Pytanie:
Jaka jest najbardziej wydajna strategia wydobywania w Minecrafcie?
authenticgeek
2010-10-01 20:49:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy nie eksploruję świeżych jaskiń lub lądów w grze Minecraft, jestem zajęty szukaniem złóż diamentów, złota i żelaza głęboko w ziemi. Do tej pory tylko kopałem wokół podłoża skalnego z kaprysu, aby szukać tych rzadkich minerałów, ale zacząłem myśleć, że powinienem przyjąć bardziej kontrolowane i wydajne podejście do wydobywania.

Jaka jest optymalna strategia wydobycia, która pozwala uzyskać najrzadsze minerały, jednocześnie minimalizując ilość usuniętych bloków oraz czasu spędzonego na kopaniu i podróżowaniu?

Edycja: Istniejące odpowiedzi są świetne dla górnictwo, ale nikt nie zajął się czasem podróży do iz kopalni, który zwykle wynosi około 60 bloków w dół i jest niesamowicie uciążliwy. Rozwiązania?

Najprawdopodobniej minimalny czas zejścia i wynurzenia osiąga się za pomocą [windy wodospadu] (http://gaming.stackexchange.com/questions/8853/how-do-you-create-a-waterfall-elevator) - po prostu spadnij prosto do głębokie wody i płyń łodzią z powrotem w górę.
Niedawno to widziałem! Wygląda na fantastyczną metodę podróżowania.
Jeśli robisz dużą kopalnię odgałęzień, dostaniesz wystarczającą ilość żelaza, aby stworzyć system szyn, a z niektórymi wzmacniaczami będzie to najszybsza droga na szczyt z największą ilością materiałów.
Chronione, ponieważ powoli zmienia się w szczegółową listę.
Mam kilku przyjaciół, którzy zbudowali cały zautomatyzowany system wydobywczy z mnóstwem infrastruktury pomocniczej. Wydaje się to całkiem łatwe w tym momencie (... kiedy zaprojektujesz / zbudujesz system).
Krople wody to najlepszy sposób na zejście. Windy minecart to najszybszy sposób na wejście na górę. https://www.youtube.com/watch?v=qShSeP5q6zs
@enderland na czym polegałby ten „zautomatyzowany system wyszukiwania”?Czy używa bloków poleceń czy modów?Kontekst pytania dotyczy przetrwania wanilii
Wiaderko na wodę jest twoim najlepszym przyjacielem praktycznie wszędzie pod ziemią.W przypadku upadku, a zwłaszcza lawy.
25 odpowiedzi:
#1
+238
Invader Skoodge
2010-10-01 20:58:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wydobywanie

Wydobywanie gałęzi jest najbardziej wydajne. Jest na nim analiza matematyczna na oficjalnych forach (link prowadzi do archiwum postu).

Oto krótki opis eksploracji gałęzi :

 • Kopiesz do podłoża skalnego, ponieważ tam znajdziesz najróżniejsze rzeczy.
 • Jedna lub dwie warstwy powyżej podłoża, więc nie przeszkadza ci to w pracy, wykopujesz długi tunel, 2 wysoki i 1 szeroki, który będzie służył jako bagażnik.
 • Następnie co 4 kwadraty po obu stronach pnia wykop prostopadłe tunele rozciągające się na 20 bloków (lub tak daleko, jak chcesz).
 • Zostawiasz 3 niewypuszczone bloki pomiędzy, ponieważ żyły są zwykle 2x2 w poziomie, więc zobaczysz rudę w żyle, mimo że technicznie jest jeden rząd niezbadanych bloków.
 • Kiedy skończysz tę warstwę, możesz rozpocząć kolejną warstwę powyżej, przesuwając gałęzie o jeden blok, aby zwiększyć prawdopodobieństwo znalezienia żył, które mógłbyś przegapić za pierwszym razem.

Tak istotne czyli długi korytarz (pień) z prostopadłymi korytarzami (gałęziami) wychodzącymi z obu stron.

 ██▒▒▒▒▒▒ ██ przecznic, które powinieneś wydobyć ██▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒ bloki, które możesz zobaczyć ▒▒▒▒██▒▒ __ bloki, których nie możesz zobaczyć, jeśli nie wydobywasz ▒▒ bloki (nie ma żadnych!) ▒▒▒▒██▒▒ Powtórz ten wzór jako tyle razy, ile potrzeba 

Z perspektywy głowy

Podróże

Jak w przypadku każdej mojej, najłatwiej podróżować za pomocą wagonika.

Możesz umieścić przystawkę , aby wózek poruszał się z maksymalną prędkością na niewielką odległość, dzięki czemu możesz szybko wyruszyć w podróż, a nawet dołącz skrzynie do wózków kopalnianych, aby bardzo szybko przewieźć wszystkie znaleziska z kopalni na tor.

Oprócz wagoników, upewnij się, że wykorzystujesz w pełni swój potencjał schodów i drabin. Nie chcesz skakać w górę o jedną przecznicę od swojej kopalni do swojej bazy.

