Pytanie:
Jak skutecznie wypatrywać?
Izzy
2013-06-07 02:24:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gram dopiero od kilku tygodni, ale wydaje mi się, że dobrze orientuję się w podstawowych mechanikach gry, a także ogólnie w rozgrywce. Jednak jedna koncepcja wciąż mnie oniemia: plamienie. Wszystkie moje próby odgrywania roli zwiadowcy / obserwatora, a nawet obserwatora kończą się katastrofą, często niszcząc mnie przez wrogów, których nawet nie widzę. Innym razem, grając czołgami nie będącymi zwiadowcami, uważam, że jestem dobrze ukryty tylko po to, by nagle natknąć się na grad ognia wroga, dochodzący z pozoru znikąd.

Jestem pewien, że czegoś mi brakuje. Dokładnie przeczytałem tę stronę na ten temat i próbowałem odpowiednio dostosować swój styl gry, ale nadal czuję się przewyższony w prawie wszystkich okolicznościach, z wyjątkiem tylko sytuacji, gdy używam solidnej osłony i nie ruszam się - skutecznie , kiedy chowam się jak mała dziewczynka - i nawet to wydaje się być chybione.

Czy dodatkowe elementy wyposażenia, które są kosztowne w kredytach, są wymagane do skutecznego zwiadu / zwiadu? Czy wszyscy używają siatek maskujących i binokli, nawet na poziomie II? A może brakuje mi jakiegoś mechanika? Moją idealną odpowiedzią byłby ktoś, kto podzieliłby to krok po kroku, wraz z przykładem, jeśli to możliwe.

EDYCJA: Gracze w grze powiedzieli mi, że gracz zaparkowany w krzakach NIE otrzymuje takiej samej kary za zasięg widzenia jako gracz, który jest na otwartej przestrzeni, chciałby go zobaczyć. To znaczy. dwa identyczne czołgi, jeden w krzakach, a drugi bez, nie miałyby takiego samego efektywnego zasięgu widzenia. Czy to prawda? Wiki nie wspomina o tym, ale wyjaśniłoby wiele moich problemów.

Re: moje własne doświadczenie w WoT ... Rozegrałem około 900 meczów, kilka czołgów IV i V poziomu (BDR G1B, ELC AMX to moje V poziomu), a ostatnio jako odwrócenie uwagi wróciłem do pojazdów niższych poziomów. ziemia dla ARL44; obecnie działa brytyjskie, rosyjskie i chińskie światła oraz jeden brytyjski czołg średni na poziomie III i niższym.
Jaki jest zasięg widzenia czołgów, z którymi próbujesz przeprowadzić zwiad? W tej chwili M5A1 Stuart jest najlepszym czołgiem zwiadowczym, jaki mam.
Mam czołgi na kilku poziomach. Światła (te, z którymi mam najwięcej problemów z wykrywaniem, ponieważ generalnie zasadzam się z czołgami ciężkimi lub niszczycielami czołgów, a artyleria to artyleria) mają: Poziom 5: 360. Poziom 4: 340. Poziom 3 i 2: 310. W pewnym momencie Przyjrzałem się konkretnie zasięgom widzenia wszystkich czołgów 2 poziomu z ich drugimi wieżami i stwierdziłem, że większość świateł tego poziomu ma 300 lub 320.
Edytowano pytanie główne.
Co do krzaków: tak, to prawda; istnieje mały promień wokół pojazdu obserwującego (około 15 m), w którym krzaki są przezroczyste do własnych celów obserwacyjnych. Warto zauważyć, że mniej więcej ten sam promień staje się przezroczysty dla kogokolwiek innego przez kilka sekund po wystrzeleniu broni, więc pozostajesz ukryty tylko wtedy, gdy NIE strzelasz. Jeśli wejdziesz głębiej w krzaki lub za nimi, strzelanie nie ujawni twojej pozycji, ale wpłynie to negatywnie na twoją zdolność wykrywania. Plus: w zależności od zasięgu gra przeprowadza wyrywkowe kontrole w różnych odstępach czasu. Nieruchomy wróg może zauważyć, że jesteście unieruchomieni po minucie oczekiwania.
Cztery odpowiedzi:
SF.
2013-08-20 17:22:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niewidzialność i szybkość.

