Pytanie:
Czy są jakieś przerażające skoki / gigantyczne potwory morskie, które mogłyby wpłynąć na kogoś z talasofobią?
Mage Xy
2017-02-15 02:35:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie kupiłem Subnautica z najnowszego Humble Bundle i zawsze chciałem go wypróbować.Wygląda pięknie i zazwyczaj lubię gry survivalowe / eksploracyjne.Mam jednak łagodny przypadek talasofobii - pomysł pływania w rozległym paśmie otwartej wody przeraża mnie, gdy wiem, że olbrzymi rekin może przyjść i zjeść mnie bez większego zamieszania, a tojest naprawdę największym powodem, dla którego nie zacząłem grać wcześniej.(Do licha, kiedy byłem młodszy, śmiertelnie bałem się tego gigantycznego węgorza na poziomie wraku Super Mario 64).

Myślę, że poradziłbym sobie dobrze, gdybym wiedział, czego się spodziewać.Czy są jakieś punkty w grze, w których spotykasz gigantyczne, niebezpieczne ryby?Jeśli tak, to jakie ostrzeżenie jest wysyłane, gdy nadchodzą do ataku?

Opierając się tylko na szybkim wyszukiwaniu: „Jumpscares in Subnautica”, otrzymujesz sporo postów na reddicie, wątków itp., Które sugerują, że jest ich sporo.https://www.reddit.com/r/subnautica/comments/5f64bw/spookiest_jumpscare_in_subnautica_ever/ https://www.reddit.com/r/subnautica/comments/3mt2vp/worst_jumpscare_i_ever_had_in_this_game_so_far
Ta gra z pewnością może cię przestraszyć, jeśli boisz się otwartej wody.Chociaż z tego, co wiem o grze, gra ma więcej pływania na rafie niż pływania na wodach otwartych (chociaż nie grałem w to dużo).
Sześć odpowiedzi:
#1
+37
Timmy Jim
2017-02-15 02:43:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiedziałbym tak , są przerażające skoki, ale nie celowo. Oto kilka przypadków, w których możesz się przestraszyć:

  • Lewiatani-Żniwiarze mogą się do ciebie podkradać. Dzieje się tak częściowo dlatego, że czasami gra nie odradza ich od razu, dopóki nie jesteś zbyt blisko, aby naprawdę uciec (nie sądzę, aby tak się stało, ponieważ dziwne jest niesprawiedliwe odradzanie niebezpiecznej istoty takiej jak ta przed ty - to prawdopodobnie błąd). Są agresywni i mogą cię dość szybko zabić. Sytuacja może się pogorszyć, jeśli podróżujesz szybko w Seamoth i nagle przed tobą pojawia się Żniwiarz. Reaper Leviathans mają bardzo zauważalny dźwięk, który można jednak dość łatwo usłyszeć.

  • Rekiny piaskowe mogą zakopać się w piasku, wyskoczyć i ugryźć. Zwykle jest to rzadkie, ale jest możliwe. Zwykle widać ich płetwy wystające z piasku. Unikaj zbliżania się do płetwy.

  • Lewiatany ze smokami morskimi to ogromne stworzenia, które na szczęście znajdują się bardzo daleko w oceanie (~ 1400m +). Wydają bardzo wyraźny dźwięk i są agresywne, jednak obszar, na który je trafisz, jest bardzo duży, co sprawia, że ​​unikanie ich jest dość łatwe. Trudno byłoby się nimi przestraszyć, ponieważ zazwyczaj można je zobaczyć, zanim oni zobaczą Ciebie.

  • Przestrzeniak może pojawić się tuż przed tobą (i jest to zamierzone). Teleportuje się do ciebie / wokół ciebie i może teleportować cię do niego (nawet jeśli jesteś w pojeździe) i zaatakować.

  • Mesmery mogą czasami wydawać się niewidoczne (chociaż uważam, że nie jest to zamierzone) i nieznacznie przejmują kontrolę nad twoim ruchem. Kiedy to zrobią, zaczniesz automatycznie płynąć w ich kierunku (czemu możesz się oprzeć), a twój skafander zacznie do ciebie mówić, mówiąc, żeby popłynąć w stronę stworzenia. Jeśli podejdziesz do nich zbyt blisko, gdy cię kontrolują, odniesiesz obrażenia.

  • Kraby-węże chowają się wewnątrz gigantycznych fioletowych grzybów galaretowatych w Jaskini Żelogrzybów. Mogą wyskoczyć z wierzchołka tych grzybów i cię zaatakować. Zazwyczaj można je zobaczyć najpierw siedząc w otworach na górze grzybów. Po prostu zachowaj odpowiednią odległość, aby ich ominąć.

