Pytanie:
Jak mogę ograniczyć grę?
James Mertz
2011-01-15 05:57:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwielbiam grać w gry, ale będąc teraz żonaty i chodząc do szkoły, wpadam w otchłań spędzania zbyt dużo czasu na grach. Jakie są dobre techniki, aby ograniczyć moją grę, abym nie miał złych chybień i faktycznie załatwił niektóre rzeczy w domu, jednocześnie ciesząc się grami? A może są jakieś rozwiązania programowe, które mogą w jakiś sposób ograniczyć moją grę?

Bardzo subiektywne, chociaż, podobnie jak w przypadku wielu innych podobnych pytań, wydaje mi się, że można by to nadrobić, gdyby otrzymano doskonałą odpowiedź.
@Mana Jakieś przemyślenia lub sugestie, jak uczynić to trochę mniej subiektywnym?
Trudno jest uczynić to mniej subiektywnym bez rzeczywistej zmiany tego, o co prosisz, ponieważ techniki psychologiczne, które działają dla ludzi, różnią się w zależności od osoby. Nie martwiłbym się tym, chyba że zaczniesz zbierać blisko siebie.
To jedno z tych pytań, które najprawdopodobniej zakończy się kilkoma dobrymi odpowiedziami, a jednak tylko jedno z nich zostanie wybrane jako ** odpowiedź **, podczas gdy w rzeczywistości nie będzie to wyczerpujące pytanie na takie pytanie jak to. Niemniej jednak IMO nadal warto zapytać.
@Jagd Właściwie to się nie zgadzam ... Czy celem StackExchange nie chodzi o to, aby przemawiać do wielu osób? Chociaż ostatecznie wybiorę dla mnie „najlepszą” odpowiedź, to może nie być dla kogoś innego… To prawie tak, jakby powiedzieć, że po wybraniu odpowiedzi usuńmy całą resztę.
Wymiana stosów ma pomóc nie tylko autorowi pytania, tak. Pytania, które mają wiele odpowiedzi, nie są z natury złe, ale często są charakterystycznymi oznakami problematycznych pytań. Mógłbym kontynuować, ale nie chcę rozpoczynać tutaj wielkiej dyskusji w komentarzach, ponieważ ostatecznie odejdzie ona poza temat. Wskażę, że zadano podobne pytanie [tutaj] (http://gaming.stackexchange.com/questions/1372/techniques-to-deal-with-game-addiction), podobnie [tutaj] (http: // gaming.stackexchange.com/questions/12620/how-do-i-keep-a-healthy-game-life-balance).
http://en.wikipedia.org/wiki/Stanford_marshmallow_experiment
Na temat wyboru tagów - zobacz tę dyskusję Meta: http://meta.gaming.stackexchange.com/questions/1806/a-world-outside-of-gaming-preposterous-but-it-still-needs-a- etykietka.
Nie wyznaczaj celów.
@Brok3n, jeśli nie wyznaczasz sobie celów, nie możesz się zawieść.
Dziesięć odpowiedzi:
#1
+55
Jay Bazuzi
2011-01-15 09:12:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bądź wybredny w kwestii tego, w które gry grasz, kiedy grasz, jak długo grasz i na co się narażasz.

Kiedy ograniczasz ile godzin grasz, chcesz, aby te godziny były najlepszym możliwym doświadczeniem .

Nie graj w grę, która jest głupia lub nie sprawia, że ​​czujesz się niesamowicie.

Nie graj, gdy ktoś potrzebuje twojej uwagi. Nie spodoba im się to, nie spodoba ci się, a gra nie będzie ci się podobać.

Jeśli grasz w grę wieloosobową i nie możesz znaleźć odpowiednich ludzi bawić się, rzucić. Jeśli twoi znajomi nie są online, ty ludzie, z którymi chcesz grać, są już zaręczeni, lub ludzie, z którymi się bawisz, to dupki, przestań.