Po pierwsze, zdobądź dobry czołg zwiadowczy - jeden szybki, z dużą wartością kamuflażu. Osobiście polecam ELC AMX - najwyższa wartość kamuflażu w całej grze i wystarczająca prędkość, aby dotrzeć w dłuższe miejsce i ukryć się, zanim pojawi się wróg.

Daj mu siatkę maskującą i lornetkę. Wypożycz wzór kamuflażu (za kredyty, 7-dniowy lub 30-dniowy). Zdobądź dobrą załogę (ELC to tylko 2 osoby, więc 400 sztuk złota to niewiele, jeśli nie chcesz grindować). Wybierz dla nich umiejętność kamuflażu. (gdy osiągniesz 100% + 41% następnego profitu, zresetuj i wymień go na 6. zmysł na kapitana, jest jeszcze bardziej przydatny.) Jest aktywny przez pierwszy moment, a pierwsze 60% lub więcej awansuje bardzo szybko. Te rzeczy naprawdę się sumują.

Dalej: Zbliżanie się do miejsca. Istnieją dwie metody: Szybka i ostrożna. Jest też trzecia, znacznie mniej wydajna: Spot&run

 • Szybka, gdy jedziesz szaleńczo do wybranego punktu obserwacyjnego z maksymalną prędkością, zanim wróg zajmie pozycje, aby zobaczyć, jak się chowasz. Kiedy przybędą, już jesteś ukryty. Godne uwagi mapy: Malinovka (Encounter), El-Halluf, Erlenberg (obrona), Highway, Murovanka, Siegfried Line (obrona)
 • Ostrożnie: podchodź zza osłony, awansuj jako drugi za lemingiem, który odwraca uwagę wrogów z samobójczym atakiem, jeździć daleko, itp. Alternatywnie wjedź za solidną osłonę, która przylega do niektórych krzaków i usiądź za nią przez co najmniej minutę, aż zostaniesz zapomniany. Godne uwagi mapy: Steppes, Mines, Komaryn [i cofaj się, gdy wrogowie przepychają się!] Jeśli posuwasz się przez las lub krzaki, przechodź powoli od krzaka do krzaka, kucnij i czekaj, aż włączy się binoc. przejdź do następnego krzaka. Jeśli zauważysz wroga, poczekaj, aż drużyna się nim pozbędzie, zanim przejdziesz dalej.
 • Spot&Run: Niektóre mapy po prostu nie zapewniają żadnych dobrych punktów obserwacyjnych lub bitwa jest zbyt chaotyczna lub zbyt dynamiczna, aby zagwarantować pozostanie w jednym miejscu. Wykrywaj i chowaj się za solidną osłoną, zanim wróg będzie mógł cię trafić, lub po prostu zrezygnuj ze zwiadu i flankuj, by zabić. Godne uwagi mapy: Lakeville, mapy miasta.

Uwaga: nie musisz wyróżniać całej drużyny wroga. Jeśli zapewnisz 1-2 dobre miejsca, wykonujesz swoją pracę dobrze i nadeszła kolej zespołu, aby je zabić. Zastanów się nad zmianą pozycji, gdy umrą (ale najczęściej jest ich więcej - ukrytych. Podświetlisz je, gdy strzelą i staną się widoczne dla ciebie, co nadal jest twoją dobrą robotą - uwaga, próbując posuwać się niszczycielem czołgów z nowa linia jest całkowicie samobójcza - gdy jesteś w ruchu, bez aktywnej siatki maskującej, niszczyciel czołgów taki jak Rhm. Zastanów się dwa razy, zanim ją zmienisz.