Jak wygląda bagażnik w tym przypadku? Jak zejść i podnieść się z podstawy na poziomie powierzchni w rozsądnym czasie?
@Nick http://www.youtube.com/watch?v=Az4KihqqRGk
Optymalizuje to pod kątem minimalnego * miejsca * wykorzystania. Moim zdaniem to kiepski wybór. Wydobywam pionowo w dół, a następnie spiralnie wychodzę poziomo, dwa bloki między ramionami spirali dla optymalnego pokrycia. Co wygrywam? Czas! Po wykopaniu 100 płytek jestem tylko 9 płytek od pionowego szybu, w którym mam główny magazyn, rzemiosło itp. Wydobywanie gałęzi cierpi z powodu http://en.wikipedia.org/wiki/Schlemiel_the_Painter's_algorithm: po 100 płytek wykopali jesteś 100 płytek od punktu początkowego.
Wydaje się, że nie skończyłeś czytać wątku, ponieważ stwierdza, że ​​kopalnia o niskiej gęstości jest ** dwa razy ** bardziej skuteczna.
Wydobywanie gałęzi @Joren, jest przeznaczone do zbierania specjalnych zasobów. Aby dostać się do diamentu, musisz wykonać ** dużo ** rozgałęzień. Prawda jest taka, że ​​czas pracy jest marginalny w porównaniu z czasem wydobycia, jeśli przywieziesz wystarczającą liczbę frezów odpowiedniego rodzaju. Sugerowałbym wydobycie 10-16 bloków powyżej podłoża skalnego, aby uzyskać optymalne zbieranie diamentów.
Chociaż może to być spowodowane błędem (który powinien zostać naprawiony, aby zwiększyć częstotliwość pojawiania się rudy w innych kwadrantach), należy zauważyć, że wskaźniki pojawiania się minerałów w kamieniu są znacznie większe w południowo-zachodniej części map ( Gdzie wartości X i Z są dodatnie). Logiczne rozumowanie i takie tam znajdziesz w tym poście: http://gaming.stackexchange.com/questions/21705/do-positive-coordinate-locations-give-more-ore-in-minecraft Pomyślałem, że zasługuje na wzmiankę.
** FYI **: Odkąd Curse kupił fora Minecrafta, spieprzyli adresy URL (westchnienie), a link do „analizy matematycznej” jest uszkodzony. Nie znalazłem jeszcze nowego linku, ale oto [jeden link do wydajnego wydobywania] (http://www.minecraftforum.net/topic/124848-mining-efficiently-a-guide-for-maximum-mining/) .
@Joren Wydobywanie gałęzi można wykonać bez problemów ze Schlemielem - przed powrotem do bazy przed powrotem do bazy należy przedłużyć swoją gałąź o 1/2 odległości, którą pokonujesz.Wyjdź, w połowie drogi idź bokiem, a następnie wróć.(Pamiętaj, aby najpierw przeciąć korytarz, aby wiedzieć, kiedy wrócisz).
@LorenPechtel: Tak, ostatnio po prostu to robię.Albo cóż, nie grałem w minecrafta od kilku lat, ale to było moje najnowsze podejście, po prostu wydobywając w tę iz powrotem z 3 kafelkami między korytarzami (ponieważ pokrywasz o wiele więcej ziemi niż z 2 kafelkami między nimi, a brakuje tylko jednegotrochę więcej, ponieważ większość rud pojawia się co najmniej w blokach 2x2).
Optymalizuje to dla odsłoniętych twarzy zamiast odsłoniętych skupisk rudy.Zwiększenie odstępów nadal da ci prawie 100% szansy na odsłonięcie wszystkich klastrów, jednocześnie wymagając mniejszego wydobycia.W rzeczywistości myślę, że pojedynczy szyb kopalniany będzie prawie tak samo wydajny jak rozgałęziona sieć, jeśli nie bardziej.
+1, nie mogę uwierzyć, że znalazłem innego miłośnika Beedrill!(Właściwie to dałem +1, ponieważ jest to świetna odpowiedź; teraz jest dokładnie +200)
@Tally Pojedynczy wał jest teoretycznie najbardziej wydajnym narzędziem.Nigdy nie wystawiasz więcej twarzy, niż jest to konieczne do poruszania się, co daje maksymalną możliwą wydajność dla poziomej miny.Jednak przenoszenie zasobów z powrotem do bazy staje się coraz większym problemem.Pojedynczy wał szybko stanie się mniej efektywny czasowo wraz ze wzrostem ruchu powrotnego.Jest to dobra metoda na serwerach, które umożliwiają teleportację, ale to jest poza zakresem.
@zeel Tak, im dłuższy wałek, tym dłużej musisz bezużytecznie chodzić, aby go przedłużyć, więc sugerowałbym rozpoczęcie nowego po powrocie.W przeciwnym razie nie widzę żadnej różnicy między długim szybem a wieloma krótszymi, ponieważ aby wrócić, zawsze musisz przejść przynajmniej taką samą odległość, jaką kopałeś.
#2
+99
Theo Belaire
2011-01-08 22:09:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje świetna wiki z pewnymi liczbami.

Używam tego w trybie dla jednego gracza:

 ▒▒██▒▒ __▒▒__ ██ bloków, które powinieneś kopać ██▒▒__▒▒__ ▒▒ bloków, które widzisz__▒▒__▒▒██▒▒ __ bloków, których nie możesz zobaczyć, jeśli nie jesteś mój ▒▒ bloki__▒▒__▒▒██▒▒ Powtarzaj ten wzór tyle razy, ile potrzeba 

Zwykle mam pień 2x1 i rozgałęzienia jak standardowa kopalnia gałęzi, ale zamiast po prostu iść na zewnątrz od bagażnika, idę o jeden poziom w górę i na zewnątrz, omijam dwie przecznice, potem o jeden poziom w dół i dalej. Zostawiam dwie przecznice między gałęziami. Zostawiam dwa bloki między piętrami i ustawiam gałęzie tak samo między piętrami.

Ten wzór pozostawia kilka obszarów niezbadanych, ale są cienkie i jest mało prawdopodobne, aby żyła diamentowa z ikrą całkowicie w tym wąskim regionie. (Około 3% będzie). Im większa liczba odkrytych bloków, tym większe prawdopodobieństwo, że zawierają diamenty.

Jeśli Twoja kopalnia z gałęzi o dużej gęstości daje ci 100% diamentów, mina o małej gęstości da ci 212,6% rudy w tym samym czasie, minus 3% od wcześniejszego prawdopodobieństwa obliczonego wcześniej.

Ponadto należy go zbudować tak, aby podłoga najniższego tunelu była na poziomie 11 , aby uniknąć wpadnięcia w lawę. Jeśli zauważysz, że w pobliżu twojej kopalni jest kilka systemów jaskiń, możesz kopać niżej, ale jaskinie mają tendencję do gromadzenia się, a jaskinie na poziomie 10 i niższym są wypełnione lawą.

Kopię mój główny tunel na obu boki obszaru, które chcę pokryć, a następnie kopać w tę iz powrotem w zygzakowaty wzór, co oznacza, że ​​zawsze kopię, nigdy nie chodzę.

Nie jestem już pewien, czy to prawda, ale to Kiedyś w grze wieloosobowej generator słów tworzył większe złoża, więc mniej prawdopodobne było, że przegapisz złoża diamentów, używając szerszego schematu wydobywania. Zatem ten wzorzec

 ▒▒██▒▒ ____ ▒▒ ____ ██ bloków, które powinieneś wydobywać ▒▒██▒▒ ____ ▒▒ ____ ▒▒ bloków, które widzisz__▒▒ ____ ▒ ▒██▒▒__ __ bloków, których nie możesz zobaczyć, jeśli nie wydobywasz ▒▒ bloków
__▒▒ ____ ▒▒██▒▒__ Powtórz ten wzór tyle razy, ile potrzeba 

jest bardziej wydajne.