Nie graj zamiast spać. Wypoczynek ma duży wpływ na cierpliwość, zdolność uczenia się i motywację. To z kolei wpłynie na twoje relacje, pracę w szkole, jakość rodzicielstwa, ćwiczenia, wybory żywieniowe itp.

Kiedy urodziły się moje drugie trzecie dzieci & (bliźniaki!), Byłem tak wyczerpany, że nie mogłem nie radzę sobie. Gdybym miał szansę spać, obudziłbym się 30 minut później, co było do niczego. Zamiast tego grałem w gry, ponieważ angażowanie się w nie sprawiało, że nie zauważyłem, jak bardzo się czułem zmęczony. Ale oczywiście to tylko pogorszyło problem. Uważaj na to.

+1 Odpowiedź Jaya Bazuziego jest o wiele lepsza niż moja. :)
„Nie graj w grę, która jest głupia lub nie sprawia, że ​​czujesz się niesamowicie”. Absolutnie prawda. Jeśli grasz w grę i wyjdziesz z niej zły lub wkurzony, część z tego może przelać się na twoją interakcję ze współmałżonkiem. ZDECYDOWANIE NIE RÓB TEGO, jeśli nie możesz oddzielić swojej gry od życia, w pierwszej kolejności nie graj w tego typu gry.
Mimo, że KOCHAM starcraft 2, w końcu musiałem to odłożyć, ponieważ 1. zajmuje to zbyt dużo czasu (2 godziny ciągłego czasu są trudne do zdobycia) i 2. Jestem zbyt konkurencyjny i przegrywanie mnie wkurza wyłączone i nie jest mi fajnie rozmawiać po tym. Więc przestałem grać i to bardzo pomogło.
Całkowicie się zgadzam. Ograniczyłem wybór gier do absolutnego minimum i gram tylko wtedy, gdy jestem tylko ja. W ten sposób mogę się skupić i uzyskać pełny efekt, jakiego pragnę, grając. Był taki moment, w którym bawiłem się, gdy moja żona spała, a gra w nocy pomagała mi zasnąć. Starałem się nigdy nie grać za późno, żeby wpłynęło to na nasz wspólny czas następnego dnia. Myślę, że to naprawdę ważne.
#2
+18
Registered User
2011-01-15 06:08:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ jestem żonaty i mam dwoje dzieci, a trzecie jest w drodze, stwierdziłem, że mam również ograniczony czas na granie w gry. Oto, co robię, aby zrównoważyć rzeczy:

 1. Graj w środku nocy, gdy żona i dzieci śpią.
 2. Wstawaj bardzo wcześnie i baw się w rano, zanim żona i dzieci się obudzą.
 3. Baw się po pracy do bardzo, bardzo późnej godziny, jak 3 nad ranem - zakładając, że dzieci i żona już śpią.

Więc moja strategia polega w zasadzie na graniu w gry, podczas gdy wszyscy inni śpią. Poza tym zawsze wolisz spędzać czas grając w gry zamiast spędzać czas ze swoim współmałżonkiem. A kluczem do wykonania tej pracy jest nie nadrabianie godzin snu. Jeśli musisz spać, gdy wszyscy nie śpią, nadal decydujesz się zagrać w grę zamiast spędzać czas z rodziną. Jak możesz sobie wyobrazić, w najlepszym przypadku mogę to robić rzadko.

Jedną ze strategii, z których korzystałem około 7 lat temu, zanim urodziło się moje pierwsze dziecko, było siedzenie obok mojej żony, kiedy ona oglądała telewizję, a ja grałem laptop. Działa wystarczająco dobrze w grach, które mógłbym wstrzymać, ale nie zadziała w grach, w których grasz z kimś innym.

Nieplanowane podejście, które zadziałało, polegało na tym, że skonfigurowałem komputer do gier obok komputera mojej żony . Mogła grać w The Sims (to było 9 lat temu), kiedy ja grałem w Diablo 2. Mogłem grać całkiem sporo, ponieważ grała tak samo dużo jak ja w tamtym momencie i mogłem uczcić niektórych jej Simów najwspanialsze momenty, takie jak kiedy Drew Carey odwiedzała jej imprezę lub kiedy stała się super złoczyńcą. Przede wszystkim mógłbym po prostu być tam, aby z nią porozmawiać, ponieważ wydaje się, że tego najbardziej pragnie, kiedy wszystko sprowadza się do tego.

