Pytanie:
Czy jest jakaś taktyka dla Bejeweled Blitz?
Chris
2010-07-08 02:00:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Średni wynik w Bejeweled Blitz na iPhone'a to ~ 60 000, a mimo to wielu moich znajomych publikuje wyniki przekraczające 250 000.

Czy jest jakaś taktyka osiągnięcia tak wysokiego wyniku, czy też naprawdę sprowadza się to tylko do szybkości palca i / lub szczęścia?

Pięć odpowiedzi:
#1
+12
rlb.usa
2010-07-08 21:49:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podstawową odpowiedzią jest tutaj szybkość , ale to nie wszystko.

 • Utrzymuj prędkość, rób mecze, aby nadal otrzymywać stale rosnąca premia do szybkości. Twoim celem jest tutaj osiągnięcie premii do szybkości x1000, w której każdy mecz powoduje eksplozję (a klejnoty migają) - ale każda prędkość jest lepsza niż żadna.
 • Dopasuj mecze od dołu do góry, większa szansa na kaskadę
 • Uważaj na mnożnik klejnotów - mecz musi wywołać kaskadę, która usuwa 12 płytek (i więcej niż 10 sekund od poprzedniego mnożnika klejnotu). Zrób więc te kaskady i wcześnie zgarnij klejnoty mnożnika.
 • Nie planuj za dużo następnego ruchu. To jest Blitz, pamiętasz? Lata 60-te to za mało czasu, by zastanawiać się nad wewnętrznym działaniem kaskad.
 • Poszukaj więcej dopasowań JAK NAJSZYBCIEJ. Oznacza to, że gdy tylko znajdziesz dopasowanie i zaczniesz je przeciągać, zacznij szukać następnego.
 • Pamiętaj, że masz przycisk Podpowiedź - ale jego zlokalizowanie zajmuje kilka sekund, przejdź do go i kliknij.
 • Kup ulepszenia. Dzięki jednej z najnowszych aktualizacji możesz kupować ulepszenia, takie jak mnożniki w terenie, na początku, zamianę klejnotów i dodatkowy czas. Z mojego osobistego doświadczenia wynika, że ​​wymiana klejnotów i dogrywka są najbardziej wartościowe dla mojego wyniku.
 • Jeśli utworzysz mecz 5 w rzędzie i uzyskasz HyperCube, powinieneś użyj go jak najszybciej, w kolorze, który widzisz najbardziej. Powinno to stworzyć wiele kaskad, zwiększyć premię do szybkości, a przy mniejszej liczbie kolorów na mapie powinno być łatwiejsze utworzenie następnego dopasowania. (Pamiętaj, że 5 w rzędzie jest najcenniejsze, więc nie marnuj okazji na nic innego).

Nie zapominaj, że jeśli naprawdę chcesz być bejeweled-blitz-master, musisz wykonać następujące czynności:

 • Ćwicz praktykę
 • Oglądaj filmy z YouTube
 • Przeczytaj inne przewodniki
Zapomniałeś wspomnieć o szczęściu - największym czynniku :)
#2
+5
Devon
2010-08-10 23:58:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Grałem na Facebooku i mój wysoki wynik to ~ 1,2 miliona. Oprócz szybkości, głównym czynnikiem przyczyniającym się do uzyskania bardzo wysokiego wyniku jest mnożnik. Mnożnik 8X na koniec gry oznacza, że ​​zdobędziesz 8X więcej punktów, co jest bardziej wykonalne fizycznie niż gra 8X szybciej. Szczęście też odgrywa dużą rolę, mogłem zagrać w idealną grę z kilkoma niesamowitymi biegami, ale skończyło się na niskim wyniku, ponieważ nie uzyskałem wielu mnożników. Jednak prędkość to jedyna rzecz, nad którą masz prawie całkowitą kontrolę. Więc idź na bardzo dużą prędkość i upewnij się, że wyczyścisz ten mnożnik, gdy je zobaczysz.

+1 Zgadzam się. Prawie sprowadza się to do mnożników i łączenia wszystkiego w łańcuch, gdy twój mnożnik jest wysoki. Połączenie szybkości i szczęścia zapewni Ci wysokie wyniki.
#3
+2
Trefex
2010-07-08 04:10:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szybkość to mate. Spróbuj jechać szybciej, a diamenty zostaną zniszczone i oczywiście uważaj na 4 lub 5 z rzędu, co daje Ci bonusy, dzięki którym możesz odpocząć przez kilka sekund.

#4
+2
Vivek
2012-05-04 02:30:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Grałem na iPhonie i mój najlepszy wynik to 698K. Nie ma innej taktyki poza twoją szybkością, musisz spojrzeć na cały ekran, aby uzyskać 3, 4 lub 5 tego samego rodzaju. Miłego grania !!!

#5
+1
Roger Pate
2010-07-15 00:37:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Grałem w Bejeweled Blitz na Facebooku i mój najlepszy wynik to ~ 230 tys. Tylko kilka razy przekroczyłem 200 000 i zauważyłem wyraźną tendencję do tego, że większość gier po prostu się nie sumuje. Myślę, że mam około 170 gier na pasku 25 tysięcy - ta wersja gry śledzi te statystyki dla Ciebie.

Strategia, która zadziałała dla mnie najlepiej, polega na pracy od dołu do góry, przechodząc od lewej do dobrze. Praca od dołu do góry pozwala na tworzenie kaskad bez zakłócania przepływu i podobnie w przypadku lewej i prawej strony, co pozwala planować z wyprzedzeniem, a następnie przesuwać się, gdy bloki spadają w inne miejsce. Kaskady są ważne, ponieważ musisz zniszczyć 12 płytek naraz, aby upuścić mnożnik, a one są kluczem do wysokiego wyniku.

Premia do szybkości pomaga, ale niech przyjdzie zamiast na siłę, ponieważ nie porównuje się z mnożnikami.

Wiele rund po prostu się nie powiedzie i będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość, aby uzyskać dokładne współczynniki dla wysokiego wyniku (wydaje się to ogólnie prawdą na podstawie wszystkich moich także wyniki znajomych, gdzie ich sumy w kategoriach 25k, 50k, 75k itd. zgadzają się z moim rozkładem). Jeśli nie podoba ci się każda gra, prawdopodobnie nie jest to dla ciebie (to nie dla mnie), ponieważ gry z wysokimi punktami będą przez pewien czas stosunkowo rzadkie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...