A jeśli chodzi o tranzyt? Używam dwóch długich, szerokich, prostych schodów, które prowadzą aż do podłoża skalnego. Wagoniki dobrze sprawdzają się, gdy przenoszą mnie w głąb kopalni.

Co oznaczają bloki diamentów / złota na powyższym schemacie? Możliwe odkryte diamenty (złoto) / i możliwe ukryte diamenty
Bloki złota są blokami pokazanymi bezpośrednio, podczas gdy bloki diamentów są blokami pokazanymi pośrednio. Jeśli _do_ znajdziesz coś w blokach złota, wydobędziesz to i zobaczysz bloki diamentów. Przeważnie wystarczy spojrzeć na złote bloki.
@Raven Dziękuję za to pytanie. Zastąpiłem wszystkie obrazy tutaj diagramem z kluczem.
@badp, Dr Dag, złap to ... W końcu zrozumiałem, co pokazują obrazy, tylko po to, aby odświeżyć stronę i znaleźć je zastąpione znacznie wyraźniejszymi reprezentacjami. Dlaczego musisz być taki pomocny ?! : P
@Badp Myślę, że obrazy * były * w porządku, jeśli już, są teraz mniej pomocne.
@Raven Możesz dodać je ponownie _ po_ dodaniu klucza do tego, co oznacza dla nich każdy blok. Brak klucza sprawił, że przerobiłem diagramy.
@Badp racja, więc jestem zdezorientowany, dlaczego ponownie poprawiłeś wszystkie obrazy, zamiast po prostu utworzyć klucz (co moim zdaniem byłoby prostsze).
Cóż, każdy może przejść i spojrzeć na oryginalny wątek na forach Minecrafta, który obejmuje * wszystko * związane z najlepszym wzorcem wydobycia i szczegółowo wyjaśnia zdjęcia. Nowe obrazy wydają się jednak trochę za małe.
Jestem ** naprawdę ** zdezorientowany tym schematem.
@CallumRogers Jest to widok na płaszczyznę bloków, zakodowany według ich typu.Innymi słowy, jest to przekrój tuneli, które można zrobić.Każdy tunel jest odsunięty od sąsiednich tuneli.
#3
+70
Alex Larzelere
2010-10-02 00:43:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli nie jesteś żonaty z budową kopalni całkowicie stworzonej przez człowieka, odpowiedzią jest znalezienie głębokiego tunelu.

Zejście na dno jest poprawne, ponieważ to tam najwyższe stężenie znajdują się przydatne minerały, ale kopanie tunelu nie naraża cię na prawie taką samą liczbę bloków, jak w przypadku korzystania z wygenerowanego systemu jaskiń.

W mojej podstawowej grze wykopałem minę na dnie, oczyszczając wydobywałem dużą ilość kamienia, co dawało tylko trochę węgla i bardzo mało żelaza, gdzie tak jak na dnie odkryłem sieć jaskiń (wypełnioną lawą, ale trochę wody ją rozwiązała), co skutkowało dużą ilością węgla i żelazo, a także diament i złoto.

+1 za mniej matematyki, więcej obserwacji. Zawsze szybciej będzie korzystać z wykopanej wcześniej jaskini.
Może jestem daleko, a może to jest nowsze (nie jestem mężczyzną na nekro, ale byłem naprawdę ciekawy i to jest niesamowity post), ale zawsze wydaje mi się, że o wiele częściej wpadam w lawę w wykopanych wcześniej jaskiniachniż te, które robię.Czy ktoś wie, czy to jest trafne, czy tylko zła obserwacja?Dzięki!
Po prostu obserwuj to bardziej, jeśli przypomnę sobie, że lawa ma taką samą szansę na generację, bez względu na to, gdzie, tylko jaskinie są domyślnie bardziej otwarte.Może mój wyżej?
@BrainFRZ Necroing jest tutaj w porządku (czasami nawet zalecane).
#4
+59
Jeremiah
2011-02-09 08:44:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu wykop 2 wysoko w jednym kierunku przez bardzo długi czas, powiedz około godziny ... to nie tak, że zabraknie ci mapy.

Następnie przesuń się o 3 lub 4 wzdłuż. zużyłem połowę twojego topora / ów i wróć do miejsca, w którym zacząłeś.

Przyniesie to więcej w stosunku do czasu, ponieważ nie będziesz grzebać w chodzeniu między szybami i żyłami i wydajesz prawie cały czas wydobywam. Weź ze sobą diamentowy kilof i łopatę, ponieważ brud i żwir wciąż pojawiają się pod ziemią. Użyj bruku, który nieuchronnie wydobędziesz, do przemierzania basenów lawy i upewnij się, że masz pochodnie (umieszczaj je co około 10 bloków).

Też myślałem o tym - mnóstwo ludzi mówi o „maksymalnym zasięgu”, ale to marnuje mnóstwo czasu - szybsze wydobywanie = więcej zasobów.
Jest to szybsze tylko przez kilka pierwszych sesji wyszukiwania. Po długim okresie kopania szybko trafisz do miejsca, w którym musisz bardzo długo biec, aby dostać się do nowego obszaru do mojego. Metody opisane powyżej wymagają trochę więcej planowania, ale w dłuższej perspektywie wydają się o wiele bardziej produktywne (opierając się tylko na moim własnym doświadczeniu z robienia tego w obie strony). Szczerze mówiąc, zależy to od tego, czego chcesz. W ten prostszy sposób prawdopodobnie zdobędziesz kilka stosów diamentów, zanim zużyjesz cały obszar wydobywczy w pobliżu bazy, co jest wystarczające, jeśli chcesz tylko kilofy / miecze.
Po pierwszym stosie diamentów robi się to po prostu śmieszne.
AilirvpoymCMT - to prawda!
#5
+49
D0SBoots
2012-06-26 23:06:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chodzi o dotarcie do kopalni iz powrotem:

Moim rozwiązaniem jest nigdy nie opuszczać kopalni. Zbierz kilka drzewek, trochę nasion pszenicy i cokolwiek innego, i zbuduj swoją bazę pod ziemią w pobliżu swojej kopalni. Jest to o wiele bezpieczniejsze i bardziej przewidywalne niż życie na powierzchni, ponieważ możesz całkowicie oświetlić system jaskiń.