Czasami wyrażałem chęć grania w gry wideo mojej żonie i zawarła ze mną kilka umów, w których jeśli wykonam zadanie lub zadanie A, mogę zagrać w grę wideo B. To nie działa dobrze w praktyce.

Inną skuteczną metodą jest nakłonienie dzieci do moich gier. Tak więc moi dwaj synowie naprawdę lubią teraz edytować mapy Starcraft 2, więc mogę dostosować ich poziomy (głównie zasady warunkowe) i je przetestować. Poza tym drapię się w gry, grając w gry z moimi dziećmi na Wii, takie jak Lego Batman czy Super Smash Bros. To nie jest mój rodzaj gry, ale pomaga to ograniczyć moje pragnienie grania w coś bardzo brutalnego i całkowicie nieodpowiedniego dla moich dzieci . To nie to samo, co granie w to, w co naprawdę, naprawdę, naprawdę chcesz grać, ale to pomaga. Odgrywamy również wiele gier z mojego dzieciństwa, które są zaskakująco fajne do grania z dziećmi, ponieważ są one odpowiednie dla wieku, a nostalgia pomaga zwiększyć radość z gry. I naprawdę fajnie jest móc rozmawiać z dziećmi o grach wideo, które wiele dla ciebie znaczyły, gdy dorastałeś.

Jedną ze strategii, której nie polecam, jest całkowite pozbycie się gier. Próbowałem tego, kiedy spotykałem się z małżonkiem, chodziłem do szkoły i pracowałem na pełny etat. Wziąłem swój dysk Starcraft i rozbiłem go na drobne kawałki. Dość szybko zdałem sobie sprawę, że po prostu przeniosłem swoją uwagę na inne gry, które nie bardzo mi się podobały i że rozbicie dysku kosztowało mnie tylko pieniądze i przyjemność. Znalazłem lepszy sposób na zrównoważenie rzeczy, kiedy grałem dopiero po odrabianiu pracy domowej, nauce i spędzaniu czasu z moją miłością.

Powodzenia. To może być trudne do wyważenia. Po prostu wyznacz realistyczne cele dotyczące tego, co chcesz osiągnąć, i upewnij się, że granie w określone gry nie przeszkadza w ich osiągnięciu. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale co jeszcze możesz zrobić?

Świetne sugestie! Planuje dać im szansę.
Pozbawienie się snu brzmi jak przepis na katastrofę zarówno w grach, jak i poza nimi.
Zapisywanie swoich dzieci na alibi do gier ... To zło;)
@Guillaume Oczywiście, że nie, nazywa się to skutecznym rodzicielstwem ;-P
#3
+11
Aardvark
2011-01-15 06:03:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Samokontrola to często walka dla zagorzałych graczy. Jeśli posiadasz samokontrolę, umieść kontroler (lub klawiaturę) w miejscu, które nie jest wygodne (np. Szafki nad lodówką). W ten sposób za każdym razem, gdy po nią idziesz, pamiętasz, dlaczego ją tam umieściłeś i dlaczego ważne jest, aby ją tam trzymać.

Jeśli jesteś wystarczająco zdyscyplinowany, aby wykonać tę pracę, podejmij się tego. Jeśli nie, zwerbuj pomoc. Twoja pani prawdopodobnie z przyjemnością pomoże Ci rzucić palenie, ale upewnij się, że nie doprowadzi to do kłótni między wami. Poproś ją, aby zmieniła Twoje hasła lub ustaw kontrolę rodzicielską, aby pomóc Ci ograniczyć czas gry.