Dalej: krzaki. ZAWSZE chowaj się w krzakach / za nimi. Ponad podwajają wartości kamuflażu i ukrywają cię, zanim siatka maskująca się aktywuje. Twój czołg od strony przeciwnika, sprawdzając, czy wszystkie punkty kontrolne są ukryte. Jeśli krzak jest wystarczająco duży, schowaj się w nim w całości, w ten sposób nie zostaniesz zauważony, nawet jeśli wrogowie cię otaczają. „Zablokuj ścieżki” (X), aby zapobiec obracaniu się podczas rozglądania się. Siedź bez ruchu i po prostu pozwól innym wykonywać swoją pracę.

Podczas gdy Lekki masz ten sam bonus kamuflażu podczas ruchu, Camo Net daje znaczną przewagę. Pamiętaj: wykrywanie nie jest natychmiastowe. Kontrole na miejscu są przeprowadzane okresowo w zależności od odległości między tobą a wrogiem. Krzew i twoje bonusy mogą cię ukryć przez pierwsze 3-4 wyrywkowe kontrole wroga, a następnie kopnięcia siatką maskującą całkowicie uniemożliwiają im wykrycie cię - o ile pozostaniesz nieruchomy.

Napij się kawy i ciesz się Ka-ching! kredytów i PD przypadających na twoje konto, gdy twoja drużyna zniszczy cele. Możesz poprosić o ostrzelanie wrogów, którzy mają tendencję do zbliżania się zbyt blisko lub sugerować inne cele, ale generalnie nie ruszają się i NIE STRZELAJ. Jest jedna sytuacja, w której masz prawo do strzału: po prostu kończysz zwiad, czy to z powodu nieuchronnej śmierci ostatniego wroga, czy też rychłego odkrycia swojej pozycji.


Teraz byłoby to zbyt łatwe, gdyby był tak odporny na błędy. Jeśli zauważysz, że jesteś blisko osłony, możesz się wycofać i mieć nadzieję, że zapomną. Jeśli zostaniesz zauważony w terenie, uciekaj, by ratować życie, co raczej nie potrwa długo.

Są dwa sposoby, by zostać zauważonym:

 1. Nie byłeś wystarczająco ostrożny. Nie zdążyłeś schować się za osłonę, przesunąłeś się, kawałek twojego czołgu wystawał, a nawet ( Zdysz! ) strzeliłeś z pistoletu! Zwykle dowiadujesz się o tym umierając. Co jest bardzo szybkie i zwykle nic nie możesz zrobić. Uciekaj, by ratować życie, jeśli możesz, czego zwykle nie możesz.

 2. Wróg zbliżył się do ciebie w jego zasięgu. To mniej więcej 50 metrów z aktywowanymi wszystkimi bonusami - bardzo blisko, ale zdarza się to dość często. Teraz TO można przeżyć. Najpierw skieruj przyjazny ogień na każdego, kto się zbliża. Następnie, jeśli to nie pomoże, a oni poruszają się w twoim łuku, strzelaj do nich ORAZ URUCHOM. Wróg często cię nie trafi, jeśli będziesz poruszał się wystarczająco szybko, a jeśli zabijesz lub zranisz tego, który był najbliżej, nie będzie miał szansy odpowiedzieć. Niemniej jednak, po prostu biegnij, zanim będzie za późno.

Uwaga na niektórych mapach jest to całkiem prawdopodobne i powinieneś po prostu zaakceptować, że zwiadowca wroga znajdzie cię w zasięgu wykrywania. Na przykład las na Murovance lub zarośla w centrum po północnej stronie Bagna. W takich sytuacjach często rozsądnie jest zaparkować czołg z dala od wroga, aby przyspieszyć szybki odwrót.

