Pytanie:
Czy mogę ufać grom na Steam? Czy na Steamie zainstalowano jakieś niepożądane zachowanie?
Chris W. Rea
2010-07-17 03:25:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

A więc - właśnie kupiłem nową grę Supreme Commander 2 . To pytanie nie dotyczy gry, ale platformy instalacyjnej oprogramowania online, której wydaje się ona wymagać. Dawno nie kupowałem gry i jestem zdziwiony: Najwyraźniej SC2 jest gra na „Steam”.

Kiedy poszedłem zainstalować grę, poprosił mnie o utworzenie nowego konta Steam lub zalogowanie się na istniejące konto. Kliknąłem „Anuluj”, ponieważ nie planuję grać online i nie chcę niczego niepotrzebnego instalować na moim komputerze , ponieważ planuję grać tylko w trybie dla jednego gracza!

Jednak po kliknięciu „Anuluj” instalator poprosił mnie o potwierdzenie, że rzeczywiście chcę anulować instalację gry! Myślałem, że właśnie anulowałem części „online” !

Rozumiem teraz, że Steam jest wymagany przez wiele gier jako forma DRM. Jednak każde oprogramowanie, które twierdzi, że jest DRM i wymaga łączności, niepokoi mnie. Więc naprawdę chcę wiedzieć:

  • Czy mogę ufać tej platformie oprogramowania „Steam” DRM (Digital Rights Management)?

  • Czy ktoś przeprowadził niezależną weryfikację działania tej platformy? (Jestem bardzo nieufny wobec jakiegokolwiek DRM po skandalu dotyczącym ochrony przed kopiowaniem CD Sony BMG. Dzięki Bogu za Marka Russinovicha.)

  • Czy platforma „Steam” instaluje na moim komputerze coś szczególnie nieprzyjemnego lub niepożądanego?

Jedyny problem, jaki miałem z parą, to wyskakujące reklamy, które kuszą mnie podczas tygodnia finałowego.
Moim jedynym problemem jest to, że czasami obniża wersję kupionych przeze mnie gier, nie mówiąc mi o tym. http://www.kotaku.com.au/2010/05/rockstar-no-longer-selling-cracked-max-payne-2-on-steam/
Raz otrzymałem okres półtrwania za darmo z pakietem Counter Strike, ale potem ten pakiet zniknął i nigdy więcej nie znalazłem okresu półtrwania.
@Christian: To wszyscy dystrybutorzy, a nie Steam.
Cieszę się, że ktoś gra w SC2! Jestem na forach Steam SC2 pod tą samą nazwą co tutaj i zwykle gram online (najczęściej hosting jest darmowy dla wszystkich, ale można mnie znaleźć w kilku 3v3 / 4v4s i rankingach).
Zwróć uwagę, że jeśli serwery Steam przestaną działać * (co zdarza się kilka razy w roku, zwykle w okolicach dużej sprzedaży, kiedy ludzie kupują / pobierają dużo rzeczy: |) * i nie jesteś * już * w trybie offline, nie możesz wstecznie działać przełączy się w tryb offline i dlatego ** nie będzie miał dostępu do żadnej z twoich gier, dopóki serwery nie zostaną przywrócone **. Nie jest więc tak radosna-brzoskwiniowo-różowa, jak wszyscy to robią. To powiedziawszy, uwielbiam Steam do takiego stopnia, że ​​zazwyczaj nie kupuję tytułu innego niż AAA, chyba że jest on obsługiwany przez Steam.
Jestem użytkownikiem Steam od lat.Jestem z tego całkowicie zadowolony.Możesz nawet użyć go do zalogowania się na gaming.stackexchange.com
Jak przejść do trybu offline?
Dziewięć odpowiedzi:
#1
+82
user56
2010-07-17 03:28:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, możesz temu zaufać. Jest nieinwazyjny, a wszystko, co robi (przynajmniej), to zarządzanie twoimi grami i łatkami za Ciebie. Wszystko inne jest opcjonalne.

Steam ma tryb offline, w którym możesz grać w swoje gry bez połączenia ze Steam, co zapewnia całkowitą wolność od serwerów Valve.

Nie instaluje się wszystko oprócz oprogramowania, którego potrzebujesz (na przykład DirectX i sterowniki) oraz gier i poprawek. Nic, czego nie chcesz, chyba że nie chcesz instalowanej gry. Jedynym minusem jest to, że te łatki są na ciebie wymuszone, nawet w grach dla jednego gracza. Jeśli programista zdecyduje się „obniżyć” wersję gry lub wprowadzić zmianę, której nie lubisz, niewiele możesz z tym zrobić.

