Pytanie:
Jak znaleźć diamenty?
Brant
2010-09-25 01:57:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trwałość narzędzi żelaznych zaczyna mnie naprawdę denerwować, ale przez wszystkie godziny grania natknąłem się tylko na jeden depozyt rudy diamentu, który zapewnia około 7 diamentów.

Jaki jest najlepszy sposób zlokalizować więcej w trybie przetrwania? Gdzie jest najczęściej spotykany?

Diamond ore

Oczywiście poza obszarem dużego tyłka, który próbujesz wydobyć!
Pięć odpowiedzi:
#1
+49
LessPop_MoreFizz
2010-09-25 02:46:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W razie wątpliwości znajdź jaskinię.

Jeśli nie widzisz niczego na powierzchni, kop głębiej .

Naprawdę, to wszystko jest do tego. Ogólnie rzecz biorąc, nie znajdziesz Diamentu znacznie powyżej 10 poziomów powyżej Bedrock.

Poniższy wykres (zaczerpnięty z interaktywnego wykresu dystrybucji bloków MC TR) pokazuje gęstość diamentu w jednym wygenerowanym świecie. 0 na osi X reprezentuje podłoże skalne. 255 to wierzchołek nieba.

Density of Diamond

+1 za pierwsze zdanie. Większość zasobów, które znalazłem, znajdowała się w naturalnych jaskiniach. Ale ostrzegam, jeśli kiedykolwiek spojrzałeś na mapę jaskini, wiesz, że jest tam prawdziwy labirynt.
Czy zdanie pierwsze i drugie nie są sprzeczne? Poniższe zdania (i wykres) zasadniczo mówią, że powyżej poziomu 20 nie ma * diamentów, podczas gdy jaskinie mogą znajdować się na wszystkich poziomach.
Więc mówisz, Lucy nie jest na niebie z diamentami.
Myślę, że punkt @Cyclops' jest dobry, ale wydaje mi się, że zaletą jaskiń jest to, że eksponują duże obszary powierzchni bez konieczności wykonywania jakichkolwiek wykopów i musisz połączyć ten wgląd ze świadomością, że diamenty występują tylko <=16 wysokości i dlatego szukaj jaskiń, które schodzą w dół w pobliżu podłoża skalnego.Trudno to oczywiście przewidzieć na podstawie wejścia do jaskini - wystarczy, że udasz się je wszystkie zbadać.
@JonathanHartley Lub eksploruj * głęboko *.
#2
+10
Keaanu
2010-09-25 07:51:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podążaj ścieżką, która została wcześniej zaminowana przez wodę . Wszystko, co musisz zrobić, to wymienić blok źródłowy (blok, z którego wydaje się wypływać woda), a woda przestanie płynąć, umożliwiając łatwe przejście przez jaskinię.

Po zatrzymaniu przepływu wody podążaj jej dawną ścieżką. Twoja ścieżka nie tylko zostanie wytyczona dla Ciebie, ale będzie o wiele bardziej prawdopodobne, że znajdziesz węgiel, złoto, czerwoną rudę i diament.

Co ciekawe, nigdy wcześniej nie widziałem, aby woda schodziła tak głęboko. Alternatywą dla jej zablokowania może być użycie drabiny do stworzenia bańki.
Często wydobywany szyb rozłupuje się na kilka szybów i / lub prowadzi do innego źródła wody, które możesz zatkać i powtórzyć. Ponadto wymiana bloku źródłowego na kamień lub brud jest po prostu tańsza i łatwiejsza niż użycie drabin lub znaków.
Technika blokowania lub usuwania bloków źródłowych wody w celu ułatwienia przejścia jest dobra, ale dla pomysłu, że woda w jakiś sposób wydobyła tunel, musiałbym powiedzieć `` potrzebne źródło '' - nie sądzęW ten sposób działa generowanie jaskiń Minecraft.
#3
+7
Chaseg1234567890
2011-10-24 01:45:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednym ze sposobów znajdowania wielu diamentów jest zrobienie czegoś, co nazwałem pokojami górniczymi. Jak to zrobić, to wykopać schody w dół, aż znajdziesz się kilka przecznic nad podłożem skalnym. Kiedy tam dotrzesz, kop jak najdalej w prawo bez ruchu i zrób to samo w lewo (twój tunel powinien już wyglądać jak litera „T”). Wejdź do prawego tunelu i wykop tunel po lewej (tak długo, jak chcesz). Następnie wykopujesz 9 bloków w lewo. kiedy to zrobisz, ponownie skręć w lewo i kop, aż znajdziesz tunel. Następnie rozkop cały obszar pomiędzy tunelami. Korzystając z tej strategii, w ciągu godziny znalazłem 30 diamentów, 75 czerwonego kamienia, 36 żelaza i ładunek węgla. Mam nadzieję, że to pomoże

+1 Dokładnie to, o czym myślałem. Witamy w Gaming Stack Exchange!
@fireDude67 To jest ** nie ** [Branch Mining] (http://www.minecraftwiki.net/wiki/Tutorials/Branch_Mining). Chaseg sugeruje utworzenie kilku tuneli, które tworzą zarys dużego prostokąta, a następnie wydobycie każdego bloku w prostokącie. Wydobywanie gałęzi jest znacznie bardziej wydajne i obejmuje odsłonięcie maksymalnej możliwej powierzchni (a tym samym minerałów) przy minimalnej możliwej ilości kopania. Jest o wiele bardziej wydajna niż metoda opisana przez Chasega.
#4
  0
StarPilot
2012-05-12 21:33:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby polować na diament, sięgnij do skały macierzystej. Diamenty występują tylko na 10 najniższych poziomach gry Minecraft. Gdy znajdziesz się na odpowiedniej głębokości, zacznij kopać gałęzie eksploracyjne, aż znajdziesz to, czego szukasz.

Aby uzyskać więcej informacji na temat najbardziej efektywnego wydobycia i skutecznej podróży do warstwy podłoża, zobacz Co jest najbardziej wydajne Strategia wydobywania w Minecrafcie?

#5
  0
LeDerp
2016-05-19 21:50:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wypróbowałem dwie lub trzy różne metody, z których jedna wyróżnia się wydajnością. Nie będziesz potrzebować niczego więcej niż to, co zwykle zabrałbyś na wyprawę górniczą, poza dodaniem wiadra wody.Po pierwsze, wydobywaj (lub eksploruj) do ogólnego poziomu generowania law na najniższym odcinku Overworld, tuż przed uderzeniem w podłoże skalne.Po zlokalizowaniu dużej kałuży lawy wejdź nad nią i umieść wodę z wiadra na sąsiednim lub górnym bloku.Przypomnij sobie wodę i powtórz.Gdy cała lawa zostanie wyczerpana i zostaniesz z posadzką z obsydianu, użyj jej jako płótna do wydobywania terenu.

Ponieważ ten poziom jest dość łatwo dostępny i znajduje się blisko poziomu skały macierzystej, na pewno znajdziesz diamenty.Często usunięcie lawy odsłania diamenty nad basenem lub z boku, którego normalnie by nie widziano.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...