Wreszcie, znajdź substytut. Jak ze wszystkimi nałogami, łatwiej jest się poddać, gdy masz coś do wykorzystania jako podpórka. Spróbuj czegoś nowego, posłuchaj muzyki i spróbuj ugotować posiłek (z książki kucharskiej), podnieś ciężary / ćwicz (to tak, jakby zdobywać kolejne poziomy, tylko bardziej niesamowite), weź dobrą książkę, aby zaspokoić swoją żądzę fabuły lub uruchom nowy telewizor seria z panią!

Dobry pomysł, ale co z użytkownikami (takimi jak ja), którzy używają swojego komputera do czegoś więcej niż tylko do grania ... to sprawia, że ​​odkładanie klawiatury jest trochę kłopotliwe?
Samokontrola - powiedział nuf
#4
+2
Sadly Not
2011-01-15 06:29:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Będąc zagorzałym graczem, nie mogę oderwać się od ekranu, gdy wejdę do gry, zwłaszcza RPG dla tego „jeszcze jednego poziomu”, który mi dokucza podczas gry.

Mój radzimy grać w gry, które można łatwo podnieść i odłożyć, bez poczucia, że ​​potrzebujesz tylko trochę więcej. Jednym ze sposobów, aby upewnić się, że nigdy nie chcesz więcej, jest granie w grę, która jest fajna, ale nie, dopóki nie przejdziesz przez odrobinę frustracji.

Ten rodzaj gry, o którym mówię, jest taki jak Super Meat Boy . Po pierwsze, ma tę zaletę, że nie ma ciągłości z poziomu na poziom. Każdy poziom jest również krótki, a nawet 100 prób to tylko 10 minut rozgrywki. Oznacza to, że możesz go odłożyć i podnieść z powrotem bez większej straty czasu lub konieczności powrotu do rytmu.

Ale najważniejsze jest to, że nie jest to czasochłonne, jak niesamowicie frustrujące i może to być trudne. Brzmi to jak wyłączenie, ale kiedy pokonasz ten poziom, umrzesz ponad 100 razy, nie możesz powstrzymać się od wstawania i wiwatowania. A potem wspomnienie tego, jak trudno było ci się przekonać, by rozkoszować się chwilą i opuścić kolejny poziom na inny czas.

Nie grałem w Super Meat Boy dłużej niż 30 minut na raz, ale inne gry, które mam, wciąż pogrążam się w ponad 2 godzinach (na miłość boską, nie próbujcie Minecrafta). Jeśli możesz znaleźć grę taką jak Super Meat Boy i przekonać się, że grasz tylko w nią, miejmy nadzieję, że każdego dnia zaspokoisz swoją stronę gry w krótkim czasie.

#5
+2
WeGi
2011-01-15 07:45:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz tworzyć zasady razem ze swoją żoną. W ten sposób oboje jesteście zaangażowani w Proces. Pomyśl o nagrodach jak robienie razem czegoś fajnego, jeśli przez jakiś czas trzymasz się obu do reguł i masz trochę wolnego czasu, jak dzień w tygodniu, aby spędzić kilka godzin tylko na graniu, bo rezygnacja z tego całkowicie pogorszyłaby sytuację . ;)

#6
+2
Corv1nus
2011-01-21 01:01:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dosłownie czuję twój ból. To, co zrobiłem, to wciągnięcie mojej żony i córki w kilka gier, abyśmy mogli grać razem. Jak dotąd jest to dość akceptowalne rozwiązanie. Moja żona uwielbia grać w Goldeneye i każdą grę Mario. Moja żona i córka uwielbiają grać w Little Big Planet, Fat Princess i prawie wszystkie dostępne wyłącznie na Nintendo.

Przyczyną niepowodzenia jest to, że trudno jest wprowadzić ich do gier RPG, takich jak Wiedźmin i FPS, takich jak Bad Company 2. Więc muszę się pilnować, ponieważ nadal chcę wrócić do domu i pobiec prosto do komputera do gier.