  • Crashfish przebywają w swoich zasobnikach na bezpiecznych płyciznach. Jeśli podejdziesz zbyt blisko ich strąków, otworzą się i zaczną na ciebie latać. Wybuchną po około 5 sekundach od ścigania cię. To nie jest przerażające, chyba że całkowicie przegapisz ich zauważalne strąki. Robią też sporo hałasu, kiedy zaczynają do ciebie pływać.

  • Krwawiacze są dość małe i przyczepiają się do ramienia gracza i zaczynają zadawać obrażenia. Może to wywołać strach przed skokiem, jeśli nie zobaczysz tych małych stworzeń i nagle przyczepią się do ciebie. Aby je zdjąć, uderz je drugą ręką lub kontynuuj pływanie. Trzymanie się nie jest dobrym pomysłem.

Reszta wrogiej fauny w grze jest zazwyczaj łatwa do zauważenia i tak naprawdę nie wywołuje strachu przed skokiem. Najprawdopodobniej zobaczysz je, zanim cię zobaczą, a aby uniknąć wszelkich stworzeń, po prostu zachowaj dystans.

Miej oczy szeroko otwarte, a myślę, że wszystko będzie w porządku. Ciesz się tą fantastyczną grą!

Ciągłe edycje, w których dodajesz coraz więcej niebezpieczeństw, dają mi atak lęku lol.Szczególnie przerażają mnie gigantyczne ryby (Reaper i Sea Dragon Leviathans).Może przejdę dalej lub po prostu trzymam się płytkich obszarów, jak sugeruje Polygnome ...
@MageXy Przepraszam!Wiem, że rekomendacje są nie na temat, ale byłbyś głupcem, gdybyś pominął tę grę.To po prostu niesamowite.Buggy, ale niesamowity.Myślę, że na razie skończyłem z edycjami (dopóki nie dodają więcej stworzeń;)).Naprawdę nie jest tak źle, zwłaszcza gdy poznasz obszary, w których przebywają określone stworzenia.Istnieje polecenie konsoli o nazwie [`invisible`] (http://subnautica.wikia.com/wiki/Debug_Console_Commands), którego możesz użyć.To sprawia, że wszystkie stworzenia cię ignorują.Możesz to wykorzystać, aby tego wszystkiego uniknąć.
@MageXy och, i uważaj na [Tiger Plants] (http://subnautica.wikia.com/wiki/Tiger_Plant).Strzelają w ciebie kolcami, jeśli podejdziesz zbyt blisko.Są kolczasto wyglądającą rośliną, która zajmuje się tylko własnym biznesem.Nie służą one żadnemu innemu celowi niż zastrzelenie cię, jeśli podejdziesz zbyt blisko.Więc znowu zachowaj dystans!
Mogę spróbować za pomocą polecenia niewidzialności.Słyszałem tak dobre rzeczy o tej grze, to tylko moje osobiste powiązanie z istotami głębinowymi, które mnie powstrzymują.To irytujące, ponieważ mogę dobrze grać w inne gry polegające na straszeniu skokami.: P
@MageXy Jako ktoś, kto nienawidzi skakania, lewiatan-Żniwiarz jest jedynym, który naprawdę sprawia mi kłopoty.Chwyta twój seamoth i natychmiast obraca cię twarzą do niego.To sprawi, że skoczysz.Odkryłem, że trzymanie się powierzchni i rezerwowanie jej, gdy muszę odwiedzić Aurorę, to najlepszy sposób na uniknięcie tego, który przyciąga większość graczy.
@MageXy [to zostało wydane niedawno] (https://www.rockpapershotgun.com/2017/02/24/subnautica-horror/) o tym, jak Subnautica jest „potajemnie genialną grą typu horror”.
Nie mogę powiedzieć, że się nie zgadzam.W końcu udało mi się zbudować cyklopa (po 60 dniach w grze) i pomimo świadomości, że jest on niezniszczalny, nadal panikuję, gdy widzę Żniwiarza pływającego leniwie pode mną w biomie górskim.Dopiero teraz zaczynam badać biom żelogrzybów i stwierdzam, że ten sam strach pochodzi od tych cholernych krabów.
@MageXy [Ghost Leviathan] (http://subnautica.wikia.com/wiki/Ghost_Leviathan) jest obecnie w fazie rozwoju!
#2
+12
Polygnome
2017-02-15 02:43:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak.Ty robisz.Jest to survivalowa gra eksploracyjna &, a cała gra obraca się wokół odkrywania niebezpiecznych miejsc, w których przebywają mniej lub bardziej niebezpieczne stworzenia.Będziesz musiał ich unikać (w grze nie ma prawie żadnej broni).

