Pytanie:
Jakiej kolejności budowania powinienem użyć dla Zergów w StarCraft 2?
McKay
2010-07-08 01:59:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znam ogólne mechanizmy gry, ale jaka jest najlepsza kolejność budowania na początku gry?

Pytania do pozostałych dwóch ras: [Rozkazy budowy protosów] (http://gaming.stackexchange.com/questions/875/what-are-the-popular-build-orders-for-protoss-in-starcraft-2), [Terran Build Orders] (http://gaming.stackexchange.com/questions/918/what-are-the-popular-openings-builds-for-terran-in-starcraft-2)
Wiem, że to stare pytanie i wszystko, ale ponieważ nikt tego nie opublikował ... http://users.content.ytmnd.com/6/0/1/601495713c3cc9e1af92ff8c4f88a294.jpg
Cztery odpowiedzi:
#1
+150
tzenes
2010-07-08 02:00:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Otwarcie decyduje o rozpoczęciu meczu.

Podstawowe otwarcia zergów:

 • 6–10 Pool (Rush)
 • 13–14 basen (standard)
 • 14–15 basen, 16 kreskowanie (makro)
 • 14–15 kreskowanie, 15–16 basen (makro +)
 • 14 Gas, 14 Pool (Speedling)
 • 12 Pool (Sen Style)

Jak to czytać: Liczba wskazuje, ile dronów powinieneś mieć przed pierwsza konstrukcja. Ponieważ możesz zbudować tylko 10 przed mrocznym władcą, dowolna liczba powyżej 10 wskazuje na zbudowanie mrocznego władcy na 9 lub 10 (lepszym wyborem jest 9 lub sztuczka z Ekstraktorem). Pula oznacza budowanie puli rozmnażania. Hatch wskazuje na budowę wylęgarni. Gaz, wskazuje na zbudowanie Ekstraktora wespenu na pobliskim Gejzerze Wespenu.

Wybór otworu zwykle zależy od dwóch rzeczy:

 1. Twój przeciwnik
 2. Twój Budowanie

The Rush: Otwarcie Rush jest koniecznie all-in, więc jest to decyzja, którą podejmujesz przed rozpoczęciem meczu.

Standard: Pula 13-14 jest uważana za standardową grę, może łatwo doprowadzić do szybkiego expo lub 1 bazy, speedlingów lub jakiejkolwiek innej rzeczy. Jest uważana za standardową grę ze względu na opcje, które oferuje. Uważam, że Slush of Root Gaming nadal działa w tej wersji.

Speedling: Jest to strategia, która pojawiła się pod koniec wersji beta, głównie na koreańskich serwerach. Jeśli zbudujesz gaz przed swoją pulą odradzającą i natychmiast wrzucisz do niej 3 drony po zakończeniu, będziesz miał dokładnie 100 gazu, gdy skończy się twoja pula odradzania. Prowadzi to do wczesnych speedlings pod dużą presją. Artosis jest wielkim zwolennikiem tej wersji.

Makro i Makro +: Oba są kompilacjami do szybkiej ekspansji, zaprojektowanymi w celu zbudowania bardzo dobrej wczesnej gospodarki. Są bardzo podatni na ataki i wymagają dobrego zwiadu do wsparcia. Zaletą tego jest to, że jeśli potrafisz przeprowadzić zwiad, gdy przeciwnik opuści swoją bazę, możesz szybko zebrać dużą siłę, która będzie gotowa zaraz po jego przybyciu, co pozwoli ci powstrzymać atak i znaleźć się w lepszej pozycji ekonomicznej. Idra i Machine mają tendencję do korzystania z tej wersji.

Sen prowadzi pulę 12, aby dać mu większą przewagę nad bardziej agresywnymi przeciwnikami zergów, które są powszechne na azjatyckich serwerach. Poza nim nie jest to zbyt popularna konfiguracja.