W końcu osiągnęliśmy pewien kompromis. Wiedzą, że uwielbiam gry, więc od czasu do czasu, jeśli biegnę całą noc i gram, wszystko jest w porządku. Innym razem spędzam z nimi czas, robiąc cokolwiek, a czasami obejmuje to granie w gry, o których wspomniałem powyżej ... co jest dobre - lepsze niż oglądanie Nickelodeon 100 razy.

Nie! Nie czujesz jego bólu dosłownie! Jego ból się skończył w Arizonie!
Tak, jest dosłownie! :)
#7
+2
John
2016-03-26 00:30:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spróbuj grać w gry rozgrywane w krótkich rundach, a nie w długich partiach w jednym kawałku.
Spróbuj nie grać w gry takie jak:

 • Minecraft
 • Cywilizacja
 • Assasin's Creed
 • Anno
 • GTA

Oto niektóre gry (serie gier), które wymagają dużo czasu.

Zamiast tego wypróbuj kilka gier, takich jak:

 • Clash Royale
 • Age of Empires (Cóż, to nie jest to krótkie, ale pojedyncza gra może cię zadowolić.)
 • Total War (zwłaszcza pojedyncze bitwy, nie kampanie)

Te gry mogą cię zadowolić w krótkim czasie i są dla ciebie bardziej odpowiednie.I dla twoich dzieci.

#8
+1
galacticninja
2012-04-13 08:02:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

A może są jakieś rozwiązania programowe, które mogą w jakiś sposób ograniczyć moją grę?

Użyj modów do gry lub oprogramowania innych firm, aby poinformować Cię o tym, ile czasu spędziłeś lub podam ci rzeczywisty czas w grze.

Na przykład w Skyrim używam Automatyczne zapisywanie i czas . Ostrzega mnie, jeśli grałem przez określony czas w świecie rzeczywistym (domyślnie 10 minut). To znacznie ułatwia, na przykład, jeśli chcesz grać tylko przez 30 minut. Po trzykrotnym otrzymaniu ostrzeżenia czas zapisać i wyjść z gry.

Co 10 minut będziesz otrzymywać powiadomienia o tym, jak długo grasz. Np .: „Grasz od 1: 10 minut”.

Inny mod, którego używam, to Czas na ekranie ładowania , informuje mnie, jaki jest rzeczywisty czas na ekranach ładowania, więc mogę to zauważyć i zatrzymać grę (na przykład kiedy mam pracę do wykonania lub robi się późno).

Możesz także użyć oprogramowanie takie jak Workrave:

Program często ostrzega o wykonywaniu mikro-przerw, przerw na odpoczynek i ogranicza dzienny limit.

Monitoruj oprogramowanie zmieniające temperaturę kolorów, takie jak F.lux , jest również dobre w pomaganiu w uświadomieniu sobie, jaki jest czas w świecie rzeczywistym:

Czy zauważyłeś kiedyś, że ludzie wysyłający SMS-y w nocy mają ten niesamowity niebieski blask?

Albo obudź się, gotowa zapisać następny świetny pomysł i daj się oślepić ekranowi komputera?

W ciągu dnia ekrany komputerów wyglądają dobrze - mają wyglądać jak słońce. Ale o 21:00, 22:00 lub 3:00 prawdopodobnie nie powinieneś patrzeć w słońce.

F.lux rozwiązuje ten problem: sprawia, że ​​kolor wyświetlacza komputera dostosowuje się do pory dnia, ciepły w nocy i jak światło słoneczne w dzień.

Jest nawet możliwe, że z powodu komputera nie śpisz zbyt późno. Możesz użyć f.lux, ponieważ poprawia to sen, lub możesz po prostu użyć go tylko dlatego, że poprawia wygląd twojego komputera.