Nie znam żadnej „niezależnej weryfikacji”, ale DRM Steam jest sam w sobie bardzo nieszkodliwy, możesz uruchomić Steam w trybie offline i nie byłoby absolutnie żadnego sposobu, aby ściągnęli dostęp do twojej gry, z wyjątkiem faktu, że nie dostaniesz łatek. Oczywiście każdy inny DRM może zostać użyty przez samą grę, ale nie ma to nic wspólnego ze Steam.

W każdym razie Square Enix już zdecydował się na użycie Steam. Jeśli im nie ufasz, dlaczego instalujesz samą grę?

Osobiście ufam Steam, ale kupuję też gry bez żadnego DRM, od Good Old Games (gog.com). Steam to jedyne miejsce, w którym można zdobyć tytuły na PC z rozsądnym (ale nie idealnym) rozwiązaniem DRM. W.
Czego jeszcze chcesz od DRM bez powodowania, że ​​dystrybutorzy zbankrutują?
Żeby wyjaśnić, tryb offline Steam ostatecznie wygasa i będziesz musiał ponownie się połączyć. To powiedziawszy, Steam wciąż jest świetny.
W wielu przypadkach możesz nawet zagrać w grę Steam bez Steam, po prostu uruchamiając bezpośrednio (niezmodyfikowany) plik wykonywalny.
Ale czy możesz zaufać Steamowi, że pozwoli ci uruchamiać twoje gry za 10 lat? Czy gwarantują, że a) serwery nadal działają, czy b) każda kupiona gra wydaje łatkę bez DRM? Ponieważ jeśli @T M ma rację, a tryb offline wygasa, oznacza to, że twoje gry mogą kiedyś zniknąć.
@Cyclops - to pewność, że ci hacker d00ds będą tam, aby pocieszyć Cię lawiną pęknięć, jeśli taka ewentualność się wydarzy. Moim zdaniem nigdy nie jest to problem.
@shaderach - Ograniczmy się do legalności.
@Arda Xi - tak, ale nie udawajmy też, że większość gier, które można kupić na Steam **, zostało już ** crackowanych. I nie machajmy też flagami o ostrzeżeniu przed jakimś głupim scenariuszem zagłady, w którym Steam wyparowuje i nagle wszystkie nasze gry są nie do zagrania. Szczerze mówiąc, to śmieszne. Mówienie ludziom, że Steam stanowi zagrożenie, ponieważ w przyszłości może nie być możliwe uwierzytelnianie gier **, które są już złamane **, jest co najmniej nieprzydatne, aw najgorszym wręcz nieszczere.
@Shaderach, Oprócz legalności (i staram się zachować zgodność z prawem), istnieje problem z koniecznością pobrania jakiegoś pliku wykonywalnego, o którym mówi nieznajomy, który pozwoli ci zagrać w zhakowaną grę ... Z jakiegoś powodu ** nie lubię ** będąc w tym scenariuszu. A jeśli chodzi o nazwanie tego „głupim scenariuszem zagłady” - tak, jakie są szanse, że * duża firma *, powiedzmy Microsoft (lub Steam), [zamknie swoje serwery muzyczne] (http://arstechnica.com/microsoft /news/2008/04/drm-sucks-redux-microsoft-to-nuke-msn-music-drm-keys.ars), pozostawiając prawowitych właścicieli bez przyszłych zezwoleń?
@Cyclops - szanse wynoszą ** 100% **, że któregoś dnia serwery Steam znikną. Trudno mi uwierzyć, że ktoś mógłby pomyśleć inaczej. Szanse są również ** 100% **, że w twoją grę Steam będzie można grać po śmierci tych serwerów. Jedyne pytanie brzmi: * kto * to umożliwi. Czy możemy teraz wrócić do martwienia się o PRAWDZIWE problemy?
@ArdaXi Nie zapominaj, że łamanie oprogramowania, które kupiłeś, aby działało w twoim systemie, jest legalne w większości jurysdykcji (wiem).
@ver Poza USA. Ustawa DMCA zabrania obchodzenia jakiegokolwiek systemu ochrony przed kopiowaniem. Nie jestem pewien co do innych jurysdykcji.
@Cyclops 90% drogi tam, jak dotąd dobrze.
#2
+31
didi
2010-07-17 09:38:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy mogę zaufać tej platformie oprogramowania „Steam” DRM (Digital Rights Management)?