Jedynym minusem jest to, że w końcu twoja postać blednie i zaczyna mamrotać o "Mój skarbie ..."

Zawsze lubiłem oglądać ogromne podziemne domy, mój przyjaciel miał taki, który obejmował co najmniej 100 fragmentów w każdym kierunku i był zaskakująco piękny.
#6
+41
John
2013-12-10 22:10:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszystkie poprzednie odpowiedzi skupiają się na minimalizacji wydobywanych bloków. Jeśli jednak chcesz zminimalizować czas, istnieje znacznie szybsza strategia późnej gry niż cokolwiek omówionego powyżej.

Podejście polega na użyciu diamentowego kilofa, zaklętego wydajnością na poziomie 5 i pośpiechu Poziom II Beacon. Dzięki tej konfiguracji możesz natychmiast wydobywać kamień i usuwać rozległe połacie kamienia w bardzo krótkim czasie, odsłaniając znacznie więcej bloków na minutę niż w przypadku wydobywania gałęzi.

Ethos omawia to w jednym ze swoich filmów.

To o wiele lepsze niż inne metody późnej gry, fajny post!
To jest zdecydowanie droga.Mam pół stosu bloków diamentów po kilku godzinach pracy w ten sposób. Uwaga: to nie brukowiec wydobywa się natychmiast, to kamień.Cobble wydobywa w rzeczywistości tę samą prędkość co rudy, która normalnie jest nieco wolniejsza i nie uzyskuje natychmiastowego efektu z wydajnością V / Haste II
Również na to pytanie należy głosować wyżej.Z OP w komentarzu poniżej: „... byłem zainteresowany głównie sposobami wykopywania dużych połaci litej skały ...”
#7
+40
Thornsten
2011-03-14 04:48:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przekonałem się, że bez względu na to, jaki wzór wydobycia użyłem, moje znaleziska diamentów ledwo wystarczały, aby utrzymać mnie w diamentowych kilofach do wydobywania diamentów. To było błędne koło. Zacząłem teraz wydobywać z TNT i jest to znacznie szybsze. Oto jak to robię:

Używam techniki wyszukiwania gałęzi. Do odgałęzienia z pnia użyję 64 TNT i 32 pochodni. Wykopię 2-wysoki tunel z bagażnika, umieszczając pochodnię co 10 przecznic. Kiedy skończą mi się pochodnie, wiem, że jestem 320 przecznic od bagażnika.

Teraz położę na ziemi kostkę bruku na samym końcu, a na niej blok TNT. Następnie cofam się, kładąc bruk tylko na ziemi, kładąc blok TNT na każdym piątym bloku bruku, tak aby między blokami TNT były 4 puste przestrzenie.

Kiedy wracam do bagażnika, odpalam TNT, a następnie biegnę za eksplozją, kładąc po drodze pochodnie na ścianie. Kiedy dochodzę do końca, wracam do pnia, wydobywając wszystko, co widzę po drodze i zbierając wszystko, co znajduje się na ziemi.

Każdy pień zajmuje mi około 30 minut, aby kopać, wysadzać i wydobywać. Używam do tego tylko ułamka diamentowego kilofa. Wydobywałem 12-13 poziomów od dołu i otrzymałem 15-20 diamentów na pień. Najbardziej żmudną częścią jest zbieranie piasku do produkcji trotylu. Mam pułapkę na mafię, której używam do zbierania prochu w nocy.

Spróbuj i zobacz, co myślisz, działa dobrze. Mam swój wózek z okresowymi dopalaczami biegnącymi wzdłuż mojej magistrali, aby szybko dostać się do mojego magazynu.

Ciekawy pomysł, może spróbuję - zdecydowanie muszę się zgodzić, że moje poszukiwanie diamentów ledwo wyprzedza użycie. Nie wiem, skąd ludzie biorą te wszystkie diamenty ...
Zwykle używam żelaznych kilofów. Różnica prędkości jest niewielka. Ponadto zaczaruj swój diamentowy kilof, aby uzyskać na nim Niezniszczalny. Sprawia, że ​​trwa dłużej.
Jak znajdujesz tyle prochu, aby wyprodukować taką ilość TNT?
#8
+21
Soulman
2010-10-16 00:34:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kopałem również prosto do skały macierzystej i na dole wyrzeźbiłem pokój o długości 40 na 20 szerokości i wysokości 4. To przyniosło mi pełny stos czerwonego kamienia, dużo lawy. 2 diamenty, dużo węgla, prawie żadnego żelaza.

Uważam, że podejście prosto do skały jest naprawdę dobre dla czerwonego kamienia, ale niewiele więcej. Odkryłem, że w wygenerowanych jaskiniach wzdłuż ścian jest dużo więcej rudy. Więc myślę, że naprawdę potrzebujesz obu.

Zrobiłem wodospad spływający z mojego pionowego szybu kopalni skalnego i wystrzeliłem w górę łodzią, aby uzyskać szybki dostęp do powierzchni.

Matematycznie kopanie prosto w podłoże skalne da ci więcej żelaza niż czerwonego kamienia, ponieważ większa część wykopalisk ma szansę znaleźć żelazo. Wydrążenie całego pomieszczenia marnuje czas, więc jeśli zależy Ci na wydajności, to zdecydowanie nie jest sposób na zrobienie tego. Wydaje się, że w jaskiniach znajdujesz więcej rudy, ponieważ jest tam tak duża powierzchnia. Ogólnie jednak ruda w jaskiniach jest MNIEJSZA z powodu wszystkich bloków „zmarnowanych” na świeżym powietrzu.
@StrixVaria: Nie, minerały faktycznie występują częściej w jaskiniach lub w ich pobliżu.
@BlueRaja Nie wierzę ci na słowo, chyba że masz dowody matematyczne na poparcie tego. W przeciwnym razie przypisuję to zwiększonej powierzchni, łatwiejszemu dostępowi, a nie zwiększonemu współczynnikowi pojawiania się.
Ale nawet jeśli * jest * tylko łatwiejszy dostęp, twoje zbiory w czasie wydają się wyższe w jaskiniach, nawet jeśli niektóre miary, takie jak zbiory na przechodzących polach, nie są.
Rozmiar złóż rudy w jaskiniach jest o połowę mniejszy niż podczas kopania, ponieważ ruda jest zastępowana powietrzem. To powiedziawszy, jest tańsze (przynajmniej w spokoju) w moim, ponieważ nie zużywa twojego kilofa.
#9
+19
Nick anderson
2011-04-20 09:39:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kop w dół do podłoża skalnego ze schodami. Następnie zrób pokój o wymiarach około 10 na 10. Na koniec rozgałęziaj się po obu stronach ściany. Wybierz jedną stronę i idź z nią, aż będzie za długa. Następnie zdobądź drugą stronę. Gdy wszystkie cztery są rozgałęzione, rozgałęziaj je. Mam teraz około 15-20 BLOKÓW diamentu 20-23 BLOKÓW złota jak 30-50 stosów węgla bez czerwieni (nie wydobywam go po prostu krążę) i 40-45 BLOKÓW żelaza w sumie około 7 godzin pracy

