Pytanie:
Czy NPC mogą zabijać smoki? Jak tego uniknąć?
batbrat
2013-05-23 09:45:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdaję sobie sprawę, że moje pytanie jest nieco niejednoznaczne, więc pozwól mi wyjaśnić. Gram w Skyrim już od jakiegoś czasu i doszedłem do szesnastego poziomu. Właśnie wznowiłem wątek „Zaginionych w akcji” i postanowiłem znaleźć obóz Thalmor. Nie badałem zbyt wiele okolicy i samotności, poza znalezieniem kilku miejsc. Szybko udałem się do obozu Haafingar Stormcloak i zdecydowałem się stamtąd udać. Ważne jest, aby zauważyć, że w tym momencie ukończyłem zadanie „The Break of Dawn”, więc byłem pod statuą Meridii i wchłonąłem ze ściany słowo mocy „Elemental Fury”. Jednak w tamtym czasie nie zabiłem smoka. Po przybyciu do obozu Haafingar zauważyłem smoka latającego i ryczącego. Nie zaatakował mnie ani nie pojawił się jako czerwona kropka, ale Stormcloaki przygotowały swoją broń i spojrzały w niebo. Ruszyłem dalej i postanowiłem zbadać okolicę nieco bardziej w kierunku więzienia Thalmor. Okazało się, że smok pojawił się martwy, jego ciało w pobliżu Volskygge prawdopodobnie zostało zabite przez tamtejszych bandytów. Przechodząc obok niego, wchłonąłem duszę smoka. Załadowałem ponownie i próbowałem zrobić kilka różnych rzeczy:

  1. Zamiast tego udałem się do posągu Meridii i spróbowałem zabrać tam smoka. To nie wyszło dobrze. Smok odleciał, więc czekałem. Nie wrócił za około 10 godzin. Zacząłem próbować dwóch.

  2. Ponownie załadowałem stary zapis gry, poza stajnią Whiterun, tuż przed szybką podróżą (właśnie ukończyłem „Za moich czasów Need ”i musiałem przenieść się z Kematu i Saadii do szybkiej podróży). Szybko udałem się do obozu Stormcloak i zaatakowałem tam smoka. Nie mogłem go trafić, więc porzuciłem go jako złą robotę i postanowiłem udać się w kierunku niezbadanego miasta. Odkryłem Dragonsbridge. W drodze powrotnej znalazłem martwe ciało smoka w pobliżu skrzyżowania na drodze i wchłonąłem jego duszę.

  3. W międzyczasie ładowałem wiele razy i eksplorowałem okolice, aby znaleźć smoka. Nie miałem innych wyników.

WAŻNE:

  1. Użyłem poleceń konsoli, aby usunąć Gildergreen, więc że sadzonka, którą zasadziłem, nie wydaje się z niej wyrosnąć. Użyłem również poleceń konsoli, aby sprawdzić inwentarz Lydii i wyłączyć / włączyć Birna z Birny's Oddments w Winterhold.

  2. Smok z mieszkań Bonestrewn nie dał mi duszy. Myślę, że mogłem go już zabić, gdy znajdowałem się w pobliżu sanktuarium Eldergleam w celu przywrócenia Gildergreen.

  3. Mam plik DLC Dawngaurd, ale jest on nieaktywny. Sekcja „Pliki danych” programu uruchamiającego była wyszarzona i edytowałem plik Skyrimprefs.ini w „Moich Dokumentach”, aby to naprawić. Obecnie nie ładuję pliku DLC.

Zastanawiałem się, czy ktoś inny doświadczył tego zachowania, czy też jest to nowy błąd, który odkryłem. Zastanawiałem się też, czy ktoś ma rozwiązanie tego problemu. Na razie czekam dziesięć dni, aż lokalizacja się odrodzi (24 godziny, spłucz, umyj, powtórz), aby smok odrodził się, abym mógł zabić to cholerstwo.

