Pytanie:
Czy powinienem w pełni naładować mój strzał snajperski?
Jeffrey
2010-07-08 00:49:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy w większości przypadków rozsądne jest pełne naładowanie mojego karabinu snajperskiego? Jeśli wróg podejdzie blisko, czy lepiej jest spróbować strzelać z lunety, strzelać bez lunety czy spróbować innej broni?

celownik i strzel nie działa z / w głowę.
kiedy są blisko: sikaj + kukri lub uciekaj i znajdź lepsze miejsce do strzelania.
Sześć odpowiedzi:
#1
+11
John Gietzen
2010-07-08 00:56:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zależy od konkretnego celu, do którego zmierzasz.

W przypadku Grubego często trzeba się naładować, nawet jeśli zamierzasz strzelić głową.

Jeśli jednak wybierasz szybszego wroga (np. Zwiadowcę lub medyka), najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie jednego nienaładowanego strzału w głowę lub dwóch szybkich strzałów w ciało. brak wroga w zasięgu wzroku jest zazwyczaj dobrą strategią, ponieważ zazwyczaj możesz strzelić jednym strzałem w pełni naładowanym strzałem w głowę, aby trafić w każdego wroga bez ubera.

Czy wzrost naładowania jest liniowy?
Tak mi się wydaje.
To nie na temat, ale w odpowiedzi na ostatnią myśl Johna: moim jedynym problemem związanym z szarżą bez wroga w zasięgu wzroku jest to, że często jestem zbyt podatny na wrogich snajperów. Myśli?
@Revoked I oczywiście do szpiegów wroga. Również na ciasnej mapie możesz zostać naładowany i nie zauważyć wrogiego żołnierza / rakiety demomana / lepkiego skoku przez mapę w pobliżu ciebie
#2
+8
Jon McAuliffe
2010-07-15 12:21:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Te informacje z TF2 Wiki wydają się być całkiem istotne dla twojego pytania.

Jedynymi klasami, których nie możesz zabić zerowym naładowanym strzałem w głowę podczas ataku snajpera, są Solider , Pyro, Demoman i Heavy, przy czym każdy z nich wymaga 17%, 9%, 9% i 50% ładunku za zabicie jednym strzałem (w głowę).

Warto również zauważyć, że możesz zabić jednym strzałem ( ciała) Zwiadowca, Inżyniera, Medyka, Snajpera i Szpiega ze 100% naładowaniem, jeśli uważasz, że to lepszy zakład niż głowa.

Wszystko to wychodzi przez okno, jeśli szarżuje medyk powyższy link też zawiera informacje na ten temat.

Lub na [oficjalnej wiki] (http://wiki.teamfortress.com/wiki/Sniper_strategy), jeśli nie chcesz, aby Twoje oczy krwawiły z reklam.
#3
+5
Jon Mabe
2010-07-08 00:52:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osobiście nie mam zasięgu, kiedy są naprawdę blisko lub jest to zwiadowca. W przeciwnym razie próbuję je mierzyć strzałem w głowę. Powiedziałbym, że uzyskuję całkiem przyzwoite wyniki, ale nie świetne.

Chciałbym zobaczyć tutaj kilka innych odpowiedzi snajperów, ponieważ nie jestem całkowicie pewien, że to najlepsza metoda.

To bardzo podobne do podejścia, które przyjmuję, ale wydaje mi się, że mam około 10% szans na pokonanie zwiadowcy, gdy mnie zobaczy. Po prostu czuję się jak siedząca kaczka.
Zgoda, jeśli zwiadowca zbliży się do mnie, mam mniej więcej ten sam stosunek
Do tego służy twój pistolet maszynowy lub sikanie i nóż, jeśli jesteś odważny
#4
+1
Albort
2010-07-13 12:28:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z tego powodu osobiście wolę używać Huntsmana. Ma szybsze ładowanie, ale mniejszy zoom.

#5
+1
Set
2012-10-09 00:25:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiedziałbym, że jeśli zwiadowca ma się do ciebie zbliżyć, wykonuj szybki celownik bez naładowania w głowę. Zrobiłbym to niż zwykły strzał w ciało.

#6
  0
Zibbobz
2013-10-10 18:51:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Akceptowalna strategia:

 1. Nie określaj zakresu, dopóki nie zobaczysz celu.
 2. Jeśli to Gruby, wyceluj i w pełni naładuj strzał (uważając, aby nie zobaczył Ciebie ani Twojej kropki). Prawdopodobnie nie dotrą do ciebie w czasie potrzebnym do pełnego naładowania.
 3. Jeśli jest to Żołnierz, Demoman lub Pyro, szarżuj mniej więcej w połowie przed oddaniem strzału.
 4. Jeśli to cokolwiek innego, wystarczy strzał w głowę bez zasięgu.
 5. Nawet nie zawracaj sobie głowy Skautem, jeśli nie jesteś bardzo pewien swojego celu.
 6. Jeśli nie jesteś pewien, naładuj się i idź na zdjęcie.

Dzięki temu przez większość czasu jesteś poza zasięgiem, dzięki czemu możesz lepiej orientować się w sytuacji i wybierać cele. Zależy to również od RODZAJU karabinu snajperskiego / łuku, który posiadasz, od tego, czy wiedzą, że strzelasz, czy nie, czy są nadleczone / ubite, umiejętności gracza, do którego strzelasz, czy nie. Żołnierz / Demoman wie, jak skakać rakietami / granatami.

 • Jeśli używasz łuku, nie musisz się zbytnio martwić, kiedy go naładować. Łuk ładuje się dość szybko, a mimo to lepiej nadaje się do ognia na średnim dystansie.
 • Jeśli cel wie, że są snajperzy, bądź przygotowany na oddanie mniej niż idealnego strzału, gdy tną i unikają twojego ognia. Każde uszkodzenie jest lepsze niż brak obrażeń.
 • Jeśli wiedzą, gdzie dokładnie TY jesteś, przenieś się gdzie indziej. Istnieje duża szansa, że ​​skupią cię i sprawią, że twoja pozycja snajperska będzie niepożądana.
 • Jeśli zostaną nadleczeni, przygotuj się na ładowanie za nich większego strzału.
 • Jeśli są AKTYWNIE nadleczeni, spróbuj najpierw wycelować w Medyka. Nawet jeśli go nie zabijesz, zmuszenie go do ucieczki w poszukiwaniu zdrowia jest zwycięstwem samym w sobie i sprawi, że przyszłe cele będą bardziej miękkie.
 • Jeśli jest uber, nie marnuj kuli.
 • Jeśli wiedzą, jak wykonać skok rakietowy / skok granatem, celuj w miejsce, w którym zamierzają wylądować, lub w szczyt skoku, gdzie ich ruchliwość pozioma jest najniższa. Przygotuj się na rozładowanie tego strzału lub naładowanie go tylko na tyle długo, aby osiągnął szczyt / dno. Jeśli masz szczęście, zabiją się własnym skokiem.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...