Korzystając ze Steam przez ponad 2 lata, mogę powiedzieć z całego serca: tak. Początkowo byłem zirytowany tym, że potrzebuję Steam do grania w jedną grę: po tym, jak dostałem kilka gier i dodałem kilku znajomych, z którymi gram: stało się to bezcenne. Podoba mi się wygoda „koniec z płytami CD / kluczami CD”, szybkie pobieranie, zintegrowane aktualizacje… wiele gier, których wcześniej bym nie kupił, po prostu kupiłem, ponieważ jest to tak wygodne. Możesz również zbadać firmę Valve - spójrz na przykład na ilość wsparcia i łatek, które zrobili dla Team Fortress 2 ... w przeciwieństwie do wielu miliardowych firm, takich jak EA, dla ich najlepiej sprzedająca się seria Battlefield. Myślę, że samo to oznacza Valve jako firmę typu stand-up. (Myślę, że TF2 to gra w bzdury, ale okazuj szacunek tam, gdzie to należy.)

Czy ktoś przeprowadził niezależną weryfikację działania tej platformy? (Jestem bardzo nieufny wobec jakiegokolwiek DRM po skandalu dotyczącym ochrony przed kopiowaniem CD Sony BMG. Dzięki Bogu dla Marka Russinovicha.)

Nie słyszałem o czymś takim. Możesz poszukać tego w Google. Steam z pewnością ma potencjał, aby zabrać Twoje prywatne i poufne informacje - tak jak każda inna aplikacja.

Czy platforma „Steam” instaluje na moim komputerze coś szczególnie nieprzyjemnego lub niechcianego?

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​DRM Steam nigdy nie pojawił się jako problem. Należy jednak pamiętać, że kupowane gry mogą mieć dodatkowe oprogramowanie DRM, które jest wymagane do działania gry. Na przykład gry BF wymagają PunkBuster, Anno 1404 ma własne (drakońskie) oprogramowanie DRM. Koniecznie zbadaj samą grę i rodzaj DRM, z którego korzysta.


Czy Twoje obawy są bezpodstawne? W dużej mierze myślę, że tak. Nie słyszałem o osobie, która miałaby problemy z DRM Steam.

+1 za wartość dodaną przez Valve do gier, które już kupiłeś. To bardzo mnie przekonało.
Jeśli chodzi o zbieranie informacji o ludziach, Steam pyta ludzi o udział w ankiecie dotyczącej sprzętu / oprogramowania (co roku). I oczywiście zbiera czas rozgrywki.
O dodatkowym oprogramowaniu DRM spójrz na tę listę: http://steamdrm.flibitijibibo.com/
+1, ale nadal warto wspomnieć, że słaby „tryb offline” może czasami stanowić spory problem.
@DenilsonSá Ta ankieta jest opcjonalna i służy wyłącznie do poprawy ich usług.
Mała poprawka - [PunkBuster] (http://en.wikipedia.org/wiki/PunkBuster) to [oprogramowanie / narzędzie przeciw oszustwom / hakowaniu] (http://en.wikipedia.org/wiki/Cheating_in_online_games# Anti-cheating_methods_and_limitations) podobny do [VAC] Valve (http://en.wikipedia.org/wiki/Valve_Anti-Cheat) i nie ma nic wspólnego z ochroną gier przed kopiowaniem lub graniem nielegalnie.
Steam jest w porządku, ale polecam przeczytanie EULA innych systemów DRM i anti-cheat.Na przykład.z [PunkBuster] (http://storefront.steampowered.com/pbeula/): „[PunkBuster] może być uważany za inwazyjny” i może przesyłać „dowolne pliki znajdujące się na dysku twardym” i „rzeczywiste zrzuty ekranu” systemu.Co najważniejsze, gra będzie nadal działać, jeśli odrzucisz umowę EULA.
#3
+12
badp
2010-07-17 03:38:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie planuję grać online i nie chcę, aby na moim komputerze były instalowane żadne niepotrzebne rzeczy, ponieważ planuję grać tylko w trybie dla jednego gracza!

Niesamowite jak Steam może być, naprawdę jest do niczego, gdy trzeba go zainstalować i zarejestrować się tylko na jedną grę, zwłaszcza jeśli zamierzasz go używać tylko dla jednego gracza. Masz moje współczucie.

Czy mogę ufać tej platformie oprogramowania „Steam” DRM (Digital Rights Management)?

