Pytanie:
Czy nadal mogę grać w gry, które zostały usunięte ze Steam?
alexqwx
2014-12-21 01:18:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ Steam dostaje coraz więcej zremasterowanych tytułów (np. Metro Redux, Sleeping Dogs itp.), ich starsze odpowiedniki nie są już dostępne do kupienia na Steamie (prawdopodobnie po to, aby zachęcić ludzi do zakupu zremasterowanych tytułów).

Teraz te „stare” wersje gier znajdują się w mojej bibliotece, ale czy pozostaną tam? Czy nadal będę mógł grać w te gry w przyszłości (ponieważ nie mam zamiaru kupować wersji zremasterowanych)?

Nie mamy pojęcia, co Valve zrobi w przyszłości.Obecnie tak, ale nie możemy zagwarantować, że w ten sposób będą nadal to robić.
„Zagłosuj na zamknięcie, ponieważ pytanie dotyczy niewydanych lub nielegalnych treści”.Hmm ... Nie jestem tego pewien.
Pytasz nas, co Valve zrobi w przyszłości.Nie wiemy.Jeśli chcesz zapytać, jak to działa teraz, możemy na to odpowiedzieć.
@Frank Skąd mam wiedzieć, że nie wiesz?Valve mogło to publicznie skomentować, a ja nie widziałem ich komentarza, więc jest to całkowicie rozsądne pytanie.
To, czy Valve skomentował sytuację, czy nie, nie ma znaczenia.Jeśli odpowiedź wymaga uprzywilejowanych informacji, nie pozwalamy na takie pytania, ponieważ Arqade nie jest witryną z wiadomościami.Tak jak powiedziałem;jeśli chcesz zapytać, jak to działa * dzisiaj *, możemy na to odpowiedzieć.Pytanie nas, jak to będzie działać w przyszłości, jest całkowicie nie na temat.
@Frank Tak więc, jeśli zadaję pytanie o to, jak obecnie działa Steam, to jest ok, ale jeśli zadam pytanie, jak będzie działał Steam (zakładając, że te informacje zostały już opublikowane), jest to nie na temat?Od kiedy czas ma znaczenie?Zadaję pytanie przy założeniu, że Steam faktycznie to skomentował, ale nie mogę tego znaleźć.
Tak, masz rację.Abyśmy mogli odpowiedzieć na pytanie, jak to będzie działać w przyszłości, musimy tylko odejść od tego, co mówi programista.A to, co mówią, często jest nieprawdą.Xbone jest zawsze online, ktoś?Bez czegoś, co moglibyśmy przetestować i zweryfikować, wszystko, co robimy, to powtarzanie tego, co już zostało powiedziane.Zaczyna też gromadzić plotki i spekulacje, których nie chcemy.Arqade nie jest serwisem informacyjnym, więc ustaliliśmy, że nie jest to w naszej wiedzy.Obecny = dobry.Przyszłość = zła.
@Frank Każda polityka każdej firmy może ulec zmianie w dowolnym momencie.Steam ma zasady dotyczące możliwości uzyskania dostępu do zakupionych gier, które zostały usunięte, na to pytanie * można odpowiedzieć.Jeśli polityka ulegnie zmianie w przyszłości, na to pytanie będzie potrzebna nowa odpowiedź dotycząca nowej polityki.Nie inaczej jest niż wtedy, gdy mechanika gry zmienia się po patchach.
@cimmanon Poza tym, że możemy * przetestować * mechanikę gry.* Nie możemy * przetestować poczty pantoflowej.Na tym polega krytyczna różnica.Jedna wykorzystuje naszą wiedzę, druga ogranicza nas do papugowania tego, co powiedzieli twórcy.Arqade nie jest serwisem informacyjnym.Jeśli udzielenie odpowiedzi wymaga informacji uprzywilejowanych, nie pozwalamy na takie pytania.
Ze sklepu zostały usunięte gry, które ludzie kupili.Nie ma tu nic spekulatywnego, niepublikowanego ani nielegalnego.Głosowanie za ponownym otwarciem.
@3ventic W szczególności pyta, czy będzie to kontynuowane w ten sposób w przyszłości.* Dokładnie * po to jest przyczyna bliskiej spekulacji w przyszłości.
Dwa odpowiedzi:
Elise
2014-12-21 01:26:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krótka odpowiedź: tak, możesz.

Jeśli kupiłeś grę na Steamie, której nie można już kupić, i tak będziesz mógł ją pobrać i grać. Gra jest nadal dostępna na Steamie, ale nie do kupienia.
Ktoś może nawet podarować Ci grę, która nie jest już dostępna w sprzedaży, zakładając, że miał ją w swoim ekwipunku, zanim została pobrana ze sklepu.

Nie mam źródła tych informacji, ale istnieje wiele gier, które zostały usunięte ze sklepu Steam w przeszłości i ludzie nadal mogą je pobierać i grać w nie, jeśli są właścicielami gry.
Kupiłem grę niezależną kilka lat temu i wkrótce potem deweloperzy zbankrutowali.Steam wycofał grę do sprzedaży, ale mogłem w nią grać dalej i odblokowywać osiągnięcia.Mogę więc z pewnością potwierdzić, że tak jest.
Stary Deus Ex: Human Revolution został usunięty ze sklepu na rzecz wersji Director's Cut i nadal mogę grać w starszą wersję.Pojawia się w moim ekwipunku jak każda inna gra.
Helper
2016-06-28 03:50:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, możesz, ale będziesz musiał znać numer, na przykład: steam: // install / (numer), a następnie skopiuj go i wklej na czacie, a zostanie pobrany kolejny przykład: steam: // install / 427920(FNAF WORLD)

Mam nadzieję, że to pomogło

Pytanie nie dotyczy pobierania gier, które zostały usunięte ze sklepu, ale grania w gry, które zostały wcześniej kupione, a następnie usunięte.Nie wspominając o tym, że dodajesz nic, czego nie powiedziano wcześniej 19 miesięcy temu.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...