#10
+16
Mish
2015-07-31 11:15:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To już dobrze omówione pytanie, ale technika, której osobiście używam, nie jest wymieniona na liście, więc myślę, że dodam ją do zestawu. Nie jest to technika eksploracji pasmowej fragmentu i wyodrębniania absolutnie wszystkiego , ale tak ujawnia wiele dodatkowych niewidocznych bloków.

Jest znacznie szybszy do szybkiego zdobywania rzeczy, które chcesz, jest niesamowicie łatwy do zrobienia, a także mniej zużywa się na kilofach.

Zejście do kopalni i na górę:

Użyj wody unoszonej przez znak na dole 1 x 1 szyb, który jest prosto w dół i zaczyna się na powierzchni, aby spaść na poziomy rudy diamentu.
Aby to zrobić, wykop odcinek 1x3 (aby nie kopać pod stopami), pozostaw jedną stronę otwartą dla szybu spadowego, wypełnij pośrodku brukiem i umieść drabiny w drugim szybie.

Spadek może być tak duży, jak chcesz, o ile jego spód wygląda następująco:

o = Kamień
X = wykopane
W = woda
S = drewniany znak
L = drabina

o X o L o
o X o L o
o X o L o
o W o L o
o S silny > o L o
XXXLX (to jest moje)
XXXLX

Upuszczenie jest szybkie i całkowicie bezpieczne. Do powrotu na górę używam drabin, ale jeśli wolisz (myślę, że ich wykonanie zajmuje zbyt dużo czasu i są zawodne), możesz zrobić drabinę do wodospadu, aby wrócić na górę.

Wyszukiwanie :

1: wykop standardowe tunele 2x1 z dala od punktu wejścia. Osobiście robię to stojąc na Y: 9, więc czasami napotykam niezbadane jaskinie, ale jeśli boisz się wydobywania jaskiniowego, rób to na Y: 8 lub Y: 7. Nie sugeruję schodzenia na mniejszą głębokość niż ta, ponieważ podłoże może przeszkadzać, a ruda żył pod twoimi stopami będzie mniejsza.

2: Co 4 przecznice do tunelu wykopują górną część bloki w szybie 1x1 tak daleko, jak możesz dotrzeć po obu stronach tunelu. Jeśli zobaczysz rudę, którą lubisz, wykop jej dno i idź po nią!

Widok ścian twojego tunelu 2x1 wyglądałby tak

x = wykopany
o = kamień
ooo x ooo x ooo x ooo x ooo x ooo x oo
ooooooooooooooooooooo ooooo

Dodatkowy opcjonalny krok:

3: Jeśli chcesz wycisnąć więcej z tego typu mojego, wróć, gdy będziesz mieć skończył dobrą sekcję i przynieś kawałki TnT. Umieść je w tylnej części szybów 1x1 po bokach swojej kopalni i wypal za pomocą Krzemienia i Stali. Nie zawsze to robię, ponieważ tworzenie TnT jest uciążliwe ... ale działa.

Ogólne wskazówki dotyczące wydobycia:

1: Podczas wydobywania zawsze umieszczaj pochodnie na prawej ścianie. Jeśli chcesz wrócić, odwróć się i podążaj za pochodniami, które są teraz po Twojej lewej stronie. Jest to bardzo pomocna technika, aby nie zgubić się w żadnej kopalni, eksplorując lub kopiąc.

2: Jeśli masz dobrze zaczarowaną diamentową łopatę, wykop fragmenty ziemi, które napotkasz. Wysokopoziomowe łopaty niszczą brud z niesamowitą prędkością, co zazwyczaj ujawnia interesujące rzeczy.

Mam nadzieję, że to pomoże!

#11
+15
the awesome ninja
2012-12-05 04:44:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy kiedykolwiek myślałeś o zakupie modyfikacji stworów? Kiedy już go zdobędziesz, musisz zdobyć do 8 poziomów doświadczenia (zalecane jest 8 poziomów), a następnie naciśnij klawisz "m", a następnie popełnisz zło, w którym następnie wybierzesz jedną z trzech rzeczy, powtarzaj, aż zdobędziesz laskę mistrzowską, dzięki niemu klikniesz prawym przyciskiem myszy na ziemi cztery razy, jeden stronnik pojawi się tam, gdzie klikniesz prawym przyciskiem myszy w tych czterech razy. Gdy masz już cztery stwory, naciśnij ponownie klawisz "m" i wybierz "wykop szybę", po wybraniu (kliknięcie prawym przyciskiem myszy) miejsca, w którym ma się znajdować szyb, twoje sługi automatycznie wykopią szyb w skale i umieść brukowane schody. Gdy skończą, możesz nacisnąć przycisk "m" (jeszcze raz!) I wybrać "rozebrać kopalnię", po wybraniu obszaru jeden sługa będzie nad nim pracował, przesuwając się o określoną liczbę bloków do przodu.