Czy platforma „Steam” instaluje coś szczególnie nieprzyjemnego lub niechcianego na moim komputerze?

Możesz ufać Steamowi tak bardzo, jak każdemu innemu instalatorowi. Instalator Steam nie ma żadnych specjalnych uprawnień dostępu, których nie mają inni instalatorzy. Sam klient Steam nie wymaga dostępu administratora, ale mogą istnieć usługi w tle, które to robią.

Jednak Steam nie robi rzeczy, których inne aplikacje nie mogą zrobić. Zachowaj zwykłą ostrożność.

Czy ktoś dokonał niezależnej weryfikacji działania tej platformy? (Jestem bardzo nieufny wobec jakiegokolwiek DRM po skandalu dotyczącym ochrony przed kopiowaniem płyt CD BMG firmy Sony. Dzięki Bogu za Marka Russinovicha.)

Platforma jest dość popularna i szeroko stosowana, więc uczciwe jest załóżmy, że jego bezpieczeństwo zostało ocenione przez naukowców. Nie mam źródeł na ten temat, ale jestem prawie pewien, że gdyby do tej pory coś zostało odkryte, media szybko by to wykryły.

#4
+9
user929
2010-07-17 03:54:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

http://store.steampowered.com/subscriber_agreement/

Steam to platforma dystrybucyjna, której możliwości DRM są ograniczone do:

  • Wymaganie, aby Twój komputer był w trybie online i połączony z Internetem w celu potwierdzenia, że ​​Twoje konto jest właścicielem gry.

  • ”zawiera funkcje służące do identyfikacji oprogramowania lub sprzętu procesy lub funkcje, które mogą dać graczowi nieuczciwą przewagę konkurencyjną podczas grania w wersje dla wielu graczy dowolnego Oprogramowania Steam, innych produktów Valve lub ich modyfikacji ”- OK, trochę przerażające sformułowanie, ale wyraźnie ograniczone do gry w trybie dla wielu graczy .

Biorąc to pod uwagę, Valve nie powstrzymuje gier opublikowanych przez Steam przed posiadaniem dodatkowego DRM, takiego jak SecuROM. To zależy od każdego wydawcy i należy to wziąć pod uwagę przy zakupie poszczególnych gier.

„Funkcjonalność zaprojektowana w celu zidentyfikowania procesów lub funkcji oprogramowania lub sprzętu, które mogą dać graczowi nieuczciwą przewagę konkurencyjną” to komponent Valve [VAC] (http://en.wikipedia.org/wiki/Valve_Anti-Cheat), który ma zastosowanie tylko AFAIK do niektórych gier Valve.
#5
+6
RCIX
2010-07-17 12:24:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Do momentu, w którym otrzymałem Supreme Commander 2, w ogóle nie korzystałem ze Steam, a teraz jest to mój ulubiony wybór do kupowania gier. Nie brzmi to jak głupota dla Valve, ale ma minimalny wpływ na twój system, pozwala łatwo znaleźć nowe gry, łata i śledzi twoje gry dla ciebie, a (jeśli ci się to podoba) pozwala aby poznać znajomych grających w Twoje gry.

#6
+6
Warren P
2010-07-19 04:50:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam „autostopową przejażdżkę” z Orange Box. Kupiłem pomarańczowe pudełko tylko po to, by dostać się na portal. Myślę, że musiałem zagrać w Portal, Half Life 2 i odcinki oraz drużynową fortecę, która byłaby warta około 300 dolarów w grach, i wydaje mi się, że zapłaciłem 30 dolarów kanadyjskich za pomarańczowe pudełko.

Więc, kiedy zacząłem pobierać gry ze sklepu Steam, stało się to moim ulubionym miejscem do kupowania gier. Jednak lubię też GOG.com, ponieważ niektóre z ich gier są wolne od DRM. Lubię stare gry RPG, a wiele starszych gier jest na GOG bez DRM.

Jest tylko jedna GŁÓWNA niedogodność, której doświadczyłem; Lubię grać na laptopie i muszę wejść w tryb offline Steam DRM, który wymaga poświadczeń offline. Jeśli nie masz danych logowania offline przechowywanych na komputerze, ZANIM odejdziesz od połączenia z Internetem, nie możesz grać, nawet w grę inną niż online.