9 Overlord vs 10 Overlord

Było wiele debat na temat zdobycia swojego Overlorda po dziewiątym dronie lub po dziesiątych dronach. Aby dodać zamieszania, możesz zdobyć swojego mrocznego władcę po 11. dronach, budując ekstraktor wespenu, budując 11. drona, a następnie anulując ekstraktor, aby odzyskać drona. Zwykle przyjmuje się, że lepszym wyborem jest umieszczenie Overlorda na dziewiątym dronie lub zbudowanie go po dziesiątym, a następnie użycie sztuczki ekstrakcyjnej, aby uzyskać 11, podczas gdy Twój Overlord buduje.

Istnieją pewne dowody wskazanie, że 9 overlord jest nieco lepsze.


Po raz pierwszy napisałem ten post wkrótce po wersji beta i chociaż większość z tego, co tutaj napisałem, nadal brzmi prawdą, w tamtym czasie nastąpiła zmiana w grze Meta. Podczas gdy Pula 13-14 jest nadal skuteczną strategią, znacznie więcej Zergów przeszło w kierunku kompilacji bardziej zorientowanych na Makro. 14-15 Szczególnie Hatch naprawdę przyjął się w ZvT. Wszystko w poście pozostaje aktualne, ale myślę, że nadal warto zaktualizować niektóre nowsze rozwiązania.

+1 Świetny napis, nigdy nie wiedziałem, jakie liczby wskazują
Tak, dobra robota. Zadawałem to pytanie głównie dlatego, że ludzie chcieli usłyszeć, ale nauczyłem się o wiele więcej, niż się spodziewałem. Dzięki za świetny post!
Liczby zwykle działają również dla innych ras: 12 Gate, 13 Rax itp.
Możesz również zdobyć Overlorda w wieku 12 lat, wykonując podwójne anulowanie vespianu. Jest to strategia często używana przez koreańskich graczy zergów. Prowadzi dobrze dla 12 warstw puli.
@jarofclay istnieją dowody sugerujące, że sztuczka z podwójnym ekstraktorem jest w rzeczywistości mniej wydajna niż sztuczka z pojedynczym ekstraktorem. Ponownie jest to bardzo wstępne, ale to, co nadrabia stracony czas z pojedynczym trikiem ekstrakcyjnym, to spędzanie mniej czasu z czapkami larw. Dzięki sztuczce z podwójnym ekstraktorem nadal spędzasz ten sam czas na ograniczeniu larw, ale tracisz minerały, które mógłby zebrać dodatkowy dron. Warto również zauważyć, że sen wykonuje jedną sztuczkę ekstraktora w swoim 12 puli.
Wow, to niesamowita odpowiedź, tzeny! Czuję, że będzie to pierwsza odpowiedź, która otrzyma odznakę „Wielka odpowiedź”. ;)
Hej @tzenes! Twoja dokładność znów uderza, haha. [Ktoś tu pyta o 9 overlord kontra 10 overlord] (http://gaming.stackexchange.com/questions/15980/why-does-everyone-do-9-overlord-not-10-overlord). Myślę, że mógłbyś tam przekazać swój mały fragment.
@tzenes Jak te kompilacje radzą sobie w obecnej meta grze?
@Wipqozn oceniając z MLG w ostatni weekend, widzimy, że 14Gas / 14Pool i 15Hatch / 15Pool to nadal bardzo standardowe wersje. Chociaż szybsze kompilacje puli nadal się pojawiają, są rzadkie. W rzeczywistości moja odpowiedź była w dużej mierze naiwna. Omówiłem tylko, jakie były powszechne strategie w tamtym czasie, a nie dlaczego były powszechne. W rzeczywistości istnieją główne wersje: Early Hatch i Early Pool. Wczesne wylęganie daje zergom przewagę w skali makro, gdzie istnieje wczesna pula, aby zapewnić lepszą obronę przed wczesną presją (lub zastosować ją).
#2
+6
Chen Harel
2010-08-08 14:02:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wystarczy dodać, że możesz zbudować pulę po 6 dronach, jeśli chcesz zrobić bardzo szybki pośpiech. Nie podoba mi się to podejście, ale widziałem, jak gracze z niego korzystają.

