Pytanie:
Jak mogę określić centrum wioski?
Memor-X
2013-11-21 06:01:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ strefa odrodzenia Żelaznego Golema to obszar 16 × 16 × 6 w centralnym punkcie wioski, chcę zbudować wokół tego obszaru strukturę. Czasami chcę tam zbudować szlifierkę, innym razem chcę zbudować coś, co wygląda jak kuźnia golemów, aby wyglądało realistycznie, a nie tylko przypadkowo pojawiające się z powietrza. Aby to zrobić, muszę określić środek wioski.

Jak mogę określić środek wioski, niezależnie od tego, czy jest ona zbudowana od zera, czy wygenerowana w naturalny sposób? Czy w przypadku wygenerowanych wiosek centrum jest określane przed czy po wybudowaniu wioski? To znaczy, czy wybrano punkt środkowy, a następnie zbudowano wokół niego struktury, czy też najpierw generowane są struktury, a następnie środek obliczany z nich?

(Nie sądzę, że to ma znaczenie, ale używam wersji 1.7.2.)

Dwa odpowiedzi:
Gigazelle
2013-11-21 07:39:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Do rozważenia są tutaj dwa centra wiosek; jeden na temat stworzenia i ten, na którym ci zależy.

W pokoleniach świata studnia wioski jest uważana za centrum (lub punkt wyjścia) wioski. Jest to pierwsza umieszczona konstrukcja, a cała konstrukcja wioski opiera się na lokalizacji studni.

Środek wioski, na którym ci zależy, jest środkiem wszystkich drzwi w bezpośrednim sąsiedztwie. Gdybyś wziął wszystkie współrzędne wszystkich drzwi w swojej wiosce i uśrednił je razem, byłby to obszar, w którym odradzałyby się golemy.

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat logiki centrum wioski, przeczytaj ta sekcja w Minecraft Wiki.

Możesz także użyć narzędzi, takich jak NBTExplorer, aby określić dokładne współrzędne środka.
Joao
2013-11-21 07:43:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Leć w powietrze, aby uzyskać widok z lotu ptaka; w środku jest studnia.

To jest centrum pokolenia wioski. A co z przetrwaniem? Wiem, że nie ma o tym wzmianki w pytaniu, ale jestem prawie pewien, że tak jest. Chodzi mi o to, że farmy golemów są w zasadzie używane tylko w grze survivalowej.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...