Zapomniałem „przejść do trybu offline Steam” przed odłączeniem laptopa od sieci domowej i zabraniem go na lotnisko, gdzie mogę albo zapłacić za Wi-Fi na lotnisku (argh!), albo nie odtwarzać gry Steam podczas oczekiwania na lotnisku. Aktualizacja

Steam jest tworzony przez Valve, który również tworzy całkiem fajne gry. Wierzę, że zamierzają wstrząsnąć rynkiem gier. Twórcy gier zasługują na zapłatę. Dlatego wspieram platformy, które im na to pozwalają, bez zbędnego zła wydawcy w środku. Gdyby zawór steam + zamienił się w coś gorszego niż Activision czy EA teraz, zmieniłbym zdanie. Ale w tej chwili Steam robi dużo DOBRY dla wielu mniejszych i średnich studiów oprogramowania do gier, a nawet WIELKI chłopcy robią tam swoje rzeczy.

Kupiłem tam kilka gier za 5 USD które kosztowały 50 dolarów, kiedy były nowe. DRM nie jest opcjonalny. Bez tego bardzo niewiele studiów pozwoliłoby na dystrybucję swoich gier w ten sposób. Mówię „dziękuję DRM” za dostarczenie mi legalnych kopii niektórych z najlepszych gier RPG, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, za mniej niż 10 dolarów za sztukę.

To właściwie nieprawda. Podczas uruchamiania klienta bez połączenia można wybrać uruchomienie klienta w trybie offline. Robiłem to wystarczająco często.
Próbowałem tego i nigdy mi się to nie udało.
P: Musisz mieć dane logowania do swojego konta zapisane na kliencie, aby było uruchamiane offline - może tak jest w przypadku twoich nieudanych prób? Po zapisaniu danych logowania do konta klient Steam prosi o przejście do trybu offline, jeśli nie ma połączenia. Twoja odpowiedź zawiera fałszywe informacje, popraw to.
Czy teraz jest lepiej? Poprawiłem zastrzeżenie.
Jestem w tej sprawie z Warrenem. Kupiłem kilka gier za mniej niż 10 $ tylko po to, aby je sprawdzić, a kupowanie ich w sklepie lub za pośrednictwem serwisu eBay jest o wiele lepsze. Nigdy nie muszę szukać Dysku 1 dla żadnej gry, którą tam kupiłem. Mogę także odinstalować i ponownie zainstalować (szczególnie przydatne przy wycofywaniu maszyn na emeryturę - mogłem przeinstalować Day of Defeat lata i dwie maszyny po zakupie, bez bałaganu w moim domu!)
#7
+5
RomanSt
2012-07-10 02:17:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz ufać Steam , ale nie możesz ufać grom na Steamie. Call of Duty 4 zainstalowało PunkBuster na moim komputerze, który pozostał po odinstalowaniu CoD4 przez Steam i wymagał zewnętrznego narzędzia do usunięcia.

Nie mam urazy do Steam; Steam jest świetny. Ale nie powinieneś myśleć, że tylko dlatego, że jest na Steamie, nie zrobi tego rodzaju rzeczy.

Ale to nie pochodzi z pary. Gdybyś miał CoD4 z innego źródła, miałbyś również zainstalowany punkbuster. To decyzja wydawcy / programistów, a nie Steams, w tym przypadku jest to tylko platforma dystrybucyjna.
Chociaż interesujące jest to, że Steam pozwala na dołączenie drugiego DRM do gry, nawet z DRM Steam na miejscu. Jakby Steam ułatwiający cały proces nie był wystarczającą zachętą do zakupu gry.
#8
+4
Waflix
2011-10-19 14:07:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam Steam już od jakiegoś czasu i jeszcze nie miałem żadnych problemów. Więc myślę, że możesz mu zaufać.
Wszystko, co robi Steam, to organizowanie twoich gier i sprzedaż gier, czasami z ogromną sprzedażą.

  • Tak, możesz mu zaufać. li> nie dowiedziałem się dokładnie, jak to działa, i nie przeprowadziłem żadnych niezależnych badań
  • Oprócz klienta nie instaluje niczego innego
#9
+1
user108271
2015-04-14 15:24:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli masz na myśli konkretnie oparty na Steamie, to powinno być w porządku.

Zwróć uwagę, że istnieją gry sprzedawane przez Steam, które używają DRM innych firm. Była jedna gra (wersja próbna CoD4?), Którą zainstalowałem przez Steam tylko po to, żeby usłyszeć, że nie mogę mieć jednocześnie uruchomionego Process Explorer (od SysInternals).

Więc jest nawet kilka złych jabłek wśród gier Steam - jeśli używają DRM innej firmy.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...