Nie programowe rozwiązanie, które robię, to inne rzeczy, jeśli mam ochotę zagrać w grę. Ćwiczenia lub ćwiczenia to dobra i zdrowa alternatywa, jeśli masz ochotę zagrać w jakąś grę. Możesz również wyobrazić sobie, jak zdobywasz kolejne poziomy w stylu RPG za każdym razem, gdy ćwiczysz, więc to tak, jakbyś grał w grę. =)

#9
+1
EBongo
2012-04-13 08:48:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Baw się z przyjaciółmi (którzy mają już życie)

Regularnie bawię się z grupą kilku prawdziwych przyjaciół, którzy mają dzieci i mają regularne prace. W większość nocy grupa rozpada się mniej więcej o tej samej, rozsądnej godzinie. W ten sposób maksymalnie wykorzystuję czas, który mam, i pojawia się naturalne przypomnienie, kiedy należy skończyć.

Gra na konsoli zamiast na komputerze.

To może być tylko moje osobiste uprzedzenie, ale znajduję więcej gier na konsole, zwłaszcza arkadowych XBox 360. Łatwiej mi też odejść, gdy konsola jest wyłączona, podczas gdy kiedy kończę grę na PC, często przechodzę do surfowania po Internecie, sprawdzania poczty itp.

Ponadto, jeśli jesteś poważny problemy z kontrolą, możesz korzystać z funkcji typu „zegar rodzinny” konsoli , takich jak ta dla XBox 360.

Użyj funkcji Family Timer, aby ograniczyć czas, w którym Twoja rodzina może używaj konsoli codziennie lub co tydzień. Członkowie rodziny mogą sprawdzić, ile czasu pozostało, naciskając przycisk przewodnika na kontrolerze Xbox. Po upływie tego czasu konsola wyłącza się i nie można jej używać ponownie, dopóki zegar rodzinny nie zresetuje automatycznie następnego dnia lub tygodnia.

Kup kontroler ruchu / gadżet

Lista rośnie, ale obejmuje to PlayStation Move, XBox 360 Kinect i Wii (zwłaszcza z Wii Motion Plus lub Wii Fit). Sparowałbym to zalecenie z grami, które są specjalnie ukierunkowane na ruch (taniec, fitness, sport), w porównaniu z grami z włączonymi ruchami (na przykład Mass Effect 3). Widzę kilka głównych zalet tego podejścia:

 • Jeśli grasz we właściwe gry, może to faktycznie poprawić twoje zdrowie.
 • Stawki są na ogół niższe, co sprawia, że ​​te gry łatwiejsze do podniesienia i odłożenia oraz więcej zabawy z rodziną nie grającą w gry lub z małymi dziećmi
 • Wiele gier „nastawionych na ruch” ma wystarczającą intensywność, że będziesz zmęczony po 30 minutach lub mniej zabawy. Tworzy to dobry naturalny punkt zatrzymania.
#10
  0
jokoon
2011-01-16 00:53:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu naucz się programować w C / C ++ / Pythonie i zrób kilka gier: będziesz grać mniej.

Chociaż jestem naprawdę podekscytowany nauką języków ... to nie jest dokładnie rozwiązanie tego, czego szukam.
Tworzenie gier jest znacznie trudniejsze niż granie. W ten sposób wkrótce porzucisz tę aktywność i wrócisz tylko do grania w gry.
tak, ale pomyślisz, jak gry, w które grasz, mogłyby być lepsze. Uwielbiam gry i nadal gram w najlepsze gry dla wielu graczy (starcraft 2, Battlefield 3, diablo 3, Counter Strike, Quake 3, Metal Gear Solid itp.) I zawsze znajduję jakiś aspekt, który mi się nie podoba, a może być ulepszone i myślę o tym, jak mogłoby być lepiej. Zawsze znajduję błąd, który sprawia, że ​​nie lubię najlepszych gier i tak przestaję grać. Nadal gram, ale mniej mi się to podoba, więc jestem pewien, że w końcu gram trochę mniej.
To trudne ? Tak, ale jeśli naprawdę lubisz gry, powinieneś mieć motywację do tworzenia lepszych gier, aby można je było lepiej bawić. To sprawiło, że tak bardzo chciałem nauczyć się programowania. Jestem dość leniwy, ale uwielbiam programować, ponieważ obejmuje tworzenie gier.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...