Pytanie:
Jak mogę sprawdzić, czy mój komputer jest wystarczająco wydajny, aby uruchomić określoną grę?
glasnt
2010-07-08 04:08:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy istnieje usługa, za pomocą której mogę sprawdzić, czy na moim komputerze będzie można uruchomić określoną grę?

Cztery odpowiedzi:
#1
+66
John Gietzen
2010-07-08 04:10:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku systemu Windows 7 / Vista możesz użyć wyniku Indeksu wydajności systemu Windows.

Lub, aby uzyskać dokładniejsze oszacowanie, możesz użyć opcji „Czy możesz to uruchomić?”:

https://www.systemrequirementslab.com/

Działa jako aplet Java, który faktycznie przeprowadzi test porównawczy twojego systemu i porówna go z wydajnością gry.

Wow, dzięki stary! To miejsce jest naprawdę dobre na rzeczy, których potrzebuję!
Wciąż jest to moje numer jeden do zadawania takich pytań.To przynajmniej dobra wskazówka, czy będzie działać przyzwoicie, czy nie.
Jakieś podobne witryny, które działają na systemach opartych na systemie Linux?
#2
+11
JamesGecko
2010-07-08 06:43:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wersje demonstracyjne, choć coraz rzadsze (i masywne), mogą być dobrym sposobem sprawdzenia zgodności. Pamiętaj tylko, że wersja demonstracyjna przed wydaniem może być słabo zoptymalizowana w porównaniu z wersją finalną.

Wersje demonstracyjne mogą być coraz rzadsze, ale ich miejsce zajmują „Alfy” i „Beta”, chociaż obowiązuje ta sama logika: wersja gry w wersji alfa / beta może być słabo zoptymalizowana w porównaniu z wersją finalną.
Zauważyłem ten trend.To dość dziwne, ponieważ kiedyś było, że demo jest ostatecznym, ale nie zawsze zawiera pełne wydanie lub ograniczone czasowo użycie.Teraz szukaj również „wczesnego dostępu”, a także wersji beta, alfa.Zgodnie z zasadą programowania optymalizacja jest wykonywana na końcu, więc większość wersji alfa, a nawet beta nie będzie dobrze zoptymalizowana.Jeśli możesz uruchomić wersję beta, powinieneś być złoty.Jeśli beta nie będzie działać, nie zakładaj, że wersja ostateczna nie będzie działać.
#3
+3
Ben MS
2016-01-05 10:03:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Większość współczesnych gier na PC opublikuje zalecane wymagania przy minimalnych wymaganiach systemowych w pewnym momencie przed wydaniem gry.Na przykład gra Wiedźmin 3, wydana w Ameryce Północnej 19 maja 2015 roku, udostępniła swoje wymagania systemowe na początku stycznia 2015 roku.

Laboratorium wymagań systemowych połączone przez Johna Gietzena jest doskonałym źródłem informacji, ale jeślinie możesz lub nie chcesz uruchomić tego apletu, minimalne wymagania wydawców będą dobrym miejscem do rozpoczęcia.

To powiedziawszy, laboratorium wymagań systemowych zapewnia znacznie większą dokładność analizy.W przeszłości miałem doświadczenie, w którym gra dokumentowała wymagania dotyczące * uruchamiania * gry, ale nigdy nie uznasz, że gra jest * grywalna *.Dzieje się tak bardziej w przypadku strzelanek sieciowych, zwłaszcza gdy gra nadal będzie znacznie opóźniona, uniemożliwiając rywalizację z innymi graczami.SystemLabs zapewnia również dokładniejszą obsługę kart graficznych, chociaż interpretuję to z ogólnego zamieszania, że próbujesz spełnić tylko wymagania dotyczące pamięci dedykowanej, co nie jest prawdą.
#4
  0
Cosinux
2016-02-21 22:48:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Internecie powinieneś znaleźć minimalne wymagania systemowe dla prawie każdej gry.Jeśli nie możesz ich znaleźć, nadal możesz skontaktować się z twórcą gry.A jeśli żadna z tych metod nie da ci odpowiedzi i jeśli gra jest darmowa, możesz po prostu przetestować ją na swoim komputerze.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...