@Chen Nigdy nie widziałem 6 bilardów w profesjonalnym meczu SC2. Co więcej, dowody sugerują, że pula 7 jest w rzeczywistości szybsza.
Basen 6 to po prostu bardzo słabe otwarcie. Jeśli obrońca jest w stanie to powstrzymać, na dłuższą metę prawie na pewno poniesie porażkę.
podwójne 6pool w 2v2 jest bardzo trudne do zatrzymania ... bardzo tandetne, nie ma prawdziwego zatrzymania. Przydarzyło mi się to. Poza tym, tzenes, jeśli McKay zadaje tego rodzaju pytanie, prawdopodobnie nie gra jeszcze w profesjonalne gry.
@r00fus Po raz kolejny 7 basenów to szybszy ruch niż 6 basenów. Co gorsza, 7 puli konsekwentnie traci do 10 puli (razem z mniej niż 10).
@tzenes 7-pool jest o 8 sekund wolniejszy niż 6-pool.
@Rotsor w czasie, gdy pisałem, że istnieją wyraźne dowody na to, że jest inaczej. Od tego czasu zmienili mechanikę zbierania (co skutkuje wolniejszym zwrotem minerałów w czasie). Ostatnio nie analizowałem liczb, ale aby sformułować stwierdzenie, które zrobiłem wtedy, potrzebowałbym dużej próbki danych i konkretnej definicji tego, co stanowi ukończony pośpiech.
@tzenes to dziwne, ponieważ względny czas pośpiechu nie powinien w dużym stopniu zależeć od bezwzględnego wskaźnika zbierania zasobów. Wydobycie 150 minerałów za pomocą 6 dronów powinno być znacznie łatwiejsze niż wydobycie 200 minerałów za pomocą 7 dronów.
@Rotsor zależy to od liczby celowanych Zerglingów. Szybciej zdobędziesz więcej zerglingów z większą ilością minerałów (zwłaszcza jeśli pracujesz z królową). Dodatkowo masz czas, kiedy buduje się pula tarła i ile stamtąd odkładasz.
Rzeczywiście, 7-rush jest silniejszy, jeśli chodzi o posiłki, ale nie ma sposobu, aby pokonać 6-pool w czasie pierwszych 6 zerglingów.
To naprawdę nieprzyjemne, jeśli twoja rasa jest losowa, ponieważ twój przeciwnik będzie mniej prawdopodobne, że go przewidział.
idra 6 zebrał pulę, aby wygrać mecz we wczesnym GSL
#3
+6
Alan Le
2010-11-10 04:46:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostatnio używałem kompilacji Overpool, która nie została tutaj opisana:

 • Sztuczka z 10 ekstraktorami, aby uzyskać 11/10.
 • 11 Overlord
 • 11 puli, gdy Overlord się pojawia.

Używając drona z triku ekstraktora do zwiadu i nękania, mogę odpowiednio zareagować szybko, gdy basen się skończy. Zrób pełzacz kręgosłupa do obrony, jeśli pojawi się wczesna presja. buduj zerglingi na 11, aby nękać szybką ekspansję, lub dronuj, jakby to była kompilacja 13 puli.

Overpool to także droga do najszybszego 7 Roach Rush.

dlaczego nie 2 ekstraktory? Lubię szybkie nękanie / rozszerzanie za pomocą sztuczki z wyciągiem 12 basenów, a następnie włazu z dodatkowymi pieniędzmi. Właściwie nie jest to długoterminowy wzrost gospodarczy, ale zaskakujące nękanie / ekspansja
#4
+5
gazarsgo
2010-08-19 07:09:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie wiem, skąd pochodzi 13 basenów, ale 14 basenów jest standardem, a nie 13.

Uważam, że najlepsze otwarcie to 14 basenów 15 benzyn 15 overlord 16 roach warren / queen. możesz zbudować do 6 zerglingów, jeśli twój zwiad znajdzie coś niebezpiecznego lub spinecrawlerów, jeśli znajdziesz jakiś rodzaj ataku allin, a szybkie 5-7 karaluchów pozwoli ci wcześnie przejąć kontrolę nad mapą i wybrać, czy chcesz rozszerzyć, czy zastosować technologię. zwykle rozwijanie, a następnie technika do hydr jest właściwą odpowiedzią, w zależności od tego, co robi przeciwnik.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...