AKTUALIZACJA: Czekałem dziesięć dni, ale ta lokalizacja nie odrodziła się. Oczyściłem loch Meridii, więc być może będę musiał poczekać 30 dni w grze. Nie wiem Smok nie pojawił się ponownie, a ja nie jestem bliżej zabicia potwora.

Podsumowując, moje pytanie brzmi: czy smoki mogą zostać zabite przez NPC i nadal dają mi duszę? Szczególnie interesuje mnie, czy ktoś również widział ten sam problem i czy jest rozwiązanie. Więc daj mi znać.

Dzięki!

Powiązane: [Dlaczego nie udało mi się wchłonąć smoczej duszy po jej śmierci?] (Http://gaming.stackexchange.com/q/35754/4797)
Dwa odpowiedzi:
galacticninja
2013-05-23 12:35:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

NPC mogą zabijać smoki. Ale niezależnie od tego, kto zabije smoka (postać gracza czy nie), dusza smoka zostanie zawsze wchłonięta przez postać gracza (spoiler: z wyjątkiem sytuacji, gdy aktualnie masz aktywny określony zestaw zadań Dragonborn DLC).

Aby dodać do tej odpowiedzi, możesz również zainstalować mod Run For Your Lives . To sprawia, że ​​większość NPC chowa się w pomieszczeniu, gdy dochodzi do ataku smoka, zamiast stawić im czoła i być może zostać zabitym przez smoka.

Opis modyfikacji:

Mały mod, który sprawia, że ​​obywatele wioski lub miasta biegają w pomieszczeniach podczas ataku smoka.

Narodził się to z frustracji, gdy widziano, jak obywatele próbują być bohaterami i pędzą na oślep do swoich zagłady atakujących smoki. Zamiast tego obywatele uciekną w bezpieczne miejsce, jak sprytni ludzie, w obliczu horroru gigantycznych latających jaszczurek ziejących ogniem. NPC, którzy mieszkają w miejscu ataku i posiadają tam dom, wycofają się do niego. Jeśli w miejscu ataku znajduje się karczma, NPC, którzy tam nie mieszkają, uciekną do karczmy, razem z NPC mieszkającymi na zewnątrz. Jeśli nie ma karczmy, gra wybiera losowe wnętrze z okolicy, a ci NPC uciekną tam.

Powinno to działać również dla wszystkich NPC dodanych przez mody, do limitu 150 w powierzchnia. Potem są zdani na siebie. Wybrani NPC są pierwszymi, pierwszymi obsługiwanymi przez silnik gry.

Strażnicy, członkowie Towarzyszy, Strażnicy Stendaaru i zwolennicy gracza / koledzy z drużyny nie będą biegać, będą stać i walczyć. Zwierzęta hodowlane też nie będą biegać, ponieważ są głupie. Obejmuje to Twojego konia.

kotekzot
2013-05-23 10:13:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Smoki są wrogo nastawione do większości NPC, więc tak, NPC zabijają smoki lub umierają próbując. Będziesz wchłaniał dusze z pobliskich martwych tragonów, niezależnie od tego, kto je zabił. Występuje błąd polegający na tym, że odrodzone smoki nie dają duszy przez jakiś czas, przyczyna śmierci oryginalnego smoka jest nieistotna; zwróć uwagę, że ten błąd został naprawiony w pierwszej wersji Nieoficjalnej poprawki Skyrim, z której dobrze by było skorzystać.

Błąd, który został naprawiony w USKP.
Znajomy irl właśnie powiedział mi, że NPC nie mogą zabijać smoków, chyba że najpierw je zaatakujesz. Oczywiście jest to niepotwierdzone. Więc mówisz, że NPC mogą zabijać smoki niezależnie od tego, prawda? Czy można tego uniknąć lub przynajmniej odrodzić się i zabić smoka?
Tak, to właśnie mówię. Wiesz, że istnieją nieskończone smoki, prawda? Niech NPC dobrze się bawią. Możesz spróbować użyć polecenia wskrzeszenia na smoka, może zadziałać.
Link do poprawki jest martwy.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...