Jeśli umieścisz skrzynię, gdy twoje stwory zakończą wydobycie i klikniesz na nią prawym przyciskiem myszy, twoje stwory umieszczą wszystkie swoje przedmioty w skrzyni, abyś mógł je zdobyć.
Jeśli klikniesz je lewym przyciskiem myszy, gdy wydobywają, będzie działać tak, jakbyś je wycierał i będą działać szybciej. Poza tym są niezwyciężeni!
Jeśli myślisz o dodatkowych informacjach, naprawdę należy je dodać do odpowiedzi, a nie pozostawić jako komentarz
#12
+12
Exa
2011-08-11 17:40:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odnosząc się do zredagowanego przez Ciebie pytania o odległości do i od mojej kopalni:

W drodze do moich kopalni zwykle używam wózka.
Na górę byłoby to miłe konstrukcja: Winda tłokowa

#13
+11
kees
2011-04-28 20:43:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

spróbuj znaleźć ogromną, wygenerowaną jaskinię, najgłębsze miejsce tej jaskini czasami ma diament. W większości przypadków znajdziesz też lochy, jeśli ustawisz poziom trudności na spokojnym, bardzo łatwo go zdobyć

Dzięki za odpowiedź. Najbardziej interesowały mnie sposoby wykopywania dużych połaci litej skały, a nie odkrywanie naturalnych jaskiń. Naturalne jaskinie mają jednak zwykle dużo rudy!
#14
+11
user7830
2011-03-16 20:14:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy znajdziesz brudną żyłę, podążaj za nią, aż się wyczerpie (zwykle wychodzi z 5-10 węglem, z możliwością uzyskania 5-10 żelaza, 2-6 czerwonych, 2-6 niebieskich i / lub 1-5 sztuk złota). Brud jest o wiele łatwiejszy i tańszy do wydobycia, ponieważ potrzebujesz tylko łopaty, a on wydobywa dwa razy szybciej niż kostka brukowa.

Kiedy uderzysz w kopalnię skalną, cały brud, i otwórz ogromną główną kopalnię (około 75/75 bloków. Możesz zdobyć kolejne 40 lub więcej żelaza, około 20 złota i diamentów, i przynajmniej kolejne 120 czerwonych kamieni (Cóż, to jest to, co mam w każdym razie.) Mogłem być naprawdę szczęśliwy ).

Ponadto, aby oszczędzać zasoby, używaj kamiennych kilofów i łopat zamiast żelaza.

#15
+11
Accidentprone
2011-01-08 20:21:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uważam, że najłatwiejszym sposobem dostania się na dno szybu jest ustawienie drabiny na 2 bloki na ścianie. W ten sposób możesz ostrożnie spaść prawie całą drogę na dno i po prostu przytrzymać klawisz wstecz, aby ponownie przymocować się do drabiny tuż przed uderzeniem o ziemię.

Możesz również umieścić dół z wodą na dnie, aby nie zginąć, jeśli nie złapiesz drabiny
Stara taktyka, to już * NIE * działa. Kiedy spadniesz obok bloku drabiny, odniesiesz obrażenia od upadku. Szybką drogą w dół jest wskoczenie do wody. Bezpieczniej jest, jeśli przeskoczysz przez dziurkowaną dziurę, a nie tylko z krawędzi, dzięki temu jesteś odpowiednio ustawiony po uderzeniu.
#16
+9
user7202
2011-02-19 03:45:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

osobiście do wstawania i schodzenia używam 2 pionowych szybów, jednego całkowicie wypełnionego wodą, a drugiego z warstwą wody o głębokości 1 bloku na dnie i używam łodzi

dlaczego ten użytkownik został usunięty
#17
+8
SF.
2013-07-12 14:34:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozwiązanie problemów związanych z podróżą:

Wykop szyb prosto w dół, z wodą na głębokości jednego lub dwóch bloków, aby szybko podróżować w dół.

Zbuduj portal Nether na powierzchni, przenieś się do Netheru, aby stworzyć tam pasujący portal. Zeskocz w dół szybem zrzutowym, a następnie zbuduj kolejny portal na dole - będzie na tyle blisko, że powinien łączyć się z tym samym portalem Netheru co ten na powierzchni (ale algorytm odradzania powinien umieścić portal Nether bliżej optymalnych współrzędnych powierzchni jeden, więc nadal będzie preferowany podczas podróży z Netheru), więc wystarczy wyjść i ponownie wejść do tego samego portalu w Netherze, a zostaniesz przeniesiony z dołu do portalu powierzchniowego.

W przypadku poziomego podróż pod ziemią nadal nic nie przebije kolei - jeśli planujesz korzystać z koni, będziesz musiał zrobić dość duże korytarze.

Zaletą jest zdecydowanie koszt i prostota obu rozwiązań (uwaga: portale można rzucać lawą wiadra zamiast kopać obsydian, jeśli nie chcesz robić diamentowego szpikulca) i szybkość - oba rozwiązania są szybsze niż większość alternatyw oferowanych przez inne.

Wadą jest to, że portale Nether są nieco kapryśne. Twój portal może łączyć się z dolnym portalem zamiast z górnym, jeśli odpowiadająca mu przestrzeń Netheru jest wyjątkowo wysoką komnatą. Jeśli masz jakiekolwiek inne portale Netheru w kilku fragmentach, prawdopodobnie zostaniesz połączony z odpowiadającymi im wyjściami z Netheru. To nic, czego nie można pokonać za pomocą kalkulatora, stosu Netherrack i 10 bloków obsydianu (przepraszam, nie można rzucać lawy do Obsidian w Nether), aby ręcznie umieścić portal we właściwym miejscu w Nether, ale z trochę złym na szczęście trywialne zadanie staje się raczej zniechęcające, jeśli „właściwym punktem” okazuje się blok powietrza wysoko nad ogromnym jeziorem lawy. Niemniej jednak zawsze buduj obudowę wokół portalu Nether, aby zabłąkana kula ognia Ghast go nie zgasiła.

#18
+7
Nathan2055
2013-04-10 23:08:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Fajną metodą, jeśli nie lubisz schodzić po schodach, jest wydobycie tunelu 1x2 w dół do skały macierzystej, a następnie użycie wody do wchodzenia i schodzenia. Aby zejść, wrzuć do niego wiadro z wodą, a następnie wyjmij je, aby spłynęło z wodą. Aby wstać, po prostu umieść nad sobą bloki wody, a następnie wyjmij je i włóż na miejsce, aby unieść się w górę. Poza tym wydobywanie w okolicy y 3-6 to dobra strategia.

