Pytanie:
Czy Zombie Pigmen może pojawić się na Soul Sand?
Ender
2012-01-27 22:41:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie zdałem sobie sprawę, że przez cały mój czas w Netherze nigdy nie miałem odrodzenia mobów na mojej farmie w Netherwart. Teraz, chociaż miałoby to sens po ukończeniu mojej farmy, ponieważ karczoch był na bloku, zajęło mi sporo czasu, aby wypełnić wszystkie moje bloki zielem. I przez cały ten czas (3-5 godzin) nigdy nie miałem ani jednego zombie pigmana na mojej farmie.

Czy Zombie Pigmen może odrodzić się na piaskach dusz?

Dwa odpowiedzi:
nim
2012-03-19 23:18:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moby z pewnością odradzają się na piasku duszy, wymaganie dotyczące stałego bloku dotyczy graficznego bloku, a graficznie piasek duszy jest litym blokiem (bez przezroczystości).

Przetestowałem to w przeszklonym pomieszczeniu z podłogą z piasku duszy i zombie pigmen w środku.

fredley
2012-01-27 22:54:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie

Nic nie może, ponieważ nie jest to solidny blok (ma tylko 7/8 wysokości normalnego bloku).

Wow, +1 za rozmiar bloku ... Nie wiedziałem tego!
Przepraszam, chociaż wysokość soulsand rzeczywiście wynosi 7/8 normalnego bloku, ta wysokość jest używana tylko do obliczania kolizji (aby zasymulować zagłębienie się gracza). Sam blok nie jest przezroczysty i jest rysowany jak pełny blok. To powoduje, że jest to prawidłowy blok do odradzania mobów.
Odradzają się na piasku duszy.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...