Pytanie:
Jak dobrze zacząć grać w trybie wieloosobowym Battlefield Bad Company 2?
Dmitry Selitskiy
2010-07-08 04:11:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam zamiar założyć Bad Company 2 i szukam wskazówek, jak sprawić, by pierwsze gry online nie były tak bolesne.

Do tej pory grałem w CoD MW2 przez dłuższy czas, ale słyszałem, że BC2 jest dużo trudniejsze. Dlatego byłbym zadowolony, mogąc wiedzieć o najważniejszej rzeczy, którą należy wiedzieć lub zrobić na początku gry online w BC2.

Nie chodzi o to, że BC2 jest dużo trudniejsze, jest po prostu dużo inne. Tam, gdzie MW2 to dużo biegania i broni, BC2 wydaje się wymagać nieco bardziej strategicznego podejścia. Nie mówiąc, że MW2 nie działa, ale jeśli będziesz biegać i strzelać na BC2, dużo umrzesz.
Dwa odpowiedzi:
#1
+24
Brian Ortiz
2010-07-08 09:47:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 • Wykorzystaj mocne strony klasy, na której grasz . Te zasady bardzo się naginają, ale nauczysz się tego z doświadczeniem.
  • Szturm - upuść paczki z amunicją w pobliżu członków drużyny. Wybieraj facetów ze średniego dystansu. Daleki dystans też działa dobrze, ale najlepiej sprawdza się w obronie. Strzelaj granatnikiem w grupkę wrogów.
  • Inżynier - naprawiaj przyjazne pojazdy, wysadzaj w powietrze pojazdy wroga. Strzelaj do pojazdów za pomocą RPG-7, strzelaj do żołnierzy za pomocą Carl-Gustav. Środek ciężkości zadaje mniejsze obrażenia, ale rakieta leci szybciej i ma większy promień obrażeń. Twój pistolet maszynowy najlepiej sprawdza się z bliskiej odległości.
   • Każda klasa może używać strzałki namierzającej, ale oto jak ją namierzyć. Gdy znajdziesz się w pojeździe, spójrz w dół swojego RPG na czerwony migający kwadrat w kierunku latarni. Gdy przestanie migać, masz około dwóch sekund na oddanie strzału. Możesz nawet strzelać prosto w powietrze, zakręcając go wokół budynków i terenu. Nie potrzebujesz linii wzroku, aby się zablokować. Nie musisz celować, dopóki nie trafi. Gdy jest zablokowany, jest zablokowany, ale następnym razem, gdy strzelisz, będziesz musiał ponownie zablokować.
  • Medyk - upuść apteczki w pobliżu członków drużyny . Ożyw martwych członków drużyny za pomocą wioseł (pojawiają się one jako błyskawice na mapie i na HUD). Twój lekki karabin maszynowy nie zadaje dużo większych obrażeń niż inne pistolety, ale masz trochę więcej amunicji na magazynek. Najlepsze na średnie dystanse.
  • Zwiad - Rzucaj minami ruchowymi, ujawni to wrogów na małym obszarze jako znaczniki na mapach ciebie i twoich towarzyszy. Użyj C4, aby wysadzić pojazdy, które podchodzą zbyt blisko (nie możesz rzucać nimi zbyt daleko) i użyj ostrzału z moździerza, aby rozproszyć wrogów obozujących. Uderzenia moździerzy nie uszkadzają M-Comów w Rush, ale C4 tak. Miny ruchome mogą być również doskonałym narzędziem ofensywnym do natarcia na budynek.
 • Spot . Naciśnij przycisk spot, jakbyś był na cracku. (Wróć do 360, wybierz na PS3, Q na PC) To powoduje, że nad głowami wrogów i na mapie pojawia się błysk. Może to być również bardzo przydatne, jeśli widoczność jest słaba z powodu dymu lub jeśli nie jesteś przyzwyczajony do celownika, ponieważ znacznik jest rysowany na górze twojej broni.
 • Nie prowadź pojazdów dopóki nie zdobędziesz doświadczenia. Obejmuje to UAV. To zabawne, ale nie jesteś tak niezniszczalny, jak mogłoby się wydawać, i możesz bardzo szybko zostać wysadzony w powietrze. Wysadź kilka przed jazdą. Możesz ćwiczyć latanie helikopterami na pustych serwerach. Nie chcesz rozbić helikoptera pełnego członków drużyny.
 • Nie strzelaj do siebie . Potrzeba dobrego snajpera, aby przynosić korzyści zespołowi. Problem w tym, że każdy chce strzelać do snajperów, a zbyt wielu snajperów w drużynie odpowiada prawdopodobnie za 20% strat. Moim zdaniem strzelanie snajperskie jest najbardziej przydatne dla twojej drużyny na średnich dystansach, ponieważ możesz używać min ruchomych.
 • Może to być pewne, ale nie obozuj , zwłaszcza gdy atakujesz. Kemping przebywa w tym samym miejscu dłużej niż kilka minut. Im dłużej pozostaniesz w jednym miejscu, tym bardziej prawdopodobne jest, że wróg cię znajdzie i rzuci granat w twoją stronę lub w inny sposób cię zabije. Bądź ruchomym celem zarówno w strzelaninie, jak i na dłuższą metę.
 • Odradzaj się na kolegach z drużyny . Możesz odrodzić się bezpośrednio za nimi, wybierając je w menu odradzania. Jeśli serwer pozwala ci zobaczyć swojego kolegę z drużyny przed odrodzeniem, upewnij się, że nie jest w zbyt gorącej sytuacji, zanim umrzesz obok niego i zmarnujesz bilet.
 • Strzelaj w krótkich seriach. Każdy strzał zwiększa zasięg stożka Twoich pocisków. Po prostu udawaj, że to pistolet i dużo klikaj.
 • BC2 używa symulacji pocisków zamiast śladów. Więc na długich dystansach musisz mierzyć wysoko i prowadzić (celować przed) swój cel.
 • Czy wspominałem, że powinieneś dostrzegać?
+1 za świetną odpowiedź. Więcej rad to po prostu się go trzymać. Gra staje się DUŻO lepsza po odblokowaniu trochę więcej rzeczy.
Nie zapomnij użyć swojego mikrofonu! Komunikacja z drużyną jest bardzo ważna w BFBC2.
Użyj swojego mikrofonu, ale na Vent z niektórymi znajomymi. Nikt nigdy nie używa VOIP w grze.
#2
+2
ZoogieZork
2010-07-08 06:47:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, mam nadzieję, że rozegrałeś przynajmniej kilka pierwszych misji w trybie dla jednego gracza :)