Po zauważeniu miłe, przytulne minuty cichego obserwowania dobiegły końca. Masz niewielką szansę na powrót do dobrego punktu w tak późnej fazie gry, nawet zakładając, że nadal żyjesz. Miejsce pracy&run, polowanie na możliwości wsparcia ognia, a nawet zwiad samobójców w miejscach impasu.


Opowiem trochę o zwiadach samobójczych. W niektórych okolicznościach jest to ważna technika, ale najtrudniejsza do wykonania, najłatwiejsza do spartaczenia i najbardziej zależna od szczęścia. W rezultacie skuteczność zwiadowców-samobójców jest straszna, a zespół bardzo rzadko na tym korzysta - martwy zwiadowca nie jest dla drużyny pożyteczny.

Jest to bardzo często widoczne na wczesnych poziomach, więc niektórzy gracze mylnie myślą, że na tym właśnie polega skauting. Będą szydzić z prawidłowo ustawionego zwiadowcy, aby obserwować większą część pola, ale pozostając w bezruchu, albo oni sami będą pędzić naprzód i umrzeć, próbując udawać, że zrobili to, co trzeba było zrobić - zwiad.

Niektóre co robić, a czego nie robić w poszukiwaniu samobójstw.

 • Nie szukaj samobójstw, jeśli masz inne możliwości. Prawdopodobnie skończysz martwy, a martwy jesteś bezużyteczny.
 • Poczekaj, aż Twój zespół zajmie pozycję. Nie mogę zliczyć czasów, kiedy ustawiłem artylerię, przełączyłem się na tryb snajperski i znalazłem już dwóch naszych zwiadowców martwych. To zupełnie bezużyteczne. To nie znaczy „nie wyjeżdżaj wcześniej”. Po prostu jedź blisko linii wroga, zostań za jakąś przeszkodą, poczekaj, aż koledzy z drużyny się rozproszą, wyceluj broń, a następnie ruszaj.
 • Nie wykonuj zwiadu poza zasięgiem przyciągania swojej drużyny. Może to dać odrobinę taktycznej przewagi, polegającej na znajomości układu wroga i zdobyciu artylerii jeden lub dwa strzały, ale poza tym jest to przeważnie bezużyteczne.
 • Poruszaj się szybko, często obracaj i staraj się być nieprzewidywalny. Wczoraj wyjąłem ELC AMX z KV-2 z połowy mapy, gdy robił trzecie koło w tym samym miejscu. To byłoby niemożliwe, gdyby nie stał się przewidywalny.
 • ZRÓB samobójstwo - zwiad w sytuacjach patowych. Jeśli wróg utworzył spójną obronę, twoja drużyna ma trudności z wyważeniem, dobry zwiadowca samobójców jest tym, czego potrzebuje twoja drużyna, aby zmienić bieg. Wieże wroga obracają się, czołgi się poruszają, przestają zwracać uwagę na stronę atakującą, po prostu próbują cię upolować. Daje to twojej drużynie wystarczającą przewagę taktyczną, aby wygrać bitwę.
 • Jeśli wykonujesz głębokie zwiady, zniszcz artylerię lub przynajmniej ją uszkodz. Często będziesz poza zasięgiem przyciągania swojej drużyny, a artyleria prawdopodobnie zacznie się poruszać, gdy zostanie zauważona, poza tym twoja artyleria potrzebuje trochę czasu, aby się zresetować. Lepiej zabijaj te zabójstwa, jeśli możesz.
 • Ponieważ twój zasięg będzie prawdopodobnie dłuższy niż w przypadku skradania się, dobre radio w twoim czołgu jest koniecznością. Jest kilka rzeczy bardziej frustrujących niż zwiadowca, który znika z zasięgu radiowego.

... niemniej jednak, jeśli potrafisz prowadzić zwiad, nie samobójstwo. Żywy jesteś bardziej przydatny.


A jeśli chodzi o burzę gradową, to może to być artyleria.

