Pytanie:
Które cywilizacje są w stanie skutecznie atakować unikalne jednostki w Civilization 4?
146
2010-07-22 01:41:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na przykład pośpiech pretoriański jest powszechną strategią Rzymian. Jakie inne cywilizacje w wanilii, Warlords lub BtS mają realne strategie pośpiechu?

Jeden odpowiedź:
WillfulWizard
2010-07-22 02:14:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widziałem druzgocący pośpiech Mongołów pod wodzą Kubilaj-chana:

  • Keszicy są szybcy. Nie możesz zrozumieć, co tak naprawdę oznacza „ignorowanie kosztów ruchu w terenie”, dopóki się z nimi nie bawisz.
  • Agresywna pomaga w szybszych koszarach
  • Kreacja pomaga szybciej zdobyć konie, jeśli są blisko .
  • Tryb kreatywny pomaga w zaskakująco szybkim umocnieniu nowo podbitego terytorium, pracując na najlepszych polach, zapewniając obronę miasta i obniżając koszty zaopatrzenia wojsk.

Powinieneś także spójrz na kogoś innego z szybką jednostką z czasów starożytnych:

  • Perscy Nieśmiertelni
  • Azteckie Jaguary
  • Egipskie rydwany wojenne

Chociaż wygrana w pierwszym ataku jest idealna, szybkie jednostki dają możliwość ustawienia późniejszej wygranej. Zabieraj pracowników, plądruj ulepszenia, uderzaj w słabsze miasta za liniami. W starożytności Civy nie miały liczby jednostek do radzenia sobie z nękaniem wrogów, a drobne obrażenia, takie jak zagubiony pracownik, wpływają na całą grę.

Uwaga: moje informacje o konkretnych cywilizacjach są oparte na BtS. Nie przypominam sobie, żeby coś się różniło w Warlords lub wanilii, ale nie sprawdziłem.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...