Pytanie:
Jak mogę zmniejszyć panikę w kraju?
Invader Skoodge
2012-10-09 18:28:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Musiałem zignorować wezwanie o pomoc z Indii, ponieważ ten z Niemiec miał lepszą nagrodę. Teraz Indie znajdują się na 4 na 5 pozycji w barze paniki i nie wiem, co mogę zrobić, aby to zlikwidować.

Obecnie mnie nie finansują, ale wygląda na to, że byłoby źle jeśli pasek się zapełni. Co mogę zrobić, aby pasek wrócił do normalnego poziomu?

Czy panika kiedykolwiek opadnie z czasem?

W tym miejscu odgrywają się konsekwencje Twoich decyzji. Ponieważ na kontynentach, na których nie udzielono odpowiedzi na miejsca uprowadzeń, wzrośnie panika, musisz wziąć pod uwagę panikę, a także nagrodę, a czasami wybrać mniej dochodową misję, aby powstrzymać kraje przed opuszczeniem X-COM. Możesz myśleć o tym jako o inwestycji długoterminowej.
@IlyaMelamed Dokładnie. Chcę dokładnie wiedzieć, jaki wpływ na panikę będą miały wszystkie dostępne mi opcje, abym mógł podejmować świadome decyzje.
Poza nagrodą za samą misję, kraj, w którym zdecydowałeś się wziąć misję, będzie miał mniejszą panikę. Jednak na całych kontynentach, na których znajdują się pozostałe 2 misje, narasta panika. Więc jeśli w twoim przypadku, jeśli odmówisz misji w Chinach, Japonii i Australii, panika w Indiach również wzrośnie i może doprowadzić do opuszczenia X-COM przez Indie. Poza tym zobacz odpowiedź gkimsey.
Trzy odpowiedzi:
gkimsey
2012-10-11 09:18:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto moje zbiorcze rozumienie zmian paniki. W niektórych rzadszych przypadkach nadal istnieje spora niepewność. Edytuj ten post, jeśli masz bardziej szczegółowe lub poprawne informacje! Możesz również naprawić moje kiepskie formatowanie.


Zmniejszanie paniki

 • Udało się zaatakować lądowisko UFO lub miejsce katastrofy
  • -2 panika w narodzie, w którym UFO wylądował / rozbił się

 • Ukończ misję rady (eskorta VIP , rozbroić bombę itp.)
  • -1 panika we wszystkich krajach na wszystkich kontynentach?
  • To wydaje się czasami zmieniać, a nawet może być losowe. Gdyby to było losowe, myślę, że jest to redukcja paniki od 0 do 2 dla każdego narodu

 • Ukończ główny cel misji bojowej (np. Assault the Alien Base)
  • -2 panika we wszystkich krajach na wszystkich kontynentach
  • Może być inaczej w przypadku innych celów misji

 • Zbuduj satelitę nad narodem
  • -2 panika w stowarzyszonym kraju (-3 lub nawet -4, jeśli kraj wyraźnie zażądał satelity)

 • Pomyślnie zatrzymaj atak terrorystyczny
  • -2 panika we wszystkich krajach na kontynencie atak terrorystyczny miał miejsce w

Mieszane Reakcja na panikę

 • Pomyślnie zareaguj na uprowadzenie (scenariusz z 3 możliwościami wyboru, który zdarza się często)
  • -2 panika w kraju, któremu odpowiedziałeś
  • BRAK paniki w innych krajach na kontynencie, na które odpowiedziałeś
  • +1 panika w każdym kraju w c osoby, które miały uprowadzenie, na które nie odpowiedziałeś
   • W niektórych przypadkach widziałem panikę +2 w określonych krajach, na które nie odpowiedziałem zamiast tylko +1. Myślę, że może to zależeć od a) intensywności ataku lub b) poziomu paniki przed porwaniem.

Zwiększ panikę

 • Niepowodzenie w powstrzymaniu ataku terrorystycznego
  • +1 (lub 2?) panika we wszystkich krajach na kontynencie, który został zaatakowany
  • zaatakowany naród natychmiast opuszcza radę finansową XCOM

 • Przerwij każdy inny rodzaj misji
  • Tak naprawdę to jeszcze się nie wydarzyło, ale przynajmniej nie przynosi to żadnych korzyści i prawdopodobnie zwiększa panikę bardziej niż zwykłe zignorowanie misji.

Uważam, że w wielu z nich występują niewielkie różnice, a panika może nawet wzrosnąć nieco losowo w poszczególnych krajach, które nie zostały zaatakowane. Uzasadnia się to tym, że często mam poszczególne narody, które nie są celem konkretnych działań, które są na wyższym poziomie paniki niż inne narody na ich kontynencie.