Te stworzenia mogą się do ciebie podkraść i zaatakować z zaskoczenia.

Mimo to, jeśli grasz tylko w trybie piaskownicy i cieszysz się podstawowym aspektem gry, możesz prawie zawsze pozostać w obszarze „Bezpieczne mielizny”, w którym nie ma drapieżników, i mieć dość spokojny, ale wizualnyprzyjemna gra.

#3
+7
HalcyonSerenade
2017-09-14 14:46:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli obawiasz się otwartych wód, Subnautica będzie dość przerażającym doświadczeniem - w pewnym sensie wykorzystuje to uczucie. I chociaż nie ma prawdziwych wyrzutni, całe oczekiwanie, które naturalnie wzbudza, może sprawić, że każde lekko zaskakujące wydarzenie będzie wyglądać jak skocznia.

Ale posłuchaj mnie trochę, ponieważ wydaje mi się, że pochodzę z podobnego miejsca co Ty, a jednak Subnautica stała się jedną z moich ulubionych gier typu eksploracyjnego.

Więc podobnie boję się sytuacji na rozległych wodach otwartych - klinicznie nie potwierdzonych ani nic takiego, ale sytuacja z węgorzem, o której wspomniałeś w SM64, była jedną z najbardziej przerażających części mojego dzieciństwa i było ich wiele lata, zanim mogłem się z nim zmierzyć (a nawet wtedy tylko na mniejszym ekranie wersji DS!). Szef węgorza w Mario Sunshine dał mi wiele podobnych problemów i nawet się nie poruszył . Do licha, są takie miejsca w Wind Waker, na które wciąż nie patrzyłem do dziś z powodu wrogów Sea Hat i tego, jak bezradni czuję się, gdy wyrzucają mnie z łodzi, chociaż wiem, że nie ma nic w wodzie, na co jestem podatny. I nawet nie każ mi zaczynać całego obszaru Great Bay w Majora's Mask, zwłaszcza Pinnacle Rock i ... węgorzy.

Nie wiem, jak bardzo jest to trudne, ale mogę przynajmniej powiedzieć, że mam pojęcie, skąd pochodzisz - duże, otwarte odcinki wodne były czymś, co szczególnie zauważyłem, że nie Nie radzę sobie dobrze psychicznie, nawet jeśli czasami wiemy, że nic nieoczekiwanego się nie wydarzy.

Subnautica? Uważam, że jest to świetna równowaga między „to wszystko w twojej głowie” a spełnianiem napiętych oczekiwań. Możesz zawsze usłyszeć bardzo niebezpieczne stworzenia z daleka, na długo zanim cię zaatakują. (Jedyną przeszkodą w tym jest, jak powiedzieli inni, niewłaściwa prędkość ładowania w grze, gdy podróżujesz z dużą prędkością w pojazdach. Jedynym prawdziwym rozwiązaniem jest unikanie pewnych „niebezpiecznych stref”, gdy trzeba podróżować szybko). w rzeczywistości brzmią znacznie bliżej niż w rzeczywistości, co nie do końca mi się podoba, ale to dowód na to, jak daleko jesteś w stanie wykryć zagrożenia. Zasadniczo jedyną rzeczą, która sprawia, że ​​jest to „przerażające”, to ty - tak naprawdę nie stosuje się żadnej typowej taktyki w stylu horroru, jak czekanie, aż spojrzysz na potwora, zanim wyskoczy, aby dać jesteś zjawa. To po prostu część naturalnego przebiegu gry, która wydaje mi się niesamowicie zabawna.

Najbardziej zbliżoną do „wyskoków”, która naprawdę się zdarza, jest to, że jesteś świadomy zagrożenia z powodu jego dźwięków, próbujesz go ominąć, sprawdzasz okresowo, aby sprawdzić jego lokalizację, a następnie często jest znacznie bliżej, niż myślałeś. Być może nawet wyglądałeś tylko , gdy wydawał dźwięk „Atakuję cię”, wypełniając wszystkie elementy „przerażenia z wyskoku” przez przypadek.