Podczas gdy „schodząca” strona tunelu górniczego jest szybka, „wznosząca się” nie. Zalecałbym używanie szyn do wagoników z dopalaczami, aby jechać w górę. Więcej pracy, aby móc go używać, ale przyspieszyłby podróż (zarówno w górę, jak i w dół).
@Lysarion: Używałem tej strategii do poszukiwania diamentów i działa całkiem nieźle. Nie sądzę, żeby powrót był taki trudny.
@Nathan2055 Lysarion powiedział „wolno”, a nie mocno. To nie jest trudne, to po prostu strasznie powolny sposób podróżowania. Drabiny są nawet szybsze.
#19
+7
user7179
2011-02-18 06:43:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najłatwiejszym sposobem jest wydobycie poziomego tunelu 2x2. Możesz w ten sposób pokryć 8 bloków, z taką samą ilością bloków wydobytych jak kopalnia odgałęziona, która ujawnia tylko 6 bloków. Jeśli chodzi o wstawanie i schodzenie, użyj poduszki do spadania wody (aby wskoczyć, musi mieć 2 głębokości) i DRABINY wodnej (sprawdź filmy na youtube, aby zobaczyć, co to jest).

Wydobywanie tunelu 2x2 trwa o 100% dłużej i odsłania tylko o 33% więcej bloków w porównaniu do tunelu 1x2. To jest wyraźnie mniej wydajne.
#20
+5
Zibbobz
2014-08-07 20:59:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto dobry sposób na szybkie wchodzenie i schodzenie z kopalni bez konieczności stosowania skomplikowanych wind wodnych lub drogich torów wagoników.

Najpierw weź kilka patyków i zbuduj co najmniej jeden pełny stos drabin.

Następnie wykop kolumnę z jednego bloku w górę o wysokości dwóch i trzech długości. Umieść pochodnię na drugim końcu na górze, aby zapalić. Następnie wykop trzy w dół w swojej kolumnie i umieść drabiny kierujące się na szczyt góry, gdzie zaczyna się Twoja kolumna.

Wykop z drabiny do kolumny, dwie przecznice wysokie i trzy przecznice dalej, i potem w dół, tak jak zrobiłeś to z początkową kolumną, umieszczając pochodnie i drabiny w podobnych pozycjach. Nadal kopalni w dół w ten sposób, i trzeba mieć 'schody', który wygląda następująco: (X = Ściany, O = Open Space)

 XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXOOOOXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXOOOXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXOOOOOOXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXOOOOOOXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXOOOXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXOOOOOOXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXOOOOOOXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXOOOXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXOOOOOOXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXOOOOOOXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXOOOXXXXXXXXXXXXXXXXXX 

Tworzy to trzy głębokie „stopnie”, po których można zejść bez martwienia się o obrażenia od upadku oraz drabinę z powrotem na powierzchnię w przeciwnym kierunku.

Może to zająć trochę eksperymentowania, aby było dobrze, i nie możesz się wahać, wchodząc do niego, ponieważ przypadkowo wspinasz się trochę po drabinie i odniesiesz obrażenia od upadku (bardzo niewielkie). Aby zmniejszyć szansę na to, możesz zamiast tego użyć dwu głębokiego kroku, chociaż nie będzie to tak szybkie zejście w dół.

Dodatkową zaletą kolumny o trzech długościach jest to, że środek każdego „kroku” stanowi idealne miejsce rozpoczęcia eksploracji gałęzi po osiągnięciu pożądanej głębokości.

#21
+4
Fennekin
2015-09-21 23:11:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym dodać trochę (KREATYWNOŚCI) do wydobywania gałęzi.

konwencjonalne wydobywanie gałęzi zostało wyjaśnione powyżej. także w odpowiedzi siedmiostronnej kostki jest wzmianka, że ​​żyły występują w blokach 2x2 .

generalnie myślimy, że wydobycie w ujęciu 2d rozważymy trzeci wymiar.

made an illustration showing the method

(to tylko ilustracja), więc wełna ma pokazać, że między korytarzami pozostały 4 przestrzenie.

powód pozostawienia 4 spacji: -

 • (Zakładając, że żyły występują w blokach 2x2 ) żyła może pojawić się w środku 2 blok (z 4 bloków wełny, tj. różowej i niebieskiej wełny na tym rysunku), aby można go było zauważyć podczas wydobywania korytarzy na drugim piętrze (1, 3, 5, .....)

 • ta sama zasada możliwości wykrycia żył dotyczy korytarza na (2, 4, 6, .....)

 • powyższe pokazuje możliwą żyłę środkowego bloku . blok sąsiadujący z cyjanem i bordo (na rysunku) można łatwo zobaczyć, więc nie ma co do tego wątpliwości.

więc ta metoda zmniejsza liczbę wydobywanych bloków i zwiększa wydajność w odniesieniu do czas.

Kluczowe założenia: żyły pojawiają się w 2x2xX (istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo powstania żyły 1x1x1).

Doprowadzi to do wielokrotnego odkrywania tej samej żyły, co jest ewidentnym marnotrawstwem.Dlatego alternatywne piętra są dobre tylko wtedy, gdy chcesz uzyskać wszystkie żyły w okolicy, ze względu na ograniczenia przestrzenne dla twojej kopalni.
w rzeczywistości koncepcja alternatywnego piętra przyszła mi do głowy podczas gry w krasnoludów.bardzo mi to pomogło.teraz stosuję go w moim rzemiośle, to na pewno pomoże tutaj.
#22
+4
Quijibo
2019-05-02 21:51:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od czasu opublikowania większości pozostałych odpowiedzi pojawiło się sporo możliwych ulepszeń w wydobywaniu.

Po pierwsze transport z góry na dół: windy wodne. W aktualizacji 1.13 ulepszono mechanikę wody, w tym łatwy sposób ustawiania superszybkich wind wodnych.

Schodząc w dół potrzebujesz tylko starej metody: woda na samym dnie zapobiega uszkodzeniom spowodowanym długim upadkiem.

Jednak po drodze możesz umieścić piasek Duszy pod windą wodną, ​​która zabierze Cię na szczyt w ciągu kilku sekund, a jako bonus zapobiega utonięciu, ponieważ piasek Duszy wytwarza bąbelki, jak pokazano na obrazku :

Soul sand.

Następnie możesz zmieścić się w przestrzeni, która jest jeden blok wysoko! Są dwie metody, aby to zadziałało.

