Pytanie:
Co jest lepsze dla karty graficznej do gier PC - więcej pamięci RAM czy szybszy procesor graficzny?
Chris
2010-07-08 01:34:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli mam budżet na jedną z dwóch kart graficznych jako uaktualnienie, gdzie jedna ma więcej pamięci RAM, a druga szybsze taktowanie GPU, co miałoby największy wpływ na wydajność w grach? Ten z większą ilością pamięci RAM czy „szybszy”? Wszystkie inne czynniki należy traktować jako równe (sterowniki, chipset, producent, cena itp.).

Masz w pytaniu GPU vs RAM, jednak (i ​​to zależy od gry) szybki dysk twardy - RAID 0 SATA lub SSD - jest równie ważny, jeśli chcesz, aby mapy ładowały się szybko.
@chris absolutnie poprawne. Wyłączyłem granie w gry z dysku twardego 500 GB, ponieważ potrzebuję 160 GB na wehikuł czasu. Spadek wydajności jest zdumiewający, do tego stopnia, że ​​rozważam zakup karty SD o pojemności 64 GB do uruchamiania gier. Największy wzrost wydajności, jaki uzyskałem, to podniesienie podkręconego 9400 m na mojej maszynie, ale to po tym, jak zwiększyłem pamięć RAM do 4 GB. Naprawdę trudno określić, który element zrobił największą różnicę. Używam ogólnej zasady, że twój komputer będzie działał tak dobrze, jak najgorszy komponent na to pozwoli.
możliwy duplikat [Ustalanie, czy gra jest ograniczona przez procesor czy GPU] (http://gaming.stackexchange.com/questions/12008/determining-if-a-game-is-cpu-or-gpu-limited)
CO? Drugie pytanie jest oznaczone jako duplikat tego!
To nie jest duplikat.
W dużej mierze zależy to od rodzaju gier, w które grasz. Strzelanki pierwszoosobowe są znacznie bardziej intensywne graficznie i wymagają dobrego GPU, ale nie tak dużo pamięci RAM. Z drugiej strony gry strategiczne nie potrzebują super GPU, ale dużo pamięci RAM i szybki procesor
Trzy odpowiedzi:
#1
+14
ChrisF
2010-07-08 01:36:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oba;)

Potrzebujesz pamięci RAM do przechowywania danych - wielokątów, tekstur itp. Więcej pamięci RAM pozwoli Ci wyświetlać bardziej szczegółowe tekstury i działać w wyższych rozdzielczościach.

potrzebujesz dobrego procesora graficznego do wykonywania wszystkich obliczeń potrzebnych we współczesnej grze - oświetlenia, fizyki itp. Im lepszy GPU, tym więcej tych obliczeń możesz wykonać, aby uzyskać lepsze efekty i będzie to miało również wpływ na rozdzielczość.

Sprawdź specyfikacje tych kart, a następnie zdecyduj, co jest ważne - rozdzielczość, efekty itp. i wybierz kartę, która jest lepsza w tych rzeczach.

Dodałbym również, że w przypadku GPU prędkość nie jest jedynym kryterium, któremu należy się przyjrzeć. Nie jestem pewien, dlaczego producenci tak trudno to rozgryźć, ale na przykład nVidia GTX i GS są bardzo daleko od siebie pod względem wydajności, nawet jeśli działają z tą samą prędkością rdzenia.
@GalacticCowboy Wydaje się, że warto wyjaśnić, dlaczego GTX i GS mogą być tak daleko od siebie pomimo tej samej szybkości rdzenia. Ponieważ GPU musi równolegle przetwarzać ogromne ilości informacji (każdy piksel wymaga osobistej uwagi), dwoma najważniejszymi atrybutami są procesory strumieniowe (liczba rdzeni) i przepustowość pamięci (rzeczywista przepustowość w bajtach). Podstawową różnicą między GS i GTX, mimo że są tym samym modelem, jest liczba aktywnych procesorów.
#2
+13
ylun.ca
2014-02-18 10:06:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdziwą odpowiedzią jest żadne :

Wysokie taktowanie GPU nic nie znaczy , szczególnie w porównaniu z markami. Nie chodzi o to, z iloma zegarami na sekundę pracuje rdzeń, ale raczej o tym, jak wydajny jest rdzeń. Na przykład GTX Titan ma taktowanie rdzenia 836 MHz, podczas gdy HD7770 ma taktowanie rdzenia 1000-1100 GHz, więc biorąc pod uwagę częstotliwość taktowania, HD7770 jest wyraźnie lepszy, prawda?

