.
Chociaż zostałem zabity prawdopodobnie 4 lub 5 razy odbitą strzałą, mam ponad 1300 godzin w Tf2. Odbita strzała to zdecydowanie fajny sposób na zabicie kogoś, ale nie jest to niezawodny sposób na zabicie dobrego snajpera. Zwykle nawet nie zawracam sobie głowy zacinaniem mojego timingu, ponieważ dość trudno jest je odzwierciedlić, nawet gdy pirotechniczny jest całkowicie gotowy i nikt się nie rusza. Często próbuję wkurzyć pirotechnikę, żeby ich wkurzyć, chociaż zwykle mam tylko 70% przeżycia. ** Najlepszym sposobem, w jaki pryo zabije snajpera, jest flankowanie, stanie lub biec prosto na przygotowanego łowcę.
Prawie zawsze potrafię odbić strzałę. Przywrócenie go do źródła jest trudniejsze. Okno podmuchowe jest o wiele większe, niż ludzie przypisują mu to, że jest śmieszne. Któregoś dnia przeciwstawię się zwiadowcy, a wtedy strzał w głowę myśliwego nie będzie już najfajniejszym odbiciem. :) Chociaż, gdybyś mógł odbić strzałę i podpalić ją, to może odbić koronę.
@Kexlox - może masz rację, ale zabicie nią snajpera jest dość nietypowe. Chociaż okno nadmuchu może być długie, wydaje się, że czas może być wyjątkowo nieprzewidywalny, zwłaszcza jeśli występuje jakieś opóźnienie. ** Wygląda na to, że musisz mieć niski ping, aby niezawodnie odbić strzałę. Jąkanie się czasu wystrzelenia czegoś zwykle pokonuje tylny blaster, jeśli nie na początku, to w końcu tak.
#11
+1
Gigazelle
2013-03-02 01:33:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Skutecznym przeciwnikiem dla dobrego snajpera jest zestaw Croc-o-Style. Zapobiega to zabiciu strzałem w głowę, co daje wystarczająco dużo czasu na zabicie wrogiego snajpera, nawet po tym, jak on cię trafi.

Wadą tego zestawu jest to, że nie możesz zadawać strzałów w głowę, jednak twój karabin okrywa wrogów w sari ( oprócz zadanych 150+ obrażeń). Jeśli twój cel jest w bitwie, albo wykończysz go, albo twoi koledzy z drużyny zrobią to twoimi minikrytami.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...