Pytanie:
Jak uruchomić Command & Conquer Gold w 64-bitowym systemie Windows 7 (w trybie XP)?
Graham Clark
2010-11-06 22:08:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pobrałem pierwszą grę Command & Conquer z EA i wypaliłem kilka płyt CD. Nie udało mi się uruchomić programu Setup.exe w 64-bitowym systemie Windows 7, ponieważ musi on potrzebować starych bibliotek DLL. Uruchomiłem więc maszynę wirtualną trybu Windows XP i mogłem ją poprawnie zainstalować.

Jednak gdy próbuję uruchomić program, pojawia się po prostu puste okno komunikatu z przyciskiem „OK”. Ustawiłem zgodność na Windows 95 i sprawdziłem wszystkie opcje na karcie Zgodność, ale nie działa. Pobrałem także łatkę sugerowaną przez EA, która jest zaktualizowaną wersją pliku THIPX32.DLL (skopiowaną do folderu instalacyjnego C&C).

Czy komuś udało się to naprawić?

Cztery odpowiedzi:
Graham Clark
2010-11-07 16:34:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ok, musisz pobrać nieoficjalną łatkę, do której link znajduje się w instrukcji w odpowiedzi indyk1ng, i ją zainstalować. Potem okazało się, że próba uruchomienia gry powodowała błąd „Nie można ustawić trybu wideo”.

Aby to naprawić, w maszynie wirtualnej XP wyłącz funkcje integracji. Spowoduje to utratę łączy z powrotem do systemu Windows 7 (np. Dyski twarde), ale umożliwi zmianę rozdzielczości i umożliwi grze ustawienie rozdzielczości na 640x480 lub 1024x768. Wtedy to działa!

Oficjalna strona nieoficjalnej łatki 1.06 znajduje się tutaj: http://nyerguds.arsaneus-design.com/cnc95upd/cc95p106/
Myślę, że dostępny jest również port open source, przynajmniej dla czerwonego ostrzeżenia.Nie będę szukał go w Google, ponieważ jestem teraz w pracy - jeśli dobrze pamiętam, nazwa brzmiała openra.
@antipattern OpenRA w rzeczywistości wcale nie jest portem.To mniej więcej gra wykorzystująca grafikę RA.W żaden sposób nie jest wzorowany na wewnętrznym działaniu oryginalnych gier i nie jest nawet w stanie odczytać oryginalnych plików misji RA.Nowy projekt, RedAlert ++, faktycznie konwertuje i dekompiluje cały oryginalny silnik do kodu źródłowego C ++.
@Nyerguds dziękuję za wyjaśnienie.Widziałem to jakiś czas temu i nigdy nie próbowałem.
indyK1ng
2010-11-06 23:40:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy próbowałeś przeczytać instrukcje instalacji, do których link znajduje się w witrynie EA? Mają instrukcje przeznaczone specjalnie dla osób korzystających z 64-bitowych wersji systemu Windows.

Tych instrukcji nie ma na stronie EA (jest to strona nieoficjalna), ale trochę pomogły, dzięki!
Masz rację, źle to sformułowałem. Linki do nich znajdują się na oficjalnej stronie EA. Tam schrzaniłem sprawę.
Pytanie dotyczy jednak wersji 64-bitowej.Strona CnCWorld radzi tylko użytkownikom 64-bitowym, aby pobrali i zainstalowali mój instalator Full HD dla gry (chociaż ich link do pobrania jest uszkodzony).
Ryker
2012-08-14 08:32:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najlepszym sposobem na uruchomienie go w 64-bitowym systemie Windows 7 było zainstalowanie go w systemie XP, co jest dość łatwe, a następnie po prostu skopiowanie folderu instalacyjnego w dowolne miejsce w systemie Windows 7.

Nie musisz martwić się o żadne oprogramowanie do emulacji lub zmianę ustawień lub właściwości w systemie Windows 7, aby działało.

Jednak nie będzie działać bez _jakich_ poprawek.Potrzebujesz przynajmniej łatki thipx32.dll (oficjalnej, która wyłącza LAN lub nieoficjalnej, która ją naprawia) i trybu kompatybilności z Win95.A najlepiej coś, co naprawi problemy z kolorami.
Gerald Schneider
2016-01-12 19:20:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Warto zauważyć, że do tej pory we wszystkie gry C&C, które można kupić za pośrednictwem Origin, można bez problemu grać na nowoczesnym systemie Windows.

Właśnie pobrałem oryginalny C&C i mogłem bez problemu uruchomić go na 64-bit Windows 10.

Żadne poprawki ani specjalne ustawienia nie są potrzebne.

Szczerze mówiąc, nie działa zbyt dobrze z kolekcji Origin bez zastosowania do niej łatki fanowskiej;w grze robi się dziwne kolory.A ponieważ gra jest bezpłatna, łatka dla fanów jest również dostępna w wersji pełnej instalacji dysku twardego, co sprawia, że część „kupowanie w Origin” jest raczej bezużyteczna.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...