Źle. Titan jest faktycznie 4-6 razy lepszy niż HD7770, ponieważ jego rdzeń jest bardziej wydajny. Będziesz musiał przyjrzeć się testom porównawczym gier, aby ustalić wyższość rdzenia GPU.

Dalej jest pamięć RAM. Czyste liczby RAM nie mówią absolutnie nic o tym, jak będzie działać karta. Duża ilość pamięci RAM nie zawsze pomoże ci grać w gry w wyższych rozdzielczościach, zwłaszcza gdy duża ilość pamięci RAM jest połączona z naprawdę nieefektywnym GPU (zauważ, że nie powiedziałem o niskim taktowaniu GPU). Tylko wydajne i wydajne procesory graficzne będą w stanie wykorzystać 3 Gb-6 Gb pamięci na karcie.

Podobnie jak komputer, komponenty karty mogą stanowić wąskie gardło . HD7770 z 2 Gb pamięci RAM jest marnotrawstwem, ponieważ rdzeń GPU nie może obsłużyć 2 Gb danych naraz, podczas gdy Titan z 6 Gb będzie w stanie efektywnie wykorzystać większość swojej pamięci, ponieważ jego rdzeń jest w stanie obsłużyć 6 gigabajtów danych tekstur.

To prowadzi mnie do ostatniego wspomnianego tematu, wysokiej rozdzielczości. Więcej pamięci nie pomoże Ci grać w gry w wyższych rozdzielczościach, ale jest raczej elementem, który to umożliwia. Jak powiedziałem wcześniej, potrzebujesz bardzo dobrego rdzenia graficznego połączonego z dużą pamięcią, aby uzyskać najlepsze wrażenia. Pamięć musi mieć też dużą magistralę. 2 gigabajty pamięci RAM w HD7770 to ogromne marnotrawstwo nie tylko ze względu na wolny procesor graficzny, ale także ze względu na 128-bitową magistralę. Musisz mieć szeroką magistralę, aby mieć wyższe szybkości przesyłania danych między pamięcią RAM a rdzeniem. Sześć koncertów w Titanie może odbywać się po 384-bitowej magistrali, co jest wystarczające do przesyłania danych między rdzeniem a pamięcią.

Ostatnia wskazówka : Kupując GPU , porównaj karty na podstawie testów wydajności gier , a nie specyfikacji sprzętu (z wyjątkiem rozmiaru magistrali pamięci;)).

Najlepsze zasoby, których używam podczas porównywania GPU to hwCompare i Passmark

#3
+6
Drake
2010-07-08 01:40:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Duża ilość pamięci RAM może pomóc podczas grania w dużych rozdzielczościach, pozwólcie, że powiem 1920 x 1080 i więcej.

W przypadku rozdzielczości takich jak 1680x1050 lub mniej 1 GB byłby świetny, ale nawet 512 MB wystarcza na większość gier przy najwyższych ustawieniach tekstury.

Jeśli monitor ma 1680x1050 lub mniej, a wybrana karta graficzna ma już 1 GB. Proponuję wybrać szybsze taktowanie, w przeciwnym razie wybierz tę z 1,5 GB lub 2 GB pamięci RAM.

ps. Częstotliwości zegara można podkręcić, ilość pamięci RAM nie może zostać zwiększona;)

Jest to przydatne dla osób, które używają wydajnego CRT do gier, ponieważ nie muszą trzymać się wysokiej rozdzielczości natywnej, aby uzyskać ostry obraz, dlatego ważniejsze są lepsze „efekty” (w tym AA i AF).


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...