Nie wszystkie środowiska również zawierają potencjalne zagrożenia. Większość zagrożeń jest blisko ziemi, gdzie nie odczuwam „terroru na wodach otwartych” prawie tak bardzo. W rzeczywistości przez cały czas obserwuję ziemię, unikając największych „otwartych” przestrzeni, ponieważ A) oni mnie przerażają i B) w 90% przypadków nie ma nic w takich przestrzeniach. Zdecydowanie nic użytecznego w takich przestrzeniach. A w miejscach, gdzie uczucie „rozległych otwartych wód” wciąż istnieje, nawet gdy znajduje się blisko ziemi lub ściany, nie zawsze czają się żadne rzeczywiste niebezpieczeństwa. W pewnym sensie dowiadujesz się, które miejsca niosą ze sobą niebezpieczeństwa, co prowadzi do tego dziwnego uczucia „te wody sprawiają, że czuję się bardzo niekomfortowo, ale wiem, że nie grozi mi niebezpieczeństwo”. Rezultatem jest coś w rodzaju uczucia „zachwytu”, ponieważ wciąż jestem wstrząśnięty wrażeniem na otwartej wodzie, ale ponieważ jestem pewny, że jestem bezpieczny, strach jest zredukowany głównie do impulsu cielesnego. To dość surrealistyczne uczucie, że nie możesz doświadczyć zbyt wiele, co moim zdaniem Subnautica zapewnia raczej wyjątkowo.

(Jest kawałek bazy morskiej zwany „pomieszczeniem skanera”, który umożliwia pilotowanie małych dronów z kamerami w dość dużym promieniu wokół pomieszczenia. Wrogowie przeważnie je ignorują, więc są bardzo przydatne ustawić jako posterunki zwiadowcze, aby zobaczyć, gdzie przebywają potencjalnie bardzo przerażające potwory - co pozwala albo wymyślić plan gry, jak się ich skradać lub , aby wiedzieć, jakich obszarów w ogóle unikać)

Tak więc, tak, pochodzę przynajmniej z podobnego miejsca, z ciągłym lękiem przed dużymi wodami otwartymi (ogólnie otwarte przestrzenie, ale te wodne są najgorsze), ale ja ' Przekonałem się, że wpływa to na moją radość z gry. Mam nadzieję, że jeśli nie grałeś wcześniej, gdy ludzie odpowiadali kilka miesięcy temu, nadal spróbujesz. Wiem, że powiedzenie „to wszystko w twojej głowie” nie pomaga… ale w tym przypadku dla mnie to sprawiło, że było lepiej !

#4
+3
Maethendias
2017-04-21 02:45:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gra może być naprawdę przerażająca.

Oprócz rzeczy, o których wspominali ludzie, wody mogą być bardzo rozległe, a jeśli masz tę fobię, naprawdę nie polecałbym tej gry.

Nie cierpię na tę fobię, ale nawet ja czuję się nieswojo, gdy nagle docieram do końca mapy i jest tam tylko ciemna przepaść.

#5
+1
Austin
2017-02-15 07:08:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, są przerażające skoki.Jak powiedziano w innych odpowiedziach, Żniwiarze Lewiatani uwielbiają się skradać.Jeśli jednak wpadniesz w panikę, zamknij oczy i myśl spokojnie, aby się nie bać.Pamiętaj też, że możesz zdobyć broń, więc jeśli coś cię przeraża, to POW.Okej.

Jak będzie postępował w grze z zamkniętymi oczami ...?
Jak powiedziała druga odpowiedź, tak naprawdę w grze nie ma broni.Obecnie jest nóż i karabin zastojowy (który nie zadaje obrażeń, a jedynie zamraża wrogów w miejscu na określony czas).Uderzenie nożem lewiatana jest samobójcze, podobnie jak reszta wrogów.Dla Seamotha są torpedy, ale moim zdaniem są one niepraktyczne.
Gra - celowo - zawiera bardzo mało broni.To spokojna gra.Masz nóż, który jest narzędziem i jest niepraktyczny do walki, oraz karabin zastoinowy / karabin napędowy.Obie nie są śmiercionośne i są tylko przeciwnikami.Jedyną śmiercionośną bronią są torpedy gazowe w Seamoth, ale nawet z nimi zabijanie bardziej niebezpiecznych stworzeń jest trudnym zadaniem.
#6
+1
Philipp
2017-06-28 17:42:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

„Gra, w której napotykasz gigantyczne, niebezpieczne ryby” to całkiem trafny slogan dla Subnautica.Zabawa polega głównie na eksploracji dna oceanu, unikając niebezpiecznych stworzeń morskich.Tak, zaskoczą cię.I tak, będą przerażające.Oprócz śmierci morskiej przez potwora, umrzesz też często przez utonięcie.

Mam też lekką fobię zwierząt morskich i roślin morskich.Ale to sprawia, że gra jest dla mnie jeszcze przyjemniejsza.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...