Powiedziałbym, że tryb podboju jest łatwiejszy z dwóch trybów na początek - ty jest mniej prawdopodobne, że zostanie wrzucony do gry z ogromną liczbą stosów, ponieważ nawet zdeklasowany zespół może nadal wymknąć się i przejąć punkt kontrolny.

Jeśli chodzi o rolę początkową: medycy są najlepszym przyjacielem każdego. Przypisz klawisze (lub dodatkowe przyciski myszy, wszystko, co jest łatwo dostępne) do gadżetów, dzięki czemu możesz bardzo szybko przełączyć się na narzędzie defibrylatora i ożywić członków drużyny. Upuść apteczkę za osłoną, w pobliżu swoich towarzyszy. Co najważniejsze - trzymaj się swojej drużyny, uważaj na ich plecy, a jeśli wszyscy zginą, nie ma wstydu w chowaniu się za osłoną, aby mogli odrodzić się na Twojej pozycji. PD, które zdobędziesz, utrzymując swój oddział przy życiu, może stać się ogromne, szczególnie na niższych poziomach.

Alternatywnie, jeśli grasz na mapie ciężkiej dla pojazdów, takiej jak Atacama Desert, inżynierowie są cennym atutem. Naprawiaj, naprawiaj, naprawiaj i strzelaj rakietami we wszystko, co może strzelać.

Wreszcie, i dotyczy to wszystkich ról: Spot. Za jednym naciśnięciem klawisza (domyślnie Q na PC) przeciwnik, na którego patrzysz, bez względu na odległość, zostanie podświetlony, aby cała drużyna mogła go zobaczyć. Nie możesz cały czas uderzać w klawisz - jest ukryty zegar „cooldown”, który zapobiega spamowaniu - ale liczy się każdy szczegół, a dostrzeżenie snajpera i natychmiastowe zobaczenie wszelkiego rodzaju drobnych kawałków jest wielką satysfakcją metalu lecącego w jego kierunku :)

Świetna odpowiedź, dzięki! Powinienem był wspomnieć (nie tylko tagiem), że mam grę na PS3. Mimo wszystko dziękuję.
Jestem początkującym i uważam, że tryb Podboju jest niezwykle trudny do rozpoczęcia, zwłaszcza jeśli w Twoim zespole są tacy początkujący, jak Ty: nie możesz właściwie jeździć / latać, a pieszo zbyt szybko zostajesz zabity przez helikoptery i czołgi kamperowe. Gram w drużynowym pośpiechu i najpierw poznaję mapy i broń.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...