Gram prawie wyłącznie artylerią i ma bardzo specyficzny styl gry :

 • radio to święty duch artylerii. Prawie nigdy nie polegają na własnej zdolności wykrywania, ukrytej daleko. Obserwują mapę jak sępy i skupiają się nawet na czołgach, które po prostu mijają, są wykrywane automatycznie lub takie, które ich drużyna postanawia uniknąć walki.
 • Czas przeładowania jest długi. Czasami 20, czasem więcej.
 • Czas celowania też jest długi. Dobre wycelowanie może zająć kolejne 10 sekund lub dłużej.
 • Obserwują także teren w trybie snajperskim pod kątem aktywności wroga - zniszczone otoczenie, uszkodzenia.

W rezultacie: jeśli pozostaniesz nieruchomy i zostaniesz zauważony nawet przez kilka sekund - nawet podczas przelotu i całkowicie zignorowany przez przejeżdżający czołg wroga, artyleria skupi się na tobie. Czołg, któremu udało się was wykryć, może być już daleko, a artyleria czeka, aż tryb snajperski wyzeruje waszą pozycję, a następnie wystrzeliwuje na oślep ostrzał w waszą pozycję, gdy przeładowanie i zerowanie zostaną zakończone. Jeśli jesteś zamknięty w jakimś łatwym do zniszczenia środowisku, z łatwością mogą powiedzieć, że się nie wyprowadziłeś, ponieważ środowisko jest nienaruszone. Jeśli po uderzeniu pocisku nie pozostał żaden krater, oznacza to, że uderzył on w ciebie, a jeśli się nie ruszasz, nadal sensowne jest ponowne uderzenie w to miejsce. Tak więc, jeśli zostaniesz zauważony, nawet na chwilę, gdy jesteś nieruchomy, narazisz się na ostrzał artyleryjski, który może nastąpić znacznie później.


Odpowiedź na komentarz xBeats_GhoStZz:

ELC AMX nie jest dobrym zwiadowcą SUICIDE . Tak, jeśli jedziesz za liniami wroga, możesz nie być w stanie przekazać sojusznikom pozycji wroga. Następnie, jeśli jedziesz za liniami wroga, bez względu na to, jakiego czołgu lekkiego używałeś, rzadko żyjesz dłużej niż minutę. Oznacza to co najwyżej 1-2 strzały artyleryjskie, a Twoja drużyna zwykle jest zbyt daleko, by i tak prowadzić celny ogień w to, co zauważyłeś.

Nikt poza artylerią nie zyskuje bezpośrednio na wrogach wykrytych dalej niż 550 m * od nich - wrogowie na zewnątrz ich odległość rysowania nie jest podświetlana w widoku bezpośrednim lub snajperskim, a trafienie ich na ślepo jest prawie niemożliwe. Działa samobieżne mają wspaniałe radia, które zapewnią ELC w zasięgu bez względu na to, jak daleko się posunie. Pozostali po prostu nie skorzystają na tym, że zwiad będzie poza połączonym + ich zasięgiem radiowym, ponieważ znacznie przekroczy ich zasięg narysowania, więc i tak nie mogą trafić wykrytych wrogów. Jeśli zajrzysz tak daleko, robisz to źle. Jedynym celem może być polowanie na działa samobieżne wroga, ale i tak można to zrobić bez wsparcia innych.

ELC jest idealnym zwiadowcą do siedzenia w połowie drogi między dwoma stronami i wymiany ciosów na krawędziach ich zasięgu naciągu - martwy środek pola Malinovka, 2/3 przez boki w Komaryn, las na Muranovce, zbocza klifów w Klifach, kopalnia w kopalniach, w środku doliny w Lakeville. Poza tym gra w bitwach do IX poziomu. Większość czołgów ma już wtedy radia na tyle dobre, że i tak naprawdę nie muszą polegać na radiu ELC.