 1. Używanie Elytry do lotu na małą przestrzeń, lecąc do jednego bloku. Oto konfiguracja:

One block.

Może się wydawać, że ciężko będzie Ci kopać z głową w kamieniu, ale nie odniesiesz żadnych obrażeń spowodowanych uduszeniem, a punkt widzenia wygląda następująco:

POV.

 1. Wpłynięcie do dziury. Ta metoda jest bardzo podobna do metody Elytra. Nakładasz trochę wody, zaczynasz w niej pływać i wpływasz do szczeliny 1x1x1. Jest łatwiejszy do ustawienia niż zdobycie Elytry, ale wymaga ciągłego noszenia wiadra z wodą.

Niestety obie te metody zostały znacznie zdegradowane, ponieważ występuje ogromna kara do prędkości ruchu (maksymalna prędkość jest mniej więcej taka sama jak podczas skradania się), ponieważ gracz pozostaje w pozycji do latania / pływania:

Howdy.

Nawet po obniżeniu poziomu bloków ujawnionych w czasie jest nadal nieco wyższy niż w przypadku kopania korytarza 2x1 i nie masz już głowy w bloku powyżej.

Ostatnia wskazówka, jaką mam, to using subtitles.Może się to wydawać głupią lub bezużyteczną funkcją podczas wydobywania, ale dla mnie działa jak wyszukiwarka jaskiń.Jeśli wydobywasz wokół współrzędnej Y 10, co robi większość graczy, będziesz w stanie bardzo łatwo śledzić pobliskie jaskinie.Za każdym razem, gdy zobaczysz podtytuł „Lawa wyskakuje”, wiesz, że jesteś w pobliżu jaskini.Spójrz w kierunku, z którego pochodzą napisy, i zacznij kopać.Dźwięki, które dochodzą z daleka i są wykrywane przez napisy, są prawie niewykrywalne przez zwykłe słuchanie (przynajmniej dla mnie).

Subtitles.

Jeśli więc lubisz eksplorować jaskinie, jest to sposób na znaczne zwiększenie szans na ich znalezienie.

#23
+3
RudolfJelin
2016-04-01 00:03:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Doszedłem do skrajności i po ~ 30 godzinach gry w Minecrafta z maksymalnym wyposażeniem otrzymałem następujące wyniki:

Wydobywanie jaskiniowe: ~ 80 diamentów, ~ 350 rudy żelaza, ~ 90 złota, ~ 250 bloków Redsone

Wydobywanie gałęzi: ~ 140 dia, ~ 200 żelaza, ~ 60 złota, nie wiem, ile RS

Wydobycie przestrzeni 100x100x10 bloków (dokładnie): ~ 15 dia, ~ 100 żelaza,?złoty, ~ 150 bloków RS.

Rentgen, 2 godziny: ~ 280 średnicy rudy, ~ 150 żelaza, ~ 110 złota, ~ 20 bloków RS, 25 szmaragdów.

Każda metoda była dobra do czegoś: metoda jaskiniowa dla Iron & RS, kopalnia Branch dla diamentów i ostatnia metoda na utratę czasu, zdobycie ton kamienia i rozbicie wszystkich kilofów.Wtedy metoda rentgenowska była super, max diamentów, bez węgla, bez czerwonego kamienia.To wszystko.
Zauważ, że kopalnia gałęzi ma każdą gałąź, nawet tę główną o długości 350 bloków

#24
+2
Slayner
2015-12-29 16:53:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To jest aktualizacja dotycząca całej nowej wersji wydanej od czasu zadawania tego pytania, ponieważ do tej pory jest to 1.8.X).

Mojang dokonał pewnych zmian w generowaniu zasobów i jaskini.Ponieważ wydobycie gałęzi było używane przez prawie wszystkich graczy, Mojang zdecydował, że nie powinien to być najlepszy przypadek do znajdowania zasobów, ponieważ jaskinia, w której podobno miało być to, czego chcieli, generacja naziemna była w tym czasie zła.>

Aby przeciwdziałać zoptymalizowanemu wydobywaniu (używając technologii opisanej powyżej na warstwie 11, aby nie mieć jeziora lawy).

Więc zmieniają kod generowania, aby więcej zasobów pojawiało się w jaskini,i stwórz lepszą jaskinię wokół mapy.

Eksploracja jest teraz prawie zawsze bardziej wydajna niż optymalizacja wydobycia.Nadal możesz korzystać z optymalizowanego wydobycia, abyś mógł znaleźć część jaskini na dobrym poziomie na przykład dla diamentów (w ten sposób możesz mieć diamenty, czerwony kamień, lapis, żelazo i złoto).

Czy masz jakieś odniesienia do kopii zapasowej twierdzenia o zmianie generowania zasobów?Trudno mi w to uwierzyć, a [wiki] (http://minecraft.gamepedia.com/Ore) nie wspomina o niczym takim.Co więcej, jaskinie zawsze były bardziej wydajne ze względu na większą odsłoniętą powierzchnię, ale jest również ograniczone przez istnienie jaskiń.
@MrLemon Zdekompilowałem kod i obserwowałem algorytm generowanych zasobów, a ponadto tego chciał Notch.Jeśli dobrze pamiętam, zmieniają to z 1.8.0.
[Wiki] (minecraft.gamepedia.com/ore) NIE wspomina o czymś na wykresie historii, przy 1,8, mówi, że wytwarzanie rudy jest [email protected]
@John nieważne ich, po prostu lubią nie głosować, jeśli muszą pracować, aby znaleźć odpowiedź
#25
-2
Anubian Noob
2013-08-07 20:06:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właściwie uważam, że najbardziej efektywnym sposobem jest zejście do warstwy 12 (lub jakiejkolwiek innej ulubionej warstwy) przy użyciu spiralnych schodów 2x2. Podczas wydobywania sugerowałbym rozpocząć od 2 wysokiego 1 szerokiego tunelu, a następnie rozgałęziać się co 3-6 bloków, stając w głównym korytarzu i uderzając w ściany. Ten meathod zapewnia maksymalne pokrycie niewielkiej ilości wydobytych bloków. Jeśli widzisz zasoby, które chcesz wydobyć.

To nie dodaje niczego, co nie zostało wcześniej powiedziane. To, co opisujesz, nazywa się „wydobywaniem gałęzi”, co już mówi przyjęta odpowiedź sprzed trzech lat.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...