Wiele z powyższych wydarzeń nie dotyczy bezpośrednio pod kontrolą gracza. Rzeczy, na które gracz może wpłynąć, to:

 1. Kiedy i w jakich krajach budujesz satelity.
  • W rzeczywistości "marnotrawstwo" na potencjalne ograniczenie paniki, aby umieścić satelitę w kraju, w którym paniki są mniej niż 3. Rozważ to uważnie.
  • Być może lepiej będzie, jeśli zaczekasz do końca miesiąca, aby ustawić satelity. Jeśli nie zakończysz relacji na kontynencie, nie odniesiesz żadnych natychmiastowych korzyści, a jeśli nie zawiedziesz misji, naród nie opuści rady (odejdzie, jeśli nadejdzie raport, a panika 5). Naród, który jest na poziomie paniki 3+, może zostać zaatakowany i możesz zmniejszyć jego poziom paniki, odpowiadając na niego. Jeśli już odłożyłeś satelitę, straciłeś tę okazję.
  • Musisz agresywnie szukać inżynierów i łączy satelitarnych, aby mieć wystarczającą liczbę satelitów, aby wszyscy byli spokojni. Pomaga w tym umieszczenie siedziby głównej w Afryce w celu uzyskania 30% premii finansowej.
  • Finansowanie z bogatego kraju, takiego jak Stany Zjednoczone, może zapewnić nawet 120 USD WIĘCEJ niż kraje biedniejsze, co jest kosztem dwóch satelitów, więc miej to na uwadze.
 2. Kiedy wykonujesz główne misje bojowe, takie jak atak na bazę obcych
  • Wydaje się, że zaleca się ich zachowanie na wypadek, gdybyś naprawdę mógł w dużym stopniu wykorzystać redukcję paniki.
  • Oczywiście, aby w ogóle dotrzeć do tego punktu, musisz przejść przez główne cele misji, co może być trudne, ponieważ koncentrujesz się na satelitach.
 3. W jakim kraju odpowiadasz, gdy dochodzi do uprowadzeń?
  • Może to być trudny wybór. Inżynierowie są naprawdę ważni. Pieniądze też. A panika narasta na dwóch kontynentach, na które nie reagujesz. Naukowcy i nowi żołnierze są prawie na pewno złymi wyborami w pierwszych kilku miesiącach gry.
z całą pewnością niemożliwe jest utrzymanie wszystkich narodów. Jest to sposób na wywieranie presji na Ciebie, abyś nadążał za grą, ponieważ jeśli stracisz 8 krajów, zakończysz grę.
Niektóre z tych liczb zależą prawdopodobnie od tego, na jakim [poziomie trudności] (http://gaming.stackexchange.com/a/87369/3062) grasz. Ale możliwość obniżenia paniki poprzez atakowanie zestrzelonych UFO jest głównym powodem, dla którego zwiększenie zasięgu satelity jak najszybciej jest tak ważne na klasycznym poziomie trudności ... jedna z niewielu wczesnych możliwości zmniejszenia paniki bez zwiększania jej w innym miejscu.
Uważam, że panika wzrasta o jeden, jeśli spróbujesz zestrzelić UFO i zawiedziesz. Wydaje mi się, że wzrasta o dwa, jeśli po prostu go zignorujesz. Opieram się na [niektórych modach] (http://xcom.nexusmods.com/mods/13). Czytałem o tym, które modyfikują tę wartość.
Shykin
2012-10-09 18:38:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz umieścić nad nimi satelitę, aby mieć tam lepszy zasięg (i wykonywać tam misje) lub wykonywać niektóre misje rady, czasami zmniejszają one panikę w każdym kraju.

AKTUALIZACJA: Również po kończąc ważne wydarzenia (zestrzelenie pierwszego UFO i zaatakowanie go, szturm na bazę itp.) zmniejszasz globalny poziom paniki.

thegrinner
2012-10-09 23:02:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Każda misja, którą wykonujesz w Indiach, powinna obniżyć wskaźnik paniki w Indiach. Może to być misja rady (bomba, uprowadzenie itp.) Lub zestrzelone UFO.

Więc poza zestrzeliwaniem UFO (co wymaga posiadania satelity na orbicie) i czekaniem, aż rada zapewni mi 3 misje, z których jedna to Indie, a dwie pozostałe zostaną zignorowane i tym samym zwiększy się poziom zagrożenia, nie ma innych możliwości zmniejszenie poziomu paniki w kraju? Czy te sposoby w ogóle zmniejszają poziom paniki, czy po prostu zapobiegają wzrostowi poziomu paniki wyżej, niż jest gotowy?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...