* 550 mw Manhattan Taxi metryki = w promieniu 1100x1100 kwadratowych z tobą pośrodku i po bokach równolegle do siatki mapy. Oznacza to, że czołg znajdujący się 750 m dokładnie na północny-zachód od ciebie jest widoczny, a czołg oddalony o 560 m na północ nie.

ELC AMX nie jest czołgiem zwiadowczym, ponieważ nie ma do tego radia. Najlepszym sposobem na użycie ELC AMX jest snajper zwiadowczy lub czołg typu hit and run.
@xBeats_GhoStZz: Zobacz moją edycję, proszę.
Brawa dla ciebie za tę odpowiedź :) - od innego artysty
dlaczego zasięg rysowania jest ograniczony do 550?
@SuperUberDuper: Dowolnie ustawiona liczba ograniczająca liczbę rysowanych elementów -> wpływ na wydajność.Wargaming zdecydował, że żadna broń nie może strzelać z tak dużą dokładnością, więc nie ma sensu ciągnąć niczego tak daleko.Założenie nie do końca się spełniło, ponieważ dodano nowe, lepsze niszczyciele czołgów, które mogłyby zestrzelić wroga z tak dużej odległości, ale ograniczenie pozostało.
@SF.Widzę dzięki, prawdopodobnie wraz z poprawą grafiki to się zmieni ..
Kemu79
2013-08-27 22:17:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wykrywanie i bycie zauważonym to trudna mechanika. Wymaga to tylko jednego odpowiedniego zwiadowcy, a drużyna wroga dość łatwo rozszarpie cię na strzępy, nie mając żadnych środków, by wiedzieć, gdzie się znajdują.

Kilka rzeczy do zapamiętania:

 • Czołgi niskiego poziomu mają przeważnie raczej kiepski zasięg widzenia i tam zakupiony sprzęt może mieć dużą różnicę.
 • Czołgi lekkie mają premię do kamuflażu przez cały czas, nawet podczas ruchu. Medy / TD / Ciężkie są łatwiej wykryte podczas ruchu. Nawet jeśli siedzą na otwartej przestrzeni, a ty się poruszasz, zobaczą cię jako pierwsi.
 • Zwiadowcy są zwykle szybsi i mogą szybciej dotrzeć do pozycji obserwacyjnej (krzak) i będą w stanie zauważyć, że zmierzasz je.

Dobry film o mechanice kamuflażu można znaleźć tutaj:

Poza tym film jest nadal dokładny, ale zwalone drzewa dają obecnie premię do kamuflażu.

Odpowiadając na twoją edytowaną część, siedzenie w krzakach nie daje żadnych kar za zasięg widzenia / dostrzegania, o ile jesteś 15 m lub bliżej krzaka (kiedy jest "przezroczysty"). Jeśli wrogi zwiadowca jest w krzaku, widzi cię normalnie, ale krzak da mu duży bonus do kamuflażu, więc go nie zobaczysz. Strzelanie z pistoletu usuwa na chwilę premię do kamuflażu krzaka, więc strzelanie i zwiad raczej nie mieszają się.

sk0yern
2013-06-10 01:55:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trudno jest cokolwiek dodać do bardzo dobrej strony wiki na ten temat, który wydaje się już przestudiowany.

Sprzęt jest naprawdę ważny, podobnie jak umiejętności załogi.

Na zwiadowcy chcesz zamontować powlekaną optykę i ulepszoną wentylację.

Potrzebujesz również wzoru kamuflażu, który możesz kupić na stałe za złoto lub tymczasowo wypożyczyć za kredyty.

Naprawdę polecam również ten film, który prawdopodobnie da Ci więcej praktycznych przykładów działania systemu wykrywania.

panzerquack
2016-11-16 14:54:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kliknij ten link, aby uzyskać oficjalny filmowy przewodnik dotyczący wykrywania z Wargaming.

* w końcu dodali to po tych wszystkich chwilachTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...