Pytanie:
Czy Master Chief jest człowiekiem czy jakimś rodzajem robota / obcego?
user62393
2013-12-05 08:59:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W trylogii Halo twarz Master Chiefs nigdy nie jest pokazywana. Myślę, że jest przynajmniej człowiekiem, ale nie jestem do końca pewien.

Szukałem w Internecie, ale nic tak naprawdę nie odpowiedziało na moje pytanie. Czy ktoś wie, jak wygląda, czy w ogóle jest człowiekiem? A może jest elitą / robotem / cyborgiem? Wiem, że dr Halsey stworzył go lub wyszkolił, jak ujawniono pod koniec pierwszego sezonu spartańskich operacji.

Lore by Eric Nylund: Halo: The Fall of Reach = oficjalnie wspierany / licencjonowany prolog Master Chiefa
Sześć odpowiedzi:
LoveAndCoding
2013-12-05 09:16:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Master Chief, Spartan 117, jest człowiekiem. Nazywa się John (nigdy nie podaje się nazwiska). Był obywatelem kolonii, który został porwany w wieku 6 lat i zabrany na szkolenie do wojska (potajemnie). Gdy był nastolatkiem, otrzymał serię zastrzyków, które zwiększyły jego fizyczne możliwości do poziomu ponad to, co normalny człowiek byłby kiedykolwiek w stanie zrobić. Jednak on i wszyscy inni Spartanie pozostają ludźmi.

Dlaczego więc nie pokazać swojej twarzy? Cóż, to faktycznie wynika z tego, jak Bungie chciał podejść do postaci. Master Chief zawsze miał być kimś, kogo można sobie wyobrazić. Nigdy nie zamierzali ujawniać, kim był Master Chief, ani pokazywać jego twarzy, ponieważ czuli, że zdradziło to zdolność ich fanów do umieszczenia się w tej postaci. Teraz jednak, gdy 343 przejęło kontrolę, będziemy musieli zobaczyć, dokąd zmierzają i co zdecydują się zrobić w przyszłości.

Właściwie jest trochę podobny do tego, jak Valve traktuje Gordona Freemana. Chociaż jego wygląd jest teraz znany jako kaukaskiego mężczyznę w okularach, nigdy * przenigdy * nie jest pokazywany w grze, ani też nigdy nie mówi. Nawet jeśli uda ci się zobaczyć model 3D jego ciała za pomocą kodów w Half-Life 1, jego głowę zakrywa hełm (ma to sens, ponieważ nosi kombinezon HazMat). Jednak bez wątpienia jest człowiekiem.
Początek Halo 4 wskazuje na to, kim i czym jest Master Chief.
Technicznie rzecz biorąc, jest prekursorem.
Brendan4848
2013-12-05 09:02:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest człowiekiem, ponieważ jeśli skończysz kampanię na legendarnym, zobaczysz jego czoło i jego ludzkie +, zobaczysz go jako dziecko w scenie otwierającej.

dzięki, nie pokazali tego bohatersko. też nie wiedziałem, że to on, więc dzięki.
nie ma problemu, witam
Rapitor
2013-12-05 22:36:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

John-117 „Master Chief” był człowiekiem, ale po przejściu przez spartański program nie jest już oznaczany jako człowiek, ale jako „spartański super żołnierz”

Master Chief był jasnoskórym czerwono-brązowe włosy z piegami, kiedy zaczął trenować spartański, ale ponieważ teraz prawie zawsze jest w zbroi, jego włosy stały się białe i cienkie, a jego skóra stała się upiornie blada. podczas Halo 1 i 2 Bungie chciał, aby ich bohater był bez twarzy i osobowości, więc „łatwiej się do niego dostać”, jednak wraz z rozwojem serii. książki zostały napisane (oficjalnie), a inne adaptacje (filmy, anime, komiksy itp.) nadały Szefowi i reszcie wszechświata własną osobowość.

Proponuję przeczytać książkę „The Fall of Reach”. Bardzo dobrze wyjaśnia fabułę i daje wgląd w spartański program.

tutaj jest więcej źródeł i lektur z poza wiki o John-117. kliknij mnie

hoder
2016-10-29 09:04:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pamiętam, że w Halo 4 Bibliotekarz mówił mu, że jest czymś w rodzaju mieszanki człowieka / prekursora i niesie nasienie poprzednika, który stworzył Halo.Jestem dość spóźniony, ale oglądałem halo 4 i zauważyłem, że słuchałem go po raz drugi

Chris
2017-10-12 05:30:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeden z kadetów nazywa go wielkim robotem w filmie Halo 4

Rad Dude
2015-01-05 02:57:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że Master Chief jest kosmitą, ponieważ po przeprowadzeniu pewnych badań w Internecie zobaczyłem twarz Master Chiefów w najnowszej aureoli, która ukazała się 31 grudnia Halo 5, a jego twarz nie przypomina człowieka. Obejrzałem też wideo, a Master Chief jest Na obcej planecie jako dziecko, a na filmie jest napisane, że rodzaj master-bossa lub cywilizacja została usunięta w tym momencie. Nie wiem, kto lub co zabrało jego rodzaj. W tym samym filmie dr Hulsey podchodzi do niego i rzuca monetą, a wódz chwyta ją i prosi, aby nazwał ją mistrzem wodzem woła orzeł i to rzeczywiście były opowieści i chodzi mi o to, że wódz jest w rzeczywistości obcym, który ma wiedzę rasy ludzkiej i szczęścia lub losu po jego stronie.

Jeśli [to jest twarz, o której mówisz] (http://th07.deviantart.net/fs70/PRE/f/2012/341/9/9/john___117_by_rexadde-d5luhag.jpg), to wygląda to bardzo ludzko.
To bardzo, bardzo złe.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...